Informatie over de Vuelta a España van 2003

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 2002.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 2004.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land
06 Sep 20031GijónGijón28TTTONCE-Eroski1
07 Sep 20032GijónCangas de Onís148BergetappeL. Pérez2982ESP
08 Sep 20033Cangas de OnísSantander154Vlakke etappeA. Petacchi29247ITA
09 Sep 20034SantanderBurgos151BergetappeU. Etxebarria30352VEN
10 Sep 20035SoriaZaragoza167Vlakke etappeA. Petacchi29249ITA
11 Sep 20036ZaragozaZaragoza43.8TijdritI. Nozal25327ESP
12 Sep 20037HuescaCauterets190BergetappeM. Rasmussen29102DEN
13 Sep 20038CauteretsPla de Beret166BergetappeJ. Rodríguez24124ESP
14 Sep 20039ViellaEnvalira175BergetappeA. Valverde23141ESP
15 Sep 200310AndorraSabadell194Vlakke etappeE. Zabel3369GER
17 Sep 200311UtielCuenca162Vlakke etappeE. Zabel3371GER
18 Sep 200312CuencaAlbacete169Vlakke etappeA. Petacchi29257ITA
19 Sep 200313AlbaceteAlbacete53.3TijdritI. Nozal25335ESP1
20 Sep 200314AlbaceteValdepenas167.5Vlakke etappeA. Petacchi29259ITA1
21 Sep 200315ValdepenasSierra de la Pandera172BergetappeA. Valverde23148ESP
23 Sep 200316JaenSierra Nevada154BergetappeF. Cárdenas30302COL
24 Sep 200317GranadaCórdoba188Half-bergetappeD. Millar26262GBR
25 Sep 200318Las RozasLas Rozas143Vlakke etappeP. Díaz30116ESP
26 Sep 200319AlcobendasCollado Villalba164BergetappeF. Simeoni3240ITA
27 Sep 200320San Lorenzo de El EscorialAlto de Abantos11.2TijdritR. Heras29237ESP
28 Sep 200321MadridMadrid171.2Vlakke etappeA. Petacchi29267ITA1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatieLeeftijd
(jaardag)
LandPloeg
06 Sep 20031I. González de Galdeano29308ESPI. González de Galdeano29308ESPJ. Hruška28214CZEI. González de Galdeano29308ESPONCE-Eroski1
07 Sep 20032J. Rodríguez24118ESPJ. Rodríguez24118ESPL. Pérez2982ESPL. Pérez2982ESPONCE-Eroski
08 Sep 20033J. Rodríguez24119ESPJ. Rodríguez24119ESPL. Pérez2983ESPL. Pérez2983ESPONCE-Eroski
09 Sep 20034I. Nozal25325ESPD. Etxebarria3047ESPF. Cárdenas30288COLI. Nozal25325ESPONCE-Eroski
10 Sep 20035I. Nozal25326ESPA. Petacchi29249ITAF. Cárdenas30289COLI. Nozal25326ESPONCE-Eroski
11 Sep 20036I. Nozal25327ESPA. Petacchi29250ITAF. Cárdenas30290COLI. Nozal25327ESPONCE-Eroski
12 Sep 20037I. Nozal25328ESPA. Petacchi29251ITAF. Cárdenas30291COLI. Nozal25328ESPONCE-Eroski
13 Sep 20038I. Nozal25329ESPJ. Rodríguez24124ESPJ. Horrach29169ESPI. Nozal25329ESPONCE-Eroski
14 Sep 20039I. Nozal25330ESPI. Nozal25330ESPF. Cárdenas30293COLI. Nozal25330ESPONCE-Eroski
15 Sep 200310I. Nozal25331ESPA. Petacchi29254ITAF. Cárdenas30294COLA. Valverde23142ESPONCE-Eroski
17 Sep 200311I. Nozal25333ESPE. Zabel3371GERF. Cárdenas30296COLA. Valverde23144ESPONCE-Eroski
18 Sep 200312I. Nozal25334ESPE. Zabel3372GERF. Cárdenas30297COLI. Nozal25334ESPONCE-Eroski
19 Sep 200313I. Nozal25335ESPE. Zabel3373GERF. Cárdenas30298COLI. Nozal25335ESPONCE-Eroski1
20 Sep 200314I. Nozal25336ESPA. Petacchi29259ITAF. Cárdenas30299COLI. Nozal25336ESPONCE-Eroski1
21 Sep 200315I. Nozal25337ESPE. Zabel3375GERF. Cárdenas30300COLA. Valverde23148ESPONCE-Eroski
23 Sep 200316I. Nozal25339ESPE. Zabel3377GERF. Cárdenas30302COLA. Valverde23150ESPONCE-Eroski
24 Sep 200317I. Nozal25340ESPE. Zabel3378GERF. Cárdenas30303COLA. Valverde23151ESPONCE-Eroski
25 Sep 200318I. Nozal25341ESPE. Zabel3379GERF. Cárdenas30304COLA. Valverde23152ESPONCE-Eroski
26 Sep 200319I. Nozal25342ESPE. Zabel3380GERF. Cárdenas30305COLA. Valverde23153ESPONCE-Eroski
27 Sep 200320R. Heras29237ESPA. Valverde23154ESPF. Cárdenas30306COLA. Valverde23154ESPiBanesto.com
28 Sep 200321R. Heras29238ESPE. Zabel3382GERF. Cárdenas30307COLA. Valverde23155ESPiBanesto.com1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementR. Heras29238
PuntenklassementE. Zabel3382
BergklassementF. Cárdenas30307
CombinatieklassementA. Valverde23155
PloegenklassementiBanesto.com

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 2003
RugnummerNaamPloegEindstand
1Aitor González (28124)DFassa BortoloAB14
2Juan José De Los Angeles (30129)Fassa Bortolo83
3Dario Frigo (29285)DFassa Bortolo21
4Volodymir Gustov (26135)Fassa Bortolo64
5Serguei Ivanov (28118)Fassa Bortolo103
6Alessandro Petacchi (29178)DFassa Bortolo120
7Matteo Tosatto (2947)Fassa Bortolo134
8Guido Trenti (30185)Fassa Bortolo153
9Sven Montgomery (2751)Fassa BortoloNP18
11Roberto Heras (29149)DUS Postal Service-Berry Floor1
12Michael Barry (27195)DUS Postal Service-Berry Floor78
13Manuel Beltrán (3234)DUS Postal Service-Berry Floor6
14George Hincapie (301)DUS Postal Service-Berry FloorNP16
15Benoît Joachim (27178)US Postal Service-Berry Floor81
16Floyd Landis (27260)DUS Postal Service-Berry Floor76
17Matthew White (29128)DUS Postal Service-Berry Floor127
18José-Luis Rubiera (30154)US Postal Service-Berry Floor80
19Max van Heeswijk (30120)US Postal Service-Berry Floor139
21Igor González de Galdeano (29241)DONCE-Eroski4
22José Bento Azevedo (29284)ONCE-EroskiAB10
23Marcos Antonio Serrano (30295)DONCE-Eroski14
24Jan Hruška (28147)ONCE-Eroski123
25Jörg Jaksche (26342)DONCE-Eroski129
26Isidro Nozal (25255)DONCE-Eroski2
27Mikel Pradera (28117)ONCE-Eroski119
28Joaquim Rodríguez (2450)ONCE-Eroski26
29Ángel Vicioso (2678)ONCE-Eroski67
31Alessandro Bertolini (31339)Alessio112
32Andrea Brognara (3236)AlessioHD8
33Stefano Casagranda (3099)Alessio135
34Alberto Vinale (2525)Alessio151
35Angelo Furlan (268)Alessio150
36Ruslan Ivanov (29194)AlessioHD8
37Denis Lunghi (27161)Alessio50
38Christian Moreni (30221)DAlessio49
39Davide Frattini (24329)AlessioDSQ7
41David Millar (26177)DCofidis102
42Daniel Atienza (28282)Cofidis32
43Angelo Lopeboselli (2681)Cofidis90
44Iñigo Cuesta (33362)Cofidis22
45Peter Farazijn (34154)CofidisNP14
46Bingen Fernandez (30197)Cofidis85
47Dimitiri Fofonov (26319)DCofidis105
48Luis Pérez (2914)Cofidis10
49Guido Trentin (27219)Cofidis19
51Santiago Blanco (2917)Colchon Relax-Fuenlabrada61
52Nacor Burgos (2682)Colchon Relax-Fuenlabrada89
53Josep Jufré (27330)Colchon Relax-Fuenlabrada20
54Óscar Laguna (25129)Colchon Relax-Fuenlabrada109
55José Manuel Maestre (26362)Colchon Relax-Fuenlabrada159
56David Navas (2920)Colchon Relax-Fuenlabrada71
57Germán Nieto (30196)Colchon Relax-Fuenlabrada155
58Benjamín Noval (24159)Colchon Relax-Fuenlabrada45
59José Luis Rebollo (30265)Colchon Relax-Fuenlabrada43
61Mario Cipollini (36101)DDomina VacanzeNP2
62Santos González (29195)Domina Vacanze11
63Giovanni Lombardi (3410)Domina Vacanze79
64Miguel Ángel Martín (30259)Domina Vacanze36
65Giampaolo Mondini (30350)DDomina Vacanze131
66Kyrylo Pospyeyev (27183)Domina Vacanze37
67Michele Scarponi (23279)DDomina Vacanze13
68Francesco Secchiari (30310)Domina VacanzeAB7
69Filippo Simeoni (31318)DDomina Vacanze118
71Gorka Arrizabalaga (2677)Euskaltel-Euskadi98
72David Etxebarria (29342)Euskaltel-Euskadi29
73Unai Etxebarria (30282)Euskaltel-Euskadi54
74Iker Flores (26337)Euskaltel-Euskadi18
75Gorka González (25275)Euskaltel-Euskadi38
76Iñaki Isasi (2671)Euskaltel-Euskadi91
77Roberto Laiseka (3413)Euskaltel-Euskadi60
78José Alberto Martínez (27294)Euskaltel-Euskadi31
79Gorka Gerrikagoitia (29205)Euskaltel-EuskadiNP18
81José Luis Arrieta (3216)iBanesto.com106
82José Vicente García (30330)iBanesto.com108
83Eladio Jiménez (27112)DiBanesto.com48
84Pablo Lastras (27162)iBanesto.com55
85Francisco Mancebo (27113)iBanesto.com5
86Aitor Osa (29294)iBanesto.com25
87Unai Osa (2819)iBanesto.com9
88Leonardo Piepoli (31302)DiBanesto.com23
89Juan Miguel Mercado (24358)iBanesto.com56
91Óscar Sevilla (26274)DKelme-Costa Blanca12
92Francisco Cabello (3441)DKelme-Costa Blanca113
93Jesús Maria Manzano (2549)DKelme-Costa BlancaNP20
94Carlos García (2573)Kelme-Costa Blanca74
95José Enrique Gutierrez (2912)Kelme-Costa Blanca34
96David Latasa (29136)Kelme-Costa Blanca46
97Antonio Tauler (2980)Kelme-Costa Blanca97
98Alejandro Valverde (2366)DKelme-Costa Blanca3
99Constantino Zaballa (2546)DKelme-Costa Blanca30
101Gustavo Miguel Otero (29263)Labarca-2 Cafes Baque115
102Félix Rafael Cárdenas (30218)Labarca-2 Cafes Baque8
103Francisco Javier Cerezo (32176)Labarca-2 Cafes Baque96
104César García Calvo (28189)Labarca-2 Cafes Baque111
105José Javier Gómez (29104)Labarca-2 Cafes BaqueAB11
106Francisco Gutiérrez (2327)Labarca-2 Cafes Baque158
107Iván Herrero (28329)Labarca-2 Cafes Baque130
108David López (2248)Labarca-2 Cafes Baque47
109Sergio Pérez (24320)Labarca-2 Cafes BaqueDSQ9
111Wladimir Belli (32341)DLampreNP16
112Rubens Bertogliati (2453)Lampre154
113Simone Bertoletti (28310)Lampre143
114Mariano Piccoli (32293)Lampre99
115Alessandro Cortinovis (25262)LampreNP6
116Juan Manuel Gárate (2767)Lampre69
117Daniele Righi (2794)Lampre125
118Francisco Javier Vila (27263)Lampre52
119Ján Svorada (34306)LampreAB7
121Claus Michael Møller (34270)DMilaneza-MSS33
122Gonçalo José Amorim (30273)Milaneza-MSS39
123Paulo Manuel Oliveira Barroso (30244)Milaneza-MSS132
124Pedro António Cardoso (2979)Milaneza-MSS40
125Txema Del Olmo (3065)DMilaneza-MSS16
126Ángel Edo (32331)Milaneza-MSS70
127Joan Horrach (2995)Milaneza-MSS28
128Fabian Jeker (34214)Milaneza-MSS65
129Renato Manuel Silva (2739)Milaneza-MSS68
131José Antonio Pecharromán (2514)Paternina-Costa de AlmeriaAB5
132Rafael Casero (26264)Paternina-Costa de Almeria86
133Pedro Díaz (3030)Paternina-Costa de Almeria117
134Jorge Ferrio (26310)Paternina-Costa de Almeria57
135Domingo José Segado (32231)Paternina-Costa de AlmeriaAB19
136Carlos Ramón Golbano (26235)Paternina-Costa de Almeria84
137José Luis Martínez (2465)Paternina-Costa de Almeria63
138Carlos Torrent (28306)Paternina-Costa de Almeria41
139Joaquín López (2745)Paternina-Costa de Almeria93
141Alex Zülle (34360)DPhonakAB9
142Niki Aebersold (30360)Phonak144
143Gonzalo Bayarri (26212)Phonak157
144Cyril Dessel (28214)PhonakAB7
145Juan Carlos Domínguez (3279)PhonakAB8
146Bert Grabsch (2812)Phonak88
147Óscar Pereiro (25331)Phonak17
148Santiago Pérez (25329)DPhonak44
149Alexandre Usov (25307)Phonak145
151Richard Virenque (33223)DQuick Step-DavitamonDSQ9
152Tom Boonen (22258)Quick Step-Davitamon92
153David Cañada (28112)Quick Step-Davitamon53
154Pedro Horrillo (28277)Quick Step-Davitamon124
155Patrik Sinkewitz (22253)DQuick Step-Davitamon73
156Bram Tankink (24210)Quick Step-Davitamon94
157Kurt Van De Wouwer (31280)Quick Step-Davitamon66
158Frank Vandenbroucke (28237)DQuick Step-DavitamonAB7
159Jurgen Van Goolen (22214)Quick Step-Davitamon42
161Steven de Jongh (29217)DRabobank146
162Jan Boven (31131)Rabobank141
163Addy Engels (2614)Rabobank114
164Mathew Hayman (2571)Rabobank137
165Karsten Kroon (27162)DRabobank100
166Levi Leipheimer (29249)DRabobank58
167Michael Rasmussen (2929)DRabobank7
168Ronald Mutsaars (2473)Rabobank138
169Beat Zberg (3252)Rabobank77
171Igor Astarloa (2793)SaecoNP11
172Giosuè Bonomi (24253)SaecoAB4
173Antonio Bucciero (2162)SaecoAB10
174Juan Manuel Fuentes (2684)Saeco121
175Gerrit Glomser (2891)SaecoDSQ7
176Nicola Gavazzi (25101)SaecoAB3
177Cristian Pepoli (25110)Saeco148
178Igor Pugaci (28177)Saeco147
179Ivan Quaranta (28199)SaecoAB1
181Ángel Luis Casero (30276)Team BianchiNP13
182Félix Manuel García (34183)Team Bianchi15
183Aitor Garmendia (35119)Team Bianchi122
184Fabrizio Guidi (3178)Team Bianchi82
185Jaime Javier Hernández (31164)Team BianchiAB8
186Francisco José Lara (26125)Team Bianchi59
187David Plaza (32363)Team BianchiAB3
188Thorsten Rund (27126)Team Bianchi142
189Raphael Schweda (2774)Team Bianchi104
191Carlos Sastre (2869)Team CSC35
192Thomas Bruun (24138)Team CSC149
193Manuel Calvente (26320)Team CSC24
194Bekim Leif Christensen (29286)Team CSC136
195Julian Dean (28154)Team CSCHD7
196Peter Luttenberger (30199)Team CSC62
197Fränk Schleck (2376)DTeam CSCHD8
198Nicki Sørensen (2848)DTeam CSC87
199Michael Sandstød (357)Team CSC152
201Erik Zabel (32359)DTelekom72
202Mario Aerts (28182)Telekom51
203Cadel Evans (26136)TelekomNP4
204Jan Schaffrath (31287)TelekomAB4
205Torsten Hiekmann (23105)Telekom75
206Bobby Julich (31225)DTelekom95
207Stephan Schreck (24351)Telekom101
208Christian Werner (243)Telekom27
209Steffen Wesemann (32112)Telekom110
211Massimo Apollonio (3391)Saunier DuvalAB7
212Gianluca Sironi (292)Saunier Duval140
213Patrick Calcagni (25360)Saunier Duval128
214Giampaolo Cheula (2439)Saunier Duval107
215David De La Fuente (2257)Saunier Duval156
216Simone Masciarelli (23180)Saunier Duval126
217Pietro Zucconi (2876)Saunier Duval133
218Oscar Mason (2837)Saunier DuvalNP4
219Fred Rodriguez (29300)Saunier Duval116

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Fassa Bortolo9 5 1.00 -0.84 0.40
ONCE-Eroski9 4 0.99 1.38 0.96
Telekom9 2 0.84 0.04 0.31
Kelme-Costa Blanca9 2 0.84 1.83 0.92
Cofidis9 2 0.84 1.50 0.69
Paternina-Costa de Almeria9 1 0.56 -0.02 0.16
US Postal Service-Berry Floor9 1 0.56 0.77 0.99
Domina Vacanze9 1 0.56 0.67 0.62
Euskaltel-Euskadi9 1 0.56 1.77 0.50
Labarca-2 Cafes Baque9 1 0.56 -0.76 0.68
Rabobank9 1 0.56 -0.13 0.76
iBanesto.com9 0 0.19 2.74 0.85
Colchon Relax-Fuenlabrada9 0 0.19 0.85 0.45
Alessio9 0 0.19 -1.72 0.11
Lampre9 0 0.19 -1.69 0.09
Milaneza-MSS9 0 0.19 2.41 0.54
Phonak9 0 0.19 -1.41 0.43
Quick Step-Davitamon9 0 0.19 -0.04 0.16
Saeco9 0 0.19 -3.54 0.00
Team Bianchi9 0 0.19 -0.99 0.47
Team CSC9 0 0.19 -0.64 0.35
Saunier Duval9 0 0.19 -2.19 0.00