Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2009. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2008. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2010.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
09 May 20091Lido di VeneziaLido di Venezia20TTTTeam Columbia
10 May 20092JesoloTrieste156A. Petacchi35127ITA
11 May 20093GradoValdobbiadene198A. Petacchi35128ITA
12 May 20094PadovaSan Martino di Castrozza162D. Di Luca33130ITA
13 May 20095San Martino di CastrozzaAlpe di Siusi125D. Menchov31108RUS
14 May 20096BrixenMayrhofen248M. Scarponi29231ITA
15 May 20097InnsbruckChiavenna244E. Boasson21363NOR
16 May 20098MorbegnoBergamo209K. Sivtsov26280BLR
17 May 20099MilaanMilaan165M. Cavendish23361GBR
19 May 200910CuneoPinerolo262D. Di Luca33137ITA
20 May 200911TurijnArenzano214M. Cavendish23364GBR
21 May 200912Sestri LevanteRiomaggiore61TijdritD. Menchov31116RUS
22 May 200913Lido Di CamaioreFlorence176M. Cavendish241GBR
23 May 200914Campi BisenzioBologna172S. Gerrans296AUS
24 May 200915ForliFaenza161L. Bertagnolli31136ITA
25 May 200916PergolaMonte Petrano237C. Sastre3432ESP
27 May 200917ChietiBlockhaus83F. Pellizotti31132ITA
28 May 200918SulmonaBenevento182M. Scarponi29245ITA
29 May 200919AvellinoVesuvius164C. Sastre3436ESP
30 May 200920NapelsAnagni203P. Gilbert26329BEL
31 May 200921RomeRome14TijdritI. Konovalovas23174LIT
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
09 May 20091M. Cavendish23353GBRN/AN/AM. Cavendish23353GBR
10 May 20092M. Cavendish23354GBRA. Petacchi35127ITAD. García31222ESPM. Cavendish23354GBR
11 May 20093A. Petacchi35128ITAA. Petacchi35128ITAM. Facci270ITAT. Farrar24343USA
12 May 20094T. Lövkvist2537SWEA. Petacchi35129ITAD. Di Luca33130ITAT. Lövkvist2537SWE
13 May 20095D. Di Luca33131ITAA. Petacchi35130ITAD. Di Luca33131ITAT. Lövkvist2538SWE
14 May 20096D. Di Luca33132ITAD. Di Luca33132ITAD. Di Luca33132ITAT. Lövkvist2539SWE
15 May 20097D. Di Luca33133ITAD. Di Luca33133ITAD. Di Luca33133ITAT. Lövkvist2540SWE
16 May 20098D. Di Luca33134ITAD. Di Luca33134ITAD. Di Luca33134ITAT. Lövkvist2541SWE
17 May 20099D. Di Luca33135ITAD. Di Luca33135ITAD. Di Luca33135ITAT. Lövkvist2542SWE
19 May 200910D. Di Luca33137ITAD. Di Luca33137ITAS. Garzelli35307ITAT. Lövkvist2544SWE
20 May 200911D. Di Luca33138ITAD. Di Luca33138ITAS. Garzelli35308ITAT. Lövkvist2545SWE
21 May 200912D. Menchov31116RUSD. Di Luca33139ITAS. Garzelli35309ITAT. Lövkvist2546SWE
22 May 200913D. Menchov31117RUSD. Di Luca33140ITAS. Garzelli35310ITAT. Lövkvist2547SWE
23 May 200914D. Menchov31118RUSD. Di Luca33141ITAS. Garzelli35311ITAT. Lövkvist2548SWE
24 May 200915D. Menchov31119RUSD. Di Luca33142ITAS. Garzelli35312ITAT. Lövkvist2549SWE
25 May 200916D. Menchov31120RUSD. Di Luca33143ITAS. Garzelli35313ITAK. Seeldraeyers22255BEL
27 May 200917D. Menchov31122RUSD. Di Luca33145ITAS. Garzelli35315ITAK. Seeldraeyers22257BEL
28 May 200918D. Menchov31123RUSD. Di Luca33146ITAS. Garzelli35316ITAK. Seeldraeyers22258BEL
29 May 200919D. Menchov31124RUSD. Di Luca33147ITAS. Garzelli35317ITAK. Seeldraeyers22259BEL
30 May 200920D. Menchov31125RUSD. Di Luca33148ITAS. Garzelli35318ITAK. Seeldraeyers22260BEL
31 May 200921D. Menchov31126RUSD. Di Luca33149ITAS. Garzelli35319ITAK. Seeldraeyers22261BEL

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementD. Menchov31126
PuntenklassementD. Di Luca33149
BergklassementS. Garzelli35319
JongerenklassementK. Seeldraeyers22261
Deelnemers Giro d'Italia 2009
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Stefano Garzelli (35350)ITAAcqua et Sapone7
2Dario Andriotto (36249)ITAAcqua et SaponeAB19
3Massimo Codol (36124)ITAAcqua et SaponeAB16
4Alessandro Donati (3054)ITAAcqua et Sapone109
5Francesco Failli (25197)ITAAcqua et Sapone91
6Ruggero Marzoli (3389)ITAAcqua et Sapone99
7Andrea Masciarelli (26302)ITAAcqua et Sapone86
8Francesco Masciarelli (2357)ITAAcqua et Sapone17
9Giuseppe Palumbo (33294)ITAAcqua et Sapone158
11Tadej Valjavec (32109)SLOAG2R9
12Alexander Efimkin (27211)RUSAG2R37
13Sébastien Hinault (35140)FRAAG2R135
14Yuriy Krivtsov (30144)UKRAG2R116
15Julien Loubet (24171)FRAAG2RAB8
16Renaud Dion (31176)FRAAG2R81
17Jean-Charles Sénac (2439)FRAAG2R146
18Blaise Sonnery (24102)FRAAG2R64
19Guillaume Bonnafond (228)FRAAG2R87
21Lance Armstrong (37286)USAAstana12
22Janez Brajkovič (25195)SLOAstana18
23Chris Horner (37251)USAAstanaNP11
24Levi Leipheimer (35250)USAAstana6
25Steve Morabito (26152)SUIAstana88
26Daniel Navarro (25358)ESPAstana31
27Yaroslav Popovych (29178)UKRAstana15
28José-Luis Rubiera (36155)ESPAstana49
29Andrey Zeits (22199)KAZAstana35
31Juan Mauricio Soler (26168)COLBarloworldAB16
32John-Lee Augustyn (22325)SAFBarloworld77
33Francesco Bellotti (29329)ITABarloworld58
34Diego Caccia (27335)ITABarloworld122
35Félix Rafael Cárdenas (36219)COLBarloworld66
36Giampaolo Cheula (3039)ITABarloworld101
37Chris Froome (2442)GBRBarloworld36
38Robert Hunter (3270)SAFBarloworld154
39Paolo Longo (28203)ITABarloworld113
41Julien Belgy (2656)FRABBox Bouygues Telecom151
42Steve Chainel (25298)FRABBox Bouygues TelecomNP14
43Yohann Gène (286)FRABBox Bouygues TelecomAB16
44Saïd Haddou (26220)FRABBox Bouygues Telecom163
45Guillaume Le Floch (24135)FRABBox Bouygues Telecom129
46Evgeny Sokolov (2519)RUSBBox Bouygues Telecom169
47Matthieu Sprick (27284)FRABBox Bouygues Telecom75
48Johann Tschopp (270)SUIBBox Bouygues Telecom126
49Thomas Voeckler (309)FRABBox Bouygues Telecom89
51David Arroyo (29175)ESPCaisse d'Epargne11
52Arnold Jeannesson (23167)FRACaisse d'Epargne57
53Vasil Kiryienka (283)BLRCaisse d'Epargne73
54Pablo Lastras (33162)ESPCaisse d'Epargne45
55David López (2849)ESPCaisse d'EpargneAB20
56Francisco Pérez (30344)ESPCaisse d'EpargneAB4
57Mathieu Perget (24286)FRACaisse d'Epargne72
58Joaquim Rodríguez (3050)ESPCaisse d'EpargneAB11
59Anthony Charteau (3027)FRACaisse d'Epargne104
61Carlos Sastre (3469)ESPCervélo Test Team4
62Philip Deignan (25297)IRECervélo Test Team56
63Simon Gerrans (2945)AUSCervélo Test Team43
64Volodymir Gustov (32136)UKRCervélo Test Team54
65Jeremy Hunt (35110)GBRCervélo Test Team150
66Ted King (26151)USACervélo Test Team113
67Ignatas Konovalovas (23205)LITCervélo Test Team90
68Daniel Lloyd (28324)GBRCervélo Test Team114
69Serge Pauwels (25222)BELCervélo Test Team33
71Iker Camaño (30109)ESPFuji-Servetto39
72Eros Capecchi (2318)ITAFuji-ServettoNP15
73Davide Viganò (2518)ITAFuji-Servetto156
74José Ángel Gómez (2849)ESPFuji-Servetto80
75Jesús Del Nero (27107)ESPFuji-ServettoAB7
76Héctor González (23107)ESPFuji-Servetto103
77Alberto Fernández de la Puebla (24287)ESPFuji-Servetto165
78Fredrik Kessiakoff (2944)SWEFuji-Servetto50
79Ricardo Serrano (30331)ESPFuji-ServettoAB15
81Tom Danielson (31110)USAGarmin78
82Julian Dean (34154)NZLGarmin136
83Tyler Farrar (2528)USAGarminNP15
84Cameron Meyer (21171)AUSGarminNP14
85David Millar (32178)GBRGarminAB15
86Danny Pate (3099)USAGarmin144
87Christian Vandevelde (3339)USAGarminAB3
88Bradley Wiggins (2963)GBRGarmin71
89David Zabriskie (30170)USAGarmin152
91Giovanni Visconti (26169)ITAISD76
92Oscar Gatto (24181)ITAISD149
93Dario David Cioni (34211)ITAISD47
94Ian Stannard (2237)GBRISD160
95Andriy Grivko (25328)UKRISD22
96Dmytro Grabovskyy (23274)UKRISD67
97Bartosz Huzarski (28247)POLISD102
98Leonardo Scarselli (3463)ITAISD157
99Ruslan Pidgornyy (31341)UKRISDAB8
101Damiano Cunego (27285)ITALampre-NGC19
102Matteo Bono (25232)ITALampre-NGC123
103Marzio Bruseghin (3516)ITALampre-NGC10
104Mauro Da Dalto (2884)ITALampre-NGC120
105Enrico Gasparotto (27101)ITALampre-NGC60
106Francesco Gavazzi (24334)ITALampre-NGC69
107Marco Marzano (2920)ITALampre-NGC51
108Manuele Mori (28326)ITALampre-NGC93
109Paolo Tiralongo (31358)ITALampre-NGC38
111Ivan Basso (31217)ITALiquigas5
112Valerio Agnoli (24176)ITALiquigas61
113Kjell Carlström (32256)FINLiquigas62
114Vladimir Miholjević (35164)CROLiquigas53
115Franco Pellizotti (31167)ITALiquigas3
116Manuel Quinziato (29244)ITALiquigas106
117Gorazd Štangelj (36155)SLOLiquigas96
118Sylwester Szmyd (31111)POLLiquigas44
119Alessandro Vanotti (28288)ITALiquigas107
121Danilo Di Luca (33180)ITALPR Brakes-Farnese Vini2
122Gabriele Bosisio (28329)ITALPR Brakes-Farnese Vini27
123Riccardo Chiarini (25131)ITALPR Brakes-Farnese Vini118
124Giairo Ermeti (2885)ITALPR Brakes-Farnese Vini138
125Jure Golčer (31354)SLOLPR Brakes-Farnese Vini55
126Matteo Montaguti (25176)ITALPR Brakes-Farnese Vini143
127Alessandro Petacchi (35179)ITALPR Brakes-Farnese Vini121
128Daniele Pietropolli (28355)ITALPR Brakes-Farnese Vini94
129Alessandro Spezialetti (34168)ITALPR Brakes-Farnese Vini74
131Allan Davis (28339)AUSQuick Step119
132Dario Cataldo (24106)ITAQuick Step59
133Dries Devenyns (25344)BELQuick Step95
134Addy Engels (3215)NEDQuick Step112
135Mauro Facci (2751)ITAQuick Step108
136Francesco Reda (26224)ITAQuick Step139
137Kevin Hulsmans (3181)BELQuick Step98
138Kevin Seeldraeyers (22292)BELQuick Step14
139Davide Malacarne (21355)ITAQuick StepAB18
141Denis Menchov (31157)RUSRabobank1
142Mauricio Alberto Ardila (3041)COLRabobank41
143Laurens ten Dam (28230)NEDRabobank28
144Jos van Emden (24133)NEDRabobank166
145Bram de Groot (34195)NEDRabobank153
146Pedro Horrillo (34277)ESPRabobankAB8
147Dimitry Kozonchuk (2586)RUSRabobank79
148Tom Stamsnijder (2447)NEDRabobank134
149Maarten Tjallingii (31238)NEDRabobank100
151Gilberto Simoni (37310)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni24
152Leonardo Bertagnolli (31174)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni46
153Michele Scarponi (29279)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni32
154Alessandro Bertolini (37339)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni92
155José Rodolfo Serpa (3075)COLSerramenti PVC Diquigiovanni-Androni13
156Rubens Bertogliati (3053)SUISerramenti PVC Diquigiovanni-Androni68
157Francesco De Bonis (2778)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni84
158Carlos José Ochoa (28199)VENSerramenti PVC Diquigiovanni-Androni30
159Jackson Jesus Rodríguez (24126)VENSerramenti PVC Diquigiovanni-Androni26
161Christophe Brandt (3256)BELSilence-Lotto70
162Francis De Greef (24149)BELSilence-Lotto21
163Bart Dockx (27302)BELSilence-Lotto168
164Philippe Gilbert (26361)BELSilence-Lotto97
165Pieter Jacobs (2325)BELSilence-Lotto130
166Jonas Christer Ljungblad (30167)SWESilence-Lotto128
167Olivier Kaisen (2662)BELSilence-Lotto159
168Jelle Vanendert (24132)BELSilence-LottoAB14
169Charles Wegelius (3166)GBRSilence-Lotto105
171Michael Barry (33195)CANTeam Columbia127
172Edvald Boasson (2245)NORTeam Columbia82
173Mark Cavendish (2441)GBRTeam ColumbiaNP14
174Thomas Lövkvist (2587)SWETeam Columbia25
175Marco Pinotti (33126)ITATeam Columbia40
176Morris Possoni (24365)ITATeam Columbia83
177Mark Renshaw (26252)AUSTeam ColumbiaNP14
178Michael Rogers (29193)AUSTeam Columbia8
179Kanstantsin Sivtsov (26326)BLRTeam Columbia16
181Filippo Pozzato (27294)ITATeam KatushaNP14
182Pavel Brutt (27153)RUSTeam Katusha125
183Nikita Eskov (26159)RUSTeam Katusha65
184Mikhail Ignatiev (2455)RUSTeam Katusha167
185Sergei Klimov (28359)RUSTeam Katusha137
186Luca Mazzanti (35147)ITATeam Katusha42
187Evgueni Petrov (3137)RUSTeam Katusha34
188Alexander Serov (26231)RUSTeam Katusha117
189Ben Swift (21238)GBRTeam Katusha132
191Luca Barla (21275)ITATeam Milram141
192Robert Förster (31155)GERTeam Milram162
193Markus Fothen (27295)GERTeam Milram110
194Thomas Fothen (2686)GERTeam Milram133
195Martin Müller (3587)GERTeam Milram161
196Thomas Rohregger (26190)AUTTeam Milram29
197Matthias Russ (25229)GERTeam MilramAB2
198Ronny Scholz (3168)GERTeam MilramAB10
199Björn Schröder (28247)GERTeam Milram140
201Fabian Cancellara (28105)SUITeam Saxo BankNP12
202Jens Voigt (37287)GERTeam Saxo Bank48
203Anders Lund (24137)DENTeam Saxo Bank155
204Jason McCartney (35301)USATeam Saxo Bank63
205Juan José Haedo (28156)ARGTeam Saxo Bank148
206Jurgen Van Goolen (28215)BELTeam Saxo Bank85
207Lars Ytting Bak (29166)DENTeam Saxo Bank20
208Matthew Goss (22238)AUSTeam Saxo Bank131
209Kasper Klostergaard (2640)DENTeam Saxo Bank147
211Serafín Martínez (25137)ESPXacobeo Galicia142
212Gustavo César (29153)ESPXacobeo Galicia145
213David García (31274)ESPXacobeo GaliciaAB5
214Vladimir Isaichev (2371)RUSXacobeo Galicia164
215Gonzalo Rabuñal (24334)ESPXacobeo Galicia115
216Delio Fernández (23134)ESPXacobeo Galicia124
217Iban Mayoz (27274)ESPXacobeo GaliciaAB15
218Marcos García (22209)ESPXacobeo Galicia52
219Eduard Vorganov (26206)RUSXacobeo Galicia23