Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Combinatie

Er was ook een combinatieklassement van 1969 tot 1974, maar dat staat niet op deze pagina beschreven.

In de jaren '80 kwam er weer een combinatieklassement in de Vuelta. Van 1984 en eerder heb ik geen indicatie gevondne dat het er was. Op Wikipedia en Memoire du Cyclisme staat dat het combinatieklassement er in 1985 was, dat er een rode bollentrui bij hoorde, en dat Millar won. Helaas kan ik geen eindstand vinden, en als ik de puntentelling van latere jaren gebruik, kom ik niet op Millar uit als winnaar maar op Delgado, maar ik heb niet alle informatie van tussensprintklassementen. Mochten de tussensprintklassementen niet meetellen, dan nog zou Rodriguez boven Millar gestaan hebben. En een andere bron zegt dat de bollentrui in 1985 voor de beste buitenlander was, dus mijn conclusie is dat het combinatieklassement in 1985 nog niet bestond.

Vanaf 1986 tot 1993 is de puntentelling wel duidelijk: de posities in het algemeen klassement, puntenklassement, bergklassement, tussensprintklassement en specialesprintenklassement worden bij elkaar opgeteld, voor renners die in al deze klassementen geklasseerd staan. Mocht er geen renner zijn die in alle klassementen staat, dan wordt gekeken naar de renners die in vier klassementen staan, en zo voorts.

Tussen 1994 en 2002 was er geen combinatieklassement. Het kwam weer terug in 2003; toen bestonden het tussensprintklassement en het specialesprintenklassement niet meer, dus werden alleen de posities in het algemeen, punten- en bergklassement meegenomen.

Onderstaande stand is zelf uitgerekend, dus niet officieel.

Kies ander jaar:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
RankRennerAkPKBKSom
1N. Quintana1258
2C. Froome241117
3K. Elissonde2012234
4D. de la Cruz7141940
5A. Valverde1232641
6F. Felline2511743
7S. Yates683347
8R. Gesink3411348
9G. Brambilla23161049
10E. Silin1528649
11L. Sánchez2652051
12J. Bakelants17202461
13M. Frank37131565
14A. Contador475869
15L. König29252175
16G. Bennett10481876
17J. Atapuma32461290
18P. Latour28501492
19A. Domont48232394
20R. Fernández333439106
21O. Fraile69361106
22H. Zubeldia194247108
23S. Lagutin71317109
24L. Mate22789109
25T. De Gendt65418114
26A. Zeits314342116
27D. Moreno85160119
28K. Sbaragli821725124
29R. Molard308413127
30P. Rolland504038128
31V. Conti662741134
32B. King463563144
33S. Pardilla186562145
34D. López607016146
35D. Cataldo514553149
36D. Devenyns1013322156
37L. Calmejane705928157
38M. Moser724445161
39A. Geniez108524164
40J. Bernard578034171
41P. Bilbao786727172
42C. Pfingsten758129185
43P. Quemeneur748532191
44P. Kennaugh4210149192
45M. Cattaneo1024746195
46V. Stake Laengen819036207
47S. Rossetto6110051212
48C. Benedetti938944226
49Q. Jauregui957757229
50P. Serry1129230234
51T. Machado8510943237
52G. Smukulis839165239
53S. Armée9011337240
54J. Wallays929959250
55S. Pellaud10511235252
56F. Beppu12010831259
57M. Ladagnous9810761266
58S. Bystrøm1416664271
59T. Stamsnijder13110548284
60L. Didier10413056290
61V. Campenaerts1439455292
62R. Cardis1489850296
63B. Nauleau14611854318