Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Combinatie

Er was ook een combinatieklassement van 1969 tot 1974, maar dat staat niet op deze pagina beschreven.

In de jaren '80 kwam er weer een combinatieklassement in de Vuelta. Van 1984 en eerder heb ik geen indicatie gevondne dat het er was. Op Wikipedia en Memoire du Cyclisme staat dat het combinatieklassement er in 1985 was, dat er een rode bollentrui bij hoorde, en dat Millar won. Helaas kan ik geen eindstand vinden, en als ik de puntentelling van latere jaren gebruik, kom ik niet op Millar uit als winnaar maar op Delgado, maar ik heb niet alle informatie van tussensprintklassementen. Mochten de tussensprintklassementen niet meetellen, dan nog zou Rodriguez boven Millar gestaan hebben. En een andere bron zegt dat de bollentrui in 1985 voor de beste buitenlander was, dus mijn conclusie is dat het combinatieklassement in 1985 nog niet bestond.

Vanaf 1986 tot 1993 is de puntentelling wel duidelijk: de posities in het algemeen klassement, puntenklassement, bergklassement, tussensprintklassement en specialesprintenklassement worden bij elkaar opgeteld, voor renners die in al deze klassementen geklasseerd staan. Mocht er geen renner zijn die in alle klassementen staat, dan wordt gekeken naar de renners die in vier klassementen staan, en zo voorts.

Tussen 1994 en 2002 was er geen combinatieklassement. Het kwam weer terug in 2003; toen bestonden het tussensprintklassement en het specialesprintenklassement niet meer, dus werden alleen de posities in het algemeen, punten- en bergklassement meegenomen.

Onderstaande stand is zelf uitgerekend, dus niet officieel.

Kies ander jaar:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
RankRennerAkPKBKSom
1N. Quintana1247
2C. Froome251118
3K. Elissonde198128
4D. de la Cruz9111434
5S. Yates562435
6A. Valverde1611835
7E. Silin1719642
8G. Brambilla2412945
9J. Bakelants20131750
10F. Felline3032659
11G. Bennett12371362
12A. Contador4105165
13R. Gesink5524382
14A. Zeits25313288
15A. Domont50221688
16R. Fernández34253190
17O. Fraile6529296
18L. Mate27611098
19D. Moreno114148100
20H. Zubeldia234437104
21S. Lagutin76237106
22V. Conti701528113
23S. Pardilla135250115
24T. De Gendt67408115
25B. King532849130
26J. Atapuma397319131
27J. Rojas415140132
28D. López685512135
29L. König316944144
30J. Bernard576522144
31D. Devenyns1062615147
32A. Geniez105435153
33M. Moser993238169
34M. Cattaneo913645172
35V. Stake Laengen777723177
36P. Kennaugh3610043179
37C. Benedetti797529183
38P. Quemeneur847827189
39S. Rossetto669241199
40G. Smukulis817946206
41P. Bilbao947639209
42P. Serry1158221218
43S. Armée8810330221
44T. Machado929933224
45J. Wallays879147225
46S. Pellaud10910125235
47S. Bystrøm1465454254
48T. Stamsnijder1329542269
49R. Cardis1539034277
50B. Nauleau15410453311
51V. Campenaerts14711952318