Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2008. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2007. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2009.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
10 May 20081PalermoPalermo23TTTSlipstream-Chipotle
11 May 20082CefaluAgrigento207R. Riccò24253ITA
12 May 20083CataniaMilazzo221D. Bennati27230ITA
13 May 20084Pizzo CalabroCatanzaro183M. Cavendish22357GBR
14 May 20085Belvedere MarittimoContursi Terme203P. Brutt26105RUS
15 May 20086PotenzaPeschici231M. Priamo2656ITA
16 May 20087VastoPescocostanzo180G. Bosisio27283ITA
17 May 20088RivisondoliTivoli208R. Riccò24259ITA
18 May 20089CivitavecchiaSan Vincenzo218D. Bennati27236ITA
20 May 200810PesaroUrbino39TijdritM. Bruseghin33339ITA
21 May 200811UrbaniaCesena199A. Bertolini36299ITA
22 May 200812ForliCarpi172D. Bennati27240ITA
23 May 200813ModenaCittadella177M. Cavendish232GBR
24 May 200814VeronaAlpe di Pampeago195E. Sella27135ITA
25 May 200815ArabbaPasso Fedaia153E. Sella27136ITA
26 May 200816San Vigilio di MarebbePlan de Corones12TijdritF. Pellizotti30131ITA
28 May 200817SondrioLocarno146A. Greipel25316GER
29 May 200818MendrisioVarese147J. Voigt36255GER
30 May 200819LegnanoMonte Pora238V. Kiryienka26336BLR
31 May 200820RovettaTirano224E. Sella27142ITA
01 Jun 200821Cesano MadernoMilaan28TijdritM. Pinotti3297ITA
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
10 May 20081C. Vandevelde31353USAN/AE. Sella27121ITAC. Sørensen23247DEN
11 May 20082F. Pellizotti30116ITAR. Riccò24253ITAE. Sella27122ITAC. Sørensen23248DEN
12 May 20083F. Pellizotti30117ITAD. Bennati27230ITAE. Sella27123ITAM. Possoni23315ITA
13 May 20084F. Pellizotti30118ITAD. Bennati27231ITAE. Sella27124ITAM. Possoni23316ITA
14 May 20085F. Pellizotti30119ITAD. Bennati27232ITAE. Sella27125ITAM. Possoni23317ITA
15 May 20086G. Visconti25122ITAD. Bennati27233ITAE. Sella27126ITAG. Visconti25122ITA
16 May 20087G. Visconti25123ITAD. Bennati27234ITAE. Sella27127ITAG. Visconti25123ITA
17 May 20088G. Visconti25124ITAR. Riccò24259ITAE. Sella27128ITAG. Visconti25124ITA
18 May 20089G. Visconti25125ITAD. Bennati27236ITAE. Sella27129ITAG. Visconti25125ITA
20 May 200810G. Visconti25127ITAD. Bennati27238ITAE. Sella27131ITAG. Visconti25127ITA
21 May 200811G. Visconti25128ITAD. Bennati27239ITAE. Sella27132ITAG. Visconti25128ITA
22 May 200812G. Visconti25129ITAD. Bennati27240ITAE. Sella27133ITAG. Visconti25129ITA
23 May 200813G. Visconti25130ITAD. Bennati27241ITAE. Sella27134ITAG. Visconti25130ITA
24 May 200814G. Bosisio27291ITAD. Bennati27242ITAE. Sella27135ITAR. Riccò24266ITA
25 May 200815A. Contador25170ESPD. Bennati27243ITAE. Sella27136ITAR. Riccò24267ITA
26 May 200816A. Contador25171ESPD. Bennati27244ITAE. Sella27137ITAR. Riccò24268ITA
28 May 200817A. Contador25173ESPD. Bennati27246ITAE. Sella27139ITAR. Riccò24270ITA
29 May 200818A. Contador25174ESPD. Bennati27247ITAE. Sella27140ITAR. Riccò24271ITA
30 May 200819A. Contador25175ESPD. Bennati27248ITAE. Sella27141ITAR. Riccò24272ITA
31 May 200820A. Contador25176ESPD. Bennati27249ITAE. Sella27142ITAR. Riccò24273ITA
01 Jun 200821A. Contador25177ESPD. Bennati27250ITAE. Sella27143ITAR. Riccò24274ITA

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Contador25177
PuntenklassementD. Bennati27250
BergklassementE. Sella27143
JongerenklassementR. Riccò24274
Deelnemers Giro d'Italia 2008
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Danilo Di Luca (32181)ITALPR Brakes-Ballan8
2Paolo Bailetti (27351)ITALPR Brakes-Ballan89
3Gabriele Bosisio (27329)ITALPR Brakes-Ballan22
4Riccardo Chiarini (24132)ITALPR Brakes-Ballan125
5Giairo Ermeti (2785)ITALPR Brakes-Ballan83
6Jure Golčer (30354)SLOLPR Brakes-Ballan32
7Daniele Pietropolli (27355)ITALPR Brakes-Ballan57
8Paolo Savoldelli (3555)ITALPR Brakes-Ballan15
9Alessandro Spezialetti (33168)ITALPR Brakes-Ballan41
11Tadej Valjavec (31109)SLOAG2R13
12Philip Deignan (24298)IREAG2R79
13René Mandri (24162)ESTAG2RAB6
14Laurent Mangel (2740)FRAAG2R93
15Rinaldo Nocentini (30279)ITAAG2R56
16Nicolas Rousseau (25107)FRAAG2R122
17Blaise Sonnery (23102)FRAAG2R91
18Alexandre Usov (30308)BLRAG2R119
19Yuriy Krivtsov (29144)UKRAG2R107
21Levi Leipheimer (34250)USAAstana18
22Alberto Contador (25207)ESPAstana1
23Vladimir Gusev (25362)RUSAstana45
24Antonio Colóm (3051)ESPAstana25
25Maxim Iglinsky (2774)KAZAstana55
26Steve Morabito (25152)SUIAstanaAB8
27Andrey Mizourov (35107)KAZAstana66
28Andreas Klöden (339)GERAstanaAB20
29Assan Bazayev (27129)KAZAstana97
31Francesco Bellotti (28330)ITABarloworldNP11
32Patrick Calcagni (30361)SUIBarloworldAB7
33Félix Rafael Cárdenas (35219)COLBarloworld16
34Steven Cummings (27104)GBRBarloworld96
35Enrico Gasparotto (26101)ITABarloworld92
36Christian Pfannberger (28205)AUTBarloworldAB15
37Carlo Scognamiglio (2531)ITABarloworld126
38Juan Mauricio Soler (25168)COLBarloworldAB11
39Geraint Thomas (2237)GBRBarloworld118
41Marlon Alirio Pérez (32173)COLCaisse d'Epargne90
42Joan Horrach (3496)ESPCaisse d'Epargne81
43Vladimir Karpets (27284)RUSCaisse d'Epargne31
44Pablo Lastras (32163)ESPCaisse d'Epargne64
45Francisco Pérez (29344)ESPCaisse d'Epargne67
46Mathieu Perget (23286)FRACaisse d'Epargne112
47Joaquim Rodríguez (2950)ESPCaisse d'Epargne17
48José Humberto Rujano (26133)VENCaisse d'Epargne49
49Luis Pasamontes (28273)ESPCaisse d'Epargne36
51Mickael Buffaz (2941)FRACofidis121
52Kevin De Weert (2635)BELCofidisAB6
53Bingen Fernandez (35198)ESPCofidisAB9
54Nicolas Hartmann (23120)FRACofidis127
55Steve Zampieri (3127)SUICofidisNP10
56Yann Huguet (2460)FRACofidis135
57Damien Monier (25308)FRACofidis111
58Nick Nuyens (2857)BELCofidisNP5
59Rik Verbrugghe (33343)BELCofidisAB11
61Emanuele Sella (27173)ITACSF Group-Navigare6
62Fortunato Baliani (33360)ITACSF Group-Navigare12
63Maximiliano Ariel Richeze (25116)ARGCSF Group-NavigareNP1
64Luis Felipe Laverde (28361)COLCSF Group-Navigare24
65Julio Alberto Pérez (30336)MEXCSF Group-Navigare76
66Filippo Savini (2360)ITACSF Group-NavigareAB9
67Matteo Priamo (26103)ITACSF Group-NavigareNP13
68Tiziano Dall'Antonia (24341)ITACSF Group-Navigare98
69Domenico Pozzovivo (25213)ITACSF Group-Navigare9
71Josu Aguirre (2739)ESPEuskaltel138
72Lander Aperribay (2616)ESPEuskaltelHD16
73Koldo Fernandez (26291)ESPEuskaltelNP14
74Aitor Galdós (28236)ESPEuskaltelAB7
75Dionisio Galparsoro (29322)ESPEuskaltelAB19
76Markel Irizar (28147)ESPEuskaltel74
77Iñigo Landaluze (3153)ESPEuskaltelAB15
78Alan Pérez (25351)ESPEuskaltel72
79Ivan Velasco (28145)ESPEuskaltel54
81Mickaël Cherel (22106)FRAFrançaise des JeuxAB19
82Timothy Gudsell (24135)NZLFrançaise des Jeux136
83Yauheni Hutarovich (24215)BLRFrançaise des JeuxAB7
84Lilian Jégou (32163)FRAFrançaise des Jeux85
85Yoann Le Boulanger (32240)FRAFrançaise des Jeux27
86Guillaume Levarlet (22341)FRAFrançaise des Jeux113
87Jérémy Roy (259)FRAFrançaise des Jeux82
88Tom Stubbe (2736)BELFrançaise des JeuxAB4
89Jussi Veikkanen (2794)FINFrançaise des Jeux50
91Robert Förster (30155)GERGerolsteinerNP14
92Thomas Fothen (2586)GERGerolsteinerHD16
93Johannes Fröhlinger (2322)GERGerolsteiner51
94Oscar Gatto (23181)ITAGerolsteinerAB14
95Sven Krauss (25176)GERGerolsteiner131
96Andrea Moletta (29128)ITAGerolsteinerNP11
97Volker Ordowski (34234)GERGerolsteinerAB11
98Davide Rebellin (36327)ITAGerolsteinerNP14
99Matthias Russ (24230)GERGerolsteinerAB15
101Mark Cavendish (2341)GBRTeam High Road132
102André Greipel (25350)GERTeam High Road133
103Adam Hansen (2751)AUSTeam High Road108
104Tony Martin (2369)GERTeam High Road128
105Marco Pinotti (32127)ITATeam High Road65
106Morris Possoni (240)ITATeam High Road44
107František Raboň (24279)CZETeam High Road101
108Kanstantsin Sivtsov (25326)BLRTeam High RoadAB20
109Bradley Wiggins (2864)GBRTeam High Road134
111Marzio Bruseghin (3416)ITALampre3
112Paolo Bossoni (31354)ITALampreHD16
113Fabio Baldato (4018)ITALampre109
114David Loosli (2854)SUILampre63
115Sylwester Szmyd (30111)POLLampre23
116Simon Špilak (228)SLOLampre48
117Mirco Lorenzetto (26347)ITALampreAB14
118Mauro Santambrogio (23267)ITALampreAB11
119Francesco Gavazzi (23334)ITALampre84
121Daniele Bennati (27280)ITALiquigas70
122Kjell Carlström (31256)FINLiquigas123
123Dario Cataldo (23106)ITALiquigasAB15
124Vladimir Miholjević (34164)CROLiquigas21
125Vincenzo Nibali (23229)ITALiquigas11
126Andrea Noè (39167)ITALiquigas39
127Franco Pellizotti (30167)ITALiquigas4
128Alessandro Vanotti (27288)ITALiquigas86
129Charles Wegelius (3066)GBRLiquigas69
131Paolo Bettini (3491)ITAQuick Step19
132Alexander Efimkin (26211)RUSQuick Step68
133Addy Engels (3115)NEDQuick Step105
134Mauro Facci (2651)ITAQuick Step115
135Juan Manuel Gárate (3268)ESPQuick Step37
136Hubert Schwab (2687)SUIQuick Step100
137Kevin Seeldraeyers (21292)BELQuick Step73
138Andrea Tonti (32136)ITAQuick Step33
139Giovanni Visconti (25169)ITAQuick Step42
141Denis Menchov (30157)RUSRabobank5
142Graeme Brown (2983)AUSRabobankAB14
143Bram de Groot (33195)NEDRabobank120
144Theo Eltink (26216)NEDRabobank77
145Mathew Hayman (3072)AUSRabobankHD16
146Dimitry Kozonchuk (2487)RUSRabobank59
147Gerben Löwik (312)NEDRabobank116
148Paul Martens (24249)GERRabobank78
149Mauricio Alberto Ardila (2941)COLRabobank20
151Riccardo Riccò (24304)ITASaunier Duval2
152José Alberto Benitez (26229)ESPSaunier Duval106
153Raivis Belohvoščiks (32162)LATSaunier DuvalHD16
154Eros Capecchi (2218)ITASaunier DuvalAB15
155David Cañada (33112)ESPSaunier Duval58
156Ermanno Capelli (2353)ITASaunier Duval99
157Iker Camaño (29109)ESPSaunier Duval75
158Luciano André Pagliarini (3074)BRASaunier DuvalAB14
159Leonardo Piepoli (36303)SUISaunier DuvalAB15
161Gilberto Simoni (36311)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni10
162Alessandro Bertolini (36340)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni89
163Danilo Hondo (34178)GERSerramenti PVC Diquigiovanni-Androni104
164Raffaele Illiano (31140)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni103
165Ruslan Ivanov (34195)MOLSerramenti PVC Diquigiovanni-Androni43
166Gabriele Missaglia (37342)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni71
167Daniele Nardello (35333)ITASerramenti PVC Diquigiovanni-Androni46
168Carlos José Ochoa (27199)VENSerramenti PVC Diquigiovanni-Androni61
169José Rodolfo Serpa (2975)COLSerramenti PVC Diquigiovanni-Androni26
171Geert Steurs (26280)BELSilence-LottoNP11
172Dominique Cornu (22264)BELSilence-LottoAB4
173Francis De Greef (23149)BELSilence-Lotto40
174Dries Devenyns (24345)BELSilence-Lotto117
175Nick Gates (36122)AUSSilence-Lotto139
176Matthew Lloyd (2538)AUSSilence-Lotto30
177Robbie McEwen (367)AUSSilence-LottoNP14
178Jurgen Van Den Broeck (25150)BELSilence-Lotto7
179Wim Van Huffel (2934)BELSilence-Lotto38
181Magnus Bäckstedt (33152)SWESlipstream-ChipotleNP10
182Julian Dean (33154)NZLSlipstream-ChipotleNP19
183Ryder Hesjedal (27204)CANSlipstream-Chipotle60
184David Millar (31178)GBRSlipstream-Chipotle94
185Jonathan Patrick McCarty (26158)USASlipstream-Chipotle95
186Danny Pate (2999)USASlipstream-Chipotle137
187Chris Sutton (23294)AUSSlipstream-ChipotleHD16
188Christian Vandevelde (3240)USASlipstream-Chipotle52
189David Zabriskie (29170)USASlipstream-ChipotleAB2
191Anders Lund (23137)DENTeam CSC102
192Bradley McGee (32128)AUSTeam CSCAB3
193Chris Anker Sørensen (23299)DENTeam CSC28
194Gustav Larsson (27284)SWETeam CSC14
195Jason McCartney (34301)USATeam CSCAB14
196Jens Voigt (36288)GERTeam CSC53
197Michael Blaudzun (3562)DENTeam CSC62
198Nicki Sørensen (3348)DENTeam CSC34
199Stuart O'Grady (34329)AUSTeam CSCNP4
201Erik Zabel (37359)GERTeam Milram80
202Igor Astarloa (3294)ESPTeam MilramNP2
203Markus Eichler (26133)GERTeam Milram141
204Sergio Ghisalberti (28204)ITATeam MilramAB8
205Matej Jurčo (23327)SLVTeam Milram129
206Alberto Ongarato (32343)ITATeam Milram130
207Enrico Poitschke (38312)GERTeam MilramAB6
208Fabio Sabatini (23133)ITATeam MilramNP13
209Marco Velo (34104)ITATeam Milram87
211Evgueni Petrov (3037)RUSTinkoff Credit Systems29
212Vasil Kiryienka (273)BLRTinkoff Credit Systems35
213Luca Mazzanti (34147)ITATinkoff Credit Systems47
214Alberto Loddo (29177)ITATinkoff Credit SystemsAB7
215Mikhail Ignatiev (2355)RUSTinkoff Credit Systems140
216Nikolai Troussov (22364)RUSTinkoff Credit Systems114
217Pavel Brutt (26153)RUSTinkoff Credit SystemsNP10
218Sergei Klimov (27359)RUSTinkoff Credit Systems110
219Alexander Serov (25231)RUSTinkoff Credit Systems124