Informatie over de Vuelta a España van 1998

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1997.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1999.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land
05 Sep 19981CórdobaCórdoba161.7Half-bergetappeM. Zberg2470SUI1
06 Sep 19982CórdobaCádiz234.6Vlakke etappeJ. Blijlevens26251NED1
07 Sep 19983CádizEstepona192.6Vlakke etappeJ. Kirsipuu2951EST1
08 Sep 19984MálagaGranada173.5Half-bergetappeF. Guidi26147ITA1
09 Sep 19985Olula del RíoMurcia165.5Vlakke etappeJ. Blijlevens26254NED1
10 Sep 19986MurciaXorret de Catí201.5BergetappeJ. Jiménez26206ESP1
11 Sep 19987AlicanteValencia186Vlakke etappeG. Lombardi2982ITA1
12 Sep 19988PalmaPalma181.5Half-bergetappeF. Guidi26151ITA1
13 Sep 19989AlcudiaAlcudia39.9TijdritA. Olano28234ESP1
15 Sep 199810VicPal199.3BergetappeJ. Jiménez26211ESP1
16 Sep 199811Andorra la ViejaCerler186BergetappeJ. Jiménez26212ESP1
17 Sep 199812BenasqueEstación International de Canfranc187Half-bergetappeG. Bugno34215ITA1
18 Sep 199813SabiñánigoSabiñánigo208.5Half-bergetappeA. Zintchenko26256RUS1
19 Sep 199814BiescasZaragoza145.5Vlakke etappeM. Wüst3144GER1
20 Sep 199815ZaragozaSoria178.8Vlakke etappeA. Zintchenko26258RUS1
21 Sep 199816SoriaLaguna Negra de Neila144BergetappeJ. Jiménez26217ESP1
22 Sep 199817BurgosLeón188.5Vlakke etappeM. Wüst3147GER1
23 Sep 199818LeónSalamanca223Vlakke etappeF. Guidi26162ITA1
24 Sep 199819ÁvilaSegovia160BergetappeR. Heras24235ESP1
25 Sep 199820SegoviaPuerto de Navacerrada206BergetappeA. Zintchenko26263RUS1
26 Sep 199821FuenlabradaFuenlabrada39TijdritA. Zülle3082SUI1
27 Sep 199822MadridMadrid163Vlakke etappeM. Zberg2492SUI1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandPloeg
05 Sep 19981M. Zberg2470SUIM. Zberg2470SUIF. Cerezo27242ESPG. Raimondi25280ITAMapei1
06 Sep 19982M. Zberg2471SUIM. Zberg2471SUIF. Cerezo27243ESPG. Raimondi25281ITAMapei1
07 Sep 19983L. Jalabert29280FRAJ. Blijlevens26252NEDF. Cerezo27244ESPL. Jalabert29280FRAMapei1
08 Sep 19984F. Guidi26147ITAG. Lombardi2979ITAF. Cerezo27245ESPL. Jalabert29281FRAMapei1
09 Sep 19985F. Guidi26148ITAJ. Blijlevens26254NEDF. Cerezo27246ESPL. Jalabert29282FRALotto1
10 Sep 19986J. Jiménez26206ESPJ. Blijlevens26255NEDF. Cerezo27247ESPL. Jalabert29283FRABanesto1
11 Sep 19987J. Jiménez26207ESPJ. Blijlevens26256NEDF. Cerezo27248ESPG. Raimondi25286ITABanesto1
12 Sep 19988J. Jiménez26208ESPJ. Blijlevens26257NEDL. Jalabert29285FRAG. Raimondi25287ITABanesto1
13 Sep 19989A. Olano28234ESPJ. Blijlevens26258NEDL. Jalabert29286FRAG. Raimondi25288ITAONCE1
15 Sep 199810A. Olano28236ESPJ. Blijlevens26260NEDJ. Jiménez26211ESPG. Raimondi25290ITABanesto1
16 Sep 199811A. Olano28237ESPJ. Blijlevens26261NEDJ. Jiménez26212ESPG. Raimondi25291ITABanesto1
17 Sep 199812A. Olano28238ESPJ. Blijlevens26262NEDJ. Jiménez26213ESPG. Raimondi25292ITABanesto1
18 Sep 199813A. Olano28239ESPF. Guidi26157ITAJ. Jiménez26214ESPG. Raimondi25293ITABanesto1
19 Sep 199814A. Olano28240ESPF. Guidi26158ITAJ. Jiménez26215ESPG. Raimondi25294ITABanesto1
20 Sep 199815A. Olano28241ESPF. Guidi26159ITAJ. Jiménez26216ESPG. Raimondi25295ITABanesto1
21 Sep 199816A. Olano28242ESPF. Guidi26160ITAJ. Jiménez26217ESPG. Raimondi25296ITABanesto1
22 Sep 199817A. Olano28243ESPF. Guidi26161ITAJ. Jiménez26218ESPG. Raimondi25297ITABanesto1
23 Sep 199818A. Olano28244ESPF. Guidi26162ITAJ. Jiménez26219ESPG. Raimondi25298ITABanesto1
24 Sep 199819A. Olano28245ESPF. Guidi26163ITAJ. Jiménez26220ESPG. Raimondi25299ITABanesto1
25 Sep 199820J. Jiménez26221ESPF. Guidi26164ITAJ. Jiménez26221ESPG. Raimondi25300ITABanesto1
26 Sep 199821A. Olano28247ESPF. Guidi26165ITAJ. Jiménez26222ESPG. Raimondi25301ITABanesto1
27 Sep 199822A. Olano28248ESPF. Guidi26166ITAJ. Jiménez26223ESPG. Raimondi25302ITABanesto1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Olano28248
PuntenklassementF. Guidi26166
BergklassementJ. Jiménez26223
TussensprintklassementG. Raimondi25302
PloegenklassementBanesto

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 1998
RugnummerNaamPloegEindstand
1Alex Zülle (29360)DFestina-Lotus8
2Laurent Brochard (3096)DFestina-Lotus33
3Laurent Dufaux (2941)DFestina-LotusAB10
4Félix Manuel García (29183)Festina-Lotus20
5Pascal Hervé (33352)DFestina-LotusAB20
6Didier Rous (27286)DFestina-LotusHD11
7José Ramon Uriarte (31161)Festina-Lotus29
8Richard Virenque (28224)DFestina-Lotus11
9Marcel Wüst (30329)Festina-Lotus106
11José Joaquim Castelblanco (28198)DAvianca-Telekom15
12Julio César Aguirre (28351)Avianca-Telekom45
13Jairo de Jesus Hernández (25321)Avianca-TelekomAB14
14Francisco León (2539)Avianca-Telekom98
15Javier Pascual (2793)Avianca-Telekom38
16Luis Ricardo Mesa (2580)Avianca-TelekomAB14
17Federico Muñoz (3555)DAvianca-Telekom44
18Carlos Andrós Osorio (23261)Avianca-TelekomAB2
19Victor Hugo Peña (23356)Avianca-TelekomHD11
21Abraham Olano (28160)DBanesto1
22Manuel Beltrán (2734)DBanesto13
23Armand De Las Cuevas (304)BanestoAB16
24Manuel Fernández (27126)Banesto69
25José Vicente García (25330)Banesto48
26Aitor Garmendia (30119)BanestoHD11
27José Maria Jiménez (26135)DBanesto3
28Jon Odriozola (27187)Banesto12
29Aitor Osa (24295)Banesto22
31Daniele Contrini (23320)BrescialatAB20
32Cristiano Frattini (2574)Brescialat68
33Ruslan Ivanov (24195)Brescialat99
34Marco Milesi (28152)BrescialatAB8
35Mariano Piccoli (27293)Brescialat77
36Giancarlo Raimondi (25214)Brescialat96
37Marco Serpellini (25320)Brescialat9
38Roberto Sgambelluri (2486)DBrescialat37
39Christian Moreni (25221)DBrescialatAB7
41Serhiy Honchar (27363)DCantina Tollo-Alexia AlluminioAB19
42Maurizio Frizzo (28242)Cantina Tollo-Alexia Alluminio78
43Massimiliano Gentili (26288)Cantina Tollo-Alexia AlluminioNP7
44Massimo Giunti (23337)DCantina Tollo-Alexia AlluminioAB20
45Martin Hvastija (28213)DCantina Tollo-Alexia AlluminioAB19
46Martin Rittsel (2795)Cantina Tollo-Alexia AlluminioNP20
47Gilberto Simoni (26310)Cantina Tollo-Alexia Alluminio19
48Massimo Strazzer (28318)Cantina Tollo-Alexia AlluminioAB4
49Guido Trenti (25185)Cantina Tollo-Alexia Alluminio105
51Christophe Agnolutto (28207)Casino101
52Lauri Aus (27239)CasinoHD11
53Frédéric Bessy (26173)Casino43
54Vincent Cali (2870)Casino51
55Pascal Chanteur (30142)DCasino47
56Fabrice Gougot (26304)Casino18
57Arturas Kasputis (31129)CasinoAB4
58Jaan Kirsipuu (28349)CasinoAB7
59Rodolfo Massi (32287)DCasinoAB10
61Alessandro Bertolini (26339)Cofidis83
62Christophe Capelle (30320)CofidisAB4
63Maurizio Fondriest (33166)DCofidisAB10
64Philippe Gaumont (25128)DCofidisNP6
65Stéphane Goubert (28110)CofidisAB8
66Grzegorz Gwiazdowski (23240)CofidisAB11
67David Plaza (27363)Cofidis17
68Cyril Saugrain (258)CofidisAB3
69Bruno Thibout (2953)CofidisAB7
71Chris Boardman (29308)Crédit AgricoleAB8
72Cyril Bos (25277)Crédit AgricoleAB11
73Frédéric Moncassin (29277)Crédit AgricoleHD7
74Olivier Perraudeau (25233)Crédit AgricoleNP11
75Stéphane Petilleau (27134)Crédit AgricoleHD7
76Arnaud Prétot (26319)Crédit AgricoleAB4
77Eddy Seigneur (29135)Crédit AgricoleAB7
78Cédric Vasseur (27317)Crédit AgricoleAB16
79Henk Vogels (24335)Crédit AgricoleHD11
81Eleuterio Anguita (2991)Estepona-Brepac50
82Matias Cagigas (24121)Estepona-Brepac93
83Francisco Javier Cerezo (27176)Estepona-BrepacDSQ13
84Ivan Cerioli (27156)Estepona-BrepacAB10
85Carmelo Miranda (28193)Estepona-BrepacAB8
86Victor Manuel Moratilla (27230)Estepona-BrepacAB20
87Germán Nieto (25196)Estepona-Brepac108
88Uwe Peschel (29238)Estepona-Brepac91
89Juan Carlos Vicario (26303)Estepona-Brepac39
91Iñigo Chaurreau (2577)Euskaltel28
92Unai Etxebarria (25282)Euskaltel42
93Bingen Fernandez (25197)EuskaltelAB11
94Ángel Castresana (26122)Euskaltel24
95Ramón González (3150)EuskaltelAB11
96Álvaro González de Galdeano (28179)DEuskaltel7
97Igor González de Galdeano (24242)DEuskaltelAB10
98Roberto Laiseka (2913)EuskaltelNP13
99Iñaki Aiarzagüena (28336)Euskaltel23
101Fernando Escartin (30158)Kelme2
102Francisco Cabello (2941)DKelme80
103Ángel Edo (27331)Kelme76
104Arsenio González (38113)Kelme31
105José Jaime González (29337)DKelmeAB19
106Roberto Heras (24150)DKelme6
107José-Luis Rodríguez (3262)Kelme64
108José-Luis Rubiera (25154)Kelme26
109Marcos Antonio Serrano (25295)DKelme10
111Mario Aerts (23182)Lotto41
112Steve De Wolf (22304)Lotto65
113Ludo Dierckxsens (33259)DLotto34
114Joona Laukka (260)Lotto85
115Laurent Madouas (31143)DLottoHD11
116Thierry Marichal (2517)Lotto86
117Chris Peers (28120)DLotto73
118Andrei Tchmil (35160)LottoAB20
119Andrei Teteriouk (30284)LottoAB4
121Frank Vandenbroucke (23237)DMapeiNP2
122Davide Bramati (302)Mapei102
123Gianni Bugno (34137)DMapei84
124Giuseppe Di Grande (24297)DMapeiAB10
125Giuliano Figueras (22158)Mapei56
126Paolo Lanfranchi (29340)MapeiAB3
127Nico Mattan (26349)Mapei67
128Ján Svorada (29306)MapeiAB3
129Oscar Camenzind (26292)DMapei16
131Laurent Jalabert (29212)DONCE5
132Iñigo Cuesta (28363)ONCE52
133Luis Maria Díaz (31324)ONCE75
134Herminio Díaz (33200)ONCE72
135David Etxebarria (24343)ONCE30
136Alberto Leanizbarrutia (3591)ONCE55
137Melchor Mauri (3284)ONCE35
138Jose-Roberto Sierra (31102)ONCE54
139Mikel Zarrabeitia (2848)ONCE36
141Giuseppe Guerini (28137)PoltiAB4
142Daniel Atienza (23282)PoltiAB12
143Mirko Crepaldi (2619)PoltiAB3
144Mirko Gualdi (29358)Polti21
145Fabrizio Guidi (2678)Polti63
146Anthony Rokia (25209)Polti104
147Cristian Salvato (26317)Polti89
148Gianluca Valoti (25134)Polti46
149Mauro Zinetti (235)PoltiAB11
151Niki Aebersold (25360)Post Swiss Team27
152Roger Beuchat (26180)Post Swiss Team100
153Pierre Bourquenoud (28222)Post Swiss Team60
154Richard Chassot (28164)Post Swiss Team87
155Franz Hotz (30135)Post Swiss Team66
156Rolf Huser (2726)Post Swiss Team58
157Daniel Paradis (2852)Post Swiss Team88
158Guido Wirz (25245)Post Swiss TeamHD11
159Markus Zberg (244)Post Swiss Team57
161Michael Boogerd (2633)DRabobank49
162Erik Dekker (27314)RabobankAB7
163Marc Lotz (24255)DRabobank103
164Robbie McEwen (266)RabobankAB4
165Koos Moerenhout (24238)RabobankAB20
166Rolf Sørensen (3371)DRabobank59
167Leon van Bon (26154)RabobankNP14
168Max van Heeswijk (25120)Rabobank94
169Marc Wauters (29127)Rabobank74
171Harald Morscher (268)Saeco97
172Philipp Buschor (27111)Saeco62
173Salvatore Commesso (2395)DSaeco53
174Dario Frigo (24286)DSaecoAB11
175Vitali Kokorine (23179)Saeco40
176Pavel Padrnos (27196)SaecoAB10
177Alexandre Moos (25190)SaecoAB16
178Michael Rich (28275)Saeco92
179Paolo Savoldelli (2554)DSaecoAB11
181Andreas Klöden (239)TelekomAB10
182Dirk Baldinger (26308)TelekomAB7
183Michael Blaudzun (2561)TelekomHD11
184Bert Dietz (28302)DTelekom79
185Kai Hundertmarck (2966)Telekom81
186Giovanni Lombardi (2910)TelekomAB11
187Dirk Müller (24331)TelekomAB10
188Jan Schaffrath (26287)TelekomAB20
189Georg Totschnig (2737)Telekom71
191Jeroen Blijlevens (26184)DTVMNP14
192Steven de Jongh (24218)DTVMAB10
193Servais Knaven (27117)TVMAB11
194Michel Lafis (30285)TVM70
195Claus Michael Møller (29270)DTVM25
196Serhiy Utchakov (3050)TVMAB19
197Tristan Hoffman (28181)TVM95
198Peter Van Petegem (28164)TVMAB20
199Bart Voskamp (3024)DTVMAB10
201Lance Armstrong (26286)DUS Postal Service4
202Viatcheslav Ekimov (32147)US Postal ServiceNP15
203Juan Llaneras (2944)US Postal ServiceAB10
204Peter Meinert (3238)US Postal Service82
205Jean-Cyril Robin (28308)US Postal ServiceAB16
206Sven Teutenberg (25316)US Postal ServiceAB19
207Christian Vandevelde (2239)DUS Postal Service90
208Jonathan Vaughters (2520)DUS Postal Service107
209Antón Darío Villatoro (2821)US Postal ServiceAB4
211Ángel Luis Casero (25276)Vitalico SegurosHD11
212Santiago Blanco (2418)Vitalico Seguros32
213Elio Aggiano (26107)Vitalico SegurosNP13
214Daniel Clavero (29325)Vitalico SegurosNP20
215Juan Carlos Domínguez (2779)Vitalico SegurosNP20
216David García (2881)Vitalico SegurosAB10
217Prudencio Indurain (3021)Vitalico SegurosNP8
218Sergei Smetanine (24250)Vitalico Seguros61
219Andreï Zintchenko (26177)Vitalico Seguros14

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Banesto9 5 1.00 2.50 0.84
Polti9 3 0.95 -0.25 0.31
Festina-Lotus9 3 0.95 1.36 0.57
Vitalico Seguros9 3 0.95 -0.79 0.28
Post Swiss Team9 2 0.83 1.18 0.41
TVM9 2 0.83 -1.28 0.19
Casino9 1 0.55 0.13 0.34
Kelme9 1 0.55 2.66 0.97
Mapei9 1 0.55 -0.26 0.36
Telekom9 1 0.55 -1.53 0.03
Euskaltel9 0 0.18 0.94 0.49
Avianca-Telekom9 0 0.18 0.25 0.37
Brescialat9 0 0.18 0.29 0.54
Cantina Tollo-Alexia Alluminio9 0 0.18 -1.35 0.23
Cofidis9 0 0.18 -1.66 0.21
Crédit Agricole9 0 0.18 -2.89 0.00
Estepona-Brepac9 0 0.18 -0.59 0.16
ONCE9 0 0.18 2.87 0.87
Lotto9 0 0.18 0.30 0.23
Rabobank9 0 0.18 -0.58 0.11
Saeco9 0 0.18 -0.37 0.16
US Postal Service9 0 0.18 -0.92 0.45