Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1999.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 2001.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
26 Aug 20001MálagaMálaga13.3TijdritA. Zülle3252SUI
27 Aug 20002MálagaCórdoba167.5Vlakke etappeÓ. Freire24194ESP
28 Aug 20003MontoroValdepenas198Vlakke etappeJ. Koerts314NED
29 Aug 20004ValdepenasAlbacete159Vlakke etappeÓ. Freire24196ESP
30 Aug 20005AlbaceteXorret de Catí152BergetappeE. Jiménez24173ESP
31 Aug 20006BenidormValencia155.5Vlakke etappeP. Bossoni2450ITA
01 Sep 20007ValenciaMorella175Half-bergetappeR. Heras26212ESP
02 Sep 20008VinarozUniversal Studios Port Aventura170Half-bergetappeA. Petacchi26242ITA
03 Sep 20009TarragonaTarragona38TijdritA. Olano30224ESP
04 Sep 200010SabadellLa Molina175BergetappeF. Cárdenas27284COL
05 Sep 200011AlpEstació d'Esquí d'Ordino Alcalís136.5BergetappeR. Laiseka3180ESP
07 Sep 200012ZaragozaZaragoza132Vlakke etappeA. Petacchi26247ITA
09 Sep 200013SantanderSantander143.3BergetappeM. Piccoli29363ITA
10 Sep 200014SantanderLagos de Covadonga146.5BergetappeA. Zintchenko28249RUS
11 Sep 200015Cangas de OnísGijón164Half-bergetappeÁ. González de Galdeano30251ESP
12 Sep 200016GijónAlto de l'Angliru168BergetappeG. Simoni2918ITA
13 Sep 200017BenaventeSalamanca155.5Vlakke etappeD. Bramati3277ITA
14 Sep 200018BejarCiudad Rodrigo160BergetappeA. Vinokourov26363KAZ
15 Sep 200019SalamancaÁvila130Vlakke etappeM. Piccoli304ITA
16 Sep 200020ÁvilaAlto de Abantos125BergetappeR. Heras26227ESP
17 Sep 200021MadridMadrid38TijdritS. González26274ESP1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
26 Aug 20001A. Zülle3252SUIA. Zülle3252SUIC. Sastre25125ESPN/AVitalico Seguros
27 Aug 20002A. Zülle3253SUIA. Zülle3253SUIE. Jiménez24170ESPA. Bermejo2647ESPVitalico Seguros
28 Aug 20003A. Zülle3254SUIJ. Koerts314NEDE. Jiménez24171ESPA. Bermejo2648ESPVitalico Seguros
29 Aug 20004A. Zülle3255SUIÓ. Freire24196ESPE. Jiménez24172ESPG. Raimondi27274ITAVitalico Seguros
30 Aug 20005A. Zülle3256SUIÓ. Freire24197ESPE. Jiménez24173ESPG. Raimondi27275ITAKelme
31 Aug 20006A. Zülle3257SUIÓ. Freire24198ESPE. Jiménez24174ESPG. Raimondi27276ITAONCE
01 Sep 20007A. Zülle3258SUIÓ. Freire24199ESPE. Jiménez24175ESPG. Raimondi27277ITAONCE
02 Sep 20008A. Zülle3259SUIG. Lombardi3174ITAE. Jiménez24176ESPG. Raimondi27278ITAONCE
03 Sep 20009A. Olano30224ESPG. Lombardi3175ITAE. Jiménez24177ESPG. Raimondi27279ITAONCE
04 Sep 200010S. González26261ESPG. Lombardi3176ITAF. Cárdenas27284COLG. Raimondi27280ITAONCE
05 Sep 200011Á. Casero27343ESPG. Lombardi3177ITAC. Sastre25135ESPG. Raimondi27281ITAVitalico Seguros
07 Sep 200012Á. Casero27345ESPG. Lombardi3179ITAC. Sastre25137ESPG. Raimondi27283ITAVitalico Seguros
09 Sep 200013Á. Casero27347ESPG. Lombardi3181ITAC. Sastre25139ESPG. Faresin3555ITAVitalico Seguros
10 Sep 200014R. Heras26221ESPG. Lombardi3182ITAC. Sastre25140ESPG. Faresin3556ITAKelme
11 Sep 200015R. Heras26222ESPG. Lombardi3183ITAC. Sastre25141ESPG. Faresin3557ITAVitalico Seguros
12 Sep 200016R. Heras26223ESPG. Lombardi3184ITAC. Sastre25142ESPG. Faresin3558ITAVitalico Seguros
13 Sep 200017R. Heras26224ESPG. Lombardi3185ITAC. Sastre25143ESPG. Faresin3559ITAVitalico Seguros
14 Sep 200018R. Heras26225ESPG. Lombardi3186ITAC. Sastre25144ESPG. Faresin3560ITAVitalico Seguros
15 Sep 200019R. Heras26226ESPG. Lombardi3187ITAC. Sastre25145ESPG. Faresin3561ITAVitalico Seguros
16 Sep 200020R. Heras26227ESPR. Heras26227ESPC. Sastre25146ESPG. Faresin3562ITAKelme
17 Sep 200021R. Heras26228ESPR. Heras26228ESPC. Sastre25147ESPG. Faresin3563ITAKelme1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementR. Heras26228
PuntenklassementR. Heras26228
BergklassementC. Sastre25147
TussensprintklassementG. Faresin3563
PloegenklassementKelme

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 2000
RugnummerNaamPloegEindstand
1Jan Ullrich (26211)DTelekomNP13
2Rolf Aldag (31310)DTelekom52
3Danilo Hondo (26178)DTelekomAB7
4Kai Hundertmarck (3167)Telekom61
5Andreas Klöden (259)TelekomAB14
6Giovanni Lombardi (3111)Telekom84
7Ralf Grabsch (2785)Telekom89
8Matthias Kessler (2146)DTelekom102
9Alexandre Vinokourov (26288)DTelekom28
11Alessandro Bertolini (28340)Alessio110
12Stefano Casagranda (27100)Alessio116
13Martin Hvastija (30213)DAlessio114
14Endrio Leoni (31313)AlessioAB10
15Marco Magnani (260)Alessio23
16Nicola Miceli (2934)AlessioNP20
17Carlo Finco (3235)Alessio81
18Leonardo Guidi (26103)Alessio112
19Aleksandr Chefer (28308)Alessio101
21Alex Zülle (31361)DBanesto49
22José Maria Jiménez (28136)DBanestoAB8
23Tomasz Brożyna (29285)Banesto53
24José Vicente García (27331)Banesto63
25José Luis Arrieta (2916)Banesto103
26Jon Odriozola (29187)Banesto26
27Aitor Osa (26295)Banesto51
28Unai Osa (2519)Banesto56
29Eladio Jiménez (24113)DBanesto24
31Danilo Di Luca (24181)DCantina TolloAB12
32Paolo Bossoni (23354)DCantina Tollo88
33Gabriele Colombo (2851)Cantina TolloAB11
34Massimiliano Gentili (28289)Cantina Tollo9
35Federico Giabbecucci (2587)Cantina TolloAB11
36Rodolfo Massi (34287)DCantina Tollo34
37Federico Colonna (27318)Cantina Tollo121
38Roberto Sgambelluri (2686)DCantina Tollo37
39Guido Trenti (27186)Cantina Tollo91
41Txema Del Olmo (2766)DEuskaltel15
42Iñigo Chaurreau (2778)EuskaltelHD6
43Unai Etxebarria (27283)EuskaltelAB8
44Gorka Gerrikagoitia (26206)Euskaltel66
45Ramón González (3350)EuskaltelAB11
46Roberto Laiseka (3114)Euskaltel6
47Alberto López de Munain (28111)Euskaltel30
48José Alberto Martínez (24295)EuskaltelAB6
49Haimar Zubeldia (2391)Euskaltel10
51Steven Kleynen (22191)Farm Frites54
52Jans Koerts (30311)DFarm FritesAB11
53Glenn Magnusson (30361)Farm FritesAB16
54Guennadi Mikhailov (26143)Farm Frites39
55Dirk Ronellenfitsch (24317)Farm Frites123
56Miguel van Kessel (24275)Farm Frites60
57Gerben Löwik (232)Farm Frites117
58Geert Van Bondt (29225)Farm FritesAB10
59Remco van der Ven (257)Farm Frites100
61Wladimir Belli (29341)DFassa Bortolo12
62Fabio Baldato (3218)Fassa Bortolo98
63Gabriele Balducci (24241)Fassa BortoloNP1
64Alessandro Petacchi (26179)DFassa Bortolo77
65Volodymir Gustov (23136)Fassa Bortolo44
66Nicola Loda (28340)Fassa Bortolo97
67Andrea Peron (28322)Fassa Bortolo58
68Raimondas Rumšas (28169)DFassa Bortolo5
69Paolo Tiralongo (22358)Fassa Bortolo96
71Florent Brard (24145)DFestinaAB11
72Ángel Luis Casero (27277)Festina2
73Rafael Casero (23265)Festina119
74David Clinger (22221)Festina71
75Giuseppe Di Grande (26297)DFestinaAB11
76Félix Manuel García (31184)Festina21
77Jaime Javier Hernández (28165)Festina80
78Fabian Jeker (31215)Festina25
79Rolf Huser (2926)Festina64
81Eleuterio Anguita (3192)Jazztel-Costa de Almeria41
82César Pérez (27122)Jazztel-Costa de Almeria106
83Luis Diego Prior (2590)Jazztel-Costa de Almeria111
84Ricardo Valdés (2430)Jazztel-Costa de Almeria79
85Carlos Ramón Golbano (23236)Jazztel-Costa de Almeria86
86Fabio Roscioli (34348)Jazztel-Costa de Almeria85
87Ginés Salmeron (27228)Jazztel-Costa de AlmeriaNP5
88Pablo Soler (24217)Jazztel-Costa de Almeria92
89Mario Traversoni (2880)Jazztel-Costa de AlmeriaAB6
91Christophe Bassons (2621)Jean DelatourAB11
92Frédéric Bessy (28174)Jean DelatourAB11
93Gilles Bouvard (30244)DJean DelatourAB11
94Laurent Brochard (3297)DJean Delatour32
95Patrice Halgand (26121)Jean Delatour48
96Christophe Oriol (2795)Jean DelatourAB16
97Eddy Seigneur (31136)Jean DelatourAB8
98Cyril Dessel (25214)Jean Delatour99
99Bruno Thibout (3154)Jean DelatourAB7
101Roberto Heras (26150)DKelme1
102Fernando Escartin (32159)Kelme7
103Santiago Botero (27247)DKelme72
104Francisco Cabello (3142)DKelme83
105Félix Rafael Cárdenas (27219)Kelme31
106José Enrique Gutierrez (2613)Kelme36
107José-Luis Rubiera (27155)Kelme11
108Óscar Sevilla (23275)DKelme14
109José Ángel Vidal (30246)Kelme93
111Oscar Camenzind (28293)DLampre-Daikin22
112Simone Bertoletti (25310)Lampre-Daikin73
113Massimo Codol (27124)Lampre-Daikin40
114Marco Della Vedova (284)Lampre-Daikin46
115Matteo Frutti (25153)Lampre-DaikinAB9
116Juan Manuel Gárate (2468)Lampre-Daikin62
117Mariano Piccoli (29293)Lampre-Daikin50
118Gilberto Simoni (28311)Lampre-Daikin29
119Ján Svorada (31307)Lampre-DaikinAB16
121Andreï Zintchenko (28178)LA-Pecol27
122Bruno Miguel Castanheira (23147)LA-PecolAB12
123Antonio Segismundo De La Torre (25253)LA-PecolAB20
124Pedro Miguel Lopes (252)LA-PecolAB10
125Fernando Manuel Mota (33358)LA-Pecol109
126José Agostinho Rosa (31312)LA-Pecol67
127Saulius Šarkauskas (3037)LA-Pecol69
128Yuri Sourkov (29239)LA-Pecol95
129Rubén Oarbeaskoa (24223)LA-Pecol105
131Serhiy Honchar (29363)DLiquigas-Pata57
132Daniele Contrini (25320)Liquigas-PataAB15
133Mirko Marini (25331)Liquigas-PataAB14
134Christian Moreni (27222)DLiquigas-Pata65
135Giancarlo Raimondi (27215)Liquigas-PataAB13
136Ellis Rastelli (25164)Liquigas-PataAB16
137Alessandro Spezialetti (25168)Liquigas-PataAB7
138Andrei Teteriouk (32285)Liquigas-Pata43
139Marco Zanotti (26161)Liquigas-PataAB18
141Pavel Tonkov (31142)Mapei-Quick Step3
142Manuel Beltrán (2934)DMapei-Quick StepNP20
143Davide Bramati (323)Mapei-Quick Step82
144Gianni Faresin (34350)Mapei-Quick Step20
145Paolo Fornaciari (29149)Mapei-Quick Step94
146Óscar Freire (24137)Mapei-Quick StepAB8
147Paolo Lanfranchi (31341)Mapei-Quick Step38
148Andrea Tafi (3455)DMapei-Quick Step74
149Dario David Cioni (25211)Mapei-Quick Step90
151Abraham Olano (30160)DONCE19
152Iñigo Cuesta (30363)ONCEAB11
153Rafael Díaz (27235)ONCE33
154David Etxebarria (26343)ONCEAB16
155Marcelino García (294)ONCE70
156Santos González (26196)ONCE4
157Peter Luttenberger (27200)ONCEAB11
158Carlos Sastre (2569)ONCE8
159Mikel Zarrabeitia (3048)ONCEAB11
161Richard Virenque (30224)DPolti16
162Michele Colleoni (25278)Polti107
163Daniel Clavero (31326)Polti68
164Mirko Crepaldi (2820)PoltiAB11
165Ivan Gotti (3195)DPoltiNP8
166Pascal Hervé (35353)DPolti17
167Oscar Pelliccioli (350)Polti108
168Rafael Mateos (24129)PoltiAB15
169José Manuel Uría (30212)Polti47
171Andres Bermejo (25355)Relax-Fuenlabrada124
172Nacor Burgos (2383)Relax-Fuenlabrada78
173Juan Antonio Flecha (22287)Relax-Fuenlabrada113
174César García Calvo (25189)Relax-FuenlabradaNP7
175Eduardo Hernández (26260)Relax-Fuenlabrada118
176Pedro Díaz (2731)Relax-Fuenlabrada76
177Martin Gerardo Garrido (25234)Relax-Fuenlabrada87
178Germán Nieto (27197)Relax-Fuenlabrada120
179David Vázquez (2519)Relax-Fuenlabrada115
181Laurent Dufaux (3142)DSaecoNP14
182Jörg Ludewig (24296)SaecoAB19
183Giuseppe Calcaterra (35204)SaecoAB10
184Mario Cipollini (33101)DSaecoDSQ5
185Biagio Conte (3285)Saeco122
186Alessio Galletti (3297)SaecoAB10
187Armin Meier (30240)DSaeco104
188Igor Pugaci (25177)Saeco42
189Francesco Secchiari (27311)SaecoAB10
191Igor González de Galdeano (26242)DVitalico SegurosAB16
192Santiago Blanco (2618)Vitalico Seguros13
193Francisco Javier Cerezo (29176)Vitalico Seguros55
194Francisco Tomás García (24239)Vitalico Seguros18
195Álvaro González de Galdeano (30179)DVitalico SegurosAB21
196Jan Hruška (25147)DVitalico Seguros75
197Iván Ramiro Parra (24260)Vitalico Seguros59
198Victor Hugo Peña (25356)Vitalico Seguros45
199Juan Carlos Vicario (28304)Vitalico Seguros35

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Mapei-Quick Step9 3 0.95 0.71 0.80
Lampre-Daikin9 3 0.95 1.23 0.37
Kelme9 3 0.95 3.06 0.99
ONCE9 2 0.82 0.46 0.61
Fassa Bortolo9 2 0.82 1.15 0.85
Banesto9 2 0.82 1.56 0.39
LA-Pecol9 1 0.53 -0.75 0.26
Telekom9 1 0.53 -0.39 0.25
Vitalico Seguros9 1 0.53 1.38 0.54
Farm Frites9 1 0.53 -0.89 0.15
Euskaltel9 1 0.53 0.51 0.56
Cantina Tollo9 1 0.53 -0.15 0.55
Polti9 0 0.17 -0.04 0.43
Jean Delatour9 0 0.17 -1.83 0.14
Alessio9 0 0.17 -0.97 0.35
Festina9 0 0.17 0.84 0.83
Jazztel-Costa de Almeria9 0 0.17 -0.59 0.15
Liquigas-Pata9 0 0.17 -1.74 0.09
Relax-Fuenlabrada9 0 0.17 -1.11 0.03
Saeco9 0 0.17 -2.42 0.09