Informatie over de Vuelta a España van 1996

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1995.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1997.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land
07 Sep 19961ValenciaValencia162Vlakke etappeB. Conte28153ITA1
08 Sep 19962ValenciaCuenca210Vlakke etappeN. Minali26302ITA1
09 Sep 19963CuencaAlbacete167.2Vlakke etappeL. Jalabert27283FRA12
10 Sep 19964AlbaceteMurcia166.5Vlakke etappeT. Steels258BEL12
11 Sep 19965MurciaAlmería208.4Vlakke etappeJ. Blijlevens24257NED12
12 Sep 19966AlmeríaMálaga196.5Vlakke etappeF. Baldato2891ITA12
13 Sep 19967MálagaMarbella171.1Half-bergetappeF. Baldato2892ITA12
14 Sep 19968MarbellaJerez de la Frontera220.7Vlakke etappeN. Minali26308ITA12
15 Sep 19969Jerez de la FronteraCórdoba203.5Vlakke etappeN. Minali26309ITA12
17 Sep 199610El TiembloÁvila46.5TijdritT. Rominger35174SUI1
18 Sep 199611ÁvilaSalamanca188Vlakke etappeM. Di Renzo2748ITA1
19 Sep 199612BenaventeAlto del Naranco191.7BergetappeD. Nardello2448ITA1
20 Sep 199613OviedoLagos de Covadonga159BergetappeL. Jalabert27294FRA1
21 Sep 199614Cangas de OnísCabárceno202.6Half-bergetappeB. Conte28167ITA1
22 Sep 199615CabárcenoValdezcaray220BergetappeA. Zülle2879SUI1
23 Sep 199616LogroñoSabiñánigo220.9Vlakke etappeN. Minali26317ITA1
24 Sep 199617SabiñánigoCerler165.7BergetappeO. Rincón28175COL1
25 Sep 199618BenasqueZaragoza219.5Vlakke etappeD. Konychev30229RUS1
26 Sep 199619GetafeÁvila217.1BergetappeL. Dufaux27129SUI1
27 Sep 199620ÁvilaDYC209.5BergetappeG. Bugno32226ITA1
28 Sep 199621SegoviaDYC43TijdritT. Rominger35185SUI1
29 Sep 199622MadridMadrid157.6Vlakke etappeT. Steels2527BEL123

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandPloeg
07 Sep 19961B. Conte28153ITAB. Conte28153ITAI. González de Galdeano22310ESPI. González de Galdeano22310ESPTelekom1
08 Sep 19962B. Conte28154ITAB. Conte28154ITAB. Julich24295USAB. Julich24295USATelekom1
09 Sep 19963L. Jalabert27283FRAL. Jalabert27283FRAB. Julich24296USAJ. Werner2651GERTelekom12
10 Sep 19964L. Jalabert27284FRAL. Jalabert27284FRAB. Julich24297USAJ. Werner2652GERAki-Gipiemme12
11 Sep 19965L. Jalabert27285FRAG. Lombardi2783ITAB. Julich24298USAJ. Werner2653GERAki-Gipiemme12
12 Sep 19966F. Baldato2891ITAF. Baldato2891ITAB. Julich24299USAF. Baldato2891ITAAki-Gipiemme12
13 Sep 19967F. Baldato2892ITAF. Baldato2892ITAB. Julich24300USAF. Baldato2892ITAAki-Gipiemme12
14 Sep 19968F. Baldato2893ITAF. Baldato2893ITAB. Julich24301USAJ. Werner2656GERAki-Gipiemme12
15 Sep 19969F. Baldato2894ITAF. Baldato2894ITAB. Julich24302USAJ. Werner2657GERAki-Gipiemme12
17 Sep 199610A. Zülle2874SUIF. Baldato2896ITAB. Julich24304USAJ. Werner2659GERONCE1
18 Sep 199611A. Zülle2875SUIF. Baldato2897ITAB. Julich24305USAJ. Werner2660GERONCE1
19 Sep 199612A. Zülle2876SUIL. Jalabert27293FRAB. Julich24306USAJ. Werner2661GERONCE1
20 Sep 199613A. Zülle2877SUIL. Jalabert27294FRAT. Rominger35177SUIJ. Werner2662GERONCE1
21 Sep 199614A. Zülle2878SUIL. Jalabert27295FRAT. Rominger35178SUIJ. Werner2663GERONCE1
22 Sep 199615A. Zülle2879SUIL. Jalabert27296FRAT. Rominger35179SUIJ. Werner2664GERONCE1
23 Sep 199616A. Zülle2880SUIL. Jalabert27297FRAT. Rominger35180SUIJ. Werner2665GERONCE1
24 Sep 199617A. Zülle2881SUIL. Jalabert27298FRAT. Rominger35181SUIJ. Werner2666GERONCE1
25 Sep 199618A. Zülle2882SUIL. Jalabert27299FRAT. Rominger35182SUIJ. Werner2667GERONCE1
26 Sep 199619A. Zülle2883SUIL. Jalabert27300FRAT. Rominger35183SUIJ. Werner2668GERPolti1
27 Sep 199620A. Zülle2884SUIL. Jalabert27301FRAT. Rominger35184SUIJ. Werner2669GERPolti1
28 Sep 199621A. Zülle2885SUIL. Jalabert27302FRAT. Rominger35185SUIJ. Werner2670GERPolti1
29 Sep 199622A. Zülle2886SUIL. Jalabert27303FRAT. Rominger35186SUIJ. Werner2671GERPolti123

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Zülle2886
PuntenklassementL. Jalabert27303
BergklassementT. Rominger35186
TussensprintklassementJ. Werner2671
PloegenklassementPolti

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 1996
RugnummerNaamPloegEindstand
1Laurent Jalabert (27213)DONCE19
2Iñigo Cuesta (26363)ONCE46
3Herminio Díaz (31201)ONCE63
4Alberto Leanizbarrutia (3391)ONCEAB17
5Melchor Mauri (3084)ONCE32
6Oliverio Rincón (2890)ONCE49
7Neil Stephens (32274)DONCEAB20
8Mikel Zarrabeitia (2648)ONCE31
9Alex Zülle (27361)DONCE1
11Dmitri Konychev (30143)Aki-Gipiemme35
12Stefano Faustini (27310)Aki-Gipiemme5
13Giuseppe Citterio (2996)Aki-Gipiemme107
14Luca Colombo (26187)Aki-GipiemmeAB11
15Denis Zanette (26100)Aki-Gipiemme71
16Gianluca Gorini (25256)Aki-GipiemmeAB20
17Franco Vona (31315)Aki-Gipiemme104
18Luca Pavanello (26363)Aki-Gipiemme81
19Roberto Dal Sie (26344)Aki-Gipiemme68
21Miguel Maria Indurain (31350)BanestoAB13
22Ángel Luis Casero (23277)Banesto24
23Santiago Blanco (2218)Banesto33
24Erwin Nijboer (3229)BanestoAB15
25Ramón González (2950)Banesto26
26José Maria Jiménez (24136)DBanesto12
27Vicente Aparicio (26290)BanestoAB14
28Orlando Sergio Rodriguis (26253)Banesto34
29Marino Alonso (30227)Banesto57
31Stefano Dante (2637)Cantina Tollo111
32Marco Antonio Di Renzo (26334)Cantina Tollo102
33Massimiliano Gentili (24289)Cantina TolloAB8
34Andrea Paluan (30134)Cantina Tollo93
35Germano Pierdomenico (2919)Cantina TolloAB14
36Martin Hvastija (26213)DCantina Tollo99
37Lorenzo Di Silvestro (26166)Cantina Tollo105
38Yuri Recanati (26155)Cantina Tollo112
39Paolo Valoti (2573)Cantina Tollo74
41David García (2681)EuskadiAB13
42Álvaro González de Galdeano (26179)DEuskadi62
43César Solaun (25184)Euskadi38
44Óscar López (26127)Euskadi70
45Igor González de Galdeano (22242)DEuskadi106
46Asier Guenetxea (2647)Euskadi95
47Roberto Laiseka (2714)Euskadi79
48Iñigo González De Heredia (25108)EuskadiAB17
49Iñaki Aiarzagüena (26336)Euskadi28
51Vladislav Bobrik (25176)Gewiss16
52Nicola Minali (26233)DGewiss96
53Stefano Zanini (27159)DGewiss64
54Mauro-Antonio Santaromita (31286)GewissAB11
55Ermanno Brignoli (26304)Gewiss97
56Jon Odriozola (25187)Gewiss75
57Dario Bottaro (29238)GewissAB2
58Ivan Cerioli (25156)GewissAB2
59Andrea Brognara (2536)Gewiss110
61Fernando Escartin (28159)Kelme10
62Hernán Buenahora (29105)DKelmeAB12
63Francisco Cabello (2742)DKelme94
64Ignacio García (27331)Kelme91
65Marcos Antonio Serrano (23296)DKelme11
66Santos González (22196)Kelme51
67Juan Carlos Domínguez (2579)Kelme72
68José-Luis Rodríguez (3062)Kelme65
69Ángel Edo (25331)Kelme85
71Laurent Dufaux (2742)DLotus-Festina2
72Juan Rodrigo Arenas (28247)Lotus-Festina53
73Stéphane Goubert (26110)Lotus-FestinaAB12
74Stephen Hodge (34348)DLotus-Festina76
75Fabian Jeker (27215)Lotus-Festina22
76Lylian Lebreton (24177)Lotus-FestinaAB14
77David Plaza (25363)Lotus-Festina66
78Yvan Martin (23162)Lotus-FestinaAB12
79Valerio Tebaldi (30364)Lotus-Festina50
81Manuel-Luis Abreu Campos (33177)Maia-Jumbo42
82Joaquim Adrego Pereira Andrade (26319)Maia-Jumbo82
83José Bento Azevedo (22285)Maia-JumboAB15
84Paulo Manuel Oliveira Barroso (23245)Maia-JumboAB12
85Ricardo Felgueira (25328)Maia-JumboAB12
86Paulo Jorge Ferreira (25301)Maia-JumboAB9
87Joaquim Alberto Sampaio (26134)Maia-JumboAB12
88João Paulo Silva (27220)Maia-JumboAB12
89Manuel Rodríguez (28330)Maia-JumboAB16
91Toni Rominger (3596)Mapei-GB3
92Arsenio González (36114)Mapei-GB36
93Francisco Javier Mauleón (30288)Mapei-GB18
94Gianluca Bortolami (27307)DMapei-GBAB3
95Jon Unzaga (33315)Mapei-GBAB13
96Bart Leysen (27141)Mapei-GB77
97Miguel Ángel Peña (25358)Mapei-GBAB16
98Daniele Nardello (23333)Mapei-GB15
99Tom Steels (24303)Mapei-GB86
101Fabio Baldato (2818)MG-TechnogymAB12
102Gianni Bugno (32138)DMG-Technogym56
103Nicola Loda (24340)MG-TechnogymAB12
104Rolf Järmann (30151)DMG-TechnogymAB16
105Angelo Lecchi (29200)MG-Technogym27
106Marco Lietti (3172)MG-Technogym37
107Maurizio Molinari (29158)MG-TechnogymAB12
108Roberto Pistore (2542)MG-Technogym4
109Lorenzo Ferdeghini (24311)MG-TechnogymAB17
111Bobby Julich (24226)DMotorola9
112Kevin Livingston (2338)DMotorola61
113Axel Merckx (23327)DMotorola17
114Jesús Montoya (32210)MotorolaAB8
115Kaspars Ozers (27289)MotorolaAB12
116Andrea Peron (24322)Motorola8
117Maximilian Sciandri (29136)MotorolaNP15
118Max van Heeswijk (23121)MotorolaAB13
119Flavio Vanzella (32119)MotorolaAB11
121Marcel Wüst (28330)MX Onda-EurosportDSQ21
122Tom Cordes (3032)MX Onda-Eurosport103
123Claus Michael Møller (27271)DMX Onda-Eurosport45
124Vitor Manuel Gamito (2671)MX Onda-EurosportAB3
125Francisco Javier Cerezo (25176)MX Onda-Eurosport39
126Eleuterio Anguita (2792)MX Onda-Eurosport59
127Juan Carlos Vicario (24304)MX Onda-EurosportAB20
128José Antonio Espinosa (26219)DMX Onda-EurosportAB19
129Daniel Clavero (27326)MX Onda-Eurosport14
131Armand De Las Cuevas (285)Petit CasinoAB12
132Christophe Agnolutto (26207)Petit Casino90
133Martial Locatelli (24336)Petit Casino83
134Frédéric Bessy (24174)Petit CasinoAB5
135Pascal Chanteur (28143)DPetit Casino21
136Fabrice Gougot (24305)Petit Casino30
137Arturas Kasputis (29129)Petit CasinoAB14
138Jaan Kirsipuu (26349)Petit CasinoNP10
139Christophe Mengin (27301)Petit CasinoAB15
141Davide Rebellin (24327)DPolti7
142Mauro Gianetti (32107)Polti13
143Giovanni Lombardi (2711)PoltiAB12
144Georg Totschnig (2537)Polti6
145Serhiy Utchakov (2851)PoltiAB14
146Iñigo Chaurreau (2378)Polti29
147Mirko Crepaldi (2420)PoltiAB15
148Mirko Celestino (22104)Polti73
149Leonardo Calzavara (21205)Polti109
151Francesco Casagrande (25290)DSaecoAB11
152Giorgio Furlan (30114)Saeco43
153Angelo Canzonieri (31212)Saeco54
154Eddy Mazzoleni (22337)DSaecoAB14
155Antonio Politano (29165)Saeco88
156Antonio Sánchez (25273)Saeco52
157Manuel Pascual (26254)Saeco47
158Massimiliano Lelli (28212)SaecoAB9
159Massimiliano Mori (22174)Saeco89
161Romes Gainetdinov (2956)Santa Clara-Samara55
162Óscar Aranguren (26150)Santa Clara-Samara113
163Jonathan Vaughters (2321)DSanta Clara-SamaraAB2
164William Chann McRae (24264)Santa Clara-Samara108
165Joaquín Migueláñez (26131)Santa Clara-Samara114
166Javier Pascual (24230)Santa Clara-Samara48
167Javier Pascual (2593)Santa Clara-Samara69
168Sergei Smetanine (22250)Santa Clara-Samara92
169Andreï Zintchenko (24178)Santa Clara-Samara41
171Andrea Vatteroni (26363)Scrigno-Blue StormAB14
172Davide Casarotto (24348)Scrigno-Blue StormNP10
173Mirko Rossato (27206)Scrigno-Blue StormNP3
174Daniele Cignali (25245)Scrigno-Blue Storm60
175Sauro Gallorini (24211)Scrigno-Blue Storm87
176Alessio Barbagli (26212)Scrigno-Blue StormAB16
177Biagio Conte (2885)Scrigno-Blue StormAB18
178Massimo Apollonio (2692)Scrigno-Blue Storm25
179Alessandro Petacchi (22179)DScrigno-Blue Storm101
181Michael Andersson (29119)TelekomAB12
182Bert Dietz (26302)DTelekomAB5
183Mario Kummer (3456)Telekom84
184Peter Meinert (3038)Telekom20
185Steffen Wesemann (25112)Telekom80
186Gerd Audehm (27321)Telekom58
187Kai Hundertmarck (2767)Telekom23
188Michel Lafis (28286)TelekomNP10
189Jörgen Werner (25346)Telekom67
191Maarten den Bakker (27156)TVM40
192Bo Hamburger (2638)DTVM44
193Tristan Hoffman (26181)TVM78
194Lars Kristian Johnsen (25312)TVM98
195Hendrik Redant (33242)TVM115
196Jeroen Blijlevens (24185)DTVM100
197Vladimir Poulnikov (30360)TVMAB14
198Jesper Skibby (32102)DTVMAB6
199Bart Voskamp (2825)DTVMAB6

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Mapei-GB9 5 1.00 0.89 0.69
ONCE9 4 0.99 1.82 0.85
Gewiss9 4 0.99 -0.57 0.41
MG-Technogym9 3 0.94 -0.32 0.50
Scrigno-Blue Storm9 2 0.80 -1.30 0.21
TVM9 1 0.51 -0.69 0.15
Lotus-Festina9 1 0.51 0.67 0.71
Cantina Tollo9 1 0.51 -1.17 0.03
Aki-Gipiemme9 1 0.51 0.31 0.73
Telekom9 0 0.16 0.25 0.36
Banesto9 0 0.16 1.21 0.49
Euskadi9 0 0.16 0.27 0.29
Kelme9 0 0.16 1.23 0.71
Santa Clara-Samara9 0 0.16 0.17 0.19
Saeco9 0 0.16 -0.02 0.13
Polti9 0 0.16 0.88 0.62
Petit Casino9 0 0.16 -0.98 0.26
Motorola9 0 0.16 -0.13 0.43
MX Onda-Eurosport9 0 0.16 -0.25 0.39
Maia-Jumbo9 0 0.16 -2.27 0.08