Informatie over de Vuelta a España van 1989

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1988.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1990.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land
24 Apr 19891La CorunaLa Coruna20.1Vlakke etappeM. Lameire3452BEL1
25 Apr 19892La CorunaSantiago de Compostela209Half-bergetappeJ. Hernandez2510ESP1
26 Apr 19893AVigoVigo34.4TTTCaja Rural
26 Apr 19893BVigoOrense101Half-bergetappeM. Elliott27299GBR1
27 Apr 19894OrensePonferrada160.5Half-bergetappeR. Pagnin26293ITA1
28 Apr 19895La BanezaBejar247Vlakke etappeE. Planckaert30218BEL1
29 Apr 19896BejarÁvila197.5BergetappeL. Suykerbuyk2576NED1
30 Apr 19897ÁvilaToledo157Vlakke etappeM. Ghirotto27309ITA1
01 May 19898ToledoAlbacete235.5Vlakke etappeS. Allocchio2744ITA1
02 May 19899AlbaceteGandía228BergetappeR. Dietzen29338GER1
03 May 198910GandíaBenicasim202Half-bergetappeH. Díaz24142ESP1
04 May 198911VinarozLerida179Vlakke etappeM. Elliott27307GBR1
05 May 198912LeridaCerler186.5BergetappeP. Delgado2919ESP1
06 May 198913BenasqueJaca161Half-bergetappeM. Hermans26117NED1
07 May 198914JacaZaragoza165Vlakke etappeM. Hermans26118NED1
08 May 198915EzcarayValdezcaray24TijdritP. Delgado2922ESP1
09 May 198916HaroSantona193.5BergetappeP. Hilse271GER1
10 May 198917SantonaLagos de Covadonga228BergetappeA. Pino32266ESP1
11 May 198918Cangas de OnísBranilín153BergetappeI. Ivanov291RUS1
12 May 198919LeónValladolid159Vlakke etappeM. Hermans26123NED1
13 May 198920ValladolidMedina47.5TijdritP. Delgado2927ESP1
14 May 198921Collado VillalbaDYC188.5BergetappeA. Camargo24100COL1
15 May 198922DYCMadrid177Half-bergetappeJ. Heynderickx2410BEL1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatieLeeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandSpeciale sprints Leeftijd
(jaardag)
LandNeo-prof Leeftijd
(jaardag)
LandBeste Spanjaard Leeftijd
(jaardag)
LandPloeg
24 Apr 19891M. Lameire3452BELM. Lameire3452BELN/AM. Lameire3452BELN/AN/A?J. Navarro26270ESPMalvor1
25 Apr 19892B. Van Brabant29352BELJ. Hernandez2510ESPR. Torres24239ESPB. Van Brabant29352BELR. Torres24239ESPR. Torres24239ESP?J. Laguia29207ESPSeur1
26 Apr 19893AR. Leclerc25331FRAJ. Hernandez2511ESPR. Torres24240ESPB. Van Brabant29353BELR. Torres24240ESPR. Torres24240ESP?J. Laguia29208ESPCaja Rural
26 Apr 19893BR. Leclerc25331FRAM. Elliott27299GBRC. Jaramillo28100COLR. Torres24240ESPR. Torres24240ESPR. Torres24240ESP?J. Laguia29208ESPCaja Rural1
27 Apr 19894R. Leclerc25332FRAM. Elliott27300GBRW. Pulido2463COLR. Pagnin26293ITAW. Pulido2463COLR. Pagnin26293ITA?J. Laguia29209ESPMalvor1
28 Apr 19895R. Leclerc25333FRAM. Elliott27301GBRW. Pulido2464COLW. Pulido2464COLW. Pulido2464COLR. Pagnin26294ITA?J. Laguia29210ESPMalvor1
29 Apr 19896O. Hernandez2799COLM. Elliott27302GBRJ. Farfán23251COLO. Hernandez2799COLW. Pulido2465COLR. Torres24243ESP?J. Rodríguez Magro28336ESPKelme1
30 Apr 19897O. Hernandez27100COLM. Elliott27303GBRJ. Farfán23252COLO. Hernandez27100COLM. Iglesias27325ESPR. Pagnin26296ITA?J. Rodríguez Magro28337ESPKelme1
01 May 19898O. Hernandez27101COLM. Elliott27304GBRJ. Farfán23253COLO. Hernandez27101COLM. Iglesias27326ESPR. Pagnin26297ITA?J. Rodríguez Magro28338ESPKelme1
02 May 19899O. Hernandez27102COLJ. Hernandez2517ESPJ. Farfán23254COLO. Hernandez27102COLM. Iglesias27327ESPR. Pagnin26298ITA?M. Sánchez3090ESPKelme1
03 May 198910O. Hernandez27103COLJ. Hernandez2518ESPJ. Farfán23255COLO. Hernandez27103COLM. Iglesias27328ESPM. Arntz23166NED?M. Sánchez3091ESPKelme1
04 May 198911O. Hernandez27104COLM. Elliott27307GBRJ. Farfán23256COLO. Hernandez27104COLM. Iglesias27329ESPM. Arntz23167NED?M. Sánchez3092ESPKelme1
05 May 198912O. Hernandez27105COLM. Elliott27308GBRJ. Farfán23257COLO. Hernandez27105COLM. Iglesias27330ESPM. Arntz23168NED?F. Etxabe28289ESPKelme1
06 May 198913O. Hernandez27106COLM. Elliott27309GBRJ. Farfán23258COLO. Hernandez27106COLM. Iglesias27331ESPM. Arntz23169NED?F. Etxabe28290ESPKelme1
07 May 198914O. Hernandez27107COLM. Elliott27310GBRJ. Farfán23259COLO. Hernandez27107COLM. Iglesias27332ESPM. Arntz23170NED?F. Etxabe28291ESPKelme1
08 May 198915J. Farfán23260COLM. Elliott27311GBRJ. Farfán23260COLO. Hernandez27108COLM. Iglesias27333ESPM. Arntz23171NED?P. Delgado2922ESPKelme1
09 May 198916P. Delgado2923ESPM. Elliott27312GBRJ. Farfán23261COLO. Vargas2546COLM. Iglesias27334ESPM. Arntz23172NED?P. Delgado2923ESPKelme1
10 May 198917P. Delgado2924ESPM. Elliott27313GBRO. Vargas2547COLO. Vargas2547COLM. Iglesias27335ESPM. Arntz23173NEDI. Ivanov290RUSP. Delgado2924ESPKelme1
11 May 198918P. Delgado2925ESPM. Elliott27314GBRO. Vargas2548COLO. Vargas2548COLM. Iglesias27336ESPM. Arntz23174NEDI. Ivanov291RUSP. Delgado2925ESPKelme1
12 May 198919P. Delgado2926ESPM. Elliott27315GBRO. Vargas2549COLO. Vargas2549COLM. Iglesias27337ESPM. Arntz23175NEDI. Ivanov292RUSP. Delgado2926ESPKelme1
13 May 198920P. Delgado2927ESPM. Elliott27316GBRO. Vargas2550COLO. Vargas2550COLM. Iglesias27338ESPM. Arntz23176NEDI. Ivanov293RUSP. Delgado2927ESPKelme1
14 May 198921P. Delgado2928ESPM. Elliott27317GBRO. Vargas2551COLO. Vargas2551COLM. Iglesias27339ESPM. Arntz23177NEDI. Ivanov294RUSP. Delgado2928ESPKelme1
15 May 198922P. Delgado2929ESPM. Elliott27318GBRO. Vargas2552COLO. Vargas2552COLM. Iglesias27340ESPM. Arntz23178NEDI. Ivanov295RUSP. Delgado2929ESPKelme1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementP. Delgado2929
PuntenklassementM. Elliott27318
BergklassementO. Vargas2552
CombinatieklassementO. Vargas2552
TussensprintklassementM. Iglesias27340
SpecialM. Arntz23178
Beste neo-profI. Ivanov295
Beste SpanjaardP. Delgado2929
PloegenklassementKelme

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 1989
RugnummerNaamPloegEindstand
1Raimund Dietzen (3033)TekaAB13
2Malcolm Elliott (280)Teka90
3Roberto Cordoba (26209)TekaAB16
4Marino Alonso (23227)Teka28
5Peter Hilse (2754)Teka39
6Enrique Aja (2999)Teka20
7Alberto Leanizbarrutia (2691)Teka80
8José Fernando Pacheco (2732)Teka114
9Mariano Sánchez (30150)Teka45
11Alvaro Pino (32318)B.H.5
12Anselmo Fuerte (27155)B.H.AB18
13Federico Etxabe (28346)B.H.4
14Javier Murguialday (27147)B.H.21
15Fernando Quevedo (24196)B.H.49
16Philippe Bouvatier (2518)B.H.42
17Jaime Tomás (21242)B.H.68
18Manuel Jorge Domínguez (26205)B.H.62
19Eduardo Ruiz (23101)B.H.94
21Pedro Delgado (2976)Reynolds-Banesto1
22Miguel Maria Indurain (24350)Reynolds-BanestoAB18
23Julian Gorospe (29100)Reynolds-BanestoAB21
24José Luis Laguia (29274)Reynolds-Banesto44
25Jesús Rodríguez Magro (2933)Reynolds-Banesto53
26William Palacio (2496)Reynolds-Banesto30
27Luis Javier Lukin (25330)Reynolds-Banesto73
28Melchor Mauri (2384)Reynolds-Banesto130
29Dominique Arnaud (29285)Reynolds-Banesto38
31Eddy Planckaert (30282)ADR-Agrigel-Bottechia95
32Jaanus Kuum (24272)ADR-Agrigel-Bottechia14
33Ronny Van Holen (30114)ADR-Agrigel-Bottechia100
34Marnix Lameire (34120)ADR-Agrigel-Bottechia141
35Gino De Backer (26173)ADR-Agrigel-BottechiaHD6
36René Martens (3435)ADR-Agrigel-BottechiaHD6
37Filip Van Vooren (26329)ADR-Agrigel-Bottechia143
38Adrie Kools (25164)ADR-Agrigel-BottechiaAB21
39Torjus Larsen (24245)ADR-Agrigel-Bottechia115
41Erich Mächler (28280)Carrera Jeans58
42Massimo Ghirotto (286)Carrera Jeans76
43Primoz Cerin (2731)Carrera Jeans93
44Deno Davie (2440)Carrera Jeans116
45Walter Magnago (28233)Carrera JeansAB6
46Ettore Pastorelli (2338)Carrera JeansHD6
47Bruno Bonnet (22123)Carrera Jeans125
48Felice Puttini (21286)Carrera Jeans123
49Enrico Zaina (21277)Carrera JeansAB9
51Marino Lejarreta (3248)Caja Rural19
52Helmut Wechselberger (36139)Caja Rural37
53Mathieu Hermans (26173)Caja Rural140
54Roland Leclerc (2632)Caja Rural63
55Erwin Nijboer (2528)Caja Rural138
56Rene Beuker (2447)Caja RuralAB17
57José Salvador Sanchis (2697)Caja Rural48
58Guillermo Arenas (26129)Caja Rural47
59Marcel Arntz (23225)Caja Rural127
61Herman Frison (2876)Histor Sigma-FinaAB6
62Søren Lilholt (23282)Histor Sigma-FinaNP13
63Brian Holm (26272)Histor Sigma-Fina101
64Rob Harmeling (24209)Histor Sigma-Fina139
65Jean-Pierre Heynderickx (2457)Histor Sigma-Fina124
66Dominique Gaigne (27363)Histor Sigma-Fina82
67Jan Nevens (30309)Histor Sigma-Fina78
68Didier Virvaleix (22283)Histor Sigma-Fina25
69Robert D'Hont (2743)Histor Sigma-FinaAB8
71Fabio Enrique Parra (29221)Kelme2
72Pedro Saul Morales (29273)Kelme8
73Iñaki Gaston (2637)Kelme7
74José Recio (32158)Kelme85
75Omar Pablo Hernandez (27162)Kelme41
76Juan Martínez (25147)Kelme131
77Ricardo Martínez (2568)Kelme122
78Nestor Oswaldo Mora (25284)Kelme46
79Jaime Vilamajo (29216)Kelme135
81Eric Caritoux (28319)RMO-Mavic-LiberiaNP17
82Jean-Claude Colotti (280)RMO-Mavic-LiberiaAB6
83Thierry Claveyrolat (3092)RMO-Mavic-Liberia65
84Jean-Claude Bagot (31114)RMO-Mavic-Liberia9
85Patrice Esnault (2819)RMO-Mavic-Liberia59
86Thierry Laurent (22291)RMO-Mavic-Liberia106
87Alex Kjel Pedersen (22228)RMO-Mavic-Liberia133
88Franck Pineau (2696)RMO-Mavic-Liberia43
89Christian Jourdan (34182)RMO-Mavic-Liberia126
91Juan Tomás Martinez (26350)Lotus-Zahor32
92Luc Suykerbuyk (25139)Lotus-Zahor10
93Santiago Portillo (25299)Lotus-Zahor84
94Ángel Ocaña (2923)Lotus-Zahor11
95Benny Van Brabant (3054)Lotus-Zahor64
96José Luis Morán (2465)Lotus-ZahorAB6
97Luis Pérez (22343)Lotus-ZahorAB10
98Roberto Torres (24306)Lotus-Zahor74
99Enrique Alonso (2478)Lotus-Zahor71
101Casimiro Moreda (26245)Clas121
102Francisco Javier Mauleón (23288)Clas61
103Américo José Neves Da Silva (24354)Clas120
104José-Manuel Oliveira (2257)Clas119
105Manuel António Cunha (26304)Clas98
106Carlos Muñiz (24263)ClasAB16
107Antonio Sampedro (24173)ClasNP16
108Javier Duch (257)Clas104
109Jesús Rodríguez Carballido (27117)Clas72
111Pello Ruiz (27106)ONCE17
112Pedro Muñoz (30237)ONCE34
113Eduardo Chozas (28361)ONCE24
114Herminio Díaz (24201)ONCE110
115José Luis Villanueva (2464)ONCE129
116Johnny Weltz (27103)ONCENP2
117Santos Hernández (22178)ONCE27
118Jesús Hernández (29263)ONCE103
119Celestino Prieto (29161)ONCEAB8
121Fernando Martínez de Guerenu (2690)Helios-CR29
122Joaquín Llach (25154)Helios-CR86
123Antonio Esparza (27176)Helios-CR89
124Miguel Ángel Iglesias (2822)Helios-CR77
125Jesús Rodríguez (28192)Helios-CR40
126José Antonio Casajus (24107)Helios-CR87
127Juan Francisco Guillén (2363)Helios-CR70
128José Andrès Ripoll (23321)Helios-CR55
129José Ignacio Moratinos (25315)Helios-CR97
131Jesús Blanco (2697)Seur15
132Marco Giovannetti (2788)Seur26
133Joaquin Hernandez (2577)Seur56
134Pablo Moreno (25316)Seur113
135José Luis Navarro (26338)Seur91
136Vicente-Juan Ridaura (25313)SeurAB6
137Juan Carlos Rozas (2657)Seur36
138Jon Unzaga (26315)Seur22
139José Urea (21360)Seur107
141Oscar Vargas (2599)Postobon3
142Pablo Emilio Wilches (33353)Postobon33
143Carlos Jaramillo (28166)Postobon13
144Héctor Julio Patarroyo (3159)Postobon16
145Gerardo Moncada (26341)Postobon18
146Juan Carlos Castillo (24316)PostobonAB6
147William Pulido (24128)Postobon118
148Luis Fernando Mosquera (2729)Postobon81
149Arsenio Chaparro (29147)Postobon57
151Giuseppe Saronni (31282)MalvorAB6
152Flavio Giupponi (2552)MalvorAB18
153Silvano Contini (31167)Malvor52
154Stefano Allocchio (27105)Malvor137
155Roberto Pagnin (26358)MalvorAB21
156Fabio Bordonali (25188)Malvor96
157Flavio Vanzella (25118)MalvorAB21
158Maurizio Piovani (29349)Malvor75
159Gianni Faresin (23350)Malvor50
161Gilles Mas (28177)Puertas MavisaAB11
162Stéphane Guay (2862)Puertas Mavisa136
163Sabino Angoitia (30253)Puertas Mavisa128
164Isaac Bernardo Lisaso (24179)Puertas MavisaHD6
165José Maria Palacin (24218)Puertas MavisaAB6
166Jens Jentner (21151)Puertas Mavisa142
167Pascal Kohlvelter (23342)Puertas MavisaAB8
168Jose-Emilio Cuadrado (24317)Puertas MavisaAB6
169Rafael Lorenzana (24274)Puertas MavisaAB6
171Alberto-Luis Camargo (24148)Café de Colombia51
172Martín Alonso Ramírez (28235)Café de Colombia12
173José Martín Farfán (23314)Café de Colombia23
174Eduardo Acevedo (24168)Café de Colombia109
175José Antonio Agudelo (29328)Café de Colombia92
176Israel Corredor (29341)Café de Colombia108
177Rubén Darío Beltrán (24364)Café de Colombia54
178Marco Antonio Leon (26197)Café de Colombia83
179Bernard Richard (31305)Café de Colombia102
181Vladimir Poulnikov (23360)Alfa Lum31
182Piotr Ugrumov (28161)Alfa Lum35
183Sergei Soukhoroutchenkov (32325)Alfa Lum69
184Ivan Ivanov (2952)Alfa Lum6
185Alexandre Zinoviev (2859)Alfa Lum132
186Sergei Uslamin (26128)Alfa LumNP21
187Vassili Jdanov (25212)Alfa Lum99
188Nikolai Golovatenko (26124)Alfa Lum60
189Vladimir Muravski (29282)Alfa Lum88
191Stefano Colagè (26358)Viscontea-Titan Bonifica79
192Maximilian Sciandri (22136)Viscontea-Titan BonificaAB11
193Uwe Bolten (29346)Viscontea-Titan BonificaAB6
194Marco Franceschini (2984)Viscontea-Titan BonificaAB8
195Joachim Schlaphoff (29264)Viscontea-Titan BonificaDSQ12
196Claudio Savini (33179)Viscontea-Titan BonificaAB8
197Bruno Surra (24307)Viscontea-Titan BonificaAB6
198Alessandro Giannelli (25326)Viscontea-Titan Bonifica67
199Antonio Bevilacqua (3274)Viscontea-Titan Bonifica117
201Paulo Pinto (2281)Sicasal-AcralAB6
202Jorge Manuel Dos Santos (22224)Sicasal-Acral105
203Joaquim Augusto Gomes Oliveira (23222)Sicasal-AcralAB17
204António Joaquim De Castro Oliveira (29207)Sicasal-Acral111
205Manuel Neves (2715)Sicasal-Acral112
206Fernando Fernandes (32232)Sicasal-Acral66
207Antonio Fernando Araújo (23185)Sicasal-AcralAB8
208João Manuel (26282)Sicasal-AcralDSQ22
209José Joaquim Poeira (3042)Sicasal-Acral134