Informatie over de Vuelta a España van 2002

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 2001.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 2003.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land
07 Sep 20021ValenciaValencia24.5TTTONCE-Eroski
08 Sep 20022ValenciaAlcoy144.7BergetappeD. Di Luca26249ITA
09 Sep 20023San Vicente del RaspeigMurcia134Vlakke etappeM. Cipollini35171ITA
10 Sep 20024AguilasRoquetas de Mar149.5Vlakke etappeM. Cipollini35172ITA
11 Sep 20025El EjidoSierra Nevada198BergetappeG. Trentin26291ITA
12 Sep 20026GranadaSierra de la Pandera153BergetappeR. Heras28223ESP
13 Sep 20027JaenMálaga197Vlakke etappeM. Cipollini35175ITA
14 Sep 20028MálagaUbrique173.5BergetappeA. González27199ESP
15 Sep 20029CórdobaCórdoba130Half-bergetappeP. Lastras26238ESP
16 Sep 200210CórdobaCórdoba36.5TijdritA. González27201ESP
18 Sep 200211AlcobendasCollado Villalba166BergetappeP. Lastras26241ESP
19 Sep 200212SegoviaBurgos210.5Vlakke etappeA. Petacchi28259ITA
20 Sep 200213BurgosSantander190BergetappeG. Lombardi3391ITA
21 Sep 200214SantanderGijón190Vlakke etappeS. Smetanine28332RUS1
22 Sep 200215GijónAlto de l'Angliru176.7BergetappeR. Heras28233ESP
24 Sep 200216AvilesLeón154.7BergetappeS. Botero29331COL
25 Sep 200217BenaventeSalamanca145.5Vlakke etappeA. Furlan2594ITA
26 Sep 200218SalamancaEstación de Esquí La Covatilla193.7BergetappeS. Blanco28105ESP
27 Sep 200219BejarÁvila177.8BergetappeJ. García3053ESP
28 Sep 200220ÁvilaWarner Bros. Park141Vlakke etappeA. Furlan2597ITA
29 Sep 200221Warner Bros. ParkMadrid41.2TijdritA. González27214ESP1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatieLeeftijd
(jaardag)
LandPloeg
07 Sep 20021J. Beloki2925ESPN/AN/AJ. Beloki2925ESPONCE-Eroski
08 Sep 20022J. Beloki2926ESPD. Di Luca26249ITAM. Clain25313FRAV. Fernandez2962ESPONCE-Eroski
09 Sep 20023J. Beloki2927ESPE. Zabel3264GERM. Clain25314FRAM. Clain25314FRAONCE-Eroski
10 Sep 20024J. Beloki2928ESPE. Zabel3265GERM. Clain25315FRAV. Fernandez2964ESPONCE-Eroski
11 Sep 20025M. Zarrabeitia32120ESPE. Zabel3266GERM. Clain25316FRAG. Trentin26291ITAONCE-Eroski
12 Sep 20026Ó. Sevilla25347ESPE. Zabel3267GERM. Clain25317FRAF. García33256ESPONCE-Eroski
13 Sep 20027Ó. Sevilla25348ESPE. Zabel3268GERM. Clain25318FRAF. García33257ESPONCE-Eroski
14 Sep 20028Ó. Sevilla25349ESPE. Zabel3269GERG. Simoni3120ITAÓ. Sevilla25349ESPONCE-Eroski
15 Sep 20029Ó. Sevilla25350ESPE. Zabel3270GERG. Simoni3121ITAÓ. Sevilla25350ESPONCE-Eroski
16 Sep 200210Ó. Sevilla25351ESPE. Zabel3271GERG. Simoni3122ITAÓ. Sevilla25351ESPKelme-Costa Blanca
18 Sep 200211Ó. Sevilla25353ESPE. Zabel3273GERG. Simoni3124ITAÓ. Sevilla25353ESPKelme-Costa Blanca
19 Sep 200212Ó. Sevilla25354ESPE. Zabel3274GERG. Simoni3125ITAÓ. Sevilla25354ESPKelme-Costa Blanca
20 Sep 200213Ó. Sevilla25355ESPE. Zabel3275GERG. Simoni3126ITAÓ. Sevilla25355ESPTeam Coast
21 Sep 200214Ó. Sevilla25356ESPE. Zabel3276GERG. Simoni3127ITAÓ. Sevilla25356ESPTeam Coast1
22 Sep 200215R. Heras28233ESPE. Zabel3277GERG. Simoni3128ITAR. Heras28233ESPKelme-Costa Blanca
24 Sep 200216R. Heras28235ESPE. Zabel3279GERA. Osa2914ESPR. Heras28235ESPKelme-Costa Blanca
25 Sep 200217R. Heras28236ESPE. Zabel3280GERA. Osa2915ESPR. Heras28236ESPKelme-Costa Blanca
26 Sep 200218R. Heras28237ESPE. Zabel3281GERR. Heras28237ESPR. Heras28237ESPKelme-Costa Blanca
27 Sep 200219R. Heras28238ESPE. Zabel3282GERA. Osa2917ESPR. Heras28238ESPKelme-Costa Blanca
28 Sep 200220R. Heras28239ESPE. Zabel3283GERA. Osa2918ESPR. Heras28239ESPKelme-Costa Blanca
29 Sep 200221A. González27214ESPE. Zabel3284GERA. Osa2919ESPR. Heras28240ESPKelme-Costa Blanca1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. González27214
PuntenklassementE. Zabel3284
BergklassementA. Osa2919
CombinatieklassementR. Heras28240
PloegenklassementKelme-Costa Blanca

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 2002
RugnummerNaamPloegEindstand
1Ángel Luis Casero (29276)Team Coast6
2Daniel Becke (24111)Team Coast124
3Manuel Beltrán (3134)DTeam Coast9
4Fernando Escartin (34158)Team CoastNP15
5Aitor Garmendia (34119)Team Coast85
6Fabrizio Guidi (3078)Team CoastAB15
7Jaime Javier Hernández (30164)Team Coast117
8Luis Pérez (2815)Team Coast22
9David Plaza (31363)Team Coast14
11Santos González (28196)Acqua et Sapone59
12Daniele Bennati (21279)Acqua et SaponeNP15
13Mario Cipollini (35101)DAcqua et SaponeAB8
14Martin Derganc (25102)Acqua et SaponeAB5
15Rubén Lobato (23303)DAcqua et Sapone123
16Giovanni Lombardi (3310)Acqua et SaponeAB14
17Miguel Ángel Martín (29259)Acqua et Sapone42
18Mario Scirea (37327)Acqua et SaponeAB8
19Guido Trenti (29185)Acqua et SaponeAB11
21Mikel Astarloza (22285)DAG2R-Prevoyance77
22Lauri Aus (31239)AG2R-PrevoyanceAB8
23Stéphane Bergès (27173)AG2R-PrevoyanceAB8
24Alexandre Botcharov (27125)AG2R-Prevoyance61
25Iñigo Chaurreau (2977)AG2R-PrevoyanceAB14
26Nicolas Inaudi (24161)AG2R-PrevoyanceAB2
27Thierry Loder (26198)AG2R-PrevoyanceAB8
28Christophe Oriol (2994)AG2R-Prevoyance91
29Nicolas Portal (2369)AG2R-Prevoyance84
31Pietro Caucchioli (26307)DAlessio23
32Andrea Brognara (3136)AlessioAB8
33Raffaele Ferrara (25243)AlessioAB16
34Angelo Furlan (258)Alessio121
35Vladimir Miholjević (28164)Alessio24
36Alexandar Nikacevic (24156)AlessioAB2
37Dario Pieri (26303)AlessioAB2
38Alberto Vinale (2426)Alessio128
39Mauro Zanetti (2986)AlessioAB13
41Félix Manuel García (33183)Big Mat-Auber 938
42Guillaume Auger (26101)Big Mat-Auber 93NP15
43Stéphane Heulot (30284)Big Mat-Auber 93NP6
44Jeremy Hunt (28110)Big Mat-Auber 93AB7
45Xavier Jan (3229)Big Mat-Auber 93AB5
46Aitor Kintana (26351)Big Mat-Auber 9353
47Cyril Saugrain (298)Big Mat-Auber 93114
48Alexei Sivakov (30175)Big Mat-Auber 93126
49Sébastien Talabardon (24135)Big Mat-Auber 93110
51David Millar (25177)DCofidisAB15
52Daniel Atienza (27282)Cofidis28
53Iñigo Cuesta (32363)CofidisAB8
54Médéric Clain (25244)Cofidis70
55Bingen Fernandez (29197)Cofidis87
56Massimiliano Lelli (34211)CofidisAB15
57Robert Sassone (23220)Cofidis127
58Dimitiri Fofonov (25319)DCofidis78
59Guido Trentin (26219)Cofidis15
61Jeroen Blijlevens (30184)DDomo-Farm FritesAB13
62Dave Bruylandts (25353)DDomo-Farm Frites56
63Steve De Wolf (26304)Domo-Farm FritesAB8
64Leif Hoste (24349)DDomo-Farm FritesNP16
65Andrey Kashechkin (22101)DDomo-Farm FritesAB14
66Steven Kleynen (24191)Domo-Farm Frites26
67Koos Moerenhout (28238)Domo-Farm Frites72
68Bram Tankink (23210)Domo-Farm FritesAB5
69Jurgen Van Goolen (21214)Domo-Farm Frites116
71Mikel Artetxe (25279)Euskaltel-Euskadi86
72David Etxebarria (28343)Euskaltel-EuskadiAB16
73Iker Flores (25337)Euskaltel-Euskadi71
74Gorka Gerrikagoitia (28206)Euskaltel-Euskadi107
75Roberto Laiseka (3313)Euskaltel-EuskadiAB5
76Alberto López de Munain (30110)Euskaltel-Euskadi65
77José Alberto Martínez (26294)Euskaltel-Euskadi112
78Iban Mayo (24316)DEuskaltel-Euskadi5
79Haimar Zubeldia (2590)Euskaltel-Euskadi11
81Francesco Casagrande (31290)DFassa Bortolo7
82Fabio Baldato (3417)Fassa BortoloAB8
83Nicola Loda (30339)Fassa Bortolo88
84Alessandro Petacchi (28179)DFassa Bortolo94
85Gorazd Štangelj (29154)Fassa Bortolo74
86Paolo Tiralongo (24358)Fassa Bortolo43
87Tadej Valjavec (25108)DFassa Bortolo18
88Marco Velo (28104)DFassa Bortolo57
89Denis Zanette (32100)Fassa Bortolo104
91Juan Miguel Mercado (23358)iBanesto.comNP13
92Santiago Blanco (2818)iBanesto.com45
93Juan Antonio Flecha (24287)iBanesto.com41
94José Vicente García (29330)iBanesto.com75
95José Iván Gutiérrez (23216)iBanesto.com100
96Pablo Lastras (26162)iBanesto.com17
97Francisco Mancebo (26113)iBanesto.comAB9
98Jon Odriozola (31187)iBanesto.comAB14
99Aitor Osa (28295)iBanesto.com54
101Paolo Savoldelli (2954)DIndex-Alexia AlluminioNP5
102Dario Andriotto (29248)Index-Alexia AlluminioAB11
103Giuseppe Di Grande (28297)DIndex-Alexia AlluminioAB15
104Alessandro Guerra (2816)Index-Alexia Alluminio122
105Marco Magnani (280)Index-Alexia AlluminioAB11
106Daniele Galli (2748)Index-Alexia AlluminioAB7
107Ivan Quaranta (27199)Index-Alexia AlluminioAB5
108Andris Reiss (24113)Index-Alexia Alluminio95
109Corrado Serina (2768)Index-Alexia AlluminioAB8
111Rafael Casero (25264)Jazztel-Costa de Almeria40
112Dario Gadeo (26210)Jazztel-Costa de Almeria115
113Jorge Ferrio (25310)Jazztel-Costa de Almeria49
114José Antonio Garrido (26215)Jazztel-Costa de Almeria36
115Juan Carlos Guillamón (27219)Jazztel-Costa de Almeria125
116Sergei Smetanine (28250)Jazztel-Costa de Almeria80
117José Antonio Pecharromán (2415)Jazztel-Costa de Almeria27
118Carlos Torrent (27306)Jazztel-Costa de Almeria73
119Ricardo Valdés (2629)Jazztel-Costa de AlmeriaAB9
121Óscar Sevilla (25274)DKelme-Costa Blanca4
122Santiago Botero (29246)DKelme-Costa Blanca66
123Juan José De Los Angeles (29129)Kelme-Costa Blanca52
124Carlos García (2474)Kelme-Costa Blanca19
125Aitor González (27124)DKelme-Costa Blanca1
126José Enrique Gutierrez (2813)Kelme-Costa Blanca37
127Jesús Maria Manzano (2450)DKelme-Costa BlancaNP17
128Antonio Tauler (2881)Kelme-Costa Blanca39
129Alejandro Valverde (2266)DKelme-Costa BlancaAB15
131Juan Manuel Gárate (2667)Lampre-DaikinNP15
132Simone Bertoletti (27310)Lampre-Daikin31
133Massimo Codol (29123)Lampre-Daikin48
134Milan Kadlec (27261)Lampre-DaikinAB12
135Johan Verstrepen (34253)Lampre-DaikinAB12
136Mariano Piccoli (31293)Lampre-Daikin102
137Zbigniew Spruch (36200)Lampre-Daikin130
138Ján Svorada (33306)Lampre-Daikin108
139Pavel Tonkov (33141)Lampre-Daikin67
141Óscar Freire (26136)Mapei-Quick StepAB9
142Elio Aggiano (30107)Mapei-Quick StepAB18
143Davide Bramati (342)Mapei-Quick Step97
144David Cañada (27112)Mapei-Quick Step50
145Dario David Cioni (27211)Mapei-Quick Step55
146Pedro Horrillo (27277)Mapei-Quick StepNP14
147Andrea Noè (33166)Mapei-Quick StepAB8
148Eddy Ratti (2587)Mapei-Quick StepNP2
149Charles Wegelius (2466)Mapei-Quick Step109
151Claus Michael Møller (33270)DMilaneza-MSS12
152Ángel Edo (31331)Milaneza-MSS60
153Victoriano Fernandez (28359)Milaneza-MSSAB11
154Joan Horrach (2896)Milaneza-MSS33
155Fabian Jeker (33214)Milaneza-MSS13
156Rui Lavarinhas (31173)Milaneza-MSS32
157Melchor Mauri (3684)Milaneza-MSSAB16
158João Paulo Silva (33219)Milaneza-MSS58
159Rui Miguel Sousa (25348)Milaneza-MSS16
161Joseba Beloki (28323)ONCE-Eroski3
162Igor González de Galdeano (28242)DONCE-EroskiAB14
163José Bento Azevedo (28285)ONCE-Eroski34
164Rafael Díaz (29234)ONCE-Eroski62
165Jan Hruška (27147)ONCE-EroskiNP9
166Jörg Jaksche (25342)DONCE-EroskiAB18
167Mikel Pradera (27117)ONCE-Eroski98
168Marcos Antonio Serrano (29295)DONCE-Eroski38
169Mikel Zarrabeitia (3248)ONCE-Eroski21
171Oscar Camenzind (30292)DPhonakNP16
172Gonzalo Bayarri (25212)PhonakNP12
173Reto Bergmann (2690)Phonak92
174Juan Carlos Domínguez (3179)Phonak93
175Bert Grabsch (2712)Phonak101
176Óscar Pereiro (24332)Phonak30
177Benoît Salmon (2853)Phonak83
178Daniel Schnider (28223)Phonak68
179Sven Teutenberg (29316)Phonak132
181Nacor Burgos (2582)Relax-Fuenlabrada35
182Antonio Colóm (2451)DRelax-FuenlabradaAB16
183Martin Gerardo Garrido (27234)Relax-FuenlabradaAB14
184Óscar Laguna (24130)Relax-Fuenlabrada64
185José Manuel Maestre (25362)Relax-Fuenlabrada111
186Germán Nieto (29196)Relax-Fuenlabrada131
187Benjamín Noval (23159)Relax-FuenlabradaNP5
188José Luis Rebollo (29265)Relax-Fuenlabrada46
189David Vázquez (2719)Relax-Fuenlabrada99
191Gilberto Simoni (30310)Saeco-Longoni Sport10
192Igor Astarloa (2693)Saeco-Longoni Sport63
193Leonardo Bertagnolli (24174)DSaeco-Longoni Sport106
194Danilo Di Luca (26180)DSaeco-Longoni Sport20
195Juan Manuel Fuentes (2584)Saeco-Longoni Sport79
196Alessio Galletti (3496)Saeco-Longoni SportAB8
197Gerrit Glomser (2791)Saeco-Longoni Sport44
198Fabio Sacchi (2839)DSaeco-Longoni Sport76
199Alessandro Spezialetti (27168)Saeco-Longoni SportAB7
201Peter Luttenberger (29199)Tacconi Sport81
202Gabriele Balducci (26240)Tacconi SportAB5
203Paolo Bossoni (25353)DTacconi Sport96
204Patrick Calcagni (24361)Tacconi Sport103
205Diego Ferrari (31226)Tacconi Sport113
206Andrei Hauptman (2747)Tacconi Sport90
207Zoran Klemenčič (2663)Tacconi SportAB15
208Sylwester Szmyd (24111)Tacconi Sport29
209Pietro Zucconi (2776)Tacconi Sport119
211Erik Zabel (31359)DTelekom69
212Rolf Aldag (33309)DTelekom82
213Robert Bartko (26190)Telekom105
214Matthias Kessler (2346)DTelekom47
215Andreas Klier (26167)DTelekomAB13
216Andreas Klöden (279)TelekomAB15
217Jan Schaffrath (30287)Telekom89
218Alexandre Vinokourov (28288)DTelekomNP11
219Sergei Yakovlev (2670)TelekomAB11
221Roberto Heras (28150)DUS Postal Service2
222José-Luis Rubiera (29154)US Postal Service51
223Michael Barry (26195)DUS Postal ServiceNP9
224David Zabriskie (23170)DUS Postal Service120
225Antonio Cruz (22243)US Postal Service118
226Steffen Kjærgaard (2937)DUS Postal ServiceAB14
227Victor Hugo Peña (27356)US Postal ServiceAB15
228Christian Vandevelde (2639)DUS Postal Service25
229Matthew White (28129)DUS Postal Service129

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Acqua et Sapone9 4 0.99 -1.75 0.11
Kelme-Costa Blanca9 4 0.99 2.15 0.87
iBanesto.com9 4 0.99 0.53 0.43
US Postal Service9 2 0.85 -0.11 0.72
Alessio9 2 0.85 -1.19 0.27
Cofidis9 1 0.58 0.12 0.47
Fassa Bortolo9 1 0.58 1.60 0.81
ONCE-Eroski9 1 0.58 0.97 0.70
Jazztel-Costa de Almeria9 1 0.58 1.26 0.41
Saeco-Longoni Sport9 1 0.58 1.13 0.64
Index-Alexia Alluminio9 0 0.20 -2.68 0.01
Mapei-Quick Step9 0 0.20 -1.28 0.10
Lampre-Daikin9 0 0.20 -0.34 0.26
Phonak9 0 0.20 -0.02 0.31
Euskaltel-Euskadi9 0 0.20 0.79 0.76
Tacconi Sport9 0 0.20 -0.20 0.32
Big Mat-Auber 939 0 0.20 -0.88 0.51
Domo-Farm Frites9 0 0.20 -1.05 0.24
AG2R-Prevoyance9 0 0.20 -1.29 0.06
Team Coast9 0 0.20 1.25 0.73
Telekom9 0 0.20 -0.77 0.13
Relax-Fuenlabrada9 0 0.20 -0.34 0.23
Milaneza-MSS9 0 0.20 2.12 0.60