Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 2015. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2014. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2016.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
09 May 20151San Lorenzo al MareSanremo17.6TTTOrica-GreenEDGE1
10 May 20152AlbengaGenua177Vlakke etappeE. Viviani2691ITA
11 May 20153RapalloSestri Levante136BergetappeM. Matthews24227AUS
12 May 20154ChiavariLa Spezia150Half-bergetappeD. Formolo22198ITA
13 May 20155La SpeziaAbetone152Half-bergetappeJ. Polanc236SLO
14 May 20156Montecatini TermeCastiglione della Pescaia183Vlakke etappeA. Greipel32302GER
15 May 20157GrossetoFiuggi264Vlakke etappeD. Ulissi25303ITA
16 May 20158FiuggiCampitello Matese186BergetappeB. Intxausti2956ESP
17 May 20159BeneventoSan Giorgio del Sannio224Half-bergetappeP. Tiralongo37312ITA
19 May 201510Civitanova MarcheForli200Vlakke etappeN. Boem25233ITA
20 May 201511ForliImola153Half-bergetappeI. Zakarin25246RUS
21 May 201512ImolaVicenza190Vlakke etappeP. Gilbert32320BEL
22 May 201513Montecchio MaggioreJesolo147Vlakke etappeS. Modolo27337ITA
23 May 201514TrevisoValdobbiadene59.4TijdritV. Kiryienka33328BLR
24 May 201515MarosticaMadonna di Campiglio165BergetappeM. Landa25161ITA
26 May 201516PinzoloAprica174BergetappeM. Landa25163ITA
27 May 201517TiranoLugano134Vlakke etappeS. Modolo27342ITA
28 May 201518MelideVerbania170Half-bergetappeP. Gilbert32327BEL
29 May 201519Gravellona ToceCervinia236BergetappeF. Aru24330ITA
30 May 201520St. VincentSestriere196BergetappeF. Aru24331ITA
31 May 201521TurijnMilaan185Vlakke etappeI. Keisse32161BEL
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandSprints Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandAzzurri Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
09 May 20151S. Gerrans34357AUSN/AN/AM. Matthews24225AUSN/AN/AN/AOrica-GreenEDGEOrica-GreenEDGE1
10 May 20152M. Matthews24226AUSE. Viviani2691ITAB. Lindeman25327NEDM. Matthews24226AUSM. Frapporti3040ITAM. Frapporti3040ITAE. Viviani2691ITAOrica-GreenEDGEOrica-GreenEDGE
11 May 20153M. Matthews24227AUSE. Viviani2692ITAP. Kochetkov2964RUSM. Matthews24227AUSP. Gilbert32310BELP. Gilbert32310BELM. Matthews24227AUSOrica-GreenEDGEOrica-GreenEDGE
12 May 20154S. Clarke28298AUSE. Viviani2693ITAP. Kochetkov2965RUSJ. Chaves25114COLP. Gilbert32311BELP. Gilbert32311BELD. Formolo22198ITAAstanaOrica-GreenEDGE
13 May 20155A. Contador32158ESPE. Viviani2694ITAD. Formolo22199ITAF. Aru24314ITAP. Gilbert32312BELJ. Polanc236SLOD. Formolo22199ITAAstanaOrica-GreenEDGE
14 May 20156A. Contador32159ESPA. Greipel32302GERD. Formolo22200ITAF. Aru24315ITAP. Gilbert32313BELJ. Polanc237SLOA. Greipel32302GERAstanaOrica-GreenEDGE
15 May 20157A. Contador32160ESPE. Viviani2696ITAD. Formolo22201ITAF. Aru24316ITAM. Bandiera30336ITAJ. Polanc238SLOA. Greipel32303GERAstanaOrica-GreenEDGE
16 May 20158A. Contador32161ESPE. Viviani2697ITAB. Intxausti2956ESPF. Aru24317ITAM. Bandiera30337ITAJ. Polanc239SLOA. Greipel32304GERAstanaAstana
17 May 20159A. Contador32162ESPE. Viviani2698ITAS. Geschke2964GERF. Aru24318ITAM. Bandiera30338ITAJ. Polanc2310SLOA. Greipel32305GERAstanaAstana
19 May 201510A. Contador32164ESPN. Boem25233ITAS. Geschke2966GERF. Aru24320ITAM. Bandiera30340ITAN. Boem25233ITAA. Greipel32307GERAstanaAstana
20 May 201511A. Contador32165ESPN. Boem25234ITAB. Intxausti2960ESPF. Aru24321ITAM. Bandiera30341ITAN. Boem25234ITAA. Greipel32308GERAstanaAstana
21 May 201512A. Contador32166ESPN. Boem25235ITAB. Intxausti2961ESPF. Aru24322ITAM. Bandiera30342ITAN. Boem25235ITAP. Gilbert32320BELAstanaAstana
22 May 201513F. Aru24323ITAE. Viviani26103ITAB. Intxausti2962ESPF. Aru24323ITAM. Frapporti3052ITAN. Boem25236ITAP. Gilbert32321BELAstanaAstana
23 May 201514A. Contador32168ESPE. Viviani26104ITAB. Intxausti2963ESPF. Aru24324ITAM. Frapporti3053ITAN. Boem25237ITAP. Gilbert32322BELAstanaAstana
24 May 201515A. Contador32169ESPE. Viviani26105ITAB. Intxausti2964ESPF. Aru24325ITAM. Frapporti3054ITAA. Contador32169ESPM. Landa25161ITAAstanaAstana
26 May 201516A. Contador32171ESPE. Viviani26107ITAS. Kruijswijk27353NEDF. Aru24327ITAM. Frapporti3056ITAA. Contador32171ESPM. Landa25163ITAAstanaAstana
27 May 201517A. Contador32172ESPG. Nizzolo26116ITAS. Kruijswijk27354NEDF. Aru24328ITAM. Bandiera30348ITAA. Contador32172ESPM. Landa25164ITAAstanaAstana
28 May 201518A. Contador32173ESPG. Nizzolo26117ITAS. Kruijswijk27355NEDF. Aru24329ITAM. Bandiera30349ITAP. Gilbert32327BELM. Landa25165ITAAstanaAstana
29 May 201519A. Contador32174ESPG. Nizzolo26118ITAG. Visconti32136ITAF. Aru24330ITAM. Bandiera30350ITAP. Gilbert32328BELM. Landa25166ITAAstanaAstana
30 May 201520A. Contador32175ESPG. Nizzolo26119ITAG. Visconti32137ITAF. Aru24331ITAM. Bandiera30351ITAS. Kruijswijk27357NEDM. Landa25167ITAAstanaAstana
31 May 201521A. Contador32176ESPG. Nizzolo26120ITAG. Visconti32138ITAF. Aru24332ITAM. Bandiera30352ITAP. Gilbert32330BELM. Landa25168ITAAstanaAstana

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Contador32176
PuntenklassementG. Nizzolo26120
BergklassementG. Visconti32138
JongerenklassementF. Aru24332
TussensprintklassementM. Bandiera30352
BreakawayM. Bandiera30352
Azzuri d'ItaliaM. Landa25168
StrijdlustklassementP. Gilbert32330
PloegenklassementAstana
PloegenpuntenklassementAstana
FairplayNippo-Vini Fantini
Energy prizeF. Aru24332

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 2015
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Domenico Pozzovivo (32213)ITAAG2R-La MondialeAB31
2Julien Bérard (27339)FRAAG2R-La Mondiale1050
3Carlos Alberto Betancur (25260)COLAG2R-La Mondiale200
4Axel Domont (24328)FRAAG2R-La Mondiale750
5Hubert Dupont (34229)FRAAG2R-La Mondiale420
6Patrick Gretsch (2875)GERAG2R-La Mondiale940
7Hugo Houle (24277)CANAG2R-La Mondiale1130
8Matteo Montaguti (31176)ITAAG2R-La Mondiale540
9Rinaldo Nocentini (37278)DITAAG2R-La Mondiale730
11Franco Pellizotti (37166)DITAAndroni Giocattoli-Sidermec243
12Davide Appollonio (2628)DITAAndroni Giocattoli-Sidermec1230
13Marco Bandiera (3118)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec1550
14Tiziano Dall'Antonia (31340)ITAAndroni Giocattoli-SidermecHD50
15Marco Frapporti (3092)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec980
16Oscar Gatto (30180)ITAAndroni Giocattoli-SidermecNP151
17Simone Stortoni (29358)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec500
18Serghei Ţvetcov (26183)ROMAndroni Giocattoli-Sidermec1390
19Gianfranco Zilioli (25117)ITAAndroni Giocattoli-Sidermec710
21Fabio Aru (24363)ITAAstana21
22Dario Cataldo (30105)ITAAstana250
23Tanel Kangert (28112)ESTAstana130
24Mikel Landa (25199)ITAAstana30
25Davide Malacarne (27355)ITAAstana850
26Diego Rosa (2695)ITAAstana230
27Luis Leon Sánchez (31219)ESPAstana350
28Paolo Tiralongo (37357)ITAAstana192
29Andrey Zeits (28199)KAZAstana590
31Francesco Manuel Bongiorno (24303)ITABardiani-CSF600
32Enrico Barbin (25118)ITABardiani-CSFAB170
33Enrico Battaglin (25225)ITABardiani-CSFAB192
34Nicola Boem (25276)ITABardiani-CSF1590
35Luca Chirico (22349)ITABardiani-CSF880
36Sonny Colbrelli (2544)ITABardiani-CSF1000
37Stefano Pirazzi (28112)DITABardiani-CSF221
38Nicola Ruffoni (24199)DITABardiani-CSFAB150
39Edoardo Zardini (25240)ITABardiani-CSF820
41Philippe Gilbert (32361)BELBMC Racing Team391
42John Darwin Atapuma (27167)COLBMC Racing Team160
43Brent Bookwalter (31135)USABMC Racing Team660
44Marcus Burghardt (321)GERBMC Racing Team700
45Damiano Caruso (27262)ITABMC Racing Team80
46Silvan Dillier (24332)SUIBMC Racing Team520
47Stefan Küng (21226)SUIBMC Racing TeamAB120
48Amaël Moinard (33148)FRABMC Racing Team150
49Rick Zabel (21205)GERBMC Racing Team1420
51Maciej Paterski (28292)POLCCC-Sprandi-Polkowice790
52Grega Bole (29321)SLOCCC-Sprandi-Polkowice610
53Jarosław Marycz (2875)POLCCC-Sprandi-PolkowiceAB120
54Bartłomiej Matysiak (30292)POLCCC-Sprandi-Polkowice1400
55Nikolay Mihaylov (2783)BULCCC-Sprandi-Polkowice1290
56Lukasz Owsian (25126)POLCCC-Sprandi-Polkowice1180
57Marek Rutkiewicz (3453)POLCCC-Sprandi-Polkowice810
58Branislau Samoilau (3036)BELCCC-Sprandi-Polkowice480
59Sylwester Szmyd (37110)POLCCC-Sprandi-Polkowice450
61Rigoberto Urán (28156)COLEtixx-Quick Step142
62Tom Boonen (34258)BELEtixx-Quick StepNP140
63Maxime Bouet (28240)FRAEtixx-Quick Step470
64David de la Cruz (2655)ESPEtixx-Quick Step340
65Iljo Keisse (32192)BELEtixx-Quick Step1450
66Gianni Meersman (29207)BELEtixx-Quick StepAB40
67Fabio Sabatini (30132)ITAEtixx-Quick Step1100
68Pieter Serry (26221)BELEtixx-Quick StepAB20
69Peter Vakoĉ (22354)CZEEtixx-Quick Step1160
71Alexandre Geniez (2775)FRAFDJ90
72Arnaud Courteille (26109)FRAFDJ1240
73Kenny Elissonde (23344)FRAFDJ460
74Murilo Antonio Fischer (3615)BRAFDJ1300
75Francis Mourey (34204)FRAFDJ430
76Cédric Pineau (3053)FRAFDJ1210
77Kévin Reza (2743)FRAFDJ1030
78Anthony Roux (2874)FRAFDJ870
79Jussi Veikkanen (3493)FINFDJ1470
81Sylvain Chavanel (361)FRAIAM Cycling360
82Clément Chevrier (231)FRAIAM Cycling690
83Stef Clement (32280)NEDIAM CyclingAB150
84Heinrich Haussler (31126)GERIAM Cycling1070
85Roger Kluge (29145)GERIAM Cycling1620
86Matteo Pelucchi (26160)ITAIAM CyclingAB100
87Jérôme Pineau (35180)FRAIAM CyclingAB181
88Sébastien Reichenbach (2633)SUIIAM CyclingAB160
89Aleksejs Saramotins (3383)LATIAM Cycling1610
91Diego Ulissi (25350)DITALampre-Merida643
92Roberto Ferrari (32114)ITALampre-Merida1331
93Tsgabu Gebremaryan Grmay (23310)ETHLampre-Merida910
94Sacha Modolo (2812)ITALampre-Merida1260
95Manuele Mori (34325)ITALampre-Merida800
96Przemysław Niemiec (3580)POLLampre-Merida400
97Jan Polanc (2355)SLOLampre-Merida530
98Maximiliano Ariel Richeze (32116)DARGLampre-Merida1270
99Gang Xu (31154)CHILampre-MeridaAB160
100Jurgen Van Den Broeck (32150)BELLotto-Soudal120
101Sander Armée (29202)BELLotto-Soudal650
102Lars Ytting Bak (35166)DENLotto-Soudal901
103Stig Broeckx (2551)BELLotto-SoudalAB180
104André Greipel (32350)GERLotto-SoudalNP142
105Adam Hansen (3450)AUSLotto-Soudal771
106Gregory Henderson (38293)NZLLotto-SoudalNP140
107Maxime Monfort (32168)BELLotto-Soudal110
109Louis Vervaeke (21267)BELLotto-SoudalAB160
111Beñat Intxausti (29102)ESPMovistar291
112Andrey Amador (28306)CRCMovistar41
113Igor Antón (32121)ESPMovistar381
114Rubén Fernández (24122)ESPMovistar620
115Jesús Herrada (24340)ESPMovistar740
116Jon Izagirre (26146)ESPMovistar271
117Juan José Lobato (26183)ESPMovistarAB180
118Dayer Uberney Quintana (22324)COLMovistar930
119Giovanni Visconti (32169)ITAMovistar182
121Damiano Cunego (33284)ITANippo-Vini FantiniAB184
122Giacomo Berlato (23146)ITANippo-Vini Fantini1010
123Alessandro Bisolti (30115)ITANippo-Vini Fantini490
124Daniele Colli (3372)ITANippo-Vini FantiniAB60
125Pierpaolo De Negri (2925)DITANippo-Vini Fantini1080
126Eduard-Michael Grosu (22299)ROMNippo-Vini Fantini1500
127Manabu Ishibashi (22212)JAPNippo-Vini FantiniAB90
128Alessandro Malaguti (27282)ITANippo-Vini Fantini1540
129Riccardo Stacchiotti (23235)ITANippo-Vini Fantini1520
131Michael Matthews (24278)AUSOrica-GreenEDGENP141
132Sam Bewley (27344)NZLOrica-GreenEDGE1220
133Johan Esteban Chaves (25164)COLOrica-GreenEDGE550
134Simon Clarke (28348)AUSOrica-GreenEDGE630
135Luke Durbridge (2483)AUSOrica-GreenEDGE1090
136Simon Gerrans (3545)AUSOrica-GreenEDGENP131
137Michael Hepburn (23318)AUSOrica-GreenEDGE1600
138Brett Lancaster (35228)AUSOrica-GreenEDGE1281
139Pieter Weening (3486)NEDOrica-GreenEDGE922
141Manuel Belletti (29259)ITASoutheast Pro CyclingAB121
142Matteo Busato (27193)ITASoutheast Pro Cycling1060
143Ramón Carretero (24217)DPANSoutheast Pro CyclingAB20
144Elia Favilli (26150)ITASoutheast Pro Cycling1040
145Mauro Finetto (3051)ITASoutheast Pro Cycling570
146Francesco Gavazzi (30333)ITASoutheast Pro Cycling580
147Jonathan Alejandro Monsalve (262)VENSoutheast Pro Cycling300
148Alessandro Petacchi (41178)DITASoutheast Pro CyclingAB2027
149Eugert Zhupa (2587)ALBSoutheast Pro Cycling1570
151Ryder Hesjedal (34203)DCANCannondale-Garmin50
152Janier Alexis Acevedo (29206)COLCannondale-Garmin1200
153Nathan Brown (23359)USACannondale-Garmin670
154André Fernando Cardoso (30300)DPORCannondale-Garmin210
155Tom Danielson (37109)DUSACannondale-GarminAB150
156Davide Formolo (22248)ITACannondale-Garmin310
157Alan Marangoni (30349)ITACannondale-Garmin1310
158Tom-Jelte Slagter (25364)NEDCannondale-Garmin760
159Davide Villella (244)ITACannondale-Garmin780
161Luka Mezgec (273)SLOGiant-Alpecin1381
162Nikias Arndt (23225)GERGiant-Alpecin1480
163Bert De Backer (3189)BELGiant-Alpecin1580
164Caleb Fairly (28132)USAGiant-Alpecin1340
165Simon Geschke (29109)GERGiant-Alpecin890
166Chad Haga (26308)USAGiant-Alpecin990
167Cheng Ji (27351)CHIGiant-Alpecin1560
168Tobias Ludvigsson (24129)SUIGiant-Alpecin830
169Tom Stamsnijder (3046)NEDGiant-Alpecin1530
171Luca Paolini (38164)DITATeam Katusha1111
172Maxim Belkov (30172)RUSTeam Katusha1021
173Sergey Chernetskiy (2582)RUSTeam Katusha1140
174Sergey Lagutin (34167)UZBTeam Katusha720
175Alexander Porsev (29129)RUSTeam Katusha1320
176Pavel Kochetkov (29115)RUSTeam Katusha370
177Yuri Trofimov (31156)RUSTeam Katusha100
178Anton Vorobyev (24262)RUSTeam KatushaNP30
179Ilnur Zakarin (25288)DRUSTeam Katusha440
181Steven Kruijswijk (2824)NEDLottoNL-Jumbo70
182George Bennett (2584)NZLLottoNL-JumboNP10
183Rick Flens (3281)NEDLottoNL-Jumbo1440
184Moreno Hofland (23304)NEDLottoNL-Jumbo1360
185Martijn Keizer (2797)NEDLottoNL-Jumbo560
186Bert-Jan Lindeman (2614)NEDLottoNL-Jumbo950
187Maarten Tjallingii (37237)NEDLottoNL-Jumbo1190
188Nick van der Lijke (23281)NEDLottoNL-Jumbo860
189Robert Wagner (3275)GERLottoNL-JumboAB40
191Richard Julian Porte (30151)AUSTeam SkyNP160
192Bernhard Eisel (34133)AUTTeam Sky1430
193Sebastián Henao Gómez (21329)COLTeam Sky410
194Vasil Kiryienka (342)BLRTeam Sky842
195Leopold König (27228)CZETeam Sky60
196Mikel Nieve (3135)ESPTeam Sky171
197Salvatore Puccio (25303)ITATeam Sky680
198Kanstantsin Sivtsov (32326)DBLRTeam Sky261
199Elia Viviani (26143)ITATeam Sky1250
201Alberto Contador (32207)DESPTinkoff-Saxo10
202Ivan Basso (37216)DITATinkoff-Saxo516
203Manuele Boaro (28111)ITATinkoff-Saxo960
204Christopher Juul Jensen (27360)DENTinkoff-Saxo1350
205Roman Kreuziger (2955)CZETinkoff-Saxo281
206Sérgio Paulinho (3596)PORTinkoff-Saxo970
207Michael Rogers (35193)AUSTinkoff-Saxo332
208Ivan Rovny (27274)RUSTinkoff-Saxo1150
209Matteo Tosatto (4147)ITATinkoff-Saxo1121
211Giacomo Nizzolo (26151)ITATrek Factory Racing1370
212Eugenio Alafaci (24326)ITATrek Factory Racing1410
213Fumiyuki Beppu (3282)JAPTrek Factory Racing1170
214Marco Coledan (26312)ITATrek Factory Racing1630
215Fabio Felline (2593)ITATrek Factory Racing320
216Fábio André Tomas (25156)PORTrek Factory Racing1490
217Boy van Poppel (27164)NEDTrek Factory Racing1460
218Kristof Vandewalle (3086)BELTrek Factory RacingNP150
219Calvin Watson (22175)AUSTrek Factory Racing1510

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Astana9 5 1.00 3.76 0.96
Lampre-Merida9 4 0.99 0.00 0.18
Team Sky9 2 0.84 1.22 0.81
Orica-GreenEDGE9 2 0.84 -1.16 0.08
BMC Racing Team9 2 0.84 1.82 0.75
Movistar9 1 0.56 2.20 0.87
Team Katusha9 1 0.56 0.55 0.68
Cannondale-Garmin9 1 0.56 1.10 0.84
Lotto-Soudal9 1 0.56 -0.50 0.53
Etixx-Quick Step9 1 0.56 -0.68 0.49
Bardiani-CSF9 1 0.56 -0.94 0.35
IAM Cycling9 0 0.19 -2.16 0.17
Trek Factory Racing9 0 0.19 -1.91 0.26
Tinkoff-Saxo9 0 0.19 1.35 0.98
LottoNL-Jumbo9 0 0.19 -0.65 0.70
Giant-Alpecin9 0 0.19 -1.56 0.02
Nippo-Vini Fantini9 0 0.19 -2.15 0.10
Southeast Pro Cycling9 0 0.19 -0.95 0.25
FDJ9 0 0.19 0.51 0.70
CCC-Sprandi-Polkowice9 0 0.19 0.08 0.15
AG2R-La Mondiale9 0 0.19 0.82 0.45
Androni Giocattoli-Sidermec9 0 0.19 -0.75 0.35