Informatie over de Vuelta a España van 2019

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 2018.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 2020.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustigste Leeftijd
(jaardag)
Land
24 Aug 20191TorreviejaTorrevieja13.4TTTAstanaN/A
25 Aug 20192BenidormCalpe199.6Half-bergetappeN. Quintana29201COLÁ. Madrazo Ruiz3125ESP
26 Aug 20193IbiAlicante188Vlakke etappeS. Bennett28314IREÁ. Madrazo Ruiz3126ESP
27 Aug 20194CulleraEl Puig175.5Vlakke etappeF. Jakobsen22360NEDJ. Cubero26293ESP
28 Aug 20195L'ElianaObservatorio Astrofísico de Javalambre170.7Half-bergetappeÁ. Madrazo Ruiz3128ESPJ. Herrada33330ESP
29 Aug 20196Mora de RubielosAres del Maestrat198.9Half-bergetappeJ. Herrada2933ESPJ. Herrada2933ESP
30 Aug 20197OndaValderrobres183.2BergetappeA. Valverde39126ESPS. Henao Gómez2624COL
31 Aug 20198VallsIgualada166.9Half-bergetappeN. Arndt27286GERD. de la Cruz30116ESP
01 Sep 20199AndorraCortals d'Encamp94.4BergetappeT. Pogačar20345SLOG. Bouchard27152BEL
03 Sep 201910JurançonPau36.2TijdritP. Roglič29308SLON/A
04 Sep 201911Saint-PalaisUrdazubi/Urdax180Half-bergetappeM. Iturria27171ESPA. Aranburu23350ESP
05 Sep 201912Circuito de NavarraBilbao171.4Half-bergetappeP. Gilbert3761BELP. Gilbert3761BEL
06 Sep 201913BilbaoAlto de Los Machucos166.4BergetappeT. Pogačar20350SLOH. Sáez25303ESP
07 Sep 201914San Vicente de la BarqueraOviedo188Vlakke etappeS. Bennett28326IRED. Rubio2886ESP
08 Sep 201915TineoSantuario del Acebo154.4BergetappeS. Kuss24360USAS. Samitier248ESP
09 Sep 201916PraviaLa Cubilla144.4BergetappeJ. Fuglsang34170DENÁ. Madrazo Ruiz3140ESP
11 Sep 201917Aranda de DueroGuadalajara219.6Vlakke etappeP. Gilbert3767BELN. Quintana29218COL
12 Sep 201918Colmenar ViejoBecerril de la Sierra177.5BergetappeS. Higuita2241COLS. Higuita2241COL
13 Sep 201919ÁvilaToledo165.2Vlakke etappeR. Cavagna2434FRAR. Cavagna2434FRA
14 Sep 201920Arenas de San PedroPlataforma de Gredos190.4BergetappeT. Pogačar20358SLOT. Geoghegan24168GBR
15 Sep 201921FuenlabradaMadrid106.6Vlakke etappeF. Jakobsen2314NEDN/A1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongereLeeftijd
(jaardag)
LandPloeg
24 Aug 20191M. López Moreno25200COLN/AJ. Fuglsang34154DENM. López Moreno25200COLAstana
25 Aug 20192N. Roche3552IREN. Quintana29201COLÁ. Madrazo Ruiz3125ESPM. López Moreno25201COLTeam Sunweb
26 Aug 20193N. Roche3553IREN. Quintana29202COLÁ. Madrazo Ruiz3126ESPM. López Moreno25202COLTeam Sunweb
27 Aug 20194N. Roche3554IRES. Bennett28315IREÁ. Madrazo Ruiz3127ESPM. López Moreno25203COLTeam Sunweb
28 Aug 20195M. López Moreno25204COLS. Bennett28316IREÁ. Madrazo Ruiz3128ESPM. López Moreno25204COLMovistar
29 Aug 20196D. Teuns27180BELS. Bennett28317IREÁ. Madrazo Ruiz3129ESPM. López Moreno25205COLMovistar
30 Aug 20197M. López Moreno25206COLN. Quintana29206COLÁ. Madrazo Ruiz3130ESPM. López Moreno25206COLMovistar
31 Aug 20198N. Edet31272FRAN. Quintana29207COLÁ. Madrazo Ruiz3131ESPM. López Moreno25207COLMovistar
01 Sep 20199N. Quintana29208COLN. Quintana29208COLÁ. Madrazo Ruiz3132ESPM. López Moreno25208COLMovistar
03 Sep 201910P. Roglič29308SLOP. Roglič29308SLOÁ. Madrazo Ruiz3134ESPM. López Moreno25210COLMovistar
04 Sep 201911P. Roglič29309SLOP. Roglič29309SLOÁ. Madrazo Ruiz3135ESPM. López Moreno25211COLMovistar
05 Sep 201912P. Roglič29310SLOP. Roglič29310SLOÁ. Madrazo Ruiz3136ESPM. López Moreno25212COLMovistar
06 Sep 201913P. Roglič29311SLOP. Roglič29311SLOÁ. Madrazo Ruiz3137ESPT. Pogačar20350SLOMovistar
07 Sep 201914P. Roglič29312SLOP. Roglič29312SLOÁ. Madrazo Ruiz3138ESPT. Pogačar20351SLOMovistar
08 Sep 201915P. Roglič29313SLOP. Roglič29313SLOÁ. Madrazo Ruiz3139ESPT. Pogačar20352SLOMovistar
09 Sep 201916P. Roglič29314SLOP. Roglič29314SLOG. Bouchard27160BELT. Pogačar20353SLOMovistar
11 Sep 201917P. Roglič29316SLOP. Roglič29316SLOG. Bouchard27162BELT. Pogačar20355SLOMovistar
12 Sep 201918P. Roglič29317SLOP. Roglič29317SLOG. Bouchard27163BELM. López Moreno25219COLMovistar
13 Sep 201919P. Roglič29318SLOP. Roglič29318SLOG. Bouchard27164BELM. López Moreno25220COLMovistar
14 Sep 201920P. Roglič29319SLOP. Roglič29319SLOG. Bouchard27165BELT. Pogačar20358SLOMovistar
15 Sep 201921P. Roglič29320SLOP. Roglič29320SLOG. Bouchard27166BELT. Pogačar20359SLOMovistar1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementP. Roglič29320
PuntenklassementP. Roglič29320
BergklassementG. Bouchard27166
JongerenklassementT. Pogačar20359
StrijdlustklassementM. López Moreno25222
PloegenklassementMovistar

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 2019
RugnummerNaamPloegEindstand
1Alejandro Valverde (3966)DMovistar2
2Jorge Arcas (26357)Movistar93
3José Joaquin Rojas (33328)Movistar30
4Imanol Erviti (35228)Movistar64
5Nelson Felipe Oliveira (30116)Movistar46
6Antonio Pedrero (27251)Movistar43
7Nairo Alexander Quintana (29146)Movistar4
8Marc Soler (25230)Movistar9
11Pierre-Roger Latour (25261)AG2R-La Mondiale35
12François Bidard (27103)AG2R-La Mondiale24
13Geoffrey Bouchard (2790)AG2R-La Mondiale47
14Clément Chevrier (271)AG2R-La Mondiale58
15Silvan Dillier (28332)AG2R-La Mondiale72
16Dorian Godon (2336)AG2R-La Mondiale77
17Quentin Jauregui (2569)AG2R-La Mondiale81
18Clément Venturini (25257)AG2R-La Mondiale90
21Miguel Ángel López Moreno (25146)Astana5
22Manuele Boaro (32111)Astana128
23Dario Cataldo (34105)Astana68
24Omar Fraile (28349)Astana79
25Jakob Fuglsang (34100)Astana13
26Gorka Izagirre (31267)Astana53
27Jon Izagirre (30146)Astana16
28Luis Leon Sánchez (35219)Astana23
31Mark Padun (22359)Bahrain-Merida84
32Yukiya Arashiro (34281)Bahrain-Merida110
33Phil Bauhaus (24358)Bahrain-MeridaAB9
34Heinrich Haussler (35126)Bahrain-Merida132
35Domen Novak (24354)Bahrain-Merida123
36Hermann Pernsteiner (28328)Bahrain-Merida15
37Luka Pibernik (25250)Bahrain-Merida109
38Dylan Teuns (27121)Bahrain-Merida12
41Rafał Majka (29291)Bora-Hansgrohe6
42Shane Archbold (30148)Bora-Hansgrohe151
43Sam Bennett (28258)Bora-Hansgrohe134
44Jean-Pierre Drucker (32301)Bora-HansgroheNP20
45Felix Großschartner (25189)Bora-Hansgrohe36
46Davide Formolo (26248)Bora-HansgroheNP7
47Gregor Mühlberger (2587)Bora-HansgroheAB5
48Pawel Poljanski (2955)Bora-Hansgrohe57
51Víctor De La Parte (338)CCCAB6
52William Barta (23178)CCC131
53Paweł Bernas (2937)CCC149
54Paddy Bevin (28136)CCCNP15
55Jonas Koch (265)CCC60
56Szymon Sajnok (21310)CCC142
57Nathan Van Hooydonck (23262)CCC114
58Francisco José Ventoso (3755)DCCC97
61Philippe Gilbert (36361)Deceuninck-Quick Step32
62Eros Capecchi (3317)Deceuninck-Quick Step121
63Rémi Cavagna (23325)Deceuninck-Quick Step52
64Tim Declercq (30101)Deceuninck-Quick Step78
65Fabio Jakobsen (22303)Deceuninck-Quick Step145
66James Knox (23239)Deceuninck-Quick Step11
67Maximiliano Ariel Richeze (36116)Deceuninck-Quick Step148
68Zdenek Stybar (33201)Deceuninck-Quick Step55
71Rigoberto Uran (32156)EF Education FirstAB6
72Hugh Carthy (24357)EF Education FirstAB6
73Lawson Craddock (27131)EF Education First59
74Mitchell Docker (32272)EF Education First122
75Sergio Andres Higuita (21333)EF Education First14
76Daniel Felipe Martínez (2366)EF Education First41
77Logan Owen (2498)EF Education First126
78Tejay Van Garderen (30322)EF Education FirstAB7
81Marc Sarreau (2620)Groupama-FDJ139
82Bruno Armirail (2580)Groupama-FDJ91
83Mickael Delage (33328)Groupama-FDJNP3
84Kilian Frankiny (25155)Groupama-FDJ21
85Tobias Ludvigsson (28129)Groupama-FDJ44
86Steve Morabito (36152)Groupama-FDJ67
87Romain Seigle (24263)Groupama-FDJ80
88Benjamin Thomas (23292)Groupama-FDJNP12
91Thomas De Gendt (32237)Lotto-Soudal56
92Sander Armée (33202)Lotto-Soudal73
93Carl Fredrik Hagen (27278)Lotto-Soudal8
94Tomasz Marczyński (35116)Lotto-Soudal74
95Tosh Van der Sande (28215)Lotto-Soudal65
96Brian van Goethem (2876)Lotto-SoudalAB15
97Harm Vanhoucke (2213)Lotto-Soudal115
98Jelle Wallays (3050)Lotto-Soudal144
101Johan Esteban Chaves (29164)Mitchelton-Scott19
102Sam Bewley (31344)Mitchelton-Scott100
103Tsgabu Gebremaryan Grmay (27310)Mitchelton-Scott62
104Damien Howson (26321)Mitchelton-Scott49
105Luka Mezgec (313)Mitchelton-ScottNP15
106Mikel Nieve (3535)Mitchelton-Scott10
107Nick Schultz (24291)Mitchelton-Scott63
108Dion Smith (26119)Mitchelton-Scott83
111Louis Meintjes (27130)Team Dimension Data51
112Nickkolas Dlamini (23323)Team Dimension Data107
113Amanuel Ghebreigzabhier (24318)Team Dimension DataAB18
114Edvald Boasson (3245)Team Dimension Data96
115Benjamin King (30100)Team Dimension Data38
116Ben Alexander O'Connor (23218)Team Dimension Data25
117Rasmus Fossum Tiller (22337)Team Dimension Data130
118Jaco Venter (32138)Team Dimension Data129
121Wout Poels (31273)Team Ineos34
122David de la Cruz (3055)Team Ineos66
123Owain Doull (2659)Team Ineos71
124Tao Geoghegan (2493)Team Ineos20
125Sebastián Henao Gómez (25329)Team Ineos39
126Vasil Kiryienka (382)Team IneosAB18
127Salvatore Puccio (29303)Team Ineos89
128Ian Stannard (3237)Team Ineos106
131Primož Roglič (29244)Jumbo-Visma1
132George Bennett (2984)Jumbo-Visma33
133Robert Gesink (3330)Jumbo-Visma27
134Lennard Hofstede (24184)Jumbo-Visma152
135Steven Kruijswijk (3224)Jumbo-VismaAB4
136Sepp Kuss (24291)Jumbo-Visma29
137Tony Martin (3468)Jumbo-VismaAB19
138Neilson Powless (22300)Jumbo-Visma31
141Daniel Navarro (35358)Katusha-Alpecin40
142Enrico Battaglin (29225)Katusha-Alpecin113
143Steff Cras (23138)Katusha-Alpecin76
144Matteo Fabbro (2482)Katusha-Alpecin54
145Ruben António Guerreiro (24360)Katusha-Alpecin17
146Pavel Kochetkov (33115)Katusha-Alpecin98
147Vyatcheslav Kuznetsov (306)Katusha-Alpecin138
148Willem Jakobus Smit (26183)Katusha-Alpecin118
151Wilco Kelderman (2898)Team Sunweb8
152Nikias Arndt (27225)Team Sunweb69
153Casper Phillip Pedersen (23108)Team Sunweb103
154Robert Power (2451)Team Sunweb92
155Nicolas Roche (34362)Team SunwebAB6
156Michael Storer (22122)Team Sunweb99
157Martijn Tusveld (25300)Team Sunweb26
158Max Walscheid (2617)Team Sunweb137
161Gianluca Brambilla (31313)Trek-Segafredo42
162John Degenkolb (30174)Trek-Segafredo124
163Niklas Eg (24176)Trek-Segafredo37
164Alex Kirsch (2718)Trek-Segafredo125
165Jacopo Mosca (25305)Trek-Segafredo85
166Kiel Reijnen (3329)Trek-Segafredo141
167Peter Stetina (31327)Trek-Segafredo28
168Edward Theuns (2862)Trek-Segafredo133
171Fabio Aru (28363)UAE Team EmiratesNP13
172Valerio Conti (2692)UAE Team Emirates70
173Fernando Gaviria (24316)UAE Team Emirates147
174Sergio Luis Henao (31203)UAE Team Emirates45
175Marco Marcato (35140)UAE Team EmiratesAB19
176Juan Sebastián Molano (24239)UAE Team Emirates143
177Tadej Pogačar (20283)UAE Team Emirates3
178Oliviero Troia (24303)UAE Team Emirates150
181Ángel Madrazo Ruiz (30335)Burgos BH119
182Jetse Bol (29295)Burgos BH104
183Óscar Cabedo (24231)Burgos BH116
184Jorge Cubero (26236)Burgos BH136
185Jesús Ezquerra (28213)Burgos BH120
186Nuno Miguel Matos Bico (24363)Burgos BH153
187Diego Rubio (2818)Burgos BH146
188Ricardo Augusto Vilela (31195)Burgos BH105
191Sergey Chernetskiy (2982)Caja Rural-Seguros RGA111
192Jon Aberasturi (3094)Caja Rural-Seguros RGA140
193Alexander Aranburu (23285)Caja Rural-Seguros RGA94
194Domingos André Gonçalves (30137)DCaja Rural-Seguros RGANP14
195Jonathan Lastra (2627)Caja Rural-Seguros RGA101
196Sergio Pardilla (35166)Caja Rural-Seguros RGA88
197Cristián Rodríguez (24120)Caja Rural-Seguros RGA50
198Gonzalo Serrano (24318)Caja Rural-Seguros RGA135
201Jesús Herrada (28340)CofidisNP17
202John Darwin Atapuma (31167)Cofidis61
203Nicolas Edet (31211)Cofidis18
204Jesper Hansen (28251)CofidisAB15
205José Herrada (33272)Cofidis75
206Luis Ángel Mate (3599)Cofidis102
207Stéphane Rossetto (3286)Cofidis127
208Damien Fabien Touzé (22358)Cofidis108
211Óscar Rodríguez (2456)Euskadi-Murias22
212Aritz Bagüés (29315)Euskadi-Murias117
213Fernando Barceló (23176)Euskadi-Murias95
214Cyril Barthe (23137)Euskadi-Murias86
215Mikel Bizkarra (29313)Euskadi-Murias48
216Mikel Iturria (27106)Euskadi-Murias87
217Héctor Sáez (25236)Euskadi-Murias82
218Sergio Samitier (23304)Euskadi-Murias112

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Deceuninck-Quick Step8 5 1.00 0.47 0.64
UAE Team Emirates8 3 0.96 -1.28 0.84
Jumbo-Visma8 2 0.84 0.75 0.92
Bora-Hansgrohe8 2 0.84 -1.21 0.70
Astana8 2 0.84 2.29 0.84
Movistar8 2 0.84 2.96 0.96
Euskadi-Murias8 1 0.56 0.42 0.39
Cofidis8 1 0.56 -0.80 0.44
Burgos BH8 1 0.56 -2.07 0.00
Team Sunweb8 1 0.56 0.06 0.73
EF Education First8 1 0.56 -1.06 0.50
Caja Rural-Seguros RGA8 0 0.19 -1.25 0.09
Team Ineos8 0 0.19 0.84 0.43
AG2R-La Mondiale8 0 0.19 1.59 0.36
Team Dimension Data8 0 0.19 -0.23 0.34
CCC8 0 0.19 -2.24 0.05
Groupama-FDJ8 0 0.19 -0.45 0.39
Mitchelton-Scott8 0 0.19 1.12 0.68
Trek-Segafredo8 0 0.19 -0.05 0.30
Bahrain-Merida8 0 0.19 -0.30 0.63
Katusha-Alpecin8 0 0.19 0.38 0.49
Lotto-Soudal8 0 0.19 0.06 0.72