Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Alleen tweede plaatsen

Een tweede plaats in een etappe is natuurlijk ook heel goed, net als een tweede plaats in het algemeen klassement. Maar het is misschien ook wel de slechtste plek om te hebben.

Welke renner die nooit de eerste plaats heeft behaald heeft het vaakst de tweede plek in het algemeen klassement bezet?
Ik dacht dat ik het niet wist, maar het was uiteraard Raymond Poulidor! Dat had ik kunnen weten. Hector Tiberghien heeft hier het margerecord: 4019 dagen tussen zijn tweede plaats na de eerste etappe van 1912 en de vijfde etappe van 1923.
Welke renner die nooit een etappe heeft gewonnen heeft de meeste tweede plaatsen behaald?
Ook al Hector Tiberghien. Dit had ik nooit gegokt. Hij heeft ook hier het margerecord: 4037 dagen tussen de eerste etappe in 1912 en de veertiende etappe van 1923. (NB: nadat ik dit schreef, heeft Klöden dit record overgenomen.)
Naam Land Etappes Jongste
(jaardag)
Oudste
(jaardag)
Verschil
(jaardag)
H. TiberghienBEL622132331501118
A. KlödenGER62922382794
F. PicotFRA4266931614357
B. LealiITA4241273012760
V. LenaersBEL428180291720358
K. KirchenLUX42693063362
R. SwertsBEL4221822919179
J. MertensBEL42410724133026
J. MarinelliFRA4231982620032
S. MarcaillouFRA42614826165017
K. KnudsenNOR325274282692359
E. PaoliniITA3319631111015
G. SaintFRA32336124509
J. BernaudeauFRA322354279420
G. CiolekGER321297232931360
M. HendrickxBEL325108291003357
F. SimonFRA328270302601355
R. DecockBEL3249125730348
G. DesmetBEL325154341548365
L. ThiétardFRA326462662016
M. DecaupFRA32010220112010
M. SchellenbergSUI327294292721343
A. BiniITA322340230025
T. SimpsonGBR3262122821623
A. FoucherFRA327284332825363
M. GrainBEL3222802528737
A. FuerteESP325174271641354
M. GossAUS32424425257113
P. ClemensLUX3230253582358
J. FuglsangDEN3281073011528
J. HoevenaersBEL32520729221414
S. ColbrelliITA32853315835
J. BaldassariFRA224220252000346
N. ForéBEL2251863018851
G. Van RoosbroeckBEL225482666117
F. VonaITA2273322733301
B. CoquardFRA2239224720345
G. GayFRA23110031117017
W. In 't VenBEL2231222612230
L. Le GuevelFRA2232192322001
R. Van Den BergheBEL2251412514504
R. VainsteinsLAT228127301261364
C. GarinFRA2242062421408
L. JomauxBEL225342263320355
E. KlabinskyPOL2273492735203
J. Van DaeleBEL223211302086362
G. MottaITA2221182212406
A. GómezESP2262362824023
M. SerpelliniITA2213312633654
G. RinaldiFRA22439244405
F. VerbeeckBEL23222322806
R. CarapazEQU2271102711202
H. WildeGER226357273560364
M. MollinBEL22369237405
P. CoganFRA2222033316710329
J. ManzanequeESP231178331741361
C. LauwersBEL2221342214309
B. MaliepaardNED2248927100311
F. AndreuUSA2263002730110
An. MenendezESP22932430336111
N. JalabertFRA22792319644
M. Van Den BosscheBEL2291222912604
M. AertsBEL2272042720602
S. NilssonSWE2283012930211
J. LieckensBEL2271152712308
R. MintkiewiczFRA2272772728003
C. LuteNED2269526105010
A. BallanITA2262503025545
H. OttenbrosNED22620262303
L. Le CalvezFRA22210924128218
J. AdriaensensBEL2245126401354
P. BrambillaITA22852285301
S. KüngSUI223227272263364
R. PorteAUS2281573016427
M. RenshawAUS226277272550343
G. CicconeITA224203281973359
H. van BreenenNED22542254705
M. VilleFRA2222352223702
X. JanFRA2284230361359
A. HendrickxBEL220351232216
J. BidotFRA22315823173015
W. BoucquetBEL225472562015
I. González de GaldeanoESP22724827268020
W. TackaertBEL2233222333109
J. DeanNZL23516035176016
P. BazzoFRA22616227182119
P. LatourFRA224273292694362
W. FrancioniITA2222362224004
E. MagnienFRA22360306474
Y. MarieFRA22569257506
G. CuvelierFRA22848285002
G. Duclos-LasalleFRA22631633327711
F. GabicaESP22617526188013
L. MezgecSLO23278328406
P. GavazziITA22520425225021
F. VandenbrouckeBEL22224422258014
R. StumpfGER2251062510701
R. BernardFRA2262852829529
E. De CaluwéBEL222222604
O. RodriguisPOR22626528278212
G. PeriniITA2292233322845
M. ViciniITA2251452515005
H. BuenahoraCOL227123281170359
C. LevavasseurFRA22311624127110
A. GandariasESP22674267804
J. HanegraafNED1232182321800
R. FontonaITA124824800
M. SandstødDEN13417341700
C. BalNED1252422524200
A. BenfattoITA1271242712400
M. CattaneoITA1302523025200
C. De La CruzFRA1282172821700
J. RobinFRA1293292932900
A. CamargoCOL12749274900
W. BölkeGER12641264100
M. VermeulinFRA1243052430500
G. WeilenmannSUI1321133211300
S. PozoESP1261022610200
N. SchultzAUS1273032730300
E. MartínezESP13067306700
H. SteevensNED12566256600
G. ViscontiITA1311913119100
G. SibilleFRA1273082730800
L. ZuberoESP1221122211200
M. ZbergSUI126926900
J. MomeneESP1283252832500
N. VancloosterBEL1282162821600
M. BaroniITA1261372613700
G. VerlindenBEL12662266200
R. BerlandFRA1281442814400
P. PadrnosCZE1332023320200
L. van DongenNED1231762317600
C. KernGER1281732817300
Y. BertinFRA12582258200
J. AtapumaCOL1291862918600
G. De SmetBEL13045304500
T. SkujinšLAT12983298300
J. OsmontFRA1261092610900
B. PronkNED1262642626400
H. RabauteFRA12457245700
R. FeilluFRA12779277900
C. MoreniITA1332413324100
A. De Las CuevasFRA12417241700
R. LeclercFRA12446244600
A. BotcharovRUS1271452714500
G. BottoiaITA12553255300
M. AlbasiniSUI1322053220500
S. ChavanelFRA1271182711800
J. GrezetSUI1251822518200
R. SchuitenNED1262082620800
N. BouhanniFRA1303403034000
G. VeldscholtenNED1233252332500
C. JourdanFRA1281932819300
C. MarcelakPOL1361783617800
T. de RooijNED12680268000
J. BlancFRA1302243022400
G. LombardiITA12612261200
A. BettiolITA1282602826000
C. MartinetSUI13371337100
G. EpaudFRA1272862728600
S. MoreelsBEL1262222622200
G. PetterssonSWE1302263022600
T. PetterssonSWE12332233200
J. NaertBEL12735273500
B. ViotFRA1233412334100
D. UlissiITA128228200
S. PauwelsBEL1322363223600
L. MortensenDEN12676267600
P. DemanBEL12477247700
J. RaultFRA12612261200
N. EmondsBEL1301013010100
J. LeclercqFRA12521252100
R. AmadioITA1233642336400
B. WojtinekFRA1241212412100
A. VoortingNED1221252212500
M. VermoteBEL12499249900
M. ElmigerSUI1292972929700
M. VerschuerenBEL1231562315600
M. DierickxBEL1292572925700
V. VitettaFRA1292832928300
R. Van GenechtenBEL1243522435200
M. Van GilsBEL1232312323100
R. BuchonnetFRA12556255600
M. DerniesBEL12528252800
A. TonelloFRA1241282412800
J. BagotFRA1281262812600
R. KiefelUSA12689268900
R. PagninITA124124100
H. BoeveNED1283122831200
M. MichelFRA12588258800
C. CruchonFRA1271252712500
E. MolinarITA1263152631500
I. LejarretaESP12736273600
A. SteuxBEL12741274100
P. PautratFRA12133213300
R. ChassotFRA1281692816900
J. CastroviejoESP13575357500
G. CotturITA12449244900
D. NelissenNED1252352523500
G. RossignoliITA1252382523800
F. VanzellaITA1281432814300
J. BorguetBEL12884288400
M. BroccoFRA1291642916400
L. PetitjeanBEL1322233222300
L. FriedrichGER1262102621000
S. LachFRA12823282300
M. BustoFRA1282772827700
P. TonkovRUS1301543015400
R. GesinkNED13139313900
J. LópezESP1271382713800
G. FagniniITA1242852428500
V. MadouasFRA126726700
M. GualdiITA128728700
J. LowieBEL1242902429000
F. BalmamionITA1271772717700
J. RodriguezFRA1232042320400
A. CrippaITA1241532415300
S. ContiniITA1281842818400
N. ArndtGER1252452524500
Je. HerradaESP13040304000
M. FernándezESP1251362513600
J. MirandoFRA12246224600
R. VanmarckeBEL1242782427800
J. FernándezESP1241792417900
N. RocheIRE12515251500
E. SchurerNED1242982429800
R. TanneveauFRA1243492434900
A. FernándezESP1251792517900
D. FerrariITA1222702227000
F. SacchiITA12952295200
G. FaresinITA134134100
C. ContrerasCOL1252212522100
M. OngenaeBEL12813281300
R. AldagGER1343203432000
P. EenkhoornNED1261612616100
J. MouriouxFRA1251372513700
J. van HouwelingenNED1271872718700
R. HoorelbekeFRA1271822718200
G. SantoniITA1251792517900
R. MeierSUI1302423024200
J. LambrichsNED12420242000
J. RubieraESP1321593215900
H. ProuzetFRA13033303300
R. ChupinFRA1262782627800
A. MerckxBEL1343523435200
I. FloresESP1273482734800
C. HennGER1321293212900
U. CaffiFRA1311833118300
V. PeñaCOL1283642836400
P. BarbotinFRA12523252300
L. van der PluymNED1211532115300
J. StuyvenBEL12976297600
A. ElliITA1301303013000
F. AlomarESP1262052620500
O. CamenzindSUI1253142531400
J. GómezESP1271732717300
K. ElissondeFRA1293512935100
J. PineauFRA1221962219600
T. WegmüllerSUI1303053030500
Á. González de GaldeanoESP1321883218800
C. MattioFRA1271522715200
F. AerenhoutsBEL1233592335900
T. van der HoornNED1282142821400
V. KiryienkaBLR12916291600
P. MartinFRA12730273000
M. IgnatievRUS12463246300
P. HervéFRA13310331000
A. PatrittiFRA1243602436000
A. FerrigatoITA1253222532200
S. BlussonFRA12362236200
T. BenootBEL1251242512400
R. ZimmermannSUI1243112431100
L. DidierLUX1303263032600
R. RumšasLIT1301943019400
R. DesbatsFRA1281592815900
C. VandeveldeUSA13656365600
G. CalcaterraITA1252182521800
I. ErvitiESP1372353723500
J. AranzabalESP1271882718800
L. MeintjesSAF1301433014300
E. LoderSUI1233432334300
I. LandaluzeESP13066306600
L. DuqueCOL1281012810100
R. GijsselsBEL1271372713700
U. ZimmermannSUI1262332623300
I. GálvezESP1302873028700
F. FayolleFRA1283512835100
E. CrociSUI1321173211700
L. BarralITA1251182511800
T. LaurentFRA1282912829100
H. LinardFRA1301373013700
K. CarlströmFIN1292632926300
X. ZandioESP1281242812400
G. IzagirreESP1302903029000
O. TeaniITA12522252200
G. GerbiITA12351235100
M. BurgaudeauFRA1242382423800
R. GodardFRA1241442414400
A. MahéFRA1272192721900
A. den HartogNED12771277100
P. PardoenFRA1253332533300
F. MoriITA1253362533600
M. PinottiITA1251492514900
M. ScarponiITA1322913229100
C. BolNED12538253800
E. BeugelsNED1251152511500
W. BocklantBEL1231542315400
J. de HaanNED1271842718400
E. DolmanNED1231462314600
L. MadouasFRA1281582815800
J. HellemonsNED1253522535200
E. CaritouxFRA1283272832700
B. CariniFRA1242362423600
G. RuozziFRA1211262112600
G. VerheyenBEL1271212712100
J. LazaridèsFRA1212612126100
A. de KorverNED12427242700
L. GeyerGER1263362633600
T. HeimannSUI12578257800
W. BelliITA1303623036200
V. TruebaESP1282492824900
R. BailleuxFRA12480248000
C. Le BerFRA12552255200
J. ClaesBEL1241512415100
R. ClaesBEL1222622226200
R. OvionFRA1241362413600
J. VandenbrouckeBEL12636263600
A. PrétotFRA1293272932700
L. PiaseckiPOL1252292522900
H. GranierFRA12462246200
A. TalanskyUSA1262402624000
S. LilholtDEN1232832328300
A. RedolfiFRA1273002730000
F. LandisUSA1302673026700
M. MørkøvDEN13671367100
S. SchiavonITA1252492524900
D. CunegoITA1243032430300
W. De GeestBEL1261752617500
G. LemaireBEL12893289300
J. BelokiESP1283402834000
A. MejiaCOL1261762617600
B. JulichUSA1262562625600
T. Van GarderenUSA1243412434100
R. PensecFRA1263562635600
J. BossisFRA1251912519100
O. RitterDEN1333213332100
J. PéraudFRA13553355300
A. VerdyckBEL1231412314100
G. CavalcantiITA1312353123500
A. TxurrukaESP1262492624900
R. VanderstocktBEL12960296000
M. FothenGER1253202532000
E. MetzeGER12260226000
M. BouetFRA1232442324400
R. PoggialiITA13482348200
P. CasadoFRA1241592415900
A. DeoletBEL1231102311000
P. FornaraITA1301213012100
L. PothierFRA1211682116800
A. TafiITA13273327300
D. NazonFRA12717271700
J. FontenayFRA1263522635200
J. HemelsoetBEL1221172211700
B. BabiniITA1251172511700
R. HerasESP1281682816800
T. BourguignonFRA1282272822700
B. de GrootNED1282112821100
C. SørensenDEN1273172731700
W. FrischkornUSA12728272800
A. DecabooterBEL1252742527400
P. EveraertFRA1261992619900
A. CatalanoITA12612261200
B. PasquiniITA1342403424000
J. JiménezESP1281512815100
M. den BakkerNED1291852918500
A. CatalaniITA12685268500
A. ButtafocchiFRA1243032430300
U. AmplerGER1253322533200
J. DacquayFRA1302063020600
J. KerstenNED1262392623900
S. BotellaESP1271222712200
Alb. van SchendelNED1262942629400
E. MolloITA1243572435700
A. BaffiITA1273492734900
P. GiguetFRA13282328200
G. ToselloITA1262662626600
L. CastellettiITA124224200
R. CastelinFRA13067306700
M. ZelascoALG1253462534600
A. PambiancoITA1243262432600
B. BourreauFRA1253102531000
P. EveraertsBEL1211522115200
Á. PinoESP1283342833400
R. VisentiniITA13136313600
N. DejonckheereBEL12970297000
G. ZimmermannGER1252732527300
P. WrolichAUT13135313500
C. FincoITA12949294900
L. LefèvreFRA13314331400
D. GardeFRA1251152511500
J. AnnaertFRA1233102331000
J. BoonsBEL1231312313100
S. SchumacherGER1263562635600
R. VallsESP12316231600
P. AlbiniITA1242172421700
H. LignonFRA1222832228300
A. BouvetFRA1311173111700
C. VanoverbergheBEL12785278500
J. CoboESP1271532715300
C. BarredoESP12750275000
J. RoyFRA12534253400
J. van der VleutenNED1231572315700
P. BauhausGER1283612836100
J. De CauwerBEL1273132731300
V. EfimkinRUS1262232622300
P. BossoniITA12712271200
F. PellizottiITA1311783117800
M. van der BorghNED1252562525600
A. WrightGBR12333233300
B. CornilletFRA1261602616000
F. Le BuhotelFRA1273612736100
A. VlayenBEL1271112711100
P. DamenNED1233542335400