Informatie over de Vuelta a España van 1995

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1994.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1996.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land
02 Sep 1995PZaragozaZaragoza7TijdritA. Olano25222ESP1
03 Sep 19951ZaragozaLogroño186Vlakke etappeN. Minali25296ITA12
04 Sep 19952San AsensioSantander223BergetappeG. Pianegonda26345ITA12
05 Sep 19953SantanderAlto del Naranco206BergetappeL. Jalabert26278FRA12
06 Sep 19954Tapia de CasariegoLa Coruna91Vlakke etappeM. Wüst2831GER12
07 Sep 19955La CorunaOrense181Vlakke etappeL. Jalabert26280FRA12
08 Sep 19956OrenseZamora264Half-bergetappeN. Minali25301ITA12
09 Sep 19957SalamancaSalamanca41TijdritA. Olano25229ESP1
10 Sep 19958SalamancaÁvila220BergetappeL. Jalabert26283FRA12
11 Sep 19959ÁvilaDYC122.5BergetappeJ. Skibby31173DEN12
12 Sep 199510CórdobaSevilla170Vlakke etappeJ. Blijlevens23257NED12
13 Sep 199511SevillaMarbella187Vlakke etappeN. Minali25306ITA12
14 Sep 199512MarbellaSierra Nevada239BergetappeB. Dietz2611GER12
15 Sep 199513Olula del RíoMurcia181Half-bergetappeC. Henn31187GER1
16 Sep 199514ElcheValencia208Half-bergetappeM. Wüst2841GER1
17 Sep 199515BarcelonaBarcelona154BergetappeL. Jalabert26290FRA12
19 Sep 199516TárregaPla de Beret197BergetappeA. Zülle2775SUI12
20 Sep 199517SalarduLuz Ardiden170BergetappeL. Jalabert26293FRA12
21 Sep 199518Luz-Saint-SauveurSabiñánigo157BergetappeA. Saitov30262RUS12
22 Sep 199519SabiñánigoCalatayud224Half-bergetappeA. Baffi3345ITA12
23 Sep 199520Alcalá de HenaresAlcalá de Henares42TijdritA. Olano25243ESP1
24 Sep 199521Alcalá de HenaresMadrid168Vlakke etappeM. Wüst2849GER1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandPloeg
02 Sep 1995PA. Olano25222ESPA. Olano25222ESPN/AN/AONCE1
03 Sep 19951A. Olano25223ESPL. Jalabert26276FRAM. Artunghi2652ITAK. Hundertmarck26130GERONCE12
04 Sep 19952G. Pianegonda26345ITAL. Jalabert26277FRAL. Jalabert26277FRAM. Gualdi2758ITAONCE12
05 Sep 19953L. Jalabert26278FRAL. Jalabert26278FRAL. Jalabert26278FRAS. Wesemann24178GERONCE12
06 Sep 19954L. Jalabert26279FRAL. Jalabert26279FRAL. Jalabert26279FRAS. Wesemann24179GERONCE12
07 Sep 19955L. Jalabert26280FRAL. Jalabert26280FRAL. Jalabert26280FRAS. Wesemann24180GERONCE12
08 Sep 19956L. Jalabert26281FRAL. Jalabert26281FRAL. Jalabert26281FRAS. Wesemann24181GERONCE12
09 Sep 19957L. Jalabert26282FRAL. Jalabert26282FRAL. Jalabert26282FRAS. Wesemann24182GERONCE1
10 Sep 19958L. Jalabert26283FRAL. Jalabert26283FRAL. Jalabert26283FRAS. Wesemann24183GERONCE12
11 Sep 19959L. Jalabert26284FRAL. Jalabert26284FRAL. Jalabert26284FRAS. Wesemann24184GERONCE12
12 Sep 199510L. Jalabert26285FRAL. Jalabert26285FRAL. Jalabert26285FRAS. Wesemann24185GERONCE12
13 Sep 199511L. Jalabert26286FRAL. Jalabert26286FRAL. Jalabert26286FRAS. Wesemann24186GERONCE12
14 Sep 199512L. Jalabert26287FRAL. Jalabert26287FRAL. Jalabert26287FRAS. Wesemann24187GERONCE12
15 Sep 199513L. Jalabert26288FRAL. Jalabert26288FRAL. Jalabert26288FRAS. Wesemann24188GERONCE1
16 Sep 199514L. Jalabert26289FRAL. Jalabert26289FRAL. Jalabert26289FRAS. Wesemann24189GERONCE1
17 Sep 199515L. Jalabert26290FRAL. Jalabert26290FRAL. Jalabert26290FRAS. Wesemann24190GERONCE12
19 Sep 199516L. Jalabert26292FRAL. Jalabert26292FRAL. Jalabert26292FRAS. Wesemann24192GERONCE12
20 Sep 199517L. Jalabert26293FRAL. Jalabert26293FRAL. Jalabert26293FRAS. Wesemann24193GERONCE12
21 Sep 199518L. Jalabert26294FRAL. Jalabert26294FRAL. Jalabert26294FRAS. Wesemann24194GERONCE12
22 Sep 199519L. Jalabert26295FRAL. Jalabert26295FRAL. Jalabert26295FRAS. Wesemann24195GERONCE12
23 Sep 199520L. Jalabert26296FRAL. Jalabert26296FRAL. Jalabert26296FRAS. Wesemann24196GERONCE1
24 Sep 199521L. Jalabert26297FRAL. Jalabert26297FRAL. Jalabert26297FRAS. Wesemann24197GERONCE1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementL. Jalabert26297
PuntenklassementL. Jalabert26297
BergklassementL. Jalabert26297
TussensprintklassementS. Wesemann24197
PloegenklassementONCE

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 1995
RugnummerNaamPloegEindstand
1Adriano Baffi (32328)Mapei67
2Manuel Beltrán (2434)Mapei41
3Bart Leysen (26140)Mapei78
4Stefano Della Santa (2840)Mapei10
5Federico Etxabe (34345)Mapei18
6Jon Unzaga (32315)MapeiAB13
7Manuel Fernández (24126)MapeiAB14
8Abraham Olano (25159)Mapei2
9Miguel Ángel Peña (24358)Mapei35
11Daniel Clavero (26325)Artiach8
12Félix Manuel García (26183)Artiach12
13Ramón García (24200)Artiach19
14Orlando Sergio Rodriguis (25252)Artiach14
15José Manuel García (27106)Artiach34
16Manuel Pascual (25253)Artiach23
17Asiat Saitov (30180)Artiach52
18Antonio Sánchez (24273)Artiach44
19José Luis Santamaría (26184)ArtiachAB6
21José Ramon Uriarte (28161)Banesto63
22Ángel Luis Casero (22276)Banesto13
23David García (2580)Banesto7
24Marino Alonso (29226)Banesto46
25Erwin Nijboer (3128)Banesto74
26Carmelo Miranda (25192)Banesto51
27Ramón González (2850)BanestoDSQ4
28Jesús Montoya (31209)Banesto37
29Vicente Aparicio (25289)BanestoAB8
31Marco Pantani (25168)CarreraAB17
32Leonardo Sierra (26263)CarreraDSQ4
33Remo Rossi (2781)Carrera111
34Peter Luttenberger (22199)CarreraAB12
35Mario Mantovan (3053)CarreraAB8
36Marco Artunghi (25353)CarreraAB13
37Filippo Simeoni (23318)Carrera118
38Stefano Cembali (27288)Carrera87
39Mario Chiesa (28226)Carrera112
41Eleuterio Anguita (2691)Castellblanch-DeportpublicAB8
42Francisco Javier Cerezo (24176)Castellblanch-Deportpublic53
43Tom Cordes (2931)Castellblanch-Deportpublic86
44José Manuel Uría (25211)Castellblanch-Deportpublic15
45José Antonio Espinosa (25218)Castellblanch-Deportpublic57
46Alfredo Irusta (27174)Castellblanch-Deportpublic80
47Carlos Alberto Maya Lizcano (23106)Castellblanch-Deportpublic47
48Claus Michael Møller (26270)Castellblanch-Deportpublic38
49Marcel Wüst (27329)Castellblanch-Deportpublic93
51Jean-François Bernard (3359)ChazalAB3
52Miguel Arroyo (28207)ChazalAB5
53Jean-Pierre Bourgeot (26217)ChazalAB9
54Pascal Chanteur (27142)Chazal85
55Jimmy Delbove (27175)ChazalAB14
56Gilles Delion (28330)ChazalAB5
57Martial Locatelli (23335)Chazal94
58Philippe Louviot (31108)ChazalAB2
59Bruno Cornillet (32143)ChazalAB8
61Ibon Ajuria (23326)Euskadi83
62Iñigo Cuesta (25362)EuskadiAB15
63Thierry Elissalde (2686)EuskadiAB9
64Asier Guenetxea (2546)EuskadiAB12
65Álvaro González de Galdeano (25178)Euskadi72
66Juan Carlos González (31154)EuskadiAB17
67Iñigo González De Heredia (24108)Euskadi70
68Roberto Laiseka (2613)Euskadi76
69Roberto Lezáun (27343)Euskadi100
71Nicolas Aubier (2442)GanAB5
72Jean-Claude Colotti (33364)GanAB8
73Didier Rous (24286)GanAB12
74Pascal Deramé (24341)GanNP1
75Thierry Gouvenou (2647)Gan97
76Pascal Lance (31159)GanAB16
77Arnaud Prétot (23319)Gan81
78Eddy Seigneur (26135)GanAB5
79Cédric Vasseur (24317)Gan69
81Vladislav Bobrik (24176)GewissNP21
82Ermanno Brignoli (25303)Gewiss28
83Ivan Cerioli (24156)GewissAB8
84Giorgio Furlan (29113)GewissAB7
85Nicola Minali (25232)GewissAB15
86Jon Odriozola (24187)GewissAB6
87Bjarne Riis (31118)GewissNP10
88Piotr Ugrumov (34160)Gewiss22
89Stefano Zanini (26158)GewissAB8
91Francisco Benitez (24261)Kelme30
92Francisco Cabello (2641)Kelme64
93Juan Carlos Domínguez (2479)Kelme65
94José Martín Farfán (29313)KelmeAB14
95Ignacio García (26330)Kelme54
96José-Luis Rodríguez (2961)Kelme68
97José Luis Sánchez (22309)Kelme59
98Marcos Antonio Serrano (22295)Kelme11
99José Ángel Vidal (25245)Kelme77
101Richard Virenque (25223)Festina5
102Pascal Hervé (30352)Festina39
103Jean-Cyril Robin (25307)FestinaAB8
104Valerio Tebaldi (29363)Festina56
105Roberto Torres (30305)FestinaAB12
106Juan Rodrigo Arenas (27246)Festina36
107David Plaza (24363)Festina16
108Joona Laukka (230)FestinaNP15
109Stéphane Goubert (25109)Festina26
111Frankie Andreu (28278)MotorolaAB16
112Kevin Livingston (2237)Motorola106
113George Hincapie (221)Motorola110
114Alvaro Mejia (28163)MotorolaAB5
115Axel Merckx (22326)Motorola21
116Kaspars Ozers (26288)Motorola101
117Andrea Peron (23321)Motorola79
118Johnny Weltz (33102)Motorola90
119Cezary Zamana (27229)Motorola109
121Djamolidine Abduzhaparov (31123)NovellNP9
122Michael Boogerd (2333)Novell42
123Eddy Bouwmans (27152)Novell27
124Viatcheslav Ekimov (29146)Novell25
125Rob Mulders (2885)NovellAB14
126Dainis Ozols (28234)Novell50
127Sven Teutenberg (22316)Novell113
128Edwig Van Hooydonck (28331)Novell102
129Henk Vogels (21334)Novell114
131Johan Bruyneel (30311)ONCE3
132Herminio Díaz (30200)ONCE58
133Jose-Roberto Sierra (28102)ONCE55
134Laurent Jalabert (26212)ONCE1
135Alberto Leanizbarrutia (3291)ONCE43
136Melchor Mauri (2983)ONCE4
137Oliviero Rincón (2789)ONCE62
138Neil Stephens (31273)ONCE29
139Alex Zülle (26360)ONCE20
141Iñigo Chaurreau (2277)Polti84
142Mauro Gianetti (31106)Polti17
143Mirko Gualdi (26358)PoltiAB16
144Mirko Crepaldi (2319)Polti91
145Serhiy Utchakov (2750)PoltiAB8
146Oscar Pelliccioli (29364)Polti24
147Gianluca Pianegonda (26280)PoltiAB9
148Roberto Pistore (2442)Polti6
149Mario Scirea (30327)PoltiAB12
151Michele Bartoli (2534)Saeco9
152Ruggero Borghi (2517)Saeco60
153Simone Biasci (2585)SaecoAB8
154Paolo Fornaciari (24149)Saeco66
155Eros Poli (31329)Saeco105
156Rosario Fina (2699)Saeco49
157Giuseppe Calcaterra (30203)Saeco115
158Giuseppe Petito (35126)Saeco71
159Antonio Politano (28165)SaecoAB7
161Romes Gainetdinov (2856)Santa Clara-Master61
162Jordi Gilabert (24348)Santa Clara-MasterAB8
163Javier Pascual (23229)Santa Clara-Master96
164Manuel Rodríguez (27329)Santa Clara-Master33
165Eloy Santamarta (25112)Santa Clara-MasterAB8
166Dimitri Tcherkachine (25141)Santa Clara-Master95
167José Francisco Jarque (23283)Santa Clara-Master82
168Iñaki Aiarzagüena (25335)Santa Clara-Master40
169Andreï Zintchenko (23177)Santa Clara-MasterAB7
171Manuel-Luis Abreu Campos (32177)Sicasal-Acral75
172Michael Andersson (28119)Sicasal-Acral98
173Vitor Manuel Gamito (2570)Sicasal-AcralAB8
174Joaquim Augusto Gomes Oliveira (29221)Sicasal-AcralAB5
175Carlos-Manuel Pinho Oliveira (24336)Sicasal-Acral88
176Carlos Alberto Carneiro (25167)Sicasal-AcralAB14
177Gonçalo José Amorim (22273)Sicasal-AcralAB12
178Serafim Vieira de Araújo (28236)Sicasal-Acral73
179Ricardo Felgueira (24328)Sicasal-AcralAB8
181Rolf Aldag (26309)Telekom-ZG MobiliAB11
182Gerd Audehm (26320)Telekom-ZG MobiliAB7
183Bert Dietz (25301)Telekom-ZG Mobili32
184Christian Henn (31111)Telekom-ZG Mobili45
185Kai Hundertmarck (2666)Telekom-ZG Mobili89
186Mario Kummer (3355)Telekom-ZG Mobili107
187Jan Ullrich (21210)Telekom-ZG MobiliNP15
188Steffen Wesemann (24112)Telekom-ZG Mobili99
189Erik Zabel (24359)Telekom-ZG MobiliAB15
191Jeroen Blijlevens (23184)TVMAB14
192Tristan Hoffman (25180)TVM116
193Peter Meinert (2937)TVM31
194Peter Van Petegem (25163)TVM104
195Roland Meier (27221)TVM108
196Raymond Thebes (25262)TVM117
197Servais Knaven (24117)TVM103
198Jesper Skibby (31101)TVM48
199Martin van Steen (25234)TVM92