Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 2014. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2013. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2015.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
09 May 20141BelfastBelfast21.7TTTOrica-GreenEDGE1
10 May 20142BelfastBelfast219Vlakke etappeM. Kittel25363GER
11 May 20143ArmaghDublin187Vlakke etappeM. Kittel25364GER
13 May 20144GiovinazzoBari112Vlakke etappeN. Bouhanni23292FRA
14 May 20145TarantoViggiano203Half-bergetappeD. Ulissi24303ITA
15 May 20146SassanoMontecassino257Half-bergetappeM. Matthews23231AUS
16 May 20147FrosinoneFoligno211Vlakke etappeN. Bouhanni23295FRA
17 May 20148FolignoMontecopiolo179BergetappeD. Ulissi24306ITA
18 May 20149LugoSestola172Half-bergetappeP. Weening3342NED
20 May 201410ModenaSalsomaggiore173Vlakke etappeN. Bouhanni23299FRA
21 May 201411CollecchioSavona249Half-bergetappeM. Rogers34152AUS
22 May 201412BarbarescoBarolo41.9TijdritR. Urán27116COL
23 May 201413FossanoRivarolo Canavese157Vlakke etappeM. Canola25147ITA
24 May 201414AglieOropa164BergetappeE. Battaglin24188ITA
25 May 201415ValdengoPlan di Montecampione225BergetappeF. Aru23326ITA
27 May 201416Ponte di LegnoVal Martello139BergetappeN. Quintana24112COL
28 May 201417SarnonicoVittorio Veneto208Vlakke etappeS. Pirazzi2778ITA
29 May 201418BellunoBorgo Valsugana171BergetappeJ. Arredondo25302COL
30 May 201419Bassano del GrappaMonte Grappa26.8TijdritN. Quintana24115COL
31 May 201420ManiagoMonte Zoncolan167BergetappeM. Rogers34162AUS
01 Jun 201421Gemona del FriuliTrieste172Vlakke etappeL. Mezgec25338SLO1
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandSprints Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandAzzurri Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
09 May 20141S. Tuft36365CANN/AN/AL. Durbridge2330AUSN/AN/AN/AOrica-GreenEDGEOrica-GreenEDGE1
10 May 20142M. Matthews23226AUSM. Kittel25363GERM. Tjallingii36186NEDM. Matthews23226AUSA. Fedi22346ITAM. Kittel25363GERM. Kittel25363GEROrica-GreenEDGEOrica-GreenEDGE
11 May 20143M. Matthews23227AUSM. Kittel25364GERM. Tjallingii36187NEDM. Matthews23227AUSM. Tjallingii36187NEDM. Kittel25364GERM. Kittel25364GEROrica-GreenEDGETeam Sky
13 May 20144M. Matthews23229AUSN. Bouhanni23292FRAM. Tjallingii36189NEDM. Matthews23229AUSM. Tjallingii36189NEDE. Viviani2594ITAN. Bouhanni23292FRAOrica-GreenEDGEGiant-Shimano
14 May 20145M. Matthews23230AUSE. Viviani2595ITAM. Tjallingii36190NEDM. Matthews23230AUSE. Viviani2595ITAE. Viviani2595ITAN. Bouhanni23293FRAAstanaGiant-Shimano
15 May 20146M. Matthews23231AUSE. Viviani2596ITAM. Matthews23231AUSM. Matthews23231AUSA. Fedi22351ITAE. Viviani2596ITAN. Bouhanni23294FRABMC Racing TeamGiant-Shimano
16 May 20147M. Matthews23232AUSN. Bouhanni23295FRAM. Matthews23232AUSM. Matthews23232AUSA. Fedi22352ITAN. Bouhanni23295FRAN. Bouhanni23295FRABMC Racing TeamGiant-Shimano
17 May 20148C. Evans3791AUSN. Bouhanni23296FRAJ. Arredondo25290COLR. Majka24247POLA. Fedi22353ITAN. Bouhanni23296FRAN. Bouhanni23296FRABMC Racing TeamTrek Factory Racing
18 May 20149C. Evans3792AUSN. Bouhanni23297FRAJ. Arredondo25291COLR. Majka24248POLM. Bandiera29339ITAD. Ulissi24307ITAN. Bouhanni23297FRAOmega Pharma-Quick StepLampre-Merida
20 May 201410C. Evans3794AUSN. Bouhanni23299FRAJ. Arredondo25293COLR. Majka24250POLM. Bandiera29341ITAN. Bouhanni23299FRAN. Bouhanni23299FRAOmega Pharma-Quick StepLampre-Merida
21 May 201411C. Evans3795AUSN. Bouhanni23300FRAJ. Arredondo25294COLR. Majka24251POLM. Bandiera29342ITAN. Bouhanni23300FRAN. Bouhanni23300FRAOmega Pharma-Quick StepLampre-Merida
22 May 201412R. Urán27116COLN. Bouhanni23301FRAJ. Arredondo25295COLR. Majka24252POLM. Bandiera29343ITAN. Bouhanni23301FRAN. Bouhanni23301FRAOmega Pharma-Quick StepLampre-Merida
23 May 201413R. Urán27117COLN. Bouhanni23302FRAJ. Arredondo25296COLR. Majka24253POLM. Bandiera29344ITAN. Bouhanni23302FRAN. Bouhanni23302FRAOmega Pharma-Quick StepLampre-Merida
24 May 201414R. Urán27118COLN. Bouhanni23303FRAJ. Arredondo25297COLR. Majka24254POLM. Bandiera29345ITAN. Bouhanni23303FRAN. Bouhanni23303FRAOmega Pharma-Quick StepLampre-Merida
25 May 201415R. Urán27119COLN. Bouhanni23304FRAJ. Arredondo25298COLR. Majka24255POLM. Bandiera29346ITAN. Bouhanni23304FRAN. Bouhanni23304FRAOmega Pharma-Quick StepLampre-Merida
27 May 201416N. Quintana24112COLN. Bouhanni23306FRAJ. Arredondo25300COLN. Quintana24112COLM. Bandiera29348ITAN. Bouhanni23306FRAN. Bouhanni23306FRAAG2R-La MondialeLampre-Merida
28 May 201417N. Quintana24113COLN. Bouhanni23307FRAJ. Arredondo25301COLN. Quintana24113COLM. Bandiera29349ITAN. Bouhanni23307FRAN. Bouhanni23307FRAAG2R-La MondialeOmega Pharma-Quick Step
29 May 201418N. Quintana24114COLN. Bouhanni23308FRAJ. Arredondo25302COLN. Quintana24114COLM. Bandiera29350ITAJ. Arredondo25302COLN. Bouhanni23308FRAAG2R-La MondialeOmega Pharma-Quick Step
30 May 201419N. Quintana24115COLN. Bouhanni23309FRAJ. Arredondo25303COLN. Quintana24115COLM. Bandiera29351ITAJ. Arredondo25303COLN. Bouhanni23309FRAAG2R-La MondialeOmega Pharma-Quick Step
31 May 201420N. Quintana24116COLN. Bouhanni23310FRAJ. Arredondo25304COLN. Quintana24116COLM. Bandiera29352ITAJ. Arredondo25304COLN. Bouhanni23310FRAAG2R-La MondialeOmega Pharma-Quick Step
01 Jun 201421N. Quintana24117COLN. Bouhanni23311FRAJ. Arredondo25305COLN. Quintana24117COLM. Bandiera29353ITAJ. Arredondo25305COLN. Bouhanni23311FRAAG2R-La MondialeOmega Pharma-Quick Step1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementN. Quintana24117
PuntenklassementN. Bouhanni23311
BergklassementJ. Arredondo25305
JongerenklassementN. Quintana24117
TussensprintklassementM. Bandiera29353
Azzuri d'ItaliaN. Bouhanni23311
BreakawayA. Fedi233
StrijdlustklassementJ. Arredondo25305
PloegenklassementAG2R-La Mondiale
PloegenpuntenklassementOmega Pharma-Quick Step
FairplayCannondale
Energy prizeE. Battaglin24196

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 2014
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Michele Scarponi (34279)DITAAstanaAB163
2Valerio Agnoli (29175)ITAAstana710
3Fabio Aru (23363)ITAAstana30
4Janez Brajkovič (30195)DSLOAstanaAB60
5Enrico Gasparotto (32101)ITAAstana970
6Borut Božič (33326)DSLOAstana1240
7Mikel Landa (24200)ITAAstana340
8Paolo Tiralongo (36358)ITAAstana452
9Andrey Zeits (27199)KAZAstana1020
11Domenico Pozzovivo (31213)ITAAG2R-La Mondiale51
12Davide Appollonio (2528)DITAAG2R-La MondialeHD110
13Julien Bérard (26339)FRAAG2R-La Mondiale700
14Maxime Bouet (27240)FRAAG2R-La Mondiale380
15Axel Domont (23328)FRAAG2R-La Mondiale580
16Hubert Dupont (33229)FRAAG2R-La Mondiale160
17Patrick Gretsch (2775)GERAG2R-La Mondiale950
18Matteo Montaguti (30176)ITAAG2R-La Mondiale440
19Alexis Vuillermoz (2629)FRAAG2R-La Mondiale110
21Franco Pellizotti (36167)DITAAndroni Giocattoli-Venezuela123
22Manuel Belletti (28260)ITAAndroni Giocattoli-VenezuelaNP141
23Marco Frapporti (2992)ITAAndroni Giocattoli-Venezuela1080
24Yonder Eduardo Godoy (2172)VENAndroni Giocattoli-Venezuela760
25Johnny Hoogerland (3149)NEDAndroni Giocattoli-Venezuela1050
26Marco Bandiera (3018)ITAAndroni Giocattoli-Venezuela1420
27Jackson Jesus Rodríguez (29125)VENAndroni Giocattoli-Venezuela860
28Diego Rosa (2595)ITAAndroni Giocattoli-VenezuelaAB180
29Emanuele Sella (33172)DITAAndroni Giocattoli-Venezuela634
31Stefano Pirazzi (27112)DITABardiani-CSF850
32Enrico Battaglin (24226)ITABardiani-CSF521
33Nicola Boem (24277)ITABardiani-CSF1280
34Francesco Manuel Bongiorno (23303)ITABardiani-CSF590
35Marco Canola (25186)ITABardiani-CSF1220
36Sonny Colbrelli (2445)ITABardiani-CSF940
37Enrico Barbin (24119)ITABardiani-CSF1190
38Nicola Ruffoni (23199)DITABardiani-CSFHD110
39Edoardo Zardini (24241)ITABardiani-CSF530
41Wilco Kelderman (2398)NEDBelkin70
42Jetse Bol (24296)NEDBelkin1560
43Rick Flens (3181)NEDBelkin1320
44Marc Goos (23213)NEDBelkin350
45Martijn Keizer (2697)NEDBelkin670
46Steven Kruijswijk (2724)NEDBelkinAB90
47David Tanner (29273)AUSBelkin1300
48Maarten Tjallingii (36238)NEDBelkin920
49Jos van Emden (29132)NEDBelkin1070
51Cadel Evans (37136)AUSBMC Racing Team81
52Brent Bookwalter (30135)USABMC Racing Team680
53Yannick Eijssen (254)BELBMC Racing TeamAB100
54Ben Hermans (2823)BELBMC Racing Team720
55Steve Morabito (31152)SUIBMC Racing Team250
56Daniel Oss (27169)ITABMC Racing Team1030
57Manuel Quinziato (34244)ITABMC Racing Team1120
58Samuel Sánchez (36146)DESPBMC Racing Team240
59Danilo Wyss (28309)SUIBMC Racing Team840
61Ivan Basso (36217)DITACannondale156
62Oscar Gatto (29180)ITACannondale1161
63Michel Koch (22259)GERCannondale1520
64Paolo Longo (33202)ITACannondale990
65Alan Marangoni (29349)ITACannondale1370
66Moreno Moser (23188)ITACannondale1200
67Daniele Ratto (24269)ITACannondale1260
68Davide Villella (234)ITACannondaleAB60
69Elia Viviani (25143)ITACannondale1450
71Fabio Andrés Duarte (2820)COLColombia280
72Rodolfo Andrés Torres Agudelo (27102)COLColombia810
73Edwin Alcibiades Ávila (24222)COLColombiaHD90
74Robinson Eduardo Chalapud (30114)COLColombia750
75Leonardo Duque (3481)COLColombia780
76Jarlinson Pantano (25223)COLColombia320
77Carlos Julian Quintero Norena (28118)COLColombia1170
78Jeffry Johan Romero (24270)COLColombia1490
79Miguel Ángel Rubiano Chavez (29270)COLColombia1011
81Nacer Bouhanni (23341)FRAFDJ.fr1400
82Sébastien Chavanel (33101)FRAFDJ.fr1500
83Arnaud Courteille (25109)FRAFDJ.frAB160
84Murilo Antonio Fischer (3515)BRAFDJ.fr1350
85Alexandre Geniez (2675)FRAFDJ.fr130
86Johan Le Bon (23271)FRAFDJ.fr890
87Francis Mourey (33204)FRAFDJ.fr330
88Laurent Pichon (27347)FRAFDJ.fr1290
89Jussi Veikkanen (3393)FINFDJ.fr1090
91Ryder Hesjedal (33203)DCANGarmin-Sharp90
92André Fernando Cardoso (29300)DPORGarmin-Sharp200
93Thomas Dekker (29297)DNEDGarmin-SharpAB160
94Tyler Farrar (3028)USAGarmin-Sharp1472
95Koldo Fernandez (32291)ESPGarmin-SharpHD10
96Nathan Haas (25110)AUSGarmin-Sharp1040
97Daniel Martin (27315)IREGarmin-SharpAB10
98Dylan van Baarle (2240)NEDGarmin-SharpNP150
99Fabian Wegmann (3410)GERGarmin-SharpAB110
100Damiano Cunego (32285)ITALampre-Merida194
101Winner Andrew Anacona (25323)COLLampre-Merida620
102Matteo Bono (30232)ITALampre-Merida770
103Mattia Cattaneo (23249)ITALampre-Merida640
104Roberto Ferrari (31114)ITALampre-Merida1441
105Manuele Mori (33325)ITALampre-Merida1180
106Przemysław Niemiec (3480)POLLampre-Merida490
107Jan Polanc (2255)SLOLampre-Merida420
109Diego Ulissi (24351)DITALampre-MeridaNP181
111Maxime Monfort (31168)BELLotto-Belisol140
112Lars Ytting Bak (34166)DENLotto-Belisol561
113Kenny Dehaes (29232)BELLotto-BelisolHD190
114Gert Dockx (25361)BELLotto-Belisol1150
115Adam Hansen (3350)AUSLotto-Belisol731
116Sander Armée (28203)BELLotto-Belisol470
117Tosh Van der Sande (23215)BELLotto-Belisol930
118Tim Wellens (2352)BELLotto-Belisol540
119Dennis Vanendert (263)BELLotto-BelisolNP140
121Nairo Alexander Quintana (24147)COLMovistar10
122Andrey Amador (27306)CRCMovistar1101
123Igor Antón (31121)ESPMovistar371
124Eros Capecchi (2818)ITAMovistar791
125Jonathan Castroviejo (2765)ESPMovistar570
126José Herrada (28273)ESPMovistar230
127Gorka Izagirre (26267)ESPMovistar830
128Francisco José Ventoso (3256)DESPMovistar1252
129Adriano Malori (26154)ITAMovistar1210
131Matteo Rabottini (26321)DITANeri Sottoli171
132Giorgio Cecchinel (256)ITANeri SottoliNP60
133Ramón Carretero (23217)DPANNeri SottoliAB70
134Francesco Chicchi (33215)ITANeri SottoliNP90
135Daniele Colli (3273)ITANeri SottoliAB160
136Andrea Fedi (2333)ITANeri Sottoli1480
137Mauro Finetto (2951)ITANeri SottoliAB160
138Jonathan Alejandro Monsalve (252)VENNeri Sottoli660
139Simone Ponzi (27165)ITANeri Sottoli1060
141Rigoberto Urán (27156)COLOmega Pharma-Quick Step21
142Gianluca Brambilla (26313)ITAOmega Pharma-Quick Step290
143Thomas De Gendt (27237)BELOmega Pharma-Quick Step651
144Iljo Keisse (31192)BELOmega Pharma-Quick Step1390
145Serge Pauwels (30222)BELOmega Pharma-Quick Step310
146Alessandro Petacchi (40179)DITAOmega Pharma-Quick StepAB1627
147Wout Poels (26273)NEDOmega Pharma-Quick Step210
148Pieter Serry (25221)BELOmega Pharma-Quick Step740
149Julien Vermote (24340)BELOmega Pharma-Quick Step880
151Ivan Santaromita (3061)ITAOrica-GreenEDGENP180
152Luke Durbridge (2383)AUSOrica-GreenEDGEAB110
153Michael Hepburn (22318)AUSOrica-GreenEDGE1540
154Brett Lancaster (34228)AUSOrica-GreenEDGENP71
155Michael Matthews (23278)AUSOrica-GreenEDGENP110
156Cameron Meyer (26171)AUSOrica-GreenEDGENP80
157Mitchell Docker (27272)AUSOrica-GreenEDGEAB150
158Svein Tuft (3752)CANOrica-GreenEDGE1550
159Pieter Weening (3386)NEDOrica-GreenEDGEAB141
161Pierre Rolland (27264)FRAEuropcar40
162Yukiya Arashiro (29281)JAPEuropcar1270
163Angelo Tulik (23211)FRAEuropcar1230
164Tony Hurel (26242)FRAEuropcar1340
165Davide Malacarne (26355)ITAEuropcar390
166Maxime Mederel (33284)FRAEuropcarAB70
167Perrig Quemeneur (3065)FRAEuropcar800
168Romain Sicard (26181)FRAEuropcar510
169Björn Thurau (25342)GEREuropcarAB160
171Marcel Kittel (2650)GERGiant-ShimanoNP40
172Bert De Backer (3089)BELGiant-Shimano1330
173Simon Geschke (28110)GERGiant-Shimano690
174Tobias Ludvigsson (23129)SUIGiant-ShimanoAB120
175Luka Mezgec (263)SLOGiant-Shimano1360
176Georg Preidler (2414)DAUTGiant-Shimano270
177Tom Stamsnijder (2946)NEDGiant-Shimano1430
178Albert Timmer (2917)NEDGiant-Shimano870
179Tom Veelers (29289)NEDGiant-Shimano1460
181Joaquim Rodríguez (3550)ESPTeam KatushaNP72
182Maxim Belkov (29172)RUSTeam Katusha901
183Giampaolo Caruso (33319)DITATeam KatushaAB60
184Vladimir Gusev (31362)RUSTeam Katusha600
185Alberto Losada (32123)ESPTeam Katusha360
186Daniel Moreno (32299)ESPTeam Katusha410
187Luca Paolini (37164)DITATeam Katusha1111
188Ángel Vicioso (3778)ESPTeam KatushaAB61
189Eduard Vorganov (31206)DRUSTeam Katusha550
191Dario Cataldo (29105)ITATeam Sky260
192Edvald Boasson (2745)NORTeam SkyNP161
193Philip Deignan (30297)IRETeam Sky430
194Bernhard Eisel (33133)AUTTeam Sky1380
195Sebastián Henao Gómez (20330)COLTeam Sky220
196Chris Sutton (29293)AUSTeam Sky1530
197Salvatore Puccio (24304)ITATeam Sky980
198Kanstantsin Sivtsov (31326)DBLRTeam SkyAB141
199Ben Swift (26238)GBRTeam Sky1130
201Nicolas Roche (29362)IRETinkoff-Saxo300
202Christopher Juul Jensen (26360)DENTinkoff-Saxo1000
203Rafał Majka (24292)POLTinkoff-Saxo60
204Evgueni Petrov (3637)RUSTinkoff-Saxo481
205Pawel Poljanski (2456)POLTinkoff-Saxo500
206Ivan Rovny (26274)RUSTinkoff-Saxo460
207Chris Anker Sørensen (29298)DENTinkoff-SaxoNP121
208Jay McCarthy (21295)AUSTinkoff-Saxo910
209Michael Rogers (34193)AUSTinkoff-Saxo180
211Robert Kišerlovski (27326)CROTrek Factory Racing100
212Eugenio Alafaci (23326)ITATrek Factory Racing1510
213Julián David Arredondo (25335)COLTrek Factory Racing610
214Fabio Felline (2494)ITATrek Factory Racing960
215Danilo Hondo (40178)DGERTrek Factory Racing1142
216Giacomo Nizzolo (25151)ITATrek Factory Racing1410
217Boy van Poppel (26164)NEDTrek Factory Racing1310
218Fumiyuki Beppu (3182)JAPTrek Factory Racing820
219Riccardo Zoidl (2683)AUTTrek Factory Racing400

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Giant-Shimano9 3 0.96 -1.19 0.31
Orica-GreenEDGE9 3 0.96 -3.91 0.00
FDJ.fr9 3 0.96 -0.48 0.61
Bardiani-CSF9 3 0.96 0.04 0.11
Tinkoff-Saxo9 2 0.84 1.96 0.81
Movistar9 2 0.84 1.55 0.98
Lampre-Merida9 2 0.84 0.85 0.48
Trek Factory Racing9 1 0.56 0.41 0.69
Omega Pharma-Quick Step9 1 0.56 1.60 0.95
Astana9 1 0.56 0.38 0.82
BMC Racing Team9 0 0.19 1.32 0.75
Cannondale9 0 0.19 -1.14 0.55
Colombia9 0 0.19 0.34 0.33
Garmin-Sharp9 0 0.19 -1.62 0.50
Androni Giocattoli-Venezuela9 0 0.19 -0.31 0.57
Lotto-Belisol9 0 0.19 0.53 0.53
Neri Sottoli9 0 0.19 -1.96 0.36
Belkin9 0 0.19 -0.05 0.77
AG2R-La Mondiale9 0 0.19 2.27 0.85
Europcar9 0 0.19 -0.10 0.79
Team Katusha9 0 0.19 -0.18 0.19
Team Sky9 0 0.19 -0.31 0.39