Informatie over de Vuelta a España van 2008

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 2007.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 2009.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land
30 Aug 20081GranadaGranada7TTTLiquigas
31 Aug 20082GranadaJaen167Vlakke etappeA. Valverde28128ESP
01 Sep 20083JaenCórdoba168Vlakke etappeT. Boonen27321BEL
02 Sep 20084CórdobaPuertollano170Vlakke etappeD. Bennati27343ITA
03 Sep 20085Ciudad RealCiudad Real42TijdritL. Leipheimer34314USA
04 Sep 20086Ciudad RealToledo150Vlakke etappeP. Bettini34156ITA
06 Sep 20087BarbastroLa Rabassa223BergetappeA. Ballan28305ITA
07 Sep 20088AndorraPla de Beret151BergetappeD. Moncoutié33130FRA
08 Sep 20089ViellaSabiñánigo200Half-bergetappeG. Van Avermaet23114BEL
09 Sep 200810SabiñánigoZaragoza151Vlakke etappeS. Hinault34210FRA
10 Sep 200811CalahorraBurgos178Vlakke etappeÓ. Freire32208ESP
11 Sep 200812BurgosSuances186Half-bergetappeP. Bettini34163ITA
13 Sep 200813San Vicente de la BarqueraAlto de l'Angliru209BergetappeA. Contador25281ESP
14 Sep 200814OviedoFuentes de Invierno158BergetappeA. Contador25282ESP
15 Sep 200815CudilleroPonferrada202BergetappeD. García30350ESP
16 Sep 200816PonferradaZamora186Vlakke etappeT. Boonen27336BEL
17 Sep 200817ZamoraValladolid146Vlakke etappeW. Weylandt23355BEL
18 Sep 200818ValladolidLas Rozas167Vlakke etappeI. Erviti24308ESP
19 Sep 200819Las RozasSegovia145BergetappeD. Arroyo28256ESP
20 Sep 200820La Granja de San IldefonsoPuerto de Navacerrada17TijdritL. Leipheimer34331USA
21 Sep 200821San Sebastián de los ReyesMadrid102Vlakke etappeM. Breschel2421DEN
Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatie Leeftijd
(jaardag)
LandPloeg
30 Aug 20081F. Pozzato26354ITAN/AN/AN/ALiquigas
31 Aug 20082A. Valverde28128ESPA. Valverde28128ESPJ. Rosendo26168ESPE. Martínez30108ESPCaisse d'Epargne
01 Sep 20083D. Bennati27342ITAA. Valverde28129ESPJ. Rosendo26169ESPE. Martínez30109ESPCaisse d'Epargne
02 Sep 20084D. Bennati27343ITAD. Bennati27343ITAJ. Rosendo26170ESPP. Bettini34154ITAQuick Step
03 Sep 20085L. Leipheimer34314USAD. Bennati27344ITAJ. Rosendo26171ESPE. Martínez30111ESPAstana
04 Sep 20086S. Chavanel2966FRAD. Bennati27345ITAJ. Rosendo26172ESPP. Bettini34156ITAAstana
06 Sep 20087A. Ballan28305ITAD. Bennati27347ITAA. Ballan28305ITAA. Ballan28305ITAAstana
07 Sep 20088L. Leipheimer34318USAA. Valverde28135ESPA. Ballan28306ITAA. Contador25275ESPAstana
08 Sep 20089E. Martínez30116ESPA. Valverde28136ESPD. Moncoutié33131FRAA. Contador25276ESPCaisse d'Epargne
09 Sep 200810E. Martínez30117ESPG. Van Avermaet23115BELD. Moncoutié33132FRAA. Contador25277ESPCaisse d'Epargne
10 Sep 200811E. Martínez30118ESPG. Van Avermaet23116BELD. Moncoutié33133FRAA. Contador25278ESPCaisse d'Epargne
11 Sep 200812E. Martínez30119ESPG. Van Avermaet23117BELD. Moncoutié33134FRAA. Contador25279ESPAstana
13 Sep 200813A. Contador25281ESPG. Van Avermaet23119BELD. Moncoutié33136FRAA. Contador25281ESPCaisse d'Epargne
14 Sep 200814A. Contador25282ESPA. Contador25282ESPD. Moncoutié33137FRAA. Contador25282ESPCaisse d'Epargne
15 Sep 200815A. Contador25283ESPA. Contador25283ESPD. Moncoutié33138FRAA. Contador25283ESPCaisse d'Epargne
16 Sep 200816A. Contador25284ESPA. Contador25284ESPD. Moncoutié33139FRAA. Contador25284ESPCaisse d'Epargne
17 Sep 200817A. Contador25285ESPG. Van Avermaet23123BELD. Moncoutié33140FRAA. Contador25285ESPCaisse d'Epargne
18 Sep 200818A. Contador25286ESPG. Van Avermaet23124BELD. Moncoutié33141FRAA. Contador25286ESPCaisse d'Epargne
19 Sep 200819A. Contador25287ESPG. Van Avermaet23125BELD. Moncoutié33142FRAA. Contador25287ESPCaisse d'Epargne
20 Sep 200820A. Contador25288ESPG. Van Avermaet23126BELD. Moncoutié33143FRAA. Contador25288ESPCaisse d'Epargne
21 Sep 200821A. Contador25289ESPG. Van Avermaet23127BELD. Moncoutié33144FRAA. Contador25289ESPCaisse d'Epargne
Deelnemers Vuelta a España 2008
RugnummerNaamPloegEindstand
1Carlos Sastre (3369)Team CSC3
2Alexandr Kolobnev (2758)Team CSC40
3Iñigo Cuesta (38363)Team CSC37
4Jurgen Van Goolen (27215)Team CSC16
5Juan José Haedo (27156)Team CSCAB15
6Karsten Kroon (32163)Team CSC72
7Matti Breschel (23304)Team CSC48
8Michael Blaudzun (3562)Team CSC82
9Volodymir Gustov (31136)Team CSC44
11Rinaldo Nocentini (30279)AG2R23
12José Luis Arrieta (3716)AG2R55
13Renaud Dion (30176)AG2R113
14Hubert Dupont (27230)AG2R32
15John Gadret (2970)AG2R18
16Julien Loubet (23171)AG2R70
17Lloyd Mondory (2666)AG2R120
18Stéphane Poulhies (235)AG2R128
19Alexandre Usov (30308)AG2R123
21José Luis Carrasco (2665)Andalucia-Cajasur68
22José Antonio Carrasco (27296)Andalucia-Cajasur65
23José Antonio López (31355)Andalucia-CajasurHD13
24Francisco José Martínez (2548)Andalucia-Cajasur122
25Javier Moreno (23348)Andalucia-Cajasur21
26Manuel Ortega (26359)Andalucia-Cajasur83
27Juan Javier Estrada (26327)Andalucia-Cajasur114
28Jesús Rosendo (26107)Andalucia-Cajasur116
29José Ruiz (27255)Andalucia-Cajasur53
31Alberto Contador (25207)Astana1
32Andreas Klöden (339)Astana20
33Levi Leipheimer (34250)Astana2
34Dmitriy Muravyev (28242)Astana131
35Assan Bazayev (27129)Astana130
36Benjamín Noval (29159)Astana62
37Sérgio Paulinho (2897)Astana26
38José-Luis Rubiera (35155)Astana22
39Tomas Vaitkus (26147)Astana95
41Dimitri Champion (24299)Bouygues Télécom106
42Stef Clement (25280)Bouygues TélécomAB7
43Aurélien Clerc (28310)Bouygues TélécomNP5
44Xavier Florencio (28188)Bouygues Télécom36
45Anthony Geslin (2822)Bouygues TélécomAB10
46Vincent Jérôme (23217)Bouygues Télécom76
47Arnaud Labbe (31240)Bouygues Télécom108
48Alexandre Pichot (25176)Bouygues TélécomAB10
49Olivier Bonnaire (25121)Bouygues Télécom61
51Alejandro Valverde (2867)Caisse d'Epargne5
52David Arroyo (28176)Caisse d'Epargne17
53José Vicente García (35331)Caisse d'Epargne119
54Imanol Erviti (24229)Caisse d'Epargne99
55Daniel Moreno (26299)Caisse d'Epargne12
56Alberto Losada (26123)Caisse d'Epargne24
57Luis Pasamontes (28273)Caisse d'Epargne35
58Joaquim Rodríguez (2950)Caisse d'Epargne6
59Xabier Zandio (31106)Caisse d'Epargne50
61Sylvain Chavanel (291)CofidisNP17
62Kevin De Weert (2635)Cofidis59
63Leonardo Duque (2882)Cofidis67
64Bingen Fernandez (35198)Cofidis87
65Maryan Hary (2835)CofidisNP5
66David Moncoutié (3362)Cofidis8
67Sébastien Minard (2619)Cofidis71
68Nick Nuyens (2857)Cofidis78
69Staf Scheirlinckx (29111)CofidisNP1
71Patrice Halgand (34121)Crédit AgricoleNP15
72Sébastien Hinault (34140)Crédit Agricole64
73Jeremy Hunt (34110)Crédit Agricole107
74Christophe Kern (27164)Crédit Agricole112
75Cyril Lemoine (25120)Crédit Agricole100
76Jean-Marc Marino (24321)Crédit AgricoleAB8
77Gabriel Rasch (3284)Crédit Agricole86
78Nicolas Roche (23363)Crédit Agricole13
79Yannick Talabardon (26360)Crédit Agricole31
81Igor Antón (25121)EuskaltelAB13
82Mikel Astarloza (28286)Euskaltel28
83Koldo Fernandez (26291)Euskaltel94
84Iñigo Landaluze (3153)Euskaltel63
85Egoi Martínez (3047)Euskaltel9
86Alan Pérez (25351)Euskaltel69
87Rubén Pérez (26244)Euskaltel41
88Amets Txurruka (25233)Euskaltel45
89Ivan Velasco (28145)Euskaltel51
91Sandy Casar (29149)Française des Jeux19
92Mickael Delage (22329)Française des Jeux103
93Rémy Di Grégorio (22335)Française des Jeux80
94Philippe Gilbert (25361)Française des JeuxNP18
95Sébastien Joly (296)Française des JeuxAB17
96Mathieu Ladagnous (23201)Française des Jeux89
97Gianni Meersman (22208)Française des JeuxAB12
98Jelle Vanendert (23132)Française des Jeux101
99Francis Mourey (27205)Française des Jeux96
101Davide Rebellin (36327)GerolsteinerNP14
102Mathias Frank (21204)GerolsteinerAB13
103Oscar Gatto (23181)Gerolsteiner127
104Sebastian Lang (28290)Gerolsteiner79
105Tom Stamsnijder (2347)Gerolsteiner88
106Stephan Schreck (29351)GerolsteinerAB12
107Stefan Schumacher (26345)GerolsteinerNP19
108Heinrich Haussler (24127)GerolsteinerAB19
109Oliver Zaugg (2753)Gerolsteiner11
111Ezequiel Mosquera (32225)Galicia4
112Carlos Castaño (2955)Galicia38
113Gustavo César (28154)Galicia29
114Gustavo Domínguez (27257)Galicia84
115David García (30274)Galicia14
116David Herrero (28257)Galicia47
117Serafín Martínez (24138)Galicia90
118Iban Mayoz (26274)Galicia39
119Eduard Vorganov (25206)Galicia60
121Damiano Cunego (26285)LampreNP16
122Alessandro Ballan (28238)LampreAB15
123Emanuele Bindi (26267)Lampre129
124Marzio Bruseghin (3416)Lampre10
125Marco Marzano (2821)Lampre25
126Massimiliano Mori (34174)Lampre124
127Danilo Napolitano (27151)LampreAB12
128Mauro Santambrogio (23267)Lampre121
129Paolo Tiralongo (30358)Lampre27
131Daniele Bennati (27280)LiquigasNP10
132Valerio Agnoli (23176)Liquigas110
133Claudio Corioni (25187)Liquigas97
134Enrico Franzoi (25327)Liquigas98
135Filippo Pozzato (26294)LiquigasNP19
136Manuel Quinziato (28245)LiquigasAB18
137Ivan Santaromita (2462)Liquigas125
138Gorazd Štangelj (35155)Liquigas109
139Alessandro Vanotti (27288)Liquigas75
141Paolo Bettini (3491)Quick StepNP19
142Carlos Barredo (2726)Quick StepNP7
143Tom Boonen (27259)Quick StepNP18
144Juan Manuel Gárate (3268)Quick Step15
145Wouter Weylandt (23277)Quick Step118
146Davide Viganò (2419)Quick Step93
147Andrea Tonti (32136)Quick StepAB18
148Matteo Tosatto (3448)Quick StepAB18
149Kevin Van Impe (2773)Quick Step126
151Óscar Freire (32137)RabobankNP13
152Mauricio Alberto Ardila (2941)RabobankAB15
153Juan Antonio Flecha (30287)Rabobank74
154Dimitry Kozonchuk (2487)Rabobank54
155Robert Gesink (2231)Rabobank7
156Pedro Horrillo (33277)Rabobank117
157Marc de Maar (24137)Rabobank56
158Grischa Niermann (32241)Rabobank30
159Theo Eltink (26216)Rabobank77
161Yaroslav Popovych (28179)Silence-Lotto52
162Dominique Cornu (22264)Silence-Lotto46
163Bart Dockx (26302)Silence-Lotto111
164Pieter Jacobs (2225)Silence-Lotto91
165Olivier Kaisen (2562)Silence-Lotto92
166Matthew Lloyd (2538)Silence-LottoNP9
167Roy Sentjens (27198)Silence-Lotto33
168Maarten Tjallingii (30238)Silence-Lotto58
169Greg Van Avermaet (2345)Silence-Lotto66
171Erik Zabel (37359)Skil-Shimano49
172Volodymyr Dyudya (25176)Skil-ShimanoAB7
173Artur Gajek (2374)Skil-ShimanoHD15
174Andriy Grivko (24329)Skil-Shimano42
175Matej Jurčo (23327)Skil-Shimano81
176Christian Kux (2359)Skil-ShimanoAB19
177Fabio Sabatini (23133)Skil-Shimano102
178Sebastian Schwager (24179)Skil-Shimano115
179Martin Velits (23130)Skil-Shimano73
181Mikhail Ignatiev (2355)Tinkoff Credit Systems104
182Ivan Rovny (20275)Tinkoff Credit SystemsAB16
183Nikita Eskov (25159)Tinkoff Credit Systems57
184Evgueni Petrov (3037)Tinkoff Credit Systems43
185Vasil Kiryienka (273)Tinkoff Credit Systems34
186Pavel Brutt (26153)Tinkoff Credit Systems105
187Walter Fernando Pedraza (26216)Tinkoff Credit Systems85
188Ricardo Serrano (29331)Tinkoff Credit SystemsNP4
189Nikolai Troussov (22364)Tinkoff Credit SystemsNP7