Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 2008.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 2010.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
29 Aug 20091AssenAssen4.5TijdritF. Cancellara28164SUI
30 Aug 20092AssenEmmen203.7Vlakke etappeG. Ciolek22345GER
31 Aug 20093ZutphenVenlo189.7Vlakke etappeG. Henderson32355NZL
01 Sep 20094VenloLuik225.5Vlakke etappeA. Greipel2747GER
03 Sep 20095TarragonaVinaroz174Vlakke etappeA. Greipel2749GER
04 Sep 20096XátivaXátiva176.8Vlakke etappeB. Božič2926SLO
05 Sep 20097ValenciaValencia30TijdritF. Cancellara28171SUI
06 Sep 20098AlziraAlto de Aitana204.7BergetappeD. Cunego27352ITA
07 Sep 20099AlcoyXorret de Catí188.8BergetappeG. César29221ESP
08 Sep 200910AlicanteMurcia171.2Vlakke etappeS. Gerrans29114AUS
09 Sep 200911MurciaCaravaca de la Cruz200Half-bergetappeT. Farrar2598USA
11 Sep 200912AlmeríaAlto de Velefique179.3BergetappeR. Hesjedal28276CAN
12 Sep 200913BerjaSierra Nevada172.4BergetappeD. Moncoutié34135FRA
13 Sep 200914GranadaSierra de la Pandera157BergetappeD. Cunego27359ITA
14 Sep 200915JaenCórdoba167.7Half-bergetappeL. Boom23258NED
15 Sep 200916CórdobaPuertollano170.3Vlakke etappeA. Greipel2761GER
16 Sep 200917Ciudad RealTalavera de la Reina193.6Vlakke etappeA. Roux22151FRA
17 Sep 200918Talavera de la ReinaÁvila165Half-bergetappeP. Deignan2610IRE
18 Sep 200919ÁvilaLa Granja de San Ildefonso179.8BergetappeJ. Cobo28219ESP
19 Sep 200920ToledoToledo27.8TijdritD. Millar32258GBR
20 Sep 200921Rivas VaciamadridMadrid110.2Vlakke etappeA. Greipel2766GER1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatieLeeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
29 Aug 20091F. Cancellara28164SUIF. Cancellara28164SUIN/AF. Cancellara28164SUILiquigas
30 Aug 20092F. Cancellara28165SUIT. Boonen28319BELT. Leezer23247NEDF. Cancellara28165SUILiquigas
31 Aug 20093F. Cancellara28166SUIT. Boonen28320BELT. Leezer23248NEDF. Cancellara28166SUILiquigas
01 Sep 20094F. Cancellara28167SUIA. Greipel2747GERL. Boom23245NEDD. Roels22223GERTeam Columbia
03 Sep 20095A. Greipel2749GERA. Greipel2749GERA. Hernandez27222ESPS. Martínez25201ESPLiquigas
04 Sep 20096A. Greipel2750GERA. Greipel2750GERJ. López3354ESPS. Martínez25202ESPLiquigas
05 Sep 20097F. Cancellara28171SUIA. Greipel2751GERJ. López3355ESPD. Roels22227GERGarmin
06 Sep 20098C. Evans32204AUSA. Greipel2752GERD. Moncoutié34129FRAC. Evans32204AUSCaisse d'Epargne
07 Sep 20099A. Valverde29134ESPA. Greipel2753GERD. Moncoutié34130FRAC. Evans32205AUSCaisse d'Epargne
08 Sep 200910A. Valverde29135ESPA. Greipel2754GERD. De La Fuente28127ESPC. Evans32206AUSCaisse d'Epargne
09 Sep 200911A. Valverde29136ESPA. Greipel2755GERD. Moncoutié34132FRAC. Evans32207AUSCaisse d'Epargne
11 Sep 200912A. Valverde29138ESPA. Greipel2757GERD. Moncoutié34134FRAA. Valverde29138ESPCaisse d'Epargne
12 Sep 200913A. Valverde29139ESPA. Greipel2758GERD. Moncoutié34135FRAA. Valverde29139ESPCaisse d'Epargne
13 Sep 200914A. Valverde29140ESPA. Valverde29140ESPD. Moncoutié34136FRAA. Valverde29140ESPCaisse d'Epargne
14 Sep 200915A. Valverde29141ESPA. Valverde29141ESPD. Moncoutié34137FRAA. Valverde29141ESPXacobeo Galicia
15 Sep 200916A. Valverde29142ESPA. Greipel2761GERD. Moncoutié34138FRAA. Valverde29142ESPXacobeo Galicia
16 Sep 200917A. Valverde29143ESPA. Greipel2762GERD. Moncoutié34139FRAA. Valverde29143ESPXacobeo Galicia
17 Sep 200918A. Valverde29144ESPA. Greipel2763GERD. Moncoutié34140FRAA. Valverde29144ESPXacobeo Galicia
18 Sep 200919A. Valverde29145ESPA. Greipel2764GERD. Moncoutié34141FRAA. Valverde29145ESPXacobeo Galicia
19 Sep 200920A. Valverde29146ESPA. Greipel2765GERD. Moncoutié34142FRAA. Valverde29146ESPXacobeo Galicia
20 Sep 200921A. Valverde29147ESPA. Greipel2766GERD. Moncoutié34143FRAA. Valverde29147ESPXacobeo Galicia1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Valverde29147
PuntenklassementA. Greipel2766
BergklassementD. Moncoutié34143
CombinatieklassementA. Valverde29147
PloegenklassementXacobeo Galicia

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 2009
RugnummerNaamPloegEindstand
1Samuel Sánchez (31146)DEuskaltel2
2Igor Antón (26121)Euskaltel33
3Aitor Hernandez (27158)Euskaltel96
4Iñaki Isasi (3272)Euskaltel71
5Markel Irizar (29146)Euskaltel114
6Egoi Martínez (3147)Euskaltel52
7Alan Pérez (26351)Euskaltel92
8Rubén Pérez (27244)Euskaltel98
9Amets Txurruka (26233)Euskaltel29
11Tadej Valjavec (32109)DAG2R30
12José Luis Arrieta (3816)AG2R81
13Alexander Efimkin (27211)AG2RAB17
14John Gadret (3070)AG2RAB11
15Sébastien Hinault (35140)AG2R69
16Julien Loubet (24171)AG2RAB18
17Rinaldo Nocentini (31279)DAG2RAB13
18Christophe Riblon (28165)AG2R46
19Ludovic Turpin (34101)AG2R64
21Xavier Tondó (30238)Andalucia-CajasurNP14
22Manuel Calvente (32321)Andalucia-Cajasur47
23José Antonio López (32355)Andalucia-CajasurAB10
24Francisco José Martínez (2648)Andalucia-Cajasur75
25Manuel Ortega (27359)Andalucia-CajasurAB6
26Antonio Piedra (23264)Andalucia-Cajasur78
27Javier Ramírez (31109)Andalucia-Cajasur62
28Jesús Rosendo (27107)Andalucia-Cajasur106
29José Ruiz (28255)Andalucia-Cajasur118
31Haimar Zubeldia (3291)Astana14
32Assan Bazayev (28129)Astana130
33Jesús Alberto Hernández (27276)Astana19
34Chris Horner (37251)AstanaAB5
35Maxim Iglinsky (2874)AstanaNP18
36Daniel Navarro (25358)Astana13
37José-Luis Rubiera (36155)AstanaAB12
38Michael Schär (2333)Astana110
39Alexandre Vinokourov (35288)DAstanaAB12
41Pierrick Fédrigo (30213)BBox Bouygues TelecomAB12
42Giovanni Bernaudeau (25310)BBox Bouygues TelecomAB8
43Olivier Bonnaire (26121)BBox Bouygues Telecom48
44William Bonnet (276)BBox Bouygues Telecom109
45Franck Bouyer (35106)BBox Bouygues TelecomAB13
46Damien Gaudin (22315)BBox Bouygues Telecom139
47Vincent Jérôme (24217)BBox Bouygues TelecomAB8
48Laurent Lefèvre (32364)BBox Bouygues TelecomAB9
49Matthieu Sprick (27284)BBox Bouygues Telecom57
51Alejandro Valverde (2966)DCaisse d'Epargne1
52Imanol Erviti (25228)Caisse d'Epargne100
53José Vicente García (36331)Caisse d'Epargne137
54Vasil Kiryienka (283)Caisse d'Epargne16
55Daniel Moreno (27299)Caisse d'Epargne11
56David López (2849)Caisse d'Epargne42
57Francisco Pérez (30344)Caisse d'Epargne88
58Joaquim Rodríguez (3050)Caisse d'Epargne7
59Xabier Zandio (32106)Caisse d'Epargne112
61Iñigo Cuesta (39363)Cervélo Test Team35
62Philip Deignan (25297)Cervélo Test Team9
63Xavier Florencio (29187)Cervélo Test Team59
64Simon Gerrans (2945)Cervélo Test TeamAB13
65José Ángel Gómez (2931)Cervélo Test Team22
66Roger Hammond (35152)Cervélo Test Team97
67Ignatas Konovalovas (23205)Cervélo Test TeamNP14
68Gabriel Rasch (3383)Cervélo Test Team101
69Dominique Rollin (26245)Cervélo Test TeamAB13
71David Moncoutié (3462)Cofidis27
72Mickael Buffaz (3041)Cofidis89
73Jean Eudes Demaret (24341)Cofidis127
74Leonardo Duque (2981)Cofidis32
75Julien El Fares (2430)Cofidis49
76Bingen Fernandez (36198)Cofidis58
77Amaël Moinard (27149)Cofidis18
78Damien Monier (26308)Cofidis65
79Rein Taaramäe (2268)Cofidis74
81Julián Sánchez (29125)Contentpolis-Ampo79
82Javier Benítez (30179)Contentpolis-Ampo116
83Sergio Domínguez (2380)Contentpolis-AmpoAB19
84Óscar García Casarrubios (2523)Contentpolis-AmpoAB6
85Mikel Gaztañaga (29208)Contentpolis-AmpoAB9
86Francisco José Pacheco (2796)Contentpolis-Ampo121
87Adrián Palomares (33133)Contentpolis-Ampo45
88Aitor Pérez (31342)Contentpolis-Ampo111
89Manuel Vazquez (2892)Contentpolis-Ampo15
91Sandy Casar (30149)Française des JeuxAB14
92Sébastien Chavanel (28102)Française des JeuxAB13
93Mickaël Cherel (23106)Française des Jeux25
94Rémy Di Grégorio (23335)Française des Jeux51
95Arnaud Gérard (24268)Française des Jeux105
96Timothy Gudsell (25134)Française des Jeux136
97Mathieu Ladagnous (24201)Française des Jeux63
98Anthony Roux (2274)Française des Jeux120
99Wesley Sulzberger (22254)Française des Jeux117
101Juan José Cobo (28140)DFuji-Servetto10
102Eros Capecchi (2318)Fuji-ServettoAB13
103David De La Fuente (2858)Fuji-Servetto24
104Jesús Del Nero (27107)Fuji-Servetto66
105Arkaitz Duran (2344)Fuji-Servetto40
106Beñat Intxausti (23103)Fuji-Servetto60
107Fredrik Kessiakoff (2944)Fuji-Servetto72
108Robert Kišerlovski (22326)Fuji-ServettoAB5
109Davide Viganò (2518)Fuji-ServettoAB13
111Tom Danielson (31110)DGarminAB18
112Julian Dean (34154)Garmin132
113Tyler Farrar (2528)GarminNP12
114Ryder Hesjedal (28204)DGarminNP18
115Martijn Maaskant (25339)Garmin135
116Daniel Martin (22315)Garmin53
117Christian Meier (24130)GarminNP18
118David Millar (32178)DGarmin80
119Svein Tuft (3253)GarminAB15
121Damiano Cunego (27285)Lampre-NGCNP17
122Alessandro Ballan (29237)DLampre-NGCNP17
123Emanuele Bindi (27267)Lampre-NGC128
124Vitaly Buts (22250)Lampre-NGCNP12
125Enrico Gasparotto (27101)Lampre-NGC82
126Marco Marzano (2920)Lampre-NGCAB14
127Massimiliano Mori (35174)Lampre-NGC133
128Paolo Tiralongo (31358)Lampre-NGC8
129Francesco Tomei (2443)Lampre-NGCAB12
131Ivan Basso (31217)DLiquigas4
132Daniele Bennati (28280)Liquigas84
133Maciej Bodnar (24116)Liquigas131
134Kjell Carlström (32256)Liquigas91
135Roman Kreuziger (2356)Liquigas61
136Manuel Quinziato (29244)Liquigas126
137Fabio Sabatini (24133)Liquigas115
138Sylwester Szmyd (31111)Liquigas17
139Oliver Zaugg (2853)Liquigas70
141Tom Boonen (28259)Quick StepAB13
142Carlos Barredo (2826)DQuick StepAB9
143Allan Davis (28339)Quick StepAB9
144Kevin De Weert (2735)Quick Step20
145Stijn Devolder (29306)Quick Step85
146Matteo Tosatto (3548)Quick StepAB19
147Marco Velo (35104)DQuick Step93
148Wouter Weylandt (24277)Quick StepNP17
149Maarten Wynants (2749)Quick Step113
151Óscar Freire (33136)RabobankAB13
152Lars Boom (23183)Rabobank55
153Juan Manuel Gárate (3367)Rabobank38
154Robert Gesink (2331)Rabobank6
155Tom Leezer (23187)Rabobank129
156Paul Martens (25248)RabobankAB12
157Koos Moerenhout (35238)Rabobank36
158Bram Tankink (30210)Rabobank34
159Pieter Weening (2887)Rabobank44
161Cadel Evans (32137)Silence-Lotto3
162Christophe Brandt (3256)Silence-Lotto125
163Francis De Greef (24149)Silence-Lotto21
164Mickael Delage (23329)Silence-Lotto73
165Philippe Gilbert (26361)Silence-Lotto54
166Olivier Kaisen (2662)Silence-Lotto86
167Matthew Lloyd (2638)Silence-Lotto50
168Jürgen Roelandts (23364)Silence-Lotto119
169Charles Wegelius (3166)Silence-LottoAB4
171André Greipel (26350)Team Columbia107
172Michael Albasini (28193)Team ColumbiaAB11
173Bert Grabsch (3412)Team ColumbiaNP18
174Adam Hansen (2851)Team Columbia94
175Gregory Henderson (32294)Team Columbia123
176Kim Kirchen (30363)Team ColumbiaNP6
177František Raboň (25278)Team Columbia134
178Vicente Reynés (27336)Team Columbia103
179Marcel Sieberg (2762)Team Columbia122
181Gerald Ciolek (22285)Team MilramAB18
182Linus Gerdemann (26288)Team MilramNP12
183Christian Knees (28118)Team Milram43
184Dominik Roels (22161)Team Milram83
185Thomas Rohregger (26190)Team MilramNP10
186Matthias Russ (25229)Team Milram90
187Björn Schröder (28247)Team MilramAB13
188Martin Velits (24130)Team Milram95
189Paul Voss (2397)Team Milram99
191Andy Schleck (2421)Team Saxo BankAB8
192Kurt Asle Arvesen (34142)Team Saxo Bank108
193Matti Breschel (24304)Team Saxo Bank68
194Fabian Cancellara (28105)Team Saxo BankNP14
195Jakob Fuglsang (24101)Team Saxo Bank56
196Alexandr Kolobnev (2858)Team Saxo Bank31
197Karsten Kroon (33162)DTeam Saxo Bank76
198Stuart O'Grady (35329)DTeam Saxo BankNP17
199Fränk Schleck (2976)DTeam Saxo BankNP11
201Matteo Carrara (3098)Vacansoleil37
202Borut Božič (28327)DVacansoleil102
203Johnny Hoogerland (2649)Vacansoleil12
204Sergey Lagutin (28168)Vacansoleil104
205Bjorn Leukemans (320)DVacansoleilAB18
206Marco Marcato (25140)VacansoleilNP12
207Jens Mouris (29110)Vacansoleil138
208Matthé Pronk (350)Vacansoleil124
209Lieuwe Westra (26293)Vacansoleil87
211Ezequiel Mosquera (33224)DXacobeo Galicia5
212Gustavo César (29153)Xacobeo Galicia41
213Gustavo Domínguez (28257)Xacobeo Galicia77
214Alberto Fernández (27228)Xacobeo GaliciaNP12
215David García (31274)DXacobeo Galicia23
216David Herrero (29256)Xacobeo Galicia28
217Serafín Martínez (25137)Xacobeo Galicia39
218Gonzalo Rabuñal (24334)Xacobeo Galicia67
219Eduard Vorganov (26206)DXacobeo Galicia26

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Team Columbia9 5 1.00 -1.75 0.01
Garmin9 3 0.96 -2.08 0.08
Cervélo Test Team9 2 0.84 0.39 0.58
Team Saxo Bank9 2 0.84 -0.71 0.22
Lampre-NGC9 2 0.84 -1.79 0.46
Française des Jeux9 1 0.56 -0.35 0.35
Fuji-Servetto9 1 0.56 0.69 0.56
Xacobeo Galicia9 1 0.56 2.50 0.85
Vacansoleil9 1 0.56 -0.28 0.58
Team Milram9 1 0.56 -1.13 0.13
Rabobank9 1 0.56 1.28 0.72
Cofidis9 1 0.56 2.12 0.53
AG2R9 0 0.19 -0.42 0.23
Andalucia-Cajasur9 0 0.19 -0.58 0.13
Astana9 0 0.19 -0.40 0.45
BBox Bouygues Telecom9 0 0.19 -1.80 0.10
Caisse d'Epargne9 0 0.19 2.27 0.99
Contentpolis-Ampo9 0 0.19 -0.59 0.46
Euskaltel9 0 0.19 1.84 0.95
Liquigas9 0 0.19 1.17 0.89
Quick Step9 0 0.19 -1.55 0.29
Silence-Lotto9 0 0.19 1.16 0.92