Informatie over de Vuelta a España van 2021

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 2020.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustigste Leeftijd
(jaardag)
Land
14 Aug 20211BurgosBurgos7.1TijdritP. Roglič31289SLON/A
15 Aug 20212CaleruegaBurgos166.7Vlakke etappeJ. Philipsen23166BELD. Rubio3063ESP
16 Aug 20213Santo Domingo de SilosEspinosa de los Monteros202.8BergetappeR. Taaramäe34114ESTJ. Amezqueta284ESP
17 Aug 20214El Burgo de OsmaMolina de Aragón163.9Vlakke etappeF. Jakobsen24351NEDÁ. Madrazo Ruiz3317ESP
18 Aug 20215TarancónAlbacete184.4Vlakke etappeJ. Philipsen23169BELO. Lazkano21284ESP
19 Aug 20216RequenaCullera158.3Half-bergetappeM. Cort Nielsen28215DENJ. Bou24215ESP
20 Aug 20217GandíaBalcón de Alicante152BergetappeM. Storer24173AUSM. Storer24173AUS
21 Aug 20218Santa PolaLa Manga173.7Vlakke etappeF. Jakobsen24355NEDA. Bagüés322ESP
22 Aug 20219Puerto LumbrerasAlto de Velefique188BergetappeD. Caruso33314ITAJ. Amezqueta2810ESP
24 Aug 202110Roquetas de MarRincón de la Victoria189Half-bergetappeM. Storer24177AUSM. Trentin3222ITA
25 Aug 202111AntequeraValdepeñas de Jaén133.6Half-bergetappeP. Roglič31300SLOJ. Lastra2883ESP
26 Aug 202112JaenCórdoba175Half-bergetappeM. Cort Nielsen28222DENJ. Amezqueta2814ESP
27 Aug 202113BelmezVillanueva de la Serena203.7Vlakke etappeF. Sénéchal2848FRAÁ. Cuadros26137ESP
28 Aug 202114Don BenitoPico Villuercas165.7BergetappeR. Bardet30292FRAD. Navarro3851ESP
29 Aug 202115Navalmoral de la MataEl Barraco197.5BergetappeR. Majka31351POLR. Majka31351POL
31 Aug 202116LaredoSanta Cruz de Bezana180Vlakke etappeF. Jakobsen24365NEDJ. Bol31357NED
01 Sep 202117UnqueraLagos de Covadonga185.8BergetappeP. Roglič31307SLOE. Bernal24231COL
02 Sep 202118SalasAlto d'El Gamoniteiru162.6BergetappeM. López Moreno27210COLM. Storer24186AUS
03 Sep 202119Tapia de CasariegoMonforte de Lemos191.2Half-bergetappeM. Cort Nielsen28230DENA. Kron2394DEN
04 Sep 202120SanxenxoMos202.2BergetappeC. Champoussin2398FRAR. Gibbons2722SAF
05 Sep 202121PadrónSantiago de Compostela33.8TijdritP. Roglič31311SLON/A

Klassementen

Datum Nr. Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPuntenLeeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongereLeeftijd
(jaardag)
LandPloeg
14 Aug 20211P. Roglič31289SLOP. Roglič31289SLOS. Kuss26335USAA. Bagioli22144ITAJumbo-Visma
15 Aug 20212P. Roglič31290SLOJ. Philipsen23166BELS. Kuss26336USAA. Bagioli22145ITAJumbo-Visma
16 Aug 20213R. Taaramäe34114ESTJ. Philipsen23167BELR. Taaramäe34114ESTE. Bernal24215COLUAE Team Emirates
17 Aug 20214R. Taaramäe34115ESTF. Jakobsen24351NEDR. Taaramäe34115ESTE. Bernal24216COLUAE Team Emirates
18 Aug 20215K. Elissonde3027FRAJ. Philipsen23169BELR. Taaramäe34116ESTE. Bernal24217COLUAE Team Emirates
19 Aug 20216P. Roglič31294SLOJ. Philipsen23170BELR. Taaramäe34117ESTE. Bernal24218COLMovistar
20 Aug 20217P. Roglič31295SLOJ. Philipsen23171BELP. Sivakov2440RUSE. Bernal24219COLMovistar
21 Aug 20218P. Roglič31296SLOF. Jakobsen24355NEDP. Sivakov2441RUSE. Bernal24220COLMovistar
22 Aug 20219P. Roglič31297SLOF. Jakobsen24356NEDD. Caruso33314ITAE. Bernal24221COLMovistar
24 Aug 202110O. Eiking26239NORF. Jakobsen24358NEDD. Caruso33316ITAE. Bernal24223COLIneos Grenadiers
25 Aug 202111O. Eiking26240NORF. Jakobsen24359NEDD. Caruso33317ITAE. Bernal24224COLIneos Grenadiers
26 Aug 202112O. Eiking26241NORF. Jakobsen24360NEDD. Caruso33318ITAE. Bernal24225COLIneos Grenadiers
27 Aug 202113O. Eiking26242NORF. Jakobsen24361NEDD. Caruso33319ITAE. Bernal24226COLIneos Grenadiers
28 Aug 202114O. Eiking26243NORF. Jakobsen24362NEDR. Bardet30292FRAE. Bernal24227COLIneos Grenadiers
29 Aug 202115O. Eiking26244NORF. Jakobsen24363NEDR. Bardet30293FRAE. Bernal24228COLIneos Grenadiers
31 Aug 202116O. Eiking26246NORF. Jakobsen24365NEDR. Bardet30295FRAE. Bernal24230COLIneos Grenadiers
01 Sep 202117P. Roglič31307SLOF. Jakobsen250NEDR. Bardet30296FRAE. Bernal24231COLBahrain Victorious
02 Sep 202118P. Roglič31308SLOF. Jakobsen251NEDM. Storer24186AUSE. Bernal24232COLBahrain Victorious
03 Sep 202119P. Roglič31309SLOF. Jakobsen252NEDM. Storer24187AUSE. Bernal24233COLBahrain Victorious
04 Sep 202120P. Roglič31310SLOF. Jakobsen253NEDM. Storer24188AUSG. Mäder24243SUIBahrain Victorious
05 Sep 202121P. Roglič31311SLOF. Jakobsen254NEDM. Storer24189AUSG. Mäder24244SUIBahrain Victorious

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementP. Roglič31311
PuntenklassementF. Jakobsen254
BergklassementM. Storer24189
JongerenklassementG. Mäder24244
StrijdlustklassementM. Cort Nielsen28232
PloegenklassementBahrain Victorious

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers

Deelnemers Vuelta a España 2021
RugnummerNaamPloegEindstand
1Primož Roglič (31245)Jumbo-Visma1
2Koen Bouwman (27211)Jumbo-Visma42
3Robert Gesink (3531)Jumbo-Visma62
4Lennard Hofstede (26184)Jumbo-Visma128
5Steven Kruijswijk (3424)Jumbo-Visma12
6Sepp Kuss (26291)Jumbo-Visma8
7Sam Oomen (25320)Jumbo-Visma18
8Nathan Van Hooydonck (25262)Jumbo-Visma82
11Geoffrey Bouchard (2990)AG2R-Citroën14
12Lilian Calmejane (28207)AG2R-Citroën33
13Clément Champoussin (2333)AG2R-Citroën16
14Mickaël Cherel (35106)AG2R-Citroën45
15Stan Dewulf (23193)AG2R-Citroën65
16Nicolas Prodhomme (24150)AG2R-Citroën52
17Damien Fabien Touzé (24359)AG2R-Citroën79
18Clément Venturini (27258)AG2R-Citroën97
21Jay Vine (25227)Alpecin-Fenix73
22Tobias Bayer (21226)Alpecin-FenixAB12
23Floris De Tier (29162)Alpecin-Fenix48
24Alexander Krieger (29215)Alpecin-Fenix117
25Sacha Modolo (3412)Alpecin-FenixAB19
26Jasper Philipsen (23121)Alpecin-FenixNP11
27Edward Planckaert (26150)Alpecin-Fenix122
28Scott Thwaites (31139)Alpecin-Fenix134
31Aleksandr Vlasov (2568)Astana-Premier TechNP20
32Alexander Aranburu (25285)Astana-Premier TechNP11
33Omar Fraile (30349)Astana-Premier TechNP13
34Gorka Izagirre (33267)Astana-Premier Tech27
35Jon Izagirre (32147)Astana-Premier Tech26
36Yuriy Natarov (24185)Astana-Premier Tech91
37Óscar Rodríguez (2656)Astana-Premier TechAB7
38Luis Leon Sánchez (37219)Astana-Premier TechAB17
41Mikel Landa (31200)Bahrain VictoriousAB17
42Yukiya Arashiro (36282)Bahrain Victorious116
43Damiano Caruso (33262)Bahrain Victorious17
44Jack Haig (27298)Bahrain Victorious3
45Gino Mäder (24178)Bahrain Victorious5
46Mark Padun (24360)Bahrain Victorious59
47Wout Poels (33273)Bahrain Victorious23
48Jan Tratnik (31128)Bahrain Victorious94
51Felix Großschartner (27190)Bora-Hansgrohe10
52Cesare Benedetti (33332)Bora-Hansgrohe107
53Patrick Gamper (24133)Bora-Hansgrohe112
54Martin Laas (27289)Bora-Hansgrohe140
55Jordi Meeus (230)Bora-Hansgrohe139
56Anton Palzer (28112)Bora-Hansgrohe102
57Maximilian Schachmann (27173)Bora-HansgroheNP13
58Ben Zwiehoff (27129)Bora-Hansgrohe47
61Daniel Navarro (37358)Burgos BH24
62Jetse Bol (31296)Burgos BH71
63Óscar Cabedo (26231)Burgos BH19
64Carlos Canal (203)Burgos BH106
65Ángel Madrazo Ruiz (32336)Burgos BH63
66Ander Okamika (2890)Burgos BH75
67Diego Rubio (3018)Burgos BHAB18
68Pelayo Sánchez (2195)Burgos BH84
71Jonathan Lastra (2828)Caja RuralAB18
72Jon Aberasturi (3295)Caja Rural132
73Julen Amezqueta (27323)Caja Rural43
74Aritz Bagüés (31316)Caja Rural87
75Jefferson Alveiro Cepeda (25120)Caja Rural32
76Álvaro Cuadros (2680)Caja Rural78
77Oier Lazkano (21236)Caja RuralNP20
78Sergio Martín (24200)Caja RuralAB9
81Guillaume Martin (2822)Cofidis9
82Piet Allegaert (26162)Cofidis123
83Fernando Barceló (25176)Cofidis89
84Eddy Finé (23223)Cofidis92
85Jesús Herrada (30340)Cofidis38
86José Herrada (35273)Cofidis57
87Emmanuel Morin (26110)CofidisAB7
88Rémy Rochas (2543)Cofidis15
91Fabio Jakobsen (24304)Deceuninck-Quick Step141
92Andrea Bagioli (22100)Deceuninck-Quick Step90
93Josef Černý (2851)Deceuninck-Quick Step142
94James Knox (25239)Deceuninck-Quick Step100
95Florian Sénéchal (27356)Deceuninck-Quick Step118
96Zdenek Stybar (35202)Deceuninck-Quick Step133
97Bert Van Lerberghe (28275)Deceuninck-Quick Step137
98Mauri Vansevenant (2230)Deceuninck-Quick Step101
101Hugh Carthy (26357)EF Education-NippoAB7
102Jonathan Kléver Caicedo (2864)EF Education-NippoNP15
103Diego Andres Camargo (2359)EF Education-Nippo53
104Simon Carr (22306)EF Education-NippoAB11
105Lawson Craddock (29131)EF Education-Nippo69
106Jens Keukeleire (32220)EF Education-Nippo50
107Magnus Cort Nielsen (28166)EF Education-Nippo77
108Thomas Scully (31168)EF Education-Nippo125
111Mikel Bizkarra (31314)Euskaltel-Euskadi46
112Xabier Azparren (22126)Euskaltel-Euskadi111
113Joan Bou (24166)Euskaltel-Euskadi103
114Mikel Iturria (29106)Euskaltel-Euskadi60
115Juan José Lobato (32184)Euskaltel-Euskadi136
116Gotzon Martín (25136)Euskaltel-Euskadi37
117Luis Ángel Mate (3799)Euskaltel-Euskadi30
118Antonio Jesús Soto (26282)Euskaltel-Euskadi81
121Arnaud Démare (29309)Groupama-FDJ96
122Kevin Geniets (24173)Groupama-FDJ85
123Jacopo Guarnieri (33321)Groupama-FDJAB9
124Olivier Le Gac (27308)Groupama-FDJ76
125Tobias Ludvigsson (30129)Groupama-FDJ99
126Rudy Molard (31287)Groupama-FDJAB16
127Anthony Roux (3474)Groupama-FDJ58
128Ramon Sinkeldam (32142)Groupama-FDJ127
131Egan Arley Bernal (24169)Ineos Grenadiers6
132Richard António Carapaz (2833)Ineos GrenadiersAB14
133Jhonatan Manuel Narváez (24119)Ineos GrenadiersAB15
134Tom Pidcock (21336)Ineos Grenadiers67
135Salvatore Puccio (31304)Ineos Grenadiers98
136Pavel Sivakov (23355)Ineos Grenadiers35
137Dylan van Baarle (2940)Ineos GrenadiersNP18
138Adam Yates (28328)Ineos Grenadiers4
141Louis Meintjes (29130)Intermarché-Wanty-Gobert MatériauxAB19
142Odd Christian Eiking (26185)Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux11
143Jan Hirt (30161)Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux28
144Wesley Kreder (30239)Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux110
145Riccardo Minali (2673)Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux138
146Simone Petilli (2858)Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux29
147Rein Taaramäe (3468)Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux55
148Kevin Van Melsen (3491)Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux126
151Sep Vanmarcke (32338)Israel Start-up NationAB16
152Sébastian Berwick (21198)Israel Start-up Nation135
153Alex Cataford (27303)Israel Start-up NationNP3
154Davide Cimolai (31322)Israel Start-up NationAB8
155Itamar Einhorn (23284)Israel Start-up NationAB17
156Guy Niv (27115)Israel Start-up Nation93
157James Piccoli (29299)Israel Start-up Nation86
158Mads Würtz Schmidt (2792)Israel Start-up NationAB7
161Andreas Kron (2330)Lotto-Soudal68
162Steff Cras (25138)Lotto-Soudal20
163Frederik Frison (28338)Lotto-SoudalNP3
164Matthew Holmes (27205)Lotto-SoudalHD18
165Sylvain Moniquet (23168)Lotto-Soudal83
166Maxim Van Gils (21218)Lotto-Soudal88
167Harm Vanhoucke (2414)Lotto-Soudal115
168Florian Vermeersch (22111)Lotto-Soudal121
171Enric Mas (26175)Movistar2
172Imanol Erviti (37228)Movistar66
173Johan Jacobs (24122)MovistarAB9
174Miguel Ángel López Moreno (27147)MovistarAB20
175Nelson Felipe Oliveira (32117)Movistar72
176José Joaquin Rojas (35329)Movistar56
177Alejandro Valverde (4166)DMovistarAB7
178Carlos Verona (29239)MovistarNP18
181Michael Matthews (30278)Team BikeExchange70
182Lucas Hamilton (25139)Team BikeExchange54
183Damien Howson (28322)Team BikeExchange95
184Luka Mezgec (333)Team BikeExchange109
185Mikel Nieve (3735)Team BikeExchange31
186Nick Schultz (26291)Team BikeExchange49
187Robert Stannard (22288)Team BikeExchange119
188Andrey Zeits (34199)Team BikeExchange44
191Romain Bardet (30234)Team DSM25
192Thymen Arensman (21209)Team DSM61
193Alberto Dainese (2398)Team DSM129
194Nico Denz (27136)Team DSM114
195Chad Haga (32309)Team DSM113
196Chris Hamilton (2644)Team DSM64
197Michael Storer (24123)Team DSM40
198Martijn Tusveld (27301)Team DSM34
201Fabio Aru (30363)Team Qhuebeka NextHash51
202Sander Armée (35203)Team Qhuebeka NextHashAB17
203Connor Brown (22329)Team Qhuebeka NextHash130
204Dimitri Claeys (3413)Team Qhuebeka NextHash105
205Sergio Luis Henao (33203)Team Qhuebeka NextHashAB19
206Reinardt Janse Van Rensburg (32148)Team Qhuebeka NextHashHD7
207Bert-Jan Lindeman (3215)Team Qhuebeka NextHash131
208Dylan Sunderland (25125)Team Qhuebeka NextHash104
211Giulio Ciccone (26193)Trek-SegafredoAB16
212Gianluca Brambilla (33313)Trek-Segafredo22
213Kenny Elissonde (29344)Trek-SegafredoAB17
214Alex Kirsch (2918)Trek-Segafredo120
215Juan Pedro López (23335)Trek-Segafredo13
216Antonio Nibali (28281)Trek-Segafredo108
217Kiel Reijnen (3530)Trek-SegafredoAB15
218Quinn Simmons (2054)Trek-Segafredo124
221David de la Cruz (3256)UAE Team Emirates7
222Joe Dombrowski (3050)UAE Team Emirates39
223Ryan Gibbons (26322)UAE Team Emirates36
224Rafał Majka (31292)UAE Team Emirates21
225Juan Sebastián Molano (26239)UAE Team EmiratesAB9
226Rui Oliveira (24299)UAE Team Emirates74
227Jan Polanc (2955)UAE Team Emirates41
228Matteo Trentin (31333)DUAE Team Emirates80

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Deceuninck-Quick Step8 4 0.99 -1.51 0.02
Jumbo-Visma8 4 0.99 2.63 0.99
Team DSM8 3 0.96 1.09 0.40
EF Education-Nippo8 3 0.96 -0.85 0.11
Alpecin-Fenix8 2 0.85 -1.66 0.12
Bahrain Victorious8 1 0.58 1.76 0.93
AG2R-Citroën8 1 0.58 2.30 0.62
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux8 1 0.58 0.54 0.68
Movistar8 1 0.58 -0.75 0.70
UAE Team Emirates8 1 0.58 1.89 0.79
Astana-Premier Tech8 0 0.20 -1.50 0.26
Euskaltel-Euskadi8 0 0.20 0.92 0.32
Bora-Hansgrohe8 0 0.20 -0.55 0.70
Groupama-FDJ8 0 0.20 -0.87 0.08
Trek-Segafredo8 0 0.20 -0.93 0.52
Team Qhuebeka NextHash8 0 0.20 -1.84 0.10
Team BikeExchange8 0 0.20 1.15 0.31
Lotto-Soudal8 0 0.20 -0.56 0.43
Israel Start-up Nation8 0 0.20 -2.66 0.01
Ineos Grenadiers8 0 0.20 0.27 0.74
Caja Rural8 0 0.20 -0.83 0.24
Burgos BH8 0 0.20 0.91 0.51
Cofidis8 0 0.20 1.04 0.74