Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2015. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2014. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2016.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
09 May 20151San Lorenzo al MareSanremo17TTTOrica-GreenEDGE
10 May 20152AlbengaGenua177Vlakke etappeE. Viviani2691ITA
11 May 20153RapalloSestri Levante136Half-bergetappeM. Matthews24227AUS
12 May 20154ChiavariLa Spezia150Half-bergetappeD. Formolo22198ITA
13 May 20155La SpeziaAbetone152Half-bergetappeJ. Polanc236SLO
14 May 20156Montecatini TermeCastiglione della Pescaia183Vlakke etappeA. Greipel32302GER
15 May 20157GrossetoFiuggi264Vlakke etappeD. Ulissi25303ITA
16 May 20158FiuggiCampitello Matese186BergetappeB. Intxausti2956ESP
17 May 20159BeneventoSan Giorgio del Sannio224BergetappeP. Tiralongo37312ITA
19 May 201510Civitanova MarcheForli200Vlakke etappeN. Boem25233ITA
20 May 201511ForliImola153Half-bergetappeI. Zakarin25246RUS
21 May 201512ImolaVicenza190Half-bergetappeP. Gilbert32320BEL
22 May 201513Montecchio MaggioreJesolo174Vlakke etappeS. Modolo27337ITA
23 May 201514TrevisoValdobbiadene59TijdritV. Kiryienka33328BLR
24 May 201515MarosticaMadonna di Campiglio165BergetappeM. Landa25161ITA
26 May 201516PinzoloAprica174BergetappeM. Landa25163ITA
27 May 201517TiranoLugano134Vlakke etappeS. Modolo27342ITA
28 May 201518MelideVerbania170Half-bergetappeP. Gilbert32327BEL
29 May 201519Gravellona ToceCervinia236BergetappeF. Aru24330ITA
30 May 201520St. VincentSestriere196BergetappeF. Aru24331ITA
31 May 201521TurijnMilaan185Vlakke etappeI. Keisse32161BEL
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
09 May 20151S. Gerrans34357AUSN/AN/AM. Matthews24225AUS
10 May 20152M. Matthews24226AUSE. Viviani2691ITAB. Lindeman25327NEDM. Matthews24226AUS
11 May 20153M. Matthews24227AUSE. Viviani2692ITAP. Kochetkov2964RUSM. Matthews24227AUS
12 May 20154S. Clarke28298AUSE. Viviani2693ITAP. Kochetkov2965RUSJ. Chaves25114COL
13 May 20155A. Contador32158ESPE. Viviani2694ITAD. Formolo22199ITAF. Aru24314ITA
14 May 20156A. Contador32159ESPA. Greipel32302GERD. Formolo22200ITAF. Aru24315ITA
15 May 20157A. Contador32160ESPE. Viviani2696ITAD. Formolo22201ITAF. Aru24316ITA
16 May 20158A. Contador32161ESPE. Viviani2697ITAB. Intxausti2956ESPF. Aru24317ITA
17 May 20159A. Contador32162ESPE. Viviani2698ITAS. Geschke2964GERF. Aru24318ITA
19 May 201510A. Contador32164ESPN. Boem25233ITAS. Geschke2966GERF. Aru24320ITA
20 May 201511A. Contador32165ESPN. Boem25234ITAB. Intxausti2960ESPF. Aru24321ITA
21 May 201512A. Contador32166ESPN. Boem25235ITAB. Intxausti2961ESPF. Aru24322ITA
22 May 201513F. Aru24323ITAE. Viviani26103ITAB. Intxausti2962ESPF. Aru24323ITA
23 May 201514A. Contador32168ESPE. Viviani26104ITAB. Intxausti2963ESPF. Aru24324ITA
24 May 201515A. Contador32169ESPE. Viviani26105ITAB. Intxausti2964ESPF. Aru24325ITA
26 May 201516A. Contador32171ESPE. Viviani26107ITAS. Kruijswijk27353NEDF. Aru24327ITA
27 May 201517A. Contador32172ESPG. Nizzolo26116ITAS. Kruijswijk27354NEDF. Aru24328ITA
28 May 201518A. Contador32173ESPG. Nizzolo26117ITAS. Kruijswijk27355NEDF. Aru24329ITA
29 May 201519A. Contador32174ESPG. Nizzolo26118ITAG. Visconti32136ITAF. Aru24330ITA
30 May 201520A. Contador32175ESPG. Nizzolo26119ITAG. Visconti32137ITAF. Aru24331ITA
31 May 201521A. Contador32176ESPG. Nizzolo26120ITAG. Visconti32138ITAF. Aru24332ITA

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Contador32176
PuntenklassementG. Nizzolo26120
BergklassementG. Visconti32138
JongerenklassementF. Aru24332
Deelnemers Giro d'Italia 2015
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Domenico Pozzovivo (32213)ITAAG2R-La MondialeAB3
2Julien Bérard (27339)FRAAG2R-La Mondiale105
3Carlos Alberto Betancur (25260)COLAG2R-La Mondiale20
4Axel Domont (24328)FRAAG2R-La Mondiale75
5Hubert Dupont (34229)FRAAG2R-La Mondiale42
6Patrick Gretsch (2875)GERAG2R-La Mondiale94
7Hugo Houle (24277)CANAG2R-La Mondiale113
8Matteo Montaguti (31176)ITAAG2R-La Mondiale54
9Rinaldo Nocentini (37278)ITAAG2R-La Mondiale73
11Franco Pellizotti (37166)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec24
12Davide Appollonio (2628)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec123
13Marco Bandiera (3118)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec155
14Tiziano Dall'Antonia (31340)ITAAndroni Giocattoli-SidermecHD5
15Marco Frapporti (3092)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec98
16Oscar Gatto (30180)ITAAndroni Giocattoli-SidermecNP15
17Simone Stortoni (29358)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec50
18Serghei Ţvetcov (26183)ROMAndroni Giocattoli-Sidermec139
19Gianfranco Zilioli (25117)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec71
21Fabio Aru (24363)ITAAstana2
22Dario Cataldo (30105)ITAAstana25
23Tanel Kangert (28112)ESTAstana13
24Mikel Landa (25199)ITAAstana3
25Davide Malacarne (27355)ITAAstana85
26Diego Rosa (2695)ITAAstana23
27Luis Leon Sánchez (31219)ESPAstana35
28Paolo Tiralongo (37357)ITAAstana19
29Andrey Zeits (28199)KAZAstana59
31Francesco Manuel Bongiorno (24303)ITABardiani-CSF60
32Enrico Barbin (25118)ITABardiani-CSFAB17
33Enrico Battaglin (25225)ITABardiani-CSFAB19
34Nicola Boem (25276)ITABardiani-CSF159
35Luca Chirico (22349)ITABardiani-CSF88
36Sonny Colbrelli (2544)ITABardiani-CSF100
37Stefano Pirazzi (28112)ITABardiani-CSF22
38Nicola Ruffoni (24199)ITABardiani-CSFAB15
39Edoardo Zardini (25240)ITABardiani-CSF82
41Philippe Gilbert (32361)BELBMC Racing Team39
42John Darwin Atapuma (27167)COLBMC Racing Team16
43Brent Bookwalter (31135)USABMC Racing Team66
44Marcus Burghardt (321)GERBMC Racing Team70
45Damiano Caruso (27262)ITABMC Racing Team8
46Silvan Dillier (24332)SUIBMC Racing Team52
47Stefan Küng (21226)SUIBMC Racing TeamAB12
48Amaël Moinard (33148)FRABMC Racing Team15
49Rick Zabel (21205)GERBMC Racing Team142
51Maciej Paterski (28292)POLCCC-Sprandi-Polkowice79
52Grega Bole (29321)SLOCCC-Sprandi-Polkowice61
53Jarosław Marycz (2875)POLCCC-Sprandi-PolkowiceAB12
54Bartłomiej Matysiak (30292)POLCCC-Sprandi-Polkowice140
55Nikolay Mihaylov (2783)BULCCC-Sprandi-Polkowice129
56Lukasz Owsian (25126)POLCCC-Sprandi-Polkowice118
57Marek Rutkiewicz (3453)POLCCC-Sprandi-Polkowice81
58Branislau Samoilau (3036)BELCCC-Sprandi-Polkowice48
59Sylwester Szmyd (37110)POLCCC-Sprandi-Polkowice45
61Rigoberto Urán (28156)COLEtixx-Quick Step14
62Tom Boonen (34258)BELEtixx-Quick StepNP14
63Maxime Bouet (28240)FRAEtixx-Quick Step47
64David de la Cruz (2655)ESPEtixx-Quick Step34
65Iljo Keisse (32192)BELEtixx-Quick Step145
66Gianni Meersman (29207)BELEtixx-Quick StepAB4
67Fabio Sabatini (30132)ITAEtixx-Quick Step110
68Pieter Serry (26221)BELEtixx-Quick StepAB2
69Peter Vakoĉ (22354)CZEEtixx-Quick Step116
71Alexandre Geniez (2775)FRAFDJ9
72Arnaud Courteille (26109)FRAFDJ124
73Kenny Elissonde (23344)FRAFDJ46
74Murilo Antonio Fischer (3615)BRAFDJ130
75Francis Mourey (34204)FRAFDJ43
76Cédric Pineau (3053)FRAFDJ121
77Kévin Reza (2743)FRAFDJ103
78Anthony Roux (2874)FRAFDJ87
79Jussi Veikkanen (3493)FINFDJ147
81Sylvain Chavanel (361)FRAIAM Cycling36
82Clément Chevrier (231)FRAIAM Cycling69
83Stef Clement (32280)NEDIAM CyclingAB15
84Heinrich Haussler (31126)GERIAM Cycling107
85Roger Kluge (29145)GERIAM Cycling162
86Matteo Pelucchi (26160)ITAIAM CyclingAB10
87Jérôme Pineau (35180)FRAIAM CyclingAB18
88Sébastien Reichenbach (2633)SUIIAM CyclingAB16
89Aleksejs Saramotins (3383)LATIAM Cycling161
91Diego Ulissi (25350)ITALampre-Merida64
92Roberto Ferrari (32114)ITALampre-Merida133
93Tsgabu Gebremaryan Grmay (23310)ETHLampre-Merida91
94Sacha Modolo (2812)ITALampre-Merida126
95Manuele Mori (34325)ITALampre-Merida80
96Przemysław Niemiec (3580)POLLampre-Merida40
97Jan Polanc (2355)SLOLampre-Merida53
98Maximiliano Ariel Richeze (32116)ARGLampre-Merida127
99Gang Xu (31154)CHILampre-MeridaAB16
100Jurgen Van Den Broeck (32150)BELLotto-Soudal12
101Sander Armée (29202)BELLotto-Soudal65
102Lars Ytting Bak (35166)DENLotto-Soudal90
103Stig Broeckx (2551)BELLotto-SoudalAB18
104André Greipel (32350)GERLotto-SoudalNP14
105Adam Hansen (3450)AUSLotto-Soudal77
106Gregory Henderson (38293)NZLLotto-SoudalNP14
107Maxime Monfort (32168)BELLotto-Soudal11
109Louis Vervaeke (21267)BELLotto-SoudalAB16
111Beñat Intxausti (29102)ESPMovistar29
112Andrey Amador (28306)CRCMovistar4
113Igor Antón (32121)ESPMovistar38
114Rubén Fernández (24122)ESPMovistar62
115Jesús Herrada (24340)ESPMovistar74
116Jon Izagirre (26146)ESPMovistar27
117Juan José Lobato (26183)ESPMovistarAB18
118Dayer Uberney Quintana (22324)COLMovistar93
119Giovanni Visconti (32169)ITAMovistar18
121Damiano Cunego (33284)ITANippo-Vini FantiniAB18
122Giacomo Berlato (23146)ITANippo-Vini Fantini101
123Alessandro Bisolti (30115)ITANippo-Vini Fantini49
124Daniele Colli (3372)ITANippo-Vini FantiniAB6
125Pierpaolo De Negri (2925)ITANippo-Vini Fantini108
126Eduard-Michael Grosu (22299)ROMNippo-Vini Fantini150
127Manabu Ishibashi (22212)JAPNippo-Vini FantiniAB9
128Alessandro Malaguti (27282)ITANippo-Vini Fantini154
129Riccardo Stacchiotti (23235)ITANippo-Vini Fantini152
131Michael Matthews (24278)AUSOrica-GreenEDGENP14
132Sam Bewley (27344)NZLOrica-GreenEDGE122
133Johan Esteban Chaves (25164)COLOrica-GreenEDGE55
134Simon Clarke (28348)AUSOrica-GreenEDGE63
135Luke Durbridge (2483)AUSOrica-GreenEDGE109
136Simon Gerrans (3545)AUSOrica-GreenEDGENP13
137Michael Hepburn (23318)AUSOrica-GreenEDGE160
138Brett Lancaster (35228)AUSOrica-GreenEDGE128
139Pieter Weening (3486)NEDOrica-GreenEDGE92
141Manuel Belletti (29259)ITASoutheast Pro CyclingAB12
142Matteo Busato (27193)ITASoutheast Pro Cycling106
143Ramón Carretero (24217)PANSoutheast Pro CyclingAB2
144Elia Favilli (26150)ITASoutheast Pro Cycling104
145Mauro Finetto (3051)ITASoutheast Pro Cycling57
146Francesco Gavazzi (30333)ITASoutheast Pro Cycling58
147Jonathan Alejandro Monsalve (262)VENSoutheast Pro Cycling30
148Alessandro Petacchi (41178)ITASoutheast Pro CyclingAB20
149Eugert Zhupa (2587)ALBSoutheast Pro Cycling157
151Ryder Hesjedal (34203)CANCannondale-Garmin5
152Janier Alexis Acevedo (29206)COLCannondale-Garmin120
153Nathan Brown (23359)USACannondale-Garmin67
154André Fernando Cardoso (30300)PORCannondale-Garmin21
155Tom Danielson (37109)USACannondale-GarminAB15
156Davide Formolo (22248)ITACannondale-Garmin31
157Alan Marangoni (30349)ITACannondale-Garmin131
158Tom-Jelte Slagter (25364)NEDCannondale-Garmin76
159Davide Villella (244)ITACannondale-Garmin78
161Luka Mezgec (273)SLOGiant-Alpecin138
162Nikias Arndt (23225)GERGiant-Alpecin148
163Bert De Backer (3189)BELGiant-Alpecin158
164Caleb Fairly (28132)USAGiant-Alpecin134
165Simon Geschke (29109)GERGiant-Alpecin89
166Chad Haga (26308)USAGiant-Alpecin99
167Cheng Ji (27351)CHIGiant-Alpecin156
168Tobias Ludvigsson (24129)SUIGiant-Alpecin83
169Tom Stamsnijder (3046)NEDGiant-Alpecin153
171Luca Paolini (38164)ITATeam Katusha111
172Maxim Belkov (30172)RUSTeam Katusha102
173Sergey Chernetskiy (2582)RUSTeam Katusha114
174Sergey Lagutin (34167)UZBTeam Katusha72
175Alexander Porsev (29129)RUSTeam Katusha132
176Pavel Kochetkov (29115)RUSTeam Katusha37
177Yuri Trofimov (31156)RUSTeam Katusha10
178Anton Vorobyev (24262)RUSTeam KatushaNP3
179Ilnur Zakarin (25288)RUSTeam Katusha44
181Steven Kruijswijk (2824)NEDLottoNL-Jumbo7
182George Bennett (2584)NZLLottoNL-JumboNP1
183Rick Flens (3281)NEDLottoNL-Jumbo144
184Moreno Hofland (23304)NEDLottoNL-Jumbo136
185Martijn Keizer (2797)NEDLottoNL-Jumbo56
186Bert-Jan Lindeman (2614)NEDLottoNL-Jumbo95
187Maarten Tjallingii (37237)NEDLottoNL-Jumbo119
188Nick van der Lijke (23281)NEDLottoNL-Jumbo86
189Robert Wagner (3275)GERLottoNL-JumboAB4
191Richard Julian Porte (30151)AUSTeam SkyNP16
192Bernhard Eisel (34133)AUTTeam Sky143
193Sebastián Henao Gómez (21329)COLTeam Sky41
194Vasil Kiryienka (342)BLRTeam Sky84
195Leopold König (27228)CZETeam Sky6
196Mikel Nieve (3135)ESPTeam Sky17
197Salvatore Puccio (25303)ITATeam Sky68
198Kanstantsin Sivtsov (32326)BLRTeam Sky26
199Elia Viviani (26143)ITATeam Sky125
201Alberto Contador (32207)ESPTinkoff-Saxo1
202Ivan Basso (37216)ITATinkoff-Saxo51
203Manuele Boaro (28111)ITATinkoff-Saxo96
204Christopher Juul Jensen (27360)DENTinkoff-Saxo135
205Roman Kreuziger (2955)CZETinkoff-Saxo28
206Sérgio Paulinho (3596)PORTinkoff-Saxo97
207Michael Rogers (35193)AUSTinkoff-Saxo33
208Ivan Rovny (27274)RUSTinkoff-Saxo115
209Matteo Tosatto (4147)ITATinkoff-Saxo112
211Giacomo Nizzolo (26151)ITATrek Factory Racing137
212Eugenio Alafaci (24326)ITATrek Factory Racing141
213Fumiyuki Beppu (3282)JAPTrek Factory Racing117
214Marco Coledan (26312)ITATrek Factory Racing163
215Fabio Felline (2593)ITATrek Factory Racing32
216Fábio André Tomas (25156)PORTrek Factory Racing149
217Boy van Poppel (27164)NEDTrek Factory Racing146
218Kristof Vandewalle (3086)BELTrek Factory RacingNP15
219Calvin Watson (22175)AUSTrek Factory Racing151