Informatie over de Vuelta a España van 1966

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1965.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1967.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustigste Leeftijd
(jaardag)
LandMeeste pech Leeftijd
(jaardag)
Land
28 Apr 19661AMurciaMurcia111Vlakke etappeB. Sivilotti Pidutti29244ITA
28 Apr 19661BMurciaMurcia3.5TijdritJ. Errandonea25136ESPN/AE. Pretolani23360ITA1
29 Apr 19662AMurciaLa Manga81Half-bergetappeE. Pretolani23361ITA
29 Apr 19662BLa MangaBenidorm153Vlakke etappeR. Mendiburu2647ESPL. Knops2990NEDC. De Oliveira20136POR1
30 Apr 19663BenidormValencia148Vlakke etappeJ. Momene25257ESPJ. Leão2211PORM. Pacheco34237ESP1
01 May 19664CuencaMadrid177Vlakke etappeV. Uriona25183ESPE. Martín29119ESPP. Castro2587POR1
02 May 19665MadridMadrid181BergetappeC. Echeverría25178ESP??1
03 May 19666MadridCalatayud225BergetappeJ. de Roo28302NED??1
04 May 19667CalatayudZaragoza105Vlakke etappeC. Haast27133NEDA. Gómez26170ESPA. Vanughi2318ITA1
05 May 19668ZaragozaLerida144Vlakke etappeH. Nijdam30221NEDA. Moser3287ITAL. van Dongen24123NED1
06 May 19669LeridaLas Colinas128Half-bergetappeA. Gómez26172ESP??1
07 May 196610ASitgesBarcelona40Vlakke etappeL. Otaño32101ESP
07 May 196610BBarcelonaBarcelona49Vlakke etappeH. Nijdam30223NED??1
08 May 196611BarcelonaHuesca266Vlakke etappeM. Zanin25308ITAG. Desmet (2)3050BELN/A1
09 May 196612HuescaPamplona221BergetappeG. Karstens24115NED??1
10 May 196613PamplonaSan Sebastián131BergetappeC. Haast27139NED??1
11 May 196614San SebastiánVitoria178BergetappeG. San Miguel25159ESPM. Martín34342ESP?1
12 May 196615AVitoriaHaro61TijdritF. Gabica28132ESP
12 May 196615BHaroLogroño52BergetappeG. Karstens24118NED??1
13 May 196616LogroñoBurgos116Half-bergetappeH. Nijdam30229NED??1
14 May 196617BurgosSantander226Vlakke etappeG. Karstens24120NEDN/AL. Knops29105NED1
15 May 196618SantanderBilbao154BergetappeD. Perurena22151ESPE. Castello2671ESPN/A12

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandPloeg
28 Apr 19661AB. Sivilotti Pidutti29244ITAB. Sivilotti Pidutti29244ITAN/AR. Saez26114ESPLibertas
28 Apr 19661BJ. Errandonea25136ESPJ. de Roo28297NEDN/AR. Saez26114ESPFagor1
29 Apr 19662AJ. Errandonea25137ESPJ. de Roo28298NEDG. San Miguel25147ESPG. San Miguel25147ESPFagor
29 Apr 19662BJ. Errandonea25137ESPJ. de Roo28298NEDG. San Miguel25147ESPG. San Miguel25147ESPFagor1
30 Apr 19663J. Momene25257ESPJ. van der Vleuten2382NEDG. San Miguel25148ESPR. De Wilde23298BELKas-Kaskol1
01 May 19664V. Uriona25183ESPJ. van der Vleuten2383NEDG. San Miguel25149ESPR. De Wilde23299BELKas-Kaskol1
02 May 19665V. Uriona25184ESPJ. van der Vleuten2384NEDG. San Miguel25150ESPR. Saez26118ESPKas-Kaskol1
03 May 19666V. Uriona25185ESPJ. van der Vleuten2385NEDG. San Miguel25151ESPR. Saez26119ESPKas-Kaskol1
04 May 19667V. Uriona25186ESPJ. van der Vleuten2386NEDG. San Miguel25152ESPR. Saez26120ESPKas-Kaskol1
05 May 19668V. Uriona25187ESPJ. de Roo28304NEDG. San Miguel25153ESPR. Saez26121ESPKas-Kaskol1
06 May 19669V. Uriona25188ESPJ. van der Vleuten2388NEDA. Gómez26172ESPR. Saez26122ESPKas-Kaskol1
07 May 196610AV. Uriona25189ESPJ. van der Vleuten2389NEDA. Gómez26173ESPR. Saez26123ESPKas-Kaskol
07 May 196610BV. Uriona25189ESPJ. van der Vleuten2389NEDA. Gómez26173ESPR. Saez26123ESPKas-Kaskol1
08 May 196611V. Uriona25190ESPJ. van der Vleuten2390NEDA. Gómez26174ESPD. Perurena22144ESPKas-Kaskol1
09 May 196612V. Uriona25191ESPJ. van der Vleuten2391NEDG. San Miguel25157ESPD. Perurena22145ESPKas-Kaskol1
10 May 196613C. Haast27139NEDJ. van der Vleuten2392NEDG. San Miguel25158ESPD. Perurena22146ESPKas-Kaskol1
11 May 196614C. Haast27140NEDJ. van der Vleuten2393NEDG. San Miguel25159ESPD. Perurena22147ESPKas-Kaskol1
12 May 196615AF. Gabica28132ESPJ. van der Vleuten2394NEDG. San Miguel25160ESPD. Perurena22148ESPKas-Kaskol
12 May 196615BF. Gabica28132ESPJ. van der Vleuten2394NEDG. San Miguel25160ESPD. Perurena22148ESPKas-Kaskol1
13 May 196616F. Gabica28133ESPJ. van der Vleuten2395NEDG. San Miguel25161ESPD. Perurena22149ESPKas-Kaskol1
14 May 196617F. Gabica28134ESPJ. van der Vleuten2396NEDG. San Miguel25162ESPD. Perurena22150ESPKas-Kaskol1
15 May 196618F. Gabica28135ESPJ. van der Vleuten2397NEDG. San Miguel25163ESPD. Perurena22151ESPKas-Kaskol12

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementF. Gabica28135
PuntenklassementJ. van der Vleuten2397
BergklassementG. San Miguel25163
TussensprintklassementD. Perurena22151
PloegenklassementKas-Kaskol

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 1966
RugnummerNaamPloegEindstand
1José Bernardez (30273)Olimpia41
2Jaime Mateu (25198)OlimpiaAB7
3Jaime Fullana (25156)Olimpia47
4Miguel Pacheco (34299)OlimpiaAB4
5Ignacio Morata (3139)OlimpiaDSQ7
6Antonio Saban (2680)Olimpia40
7Juan Sánchez (2810)Olimpia35
8Fulgencio Sánchez (26141)OlimpiaAB10A
9Jesús Manzaneque (23181)DOlimpia32
10José Urrestarazu (32109)Olimpia44
11Jo de Roo (28361)TelevizierAB18
12Cees Haast (27191)Televizier8
13Leo van Dongen (24180)TelevizierAB8
14Leo Knops (29153)Televizier29
15Gerben Karstens (24168)DTelevizier21
16Bas Maliepaard (2889)TelevizierAB18
17Henk Nijdam (30278)DTelevizier22
18Jos van der Vleuten (23144)DTelevizier17
19Rik Wouters (23330)Televizier24
20Huub Zilverberg (27169)Televizier26
21José Pérez (29185)FerrysAB11
22Eduardo Castello (26118)DFerrys16
23Angelino Soler (26218)Ferrys9
24José Suria (27233)Ferrys33
25Ángel Ibañez (27179)FerrysAB18
26Francisco José Suñé (28150)FerrysAB11
27Ramon Saez (26178)Ferrys19
28Antonio Bertran (32224)Ferrys36
29Raúl Rey (29299)Ferrys38
30Juan García (25296)Ferrys48
31Robert De Middeleir (27309)LibertasAB5
32Roger De Breuker (25352)LibertasAB6
33Achiel Van de Weyer (26252)LibertasAB6
34Bruno Sivilotti Pidutti (29308)LibertasDSQ7
35Roger De Wilde (23360)LibertasAB6
36Alfons Hermans (2987)LibertasAB6
37Norbert Meeuws (24304)LibertasAB7
38Bernard Deville (23251)LibertasAB5
39Jerome Kegels (2386)LibertasAB5
40Romain Robben (2384)LibertasNP10B
41José Carlos Cardoso (29171)FC PortoDSQ7
42Joaquim Leão (2273)FC Porto30
43Indalecio De Jesus (2471)FC PortoAB2B
44Mario Da Silva (25268)FC PortoAB9
45Alberto Fernando Gomes (26267)FC Porto28
46Cosme De Oliveira (20199)FC Porto54
47Joaquim Freitas (22261)FC PortoAB10B
48Pedro-Manuel Castro (25148)FC PortoAB9
49José Pinto (25175)FC PortoAB2A
50João Da Palma (216)FC PortoAB18
51Carlos Echeverría (25238)Kas-Kaskol3
52Francisco Gabica (28182)Kas-Kaskol1
53Juan Maria Uribezubia (2687)Kas-Kaskol20
54Sebastian Elorza (27165)Kas-Kaskol11
55Antonio Gómez (26228)Kas-Kaskol7
56Manuel Martín (3528)Kas-Kaskol49
57José Antonio Momene (25319)Kas-Kaskol5
58Gregorio San Miguel (25210)Kas-Kaskol13
59Valentin Uriona (25244)Kas-Kaskol6
60Eusebio Vélez (3195)Kas-Kaskol2
61Eddy Pauwels (3160)Wiel's-Gancia-Groene LeeuwNP6
62Leon Gevaert (2952)Wiel's-Gancia-Groene Leeuw52
63Gilbert Desmet (2) (30104)Wiel's-Gancia-Groene Leeuw31
64Jozef Timmerman (24244)DWiel's-Gancia-Groene Leeuw34
65Dieter Puschel (278)Wiel's-Gancia-Groene Leeuw25
66August Verhaegen (24330)Wiel's-Gancia-Groene LeeuwAB18
67Hubert Criel (2299)Wiel's-Gancia-Groene Leeuw43
68Clément Roman (28129)Wiel's-Gancia-Groene Leeuw46
69Eric Demunster (24145)Wiel's-Gancia-Groene Leeuw51
70Artemio Vanughi (2376)Wiel's-Gancia-Groene Leeuw50
71Luis Otaño (32156)Fagor4
72Domingo Perurena (22198)DFagor12
73Jorge Marine (24283)Fagor27
74Mariano Díaz (26287)DFagor14
75José Manuel López (26130)Fagor15
76Esteban Martín (29180)FagorNP14
77Jaime Alomar (28189)FagorNP13
78José-Maria Errandonea (25200)Fagor10
79Ramon Mendiburu (26110)Fagor37
80Luis Pedro Santamarina (246)DFagor23
81Mario Zanin (25362)ItaliëAB18
82Livio Trapè (2935)Italië45
83Aldo Moser (32144)Italië18
84Renato Bongioni (24260)Italië53
85Enzo Pretolani (2459)Italië55
86Vittorio Casati (2854)Italië42
87Mario Drago (26125)ItaliëAB11
88Pasquale Fabbri (2490)ItaliëAB18
89Danilo Ferrari (25273)Italië39
90Oreste Magni (30119)ItaliëAB8

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Televizier10 9 1.00 1.14 0.39
Kas-Kaskol10 6 0.98 4.34 1.00
Fagor10 4 0.84 2.14 0.65
Italië10 2 0.42 -1.14 0.13
Libertas10 1 0.18 -3.53 0.00
Wiel's-Gancia-Groene Leeuw10 0 0.04 -0.30 0.09
Olimpia10 0 0.04 -0.98 0.03
FC Porto10 0 0.04 -2.16 0.03
Ferrys10 0 0.04 0.48 0.36