Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1974.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1976.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustigste Leeftijd
(jaardag)
LandMeeste pech Leeftijd
(jaardag)
LandBron
22 Apr 1975PFuengirolaFuengirola4.4TijdritR. Swerts32115BELN/AN/A123
23 Apr 19751MarbellaMarbella78Vlakke etappeW. Wesemael2581BELM. Da Silva34199PORA. Tamames30185ESP12
24 Apr 19752MálagaGranada143Vlakke etappeM. Lasa27174ESP?N. Jiménez2972ESP1
25 Apr 19753GranadaAlmería179BergetappeA. Tamames30187ESPM. Santos2556ESPM. Basso29327ITA1
26 Apr 19754AlmeríaAguilas178Half-bergetappeM. Basso29328ITA??1
27 Apr 19755AguilasMurcia176Vlakke etappeL. Leman21361BELN/AN/A1
28 Apr 19756MurciaBenidorm217BergetappeM. Basso29330ITA??1
29 Apr 19757BenidormBenidorm8.3TijdritM. Lasa27179ESPN/AN/A1
30 Apr 19758BenidormPuebla de Farnals217BergetappeM. Basso29332ITAN. Jiménez2978ESPL. Peeters21263BEL1
01 May 19759Puebla de FarnalsVinaroz157Vlakke etappeM. Basso29333ITAN/AN/A1
02 May 197510VinarozCambrils173Vlakke etappeM. Basso29334ITAR. Medina2533ESPN/A1
03 May 197511ACambrilsBarcelona151Vlakke etappeA. Menendez28258ESP??
03 May 197511BBarcelonaBarcelona30.3Half-bergetappeM. Basso29335ITA1
04 May 197512PalmaPalma181BergetappeA. Tamames30196ESP??1
05 May 197513BarcelonaTremp189BergetappeD. Perurena31141ESP??
06 May 197514TrempAramón Formigal233BergetappeA. Tamames30198ESP??1
07 May 197515JacaIrache160Vlakke etappeA. Tamames30199ESPA. Gandarias3213ESP?1
08 May 197516IracheUrquiola150BergetappeA. Tamames30200ESP??1
09 May 197517DurangoBilbao123Half-bergetappeD. Allan25226AUS??1
10 May 197518BilbaoMiranda de Ebro186BergetappeH. Kuiper2695NEDH. Kuiper2695NEDJ. Fuente29231ESP12
11 May 197519AMiranda de EbroBeasain110Vlakke etappeJ. Stevens3275BEL??
11 May 197519BSan SebastiánSan Sebastián31.7TijdritJ. Manzaneque32130ESP1

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
22 Apr 1975PR. Swerts32115BELN/AN/AN/AN/A123
23 Apr 19751R. Swerts32116BELW. Wesemael2581BELJ. Abilleira27178ESPM. Da Silva34199PORFrisol-GBC12
24 Apr 19752M. Lasa27174ESPM. Lasa27174ESPJ. Abilleira27179ESPM. Da Silva34200PORKas-Kaskol1
25 Apr 19753M. Lasa27175ESPM. Lasa27175ESPJ. Abilleira27180ESPJ. Leite3037PORKas-Kaskol1
26 Apr 19754M. Lasa27176ESPM. Lasa27176ESPJ. Abilleira27181ESPJ. Leite3038PORKas-Kaskol1
27 Apr 19755M. Lasa27177ESPM. Lasa27177ESPJ. Abilleira27182ESPJ. Leite3039PORKas-Kaskol1
28 Apr 19756M. Lasa27178ESPM. Lasa27178ESPJ. Abilleira27183ESPT. Smit2423NEDKas-Kaskol1
29 Apr 19757M. Lasa27179ESPM. Lasa27179ESPJ. Abilleira27184ESPT. Smit2424NEDKas-Kaskol1
30 Apr 19758M. Lasa27180ESPM. Lasa27180ESPJ. Abilleira27185ESPF. Mendes28227PORKas-Kaskol1
01 May 19759M. Lasa27181ESPM. Lasa27181ESPJ. Abilleira27186ESPF. Mendes28228PORKas-Kaskol1
02 May 197510M. Lasa27182ESPM. Basso29334ITAJ. Abilleira27187ESPF. Mendes28229PORKas-Kaskol1
03 May 197511AM. Lasa27183ESPM. Basso29335ITAJ. Abilleira27188ESPF. Mendes28230PORKas-Kaskol
03 May 197511BM. Lasa27183ESPM. Basso29335ITAJ. Abilleira27188ESPF. Mendes28230PORKas-Kaskol1
04 May 197512M. Lasa27184ESPM. Basso29336ITAJ. Abilleira27189ESPF. Mendes28231PORKas-Kaskol1
05 May 197513D. Perurena31141ESPM. Basso29337ITAJ. Abilleira27190ESPF. Mendes28232PORKas-Kaskol
06 May 197514D. Perurena31142ESPM. Lasa27186ESPJ. Abilleira27191ESPF. Mendes28233PORSuper Ser1
07 May 197515D. Perurena31143ESPM. Lasa27187ESPJ. Abilleira27192ESPF. Mendes28234PORSuper Ser1
08 May 197516D. Perurena31144ESPM. Lasa27188ESPJ. Abilleira27193ESPF. Mendes28235PORSuper Ser1
09 May 197517D. Perurena31145ESPM. Lasa27189ESPJ. Abilleira27194ESPF. Mendes28236PORSuper Ser1
10 May 197518D. Perurena31146ESPM. Lasa27190ESPJ. Abilleira27195ESPF. Mendes28237PORKas-Kaskol12
11 May 197519AD. Perurena31147ESPM. Lasa27191ESPJ. Abilleira27196ESPF. Mendes28238PORKas-Kaskol
11 May 197519BA. Tamames30203ESPM. Lasa27191ESPA. Oliva26154ESPF. Mendes28238PORKas-Kaskol1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Tamames30203
PuntenklassementM. Lasa27191
BergklassementA. Oliva26154
TussensprintklassementF. Mendes28238
Beste SpanjaardA. Tamames30203
PloegenklassementKas-Kaskol

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 1975
RugnummerNaamPloegEindstand
1José Manuel Fuente (29283)DKas-KaskolNP19A
2Domingo Perurena (31198)DKas-Kaskol2
3José Antonio González (2966)DKas-Kaskol28
4José Pesarrodona (29149)Kas-Kaskol18
5Andrês Oliva (26205)DKas-Kaskol15
6Juan Manuel Santisteban (30248)Kas-Kaskol43
7Miguel María Lasa (27242)DKas-Kaskol3
8Antonio Martos (28216)Kas-Kaskol11
9José Nazábal (240)DKas-Kaskol23
10Antonio Menendez (28317)DKas-Kaskol25
11Fedor Iwan den Hertog (2971)Frisol-GBCAB14
12Hennie Kuiper (26147)Frisol-GBC5
13Willy Van Neste (31112)DFrisol-GBC36
14Henk Poppe (22353)Frisol-GBCAB4
15Piet van Katwijk (26123)DFrisol-GBCAB12
16Donald John Allan (25279)Frisol-GBC52
17José De Cauwer (25309)DFrisol-GBCNP19B
18Henk Prinsen (23188)Frisol-GBCHD10
19Albert Hulzebosch (25358)Frisol-GBCAB11A
20Theo Smit (2487)Frisol-GBCHD10
21Eric Leman (28349)DAlsaver-JeunetAB19A
22Luc Leman (2261)Alsaver-JeunetAB19A
23Herman Vrijders (28337)Alsaver-Jeunet54
24Roger Loysch (23230)DAlsaver-Jeunet42
25Ben Koken (24326)Alsaver-Jeunet34
26André Doyen (2693)Alsaver-JeunetAB12
27Lucien De Brauwere (2421)Alsaver-Jeunet49
28Wilfried Wesemael (25150)Alsaver-Jeunet39
29Manuel Santos (25123)Alsaver-JeunetAB16
30Ronny Vanmarcke (27272)Alsaver-Jeunet50
31Luis Ocaña (3021)DSuper Ser4
32Agustín Tamames (30254)Super Ser1
33Roger Rosiers (28217)Super Ser31
34Jean-Jacques Fussien (23161)Super SerAB14
35Santiago Lazcano (28115)Super Ser9
36José Luis Uribezubia (29313)Super SerNP19A
37José-Luis Viejo (25240)DSuper SerAB19A
38Eddy Peelman (27327)Super SerNP5
39José Gómez (31173)Super SerNP18
40Pedro Torres (2664)Super Ser14
41Roger Swerts (32185)IJsboerke-Colner29
42Willy In 't Ven (32122)DIJsboerke-Colner37
43Julien Stevens (32126)DIJsboerke-Colner46
44André Delcroix (21283)IJsboerke-ColnerAB18
45Raymond Steegmans (3046)IJsboerke-ColnerHD6
46Ludo Peeters (21325)DIJsboerke-Colner45
47Joseph Borguet (2476)IJsboerke-Colner21
48Willy Planckaert (3186)IJsboerke-ColnerHD6
49Louis Verreydt (24218)IJsboerke-ColnerHD6
50Roger Loysch (2786)IJsboerke-ColnerHD6
51Fernando Mendes (28289)DSporting Lisboa6
52Venceslau Fernandes (3069)Sporting Lisboa38
53Manuel Coelho (19325)Sporting Lisboa51
54Joaquim Leite (30104)Sporting LisboaAB6
55José Madeira (2926)Sporting Lisboa12
56Américo Vicer Da Silva (27318)Sporting LisboaAB6
57Antonio Lopese Martins (25289)Sporting Lisboa13
58Fernando Vieira (27170)Sporting LisboaHD5
59Joaquim Carvalho (21321)Sporting LisboaAB3
60Emidio Ferreira (24225)Sporting Lisboa53
61Marino Basso (3029)MagniflexNP19B
62Armando Lora (24181)Magniflex44
63Giuseppe Perletto (2759)Magniflex7
64Ottavio Crepaldi (3040)Magniflex16
65Mario Branchi (2415)Magniflex48
66Mauro Landini (2758)MagniflexHD12
67Daniele Mazziero (22220)MagniflexAB17
68Glauco Santoni (23163)Magniflex41
69Mauro Vannucchi (27121)MagniflexHD12
70Wilmo Francioni (26234)Magniflex47
71José Luis Abilleira (27247)Monteverde22
72Manuel Esparza (23210)Monteverde17
73Andrès Gandarias (3268)Monteverde26
74Ventura Díaz (37308)Monteverde19
75Nemisio-Amancio Jiménez (29140)MonteverdeAB12
76Jesús Manzaneque (32181)DMonteverde10
77Ramón Medina (2593)MonteverdeAB14
78Antonio Jiménez (24238)Monteverde27
79José-Antonio Pontón (33128)Monteverde30
80Luis Zubero (27104)MonteverdeNP12
81José Martins (23285)DCoelima8
82Joaquim Pereira Andrade (3016)Coelima24
83Mario Da Silva (34268)Coelima40
84Joaquim Lino (23252)CoelimaAB3
85Herculano De Oliveira (2971)Coelima35
86Manuel Rego (20203)Coelima20
87Pedro Rodrigues (26254)CoelimaAB3
88Joáo José Sampaio (2178)Coelima32
89Santiago Segu (25361)Coelima33
90Gonzalo Ruiz (2885)CoelimaAB6

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Magniflex10 6 0.98 -0.49 0.36
Super Ser10 5 0.94 0.43 0.53
Kas-Kaskol10 4 0.84 2.75 0.92
IJsboerke-Colner10 2 0.42 -1.10 0.09
Alsaver-Jeunet10 2 0.42 -1.32 0.03
Frisol-GBC10 2 0.42 -1.87 0.26
Monteverde10 1 0.18 1.11 0.33
Sporting Lisboa10 0 0.04 -0.10 0.40
Coelima10 0 0.04 0.58 0.39