Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2012. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2011. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2013.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
05 May 20121HerningHerning8TijdritT. Phinney21312USA
06 May 20122HerningHerning206M. Cavendish26350GBR
07 May 20123HorsensHorsens190M. Goss25183AUS
09 May 20124VeronaVerona32TTTGarmin-Barracuda
10 May 20125ModenaFano199M. Cavendish26354GBR
11 May 20126UrbinoPorto Sant'Elpidio207M. Rubiano Chavez27220COL
12 May 20127RecanatiRocca di Cambio202P. Tiralongo34308ITA
13 May 20128SulmonaLago Laceno229D. Pozzovivo29164ITA
14 May 20129San Giorgio del SannioFrosinone171F. Ventoso308ESP
15 May 201210CivitavecchiaAssisi187J. Rodríguez333ESP
16 May 201211AssisiMontecatini Terme243R. Ferrari2968ITA
17 May 201212SeravezzaSestri Levante155L. Bak32122DEN
18 May 201213SavonaCervere121M. Cavendish26362GBR
19 May 201214CherascoCervinia205A. Amador25263CRC
20 May 201215Busto ArsizioPiani dei Resinelli172M. Rabottini24280ITA
22 May 201216Limone sul GardaPfalzen174J. Izagirre23107ESP
23 May 201217PfalzenCortina d'Ampezzo187J. Rodríguez3311ESP
24 May 201218San Vito di CadoreVedelago139A. Guardini22346ITA
25 May 201219TrevisoAlpe di Pampeago197R. Kreuziger2619CZE
26 May 201220CaldesStelviopas218T. De Gendt25201BEL
27 May 201221MilaanMilaan28TijdritM. Pinotti3692ITA
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
05 May 20121T. Phinney21312USAT. Phinney21312USAN/AT. Phinney21312USA
06 May 20122T. Phinney21313USAM. Cavendish26350GBRA. Balloni22228ITAT. Phinney21313USA
07 May 20123T. Phinney21314USAM. Goss25183AUSA. Balloni22229ITAT. Phinney21314USA
09 May 20124R. Navardauskas24100LITM. Goss25185AUSA. Balloni22231ITAR. Navardauskas24100LIT
10 May 20125R. Navardauskas24101LITM. Goss25186AUSA. Balloni22232ITAR. Navardauskas24101LIT
11 May 20126A. Malori24104ITAM. Goss25187AUSM. Rubiano Chavez27220COLA. Malori24104ITA
12 May 20127R. Hesjedal31154CANM. Goss25188AUSM. Rubiano Chavez27221COLP. Stetina24278USA
13 May 20128R. Hesjedal31155CANM. Goss25189AUSM. Rubiano Chavez27222COLD. Caruso24214ITA
14 May 20129R. Hesjedal31156CANM. Goss25190AUSM. Rubiano Chavez27223COLD. Caruso24215ITA
15 May 201210J. Rodríguez333ESPM. Goss25191AUSM. Rubiano Chavez27224COLD. Caruso24216ITA
16 May 201211J. Rodríguez334ESPM. Cavendish26360GBRM. Rubiano Chavez27225COLD. Caruso24217ITA
17 May 201212J. Rodríguez335ESPM. Cavendish26361GBRM. Gołaś2818POLD. Caruso24218ITA
18 May 201213J. Rodríguez336ESPM. Cavendish26362GBRM. Gołaś2819POLD. Caruso24219ITA
19 May 201214R. Hesjedal31161CANM. Cavendish26363GBRM. Gołaś2820POLR. Urán25113COL
20 May 201215J. Rodríguez338ESPM. Cavendish26364GBRM. Rabottini24280ITAS. Henao24162COL
22 May 201216J. Rodríguez3310ESPM. Cavendish271GBRM. Rabottini24282ITAS. Henao24164COL
23 May 201217J. Rodríguez3311ESPM. Cavendish272GBRM. Rabottini24283ITAR. Urán25117COL
24 May 201218J. Rodríguez3312ESPM. Cavendish273GBRM. Rabottini24284ITAR. Urán25118COL
25 May 201219J. Rodríguez3313ESPM. Cavendish274GBRM. Rabottini24285ITAR. Urán25119COL
26 May 201220J. Rodríguez3314ESPJ. Rodríguez3314ESPM. Rabottini24286ITAR. Urán25120COL
27 May 201221R. Hesjedal31169CANJ. Rodríguez3315ESPM. Rabottini24287ITAR. Urán25121COL

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementR. Hesjedal31169
PuntenklassementJ. Rodríguez3315
BergklassementM. Rabottini24287
JongerenklassementR. Urán25121
Deelnemers Giro d'Italia 2012
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Michele Scarponi (32280)ITALampre-ISD4
2Damiano Cunego (30285)ITALampre-ISD6
3Diego Ulissi (22351)ITALampre-ISD21
4Matteo Bono (28233)ITALampre-ISD99
5Adriano Malori (24155)ITALampre-ISD68
6Przemysław Niemiec (3281)POLLampre-ISD39
7Daniele Pietropolli (31355)ITALampre-ISD91
8Daniele Righi (3695)ITALampre-ISD101
9Alessandro Spezialetti (37168)ITALampre-ISD77
11John Gadret (3370)FRAAG2R-La Mondiale11
12Manuel Belletti (26260)ITAAG2R-La MondialeAB15
13Julien Bérard (24340)FRAAG2R-La Mondiale110
14Guillaume Bonnafond (258)FRAAG2R-La Mondiale90
15Hubert Dupont (31230)FRAAG2R-La Mondiale16
16Ben Gastauer (24230)LUXAG2R-La Mondiale67
17Gregor Gazvoda (30259)SLOAG2R-La Mondiale134
18Matteo Montaguti (28177)ITAAG2R-La Mondiale81
19Mathieu Perget (27286)FRAAG2R-La Mondiale53
21José Humberto Rujano (30133)VENAndroni Giocattoli-VenezuelaAB19
22José Rodolfo Serpa (3375)COLAndroni Giocattoli-Venezuela87
23Emanuele Sella (31173)ITAAndroni Giocattoli-Venezuela45
24Roberto Ferrari (29114)ITAAndroni Giocattoli-Venezuela147
25Fabio Felline (2294)ITAAndroni Giocattoli-Venezuela50
26Alessandro De Marchi (2643)ITAAndroni Giocattoli-Venezuela98
27Miguel Ángel Rubiano Chavez (27271)COLAndroni Giocattoli-Venezuela62
28Carlos José Ochoa (31199)VENAndroni Giocattoli-VenezuelaNP18
29Jackson Jesus Rodríguez (27126)VENAndroni Giocattoli-Venezuela49
31Roman Kreuziger (2656)CZEAstana15
32Enrico Gasparotto (30101)ITAAstana66
33Paolo Tiralongo (34358)ITAAstana23
34Simone Ponzi (25165)ITAAstana88
35Alexsandr Dyachenko (28258)KAZAstana119
36Andrey Zeits (25199)KAZAstana85
37Kevin Seeldraeyers (25292)BELAstana33
38Evgueni Petrov (3437)RUSAstana61
39Tanel Kangert (25112)ESTAstana26
41Thor Hushovd (34164)NORBMCAB6
42Alessandro Ballan (32238)ITABMC103
43Mathias Frank (25204)SUIBMC83
44Taylor Phinney (224)USABMC155
45Marco Pinotti (36127)ITABMC41
46Mauro Santambrogio (27267)ITABMC86
47Ivan Santaromita (2862)ITABMC52
48Johann Tschopp (300)SUIBMC14
49Danilo Wyss (26309)SUIBMC82
51Domenico Pozzovivo (29213)ITAColnago-CSF Bardiani8
52Sacha Modolo (2512)ITAColnago-CSF Bardiani138
53Enrico Battaglin (22226)ITAColnago-CSF Bardiani74
54Gianluca Brambilla (24314)ITAColnago-CSF Bardiani13
55Stefano Pirazzi (25112)ITAColnago-CSF Bardiani46
56Sonny Colbrelli (2245)ITAColnago-CSF Bardiani100
57Stefano Locatelli (23125)ITAColnago-CSF BardianiNP16
58Angelo Pagani (23331)ITAColnago-CSF Bardiani97
59Marco Coledan (23313)ITAColnago-CSF Bardiani153
61Mikel Nieve (2836)ESPEuskaltel10
62Adrián Sáez (29363)ESPEuskaltel156
63Jon Izagirre (23147)ESPEuskaltel48
64Miguel Minguez (23305)ESPEuskaltel157
65Pierre Cazaux (2824)FRAEuskaltel123
66Victor Cabedo (2316)ESPEuskaltel129
67Ivan Velasco (32145)ESPEuskaltelDSQ20
68Amets Txurruka (29233)ESPEuskaltel42
69Juan José Oroz (31355)ESPEuskaltel51
71Filippo Pozzato (30294)ITAFarnese Vini-Selle ItaliaNP10
72Oscar Gatto (27181)ITAFarnese Vini-Selle Italia113
73Francesco Failli (28198)ITAFarnese Vini-Selle Italia58
74Matteo Rabottini (24322)ITAFarnese Vini-Selle Italia60
75Andrea Guardini (2319)ITAFarnese Vini-Selle ItaliaDSQ20
76Elia Favilli (23151)ITAFarnese Vini-Selle ItaliaNP19
77Pierpaolo De Negri (2626)ITAFarnese Vini-Selle Italia120
78Luca Mazzanti (38147)ITAFarnese Vini-Selle Italia116
79Alfredo Balloni (22284)ITAFarnese Vini-Selle ItaliaNP19
81Sandy Casar (33149)FRAFDJ-BigMat25
82Mickael Delage (26329)FRAFDJ-BigMat144
83Arnaud Démare (20310)FRAFDJ-BigMatAB14
84William Bonnet (306)FRAFDJ-BigMatNP12
85Francis Mourey (31205)FRAFDJ-BigMat78
86Geoffrey Soupe (24101)FRAFDJ-BigMat76
87Gabriel Rasch (3684)NORFDJ-BigMat151
88Dominique Rollin (29245)CANFDJ-BigMatDSQ20
89Jussi Veikkanen (3194)FINFDJ-BigMat146
91Tyler Farrar (2829)USAGarmin-BarracudaAB6
92Sébastien Rosseler (30351)BELGarmin-Barracuda125
93Jack Bauer (2785)NZLGarmin-Barracuda114
94Ramunas Navardauskas (24153)LITGarmin-Barracuda137
95Ryder Hesjedal (31204)CANGarmin-Barracuda1
96Robert Hunter (3570)SAFGarmin-BarracudaDSQ20
97Alex Rasmussen (2822)DENGarmin-Barracuda150
98Peter Stetina (24328)USAGarmin-Barracuda27
99Christian Vandevelde (3640)USAGarmin-Barracuda22
100Matthew Goss (25238)AUSOrica-GreenEDGENP14
101Fumiyuki Beppu (2982)JAPOrica-GreenEDGE121
102Jack Bobridge (22353)AUSOrica-GreenEDGEAB20
103Daryl Impey (27207)SAFOrica-GreenEDGENP17
104Jens Keukeleire (23220)BELOrica-GreenEDGE127
105Brett Lancaster (32229)AUSOrica-GreenEDGENP14
106Christian Meier (27130)CANOrica-GreenEDGE135
107Svein Tuft (3553)CANOrica-GreenEDGE148
109Tomas Vaitkus (30147)LITOrica-GreenEDGEAB17
111Joaquim Rodríguez (3350)ESPTeam Katusha2
112Pavel Brutt (30153)RUSTeam Katusha95
113Mikhail Ignatiev (2755)RUSTeam Katusha143
114Alexander Kristoff (24362)NORTeam Katusha149
115Aleksandr Kuschynski (32248)BLRTeam Katusha118
116Alberto Losada (30123)ESPTeam Katusha54
117Daniel Moreno (30299)ESPTeam Katusha20
118Gatis Smukulis (2577)LATTeam Katusha84
119Ángel Vicioso (3579)ESPTeam Katusha69
121Ivan Basso (34217)ITALiquigas-Cannondale5
122Valerio Agnoli (27176)ITALiquigas-Cannondale57
123Maciej Bodnar (27116)POLLiquigas-Cannondale117
124Eros Capecchi (2618)ITALiquigas-Cannondale37
125Damiano Caruso (24263)ITALiquigas-Cannondale24
126Paolo Longo (31203)ITALiquigas-Cannondale108
127Cristiano Salerno (27133)ITALiquigas-Cannondale105
128Sylwester Szmyd (34111)POLLiquigas-Cannondale28
129Fabio Sabatini (27133)ITALiquigas-Cannondale79
131Bart De Clercq (25309)BELLotto-Belisol40
132Brian Bulgaç (2485)NEDLotto-Belisol102
133Francis De Greef (27149)BELLotto-Belisol19
134Lars Ytting Bak (32167)DENLotto-Belisol72
135Gaëtan Bille (2486)BELLotto-BelisolAB17
136Adam Hansen (3151)AUSLotto-Belisol94
137Olivier Kaisen (2962)BELLotto-Belisol142
138Gianni Meersman (26208)BELLotto-BelisolAB7
139Dennis Vanendert (244)BELLotto-Belisol133
141Giovanni Visconti (29169)ITAMovistarAB15
142Marzio Bruseghin (3816)ITAMovistar17
143José Herrada (26273)ESPMovistar44
144Beñat Intxausti (26103)ESPMovistar38
145Pablo Lastras (36163)ESPMovistarAB6
146Andrey Amador (25306)CRCMovistar29
147Sergio Pardilla (28167)ESPMovistar18
148Branislau Samoilau (2737)BELMovistar43
149Francisco José Ventoso (3056)ESPMovistar92
151Dario Cataldo (27106)ITAOmega Pharma-Quick Step12
152Marco Bandiera (2819)ITAOmega Pharma-Quick Step140
153Francesco Chicchi (31216)ITAOmega Pharma-Quick StepAB19
154Michał Gołaś (2863)POLOmega Pharma-Quick Step93
155Nikolas Maes (2683)BELOmega Pharma-Quick Step106
156Serge Pauwels (28223)BELOmega Pharma-Quick Step47
157Michał Kwiatkowski (2229)POLOmega Pharma-Quick Step136
158Martin Velits (27130)SLOOmega Pharma-Quick StepNP18
159Julien Vermote (22340)BELOmega Pharma-Quick Step89
161Mark Renshaw (29252)AUSRabobankNP14
162Juan Manuel Gárate (3668)ESPRabobank59
163Theo Bos (28314)NEDRabobankNP17
164Tom Leezer (26187)NEDRabobankAB11
165Stef Clement (29280)NEDRabobank71
166Grischa Niermann (36241)GERRabobank55
167Tom-Jelte Slagter (230)NEDRabobank30
168Graeme Brown (3383)AUSRabobankAB15
169Dennis van Winden (24212)NEDRabobankAB8
171Fränk Schleck (3277)LUXRadioShack-NissanAB15
172Jan Bakelants (26137)BELRadioShack-Nissan34
173Daniele Bennati (31280)ITARadioShack-NissanNP8
174Ben Hermans (2623)BELRadioShack-Nissan73
175Giacomo Nizzolo (23152)ITARadioShack-Nissan130
176Nelson Felipe Oliveira (23117)PORRadioShack-Nissan64
177Thomas Rohregger (29190)AUTRadioShack-Nissan31
178Jesse Sergent (23358)NZLRadioShack-Nissan139
179Oliver Zaugg (3153)SUIRadioShack-Nissan56
181Mark Cavendish (2741)GBRTeam Sky145
182Bernhard Eisel (31134)AUTTeam Sky152
183Juan Antonio Flecha (34287)ESPTeam Sky36
184Sergio Luis Henao (24204)COLTeam Sky9
185Peter Kennaugh (2316)GBRTeam SkyAB17
186Ian Stannard (2537)GBRTeam Sky132
187Jeremy Hunt (38110)GBRTeam SkyNP15
188Geraint Thomas (2637)GBRTeam Sky80
189Rigoberto Urán (25156)COLTeam Sky7
191Cesare Benedetti (24333)ITATeam NetApp-Endura107
192Jan Bárta (27206)CZETeam NetApp-Endura65
193Timon Seubert (2569)GERTeam NetApp-EnduraAB20
194Andreas Schillinger (28354)GERTeam NetApp-Endura154
195Bartosz Huzarski (31247)POLTeam NetApp-Endura70
196Reto Hollenstein (26313)SUITeam NetApp-EnduraAB13
197Andreas Dietziker (29259)SUITeam NetApp-Endura109
198Matthias Brändle (22206)AUTTeam NetApp-Endura111
199Daniel Schorn (23253)AUTTeam NetApp-Endura124
201Matteo Tosatto (3848)ITASaxo Bank-Tinkoff Bank104
202Anders Lund (27137)DENSaxo Bank-Tinkoff Bank112
203Volodymir Gustov (35136)UKRSaxo Bank-Tinkoff Bank63
204Jonas Aaen Jørgensen (2672)DENSaxo Bank-Tinkoff Bank141
205Juan José Haedo (31156)ARGSaxo Bank-Tinkoff BankNP14
206Luke Roberts (35157)AUSSaxo Bank-Tinkoff Bank115
207Mads Christensen (2886)DENSaxo Bank-Tinkoff BankAB12
208Manuele Boaro (25111)ITASaxo Bank-Tinkoff Bank131
209Lucas Sebastián Haedo (2974)ARGSaxo Bank-Tinkoff Bank128
211Matteo Carrara (3398)ITAVacansoleil-DCM96
212Thomas De Gendt (25237)BELVacansoleil-DCM3
213Romain Feillu (2876)FRAVacansoleil-DCMAB6
214Sergey Lagutin (31168)UZBVacansoleil-DCM32
215Gustav Larsson (31284)SWEVacansoleil-DCM35
216Tomasz Marczyński (28117)POLVacansoleil-DCMHD12
217Martijn Keizer (2498)NEDVacansoleil-DCM126
218Stefan Denifl (24285)AUTVacansoleil-DCM75
219Mirko Selvaggi (27140)ITAVacansoleil-DCM122