Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2006. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2005. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2007.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
06 May 20061SeraingSeraing6TijdritP. Savoldelli32364ITA
07 May 20062MonsCharleroi197R. McEwen33316AUS
08 May 20063PerwezNamur202S. Schumacher24291GER
09 May 20064WanzeHotton193R. McEwen33318AUS
11 May 20065PiacenzaCremona35TTTTeam CSC
12 May 20066BussetoForli227R. McEwen33321AUS
13 May 20067CesenaSaltara236R. Verbrugghe31294BEL
14 May 20068Civitanova MarcheMaielletta Passo171I. Basso28169ITA
15 May 20069FrancavillaTermoli127T. Vaitkus24100LIT
16 May 200610TermoliPeschici187F. Pellizotti28121ITA
18 May 200611PontederaPontedera50TijdritJ. Ullrich32167GER
19 May 200612LivornoSestri Levante171J. Horrach3253ESP
20 May 200613AlessandriaLa Thuile218L. Piepoli34260SUI
21 May 200614AostaDomodossola223L. Laverde26319COL
22 May 200615MergozzoBrescia189P. Bettini3251ITA
23 May 200616RovatoMonte Bondone173I. Basso28178ITA
24 May 200617Termeno sulla Strada del VinoPasso Furcia121L. Piepoli34264SUI
25 May 200618SillianGemona del Friuli210S. Schumacher24308GER
26 May 200619PordenonePasso San Pellegrino224J. Gárate3031ESP
27 May 200620TrentoAprica211I. Basso28182ITA
28 May 200621Madonna del GhisalloMilaan140R. Förster28121GER
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatie Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
06 May 20061P. Savoldelli32364ITAP. Savoldelli32364ITAP. Savoldelli32364ITAP. Savoldelli32364ITA
07 May 20062P. Savoldelli32365ITAP. Savoldelli32365ITAP. Savoldelli32365ITAP. Savoldelli32365ITA
08 May 20063S. Schumacher24291GERS. Schumacher24291GERM. Aldape24267MEXP. Savoldelli330ITA
09 May 20064S. Schumacher24292GERR. McEwen33318AUSS. Casar2796FRAP. Savoldelli331ITA
11 May 20065S. Honchar35312UKRR. McEwen33320AUSS. Casar2798FRAP. Savoldelli333ITA
12 May 20066O. Pollack32234GERR. McEwen33321AUSS. Casar2799FRAP. Savoldelli334ITA
13 May 20067S. Honchar35314UKRR. McEwen33322AUSS. Scheirlinckx2762BELP. Savoldelli335ITA
14 May 20068I. Basso28169ITAR. McEwen33323AUSI. Basso28169ITAP. Savoldelli336ITA
15 May 20069I. Basso28170ITAR. McEwen33324AUSI. Basso28170ITAP. Savoldelli337ITA
16 May 200610I. Basso28171ITAR. McEwen33325AUSI. Basso28171ITAP. Savoldelli338ITA
18 May 200611I. Basso28173ITAR. McEwen33327AUSI. Basso28173ITAP. Savoldelli3310ITA
19 May 200612I. Basso28174ITAR. McEwen33328AUSI. Basso28174ITAP. Savoldelli3311ITA
20 May 200613I. Basso28175ITAP. Bettini3249ITAI. Basso28175ITAP. Savoldelli3312ITA
21 May 200614I. Basso28176ITAP. Bettini3250ITAF. Baliani31319ITAP. Savoldelli3313ITA
22 May 200615I. Basso28177ITAP. Bettini3251ITAF. Baliani31320ITAP. Savoldelli3314ITA
23 May 200616I. Basso28178ITAP. Bettini3252ITAI. Basso28178ITAP. Savoldelli3315ITA
24 May 200617I. Basso28179ITAI. Basso28179ITAI. Basso28179ITAP. Savoldelli3316ITA
25 May 200618I. Basso28180ITAP. Bettini3254ITAI. Basso28180ITAP. Savoldelli3317ITA
26 May 200619I. Basso28181ITAP. Bettini3255ITAF. Baliani31324ITAP. Savoldelli3318ITA
27 May 200620I. Basso28182ITAI. Basso28182ITAJ. Gárate3032ESPP. Savoldelli3319ITA
28 May 200621I. Basso28183ITAP. Bettini3257ITAJ. Gárate3033ESPP. Savoldelli3320ITA

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementI. Basso28183
PuntenklassementP. Bettini3257
BergklassementJ. Gárate3033
CombinatieklassementP. Savoldelli3320
Deelnemers Giro d'Italia 2006
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Paolo Savoldelli (3354)ITADiscovery Channel5
2Tom Danielson (28110)USADiscovery ChannelAB19
3Manuel Beltrán (3534)ESPDiscovery Channel22
4Viatcheslav Ekimov (40147)RUSDiscovery Channel89
5Benoît Joachim (30178)LUXDiscovery Channel83
6Jason McCartney (32301)USADiscovery Channel135
7Pavel Padrnos (35196)CZEDiscovery Channel67
8José-Luis Rubiera (33154)ESPDiscovery Channel13
9Matthew White (32129)AUSDiscovery Channel102
11Sylvain Calzati (270)FRAAG2R79
12Iñigo Chaurreau (3377)ESPAG2R54
13Renaud Dion (28176)FRAAG2R104
14Hubert Dupont (25229)FRAAG2R32
15John Gadret (2770)FRAAG2RAB18
16Yuriy Krivtsov (27144)UKRAG2R114
17Carl Ludovic Naibo (23318)FRAAG2R150
18Mark Scanlon (25263)IREAG2RAB12
19Tomas Vaitkus (24147)LITAG2RAB13
21Giovanni Bernaudeau (22310)FRABouygues TélécomNP14
22Sébastien Chavanel (25101)FRABouygues TélécomAB7
23Stef Clement (23280)NEDBouygues Télécom64
24Olivier Bonnaire (23121)FRABouygues Télécom115
25Andy Flickinger (27239)FRABouygues TélécomNP12
26Yohann Gène (255)FRABouygues Télécom149
27Arnaud Labbe (29239)FRABouygues Télécom116
28Yoann Le Boulanger (30239)FRABouygues Télécom119
29Laurent Lefèvre (29363)FRABouygues Télécom50
31José Luis Carrasco (2465)ESPCaisse d'Epargne68
32Vladimir Efimkin (24211)RUSCaisse d'Epargne39
33Imanol Erviti (22228)ESPCaisse d'Epargne81
34Marco Fertonani (29357)ITACaisse d'EpargneAB18
35José Iván Gutiérrez (27216)ESPCaisse d'Epargne24
36Joan Horrach (3296)ESPCaisse d'Epargne36
37José Cayetano Julia (270)ESPCaisse d'Epargne118
38Mikel Pradera (31117)ESPCaisse d'Epargne95
39Francisco Pérez (27344)ESPCaisse d'Epargne28
41Emanuele Sella (25172)ITACeramica Panaria-Navigare26
42Luca Mazzanti (32147)ITACeramica Panaria-Navigare20
43Moises Aldape (24321)MEXCeramica Panaria-NavigareNP14
44Fortunato Baliani (31360)ITACeramica Panaria-Navigare46
45Miguel Ángel Rubiano Chavez (21270)COLCeramica Panaria-Navigare103
46Sergiy Matveyev (31153)UKRCeramica Panaria-Navigare142
47Julio Alberto Pérez (28336)MEXCeramica Panaria-Navigare42
48Maximiliano Ariel Richeze (23116)ARGCeramica Panaria-Navigare138
49Luis Felipe Laverde (26360)COLCeramica Panaria-Navigare49
51Leonardo Bertagnolli (28174)ITACofidisAB4
52Leonardo Duque (2681)COLCofidis47
53Thierry Marichal (3317)BELCofidisAB7
54Amaël Moinard (24149)FRACofidis112
55Maxime Monfort (23168)BELCofidis33
56Christian Moreni (33221)ITACofidisAB7
57Iván Ramiro Parra (30259)COLCofidis16
58Staf Scheirlinckx (27111)BELCofidisAB14
59Rik Verbrugghe (31343)BELCofidisNP16
61Francesco Bellotti (26329)ITACrédit Agricole41
62Alexandre Botcharov (31125)RUSCrédit Agricole27
63William Bonnet (246)FRACrédit Agricole111
64Christophe Edaleine (26242)FRACrédit Agricole127
65Patrice Halgand (32121)FRACrédit Agricole14
66Rémi Pauriol (2488)FRACrédit Agricole122
67Benoît Poilvet (29307)FRACrédit Agricole99
68Yannick Talabardon (24360)FRACrédit Agricole100
69Nicolas Vogondy (28327)FRACrédit Agricole44
71Christophe Brandt (2955)BELDavitamon-LottoNP4
72Nick Gates (34121)AUSDavitamon-Lotto131
73Josep Jufré (30330)ESPDavitamon-Lotto29
74Jan Kuyckx (2742)BELDavitamon-Lotto133
75Robbie McEwen (346)AUSDavitamon-LottoNP13
76Preben Van Hecke (23357)BELDavitamon-Lotto140
77Wim Van Huffel (2734)BELDavitamon-Lotto17
78Henk Vogels (32335)AUSDavitamon-Lotto145
79Bert Roesems (33259)BELDavitamon-Lotto123
81Beñat Albizuri (2544)ESPEuskaltel144
82Andoni Aranaga (27181)ESPEuskaltelAB14
83Koldo Fernandez (24291)ESPEuskaltelAB7
84Iker Flores (29337)ESPEuskaltel35
85Markel Irizar (26146)ESPEuskaltel90
86Roberto Laiseka (3713)ESPEuskaltelAB12
87David López (2548)ESPEuskaltel40
88Antón Luengo (25164)ESPEuskaltel110
89Iban Mayoz (24274)ESPEuskaltel128
91Bradley McGee (30127)AUSFrançaise des JeuxAB10
92Sandy Casar (27149)FRAFrançaise des Jeux6
93Carlos De La Cruz (31193)FRAFrançaise des Jeux101
94Mickael Delage (20329)FRAFrançaise des Jeux129
95Arnaud Gérard (21267)FRAFrançaise des Jeux143
96Philippe Gilbert (23361)BELFrançaise des JeuxNP12
97Gustav Larsson (25283)SWEFrançaise des Jeux66
98Cyrille Monnerais (22311)FRAFrançaise des Jeux121
99Jussi Veikkanen (2593)FINFrançaise des Jeux70
101Robert Förster (28155)GERGerolsteiner139
102Torsten Hiekmann (26105)GERGerolsteiner85
103Sven Krauss (23176)GERGerolsteiner97
104Andrea Moletta (27128)ITAGerolsteiner78
105Volker Ordowski (32234)GERGerolsteinerAB19
106Davide Rebellin (34326)ITAGerolsteinerNP11
107Matthias Russ (22229)GERGerolsteiner74
108Ronny Scholz (2868)GERGerolsteinerAB14
109Stefan Schumacher (24345)GERGerolsteiner76
111Damiano Cunego (24285)ITALampre4
112Marzio Bruseghin (3216)ITALampre25
113Paolo Fornaciari (35149)ITALampre126
114Evgueni Petrov (2837)RUSLampre57
115Gorazd Štangelj (33154)SLOLampre59
116Sylwester Szmyd (28111)POLLampre19
117Paolo Tiralongo (28358)ITALampre15
118Tadej Valjavec (29108)SLOLampre34
119Francisco Javier Vila (30263)ESPLampre10
121Dariusz Baranowski (348)POLONCEAB10
122Giampaolo Caruso (25319)ITAONCE12
123Koen de Kort (23296)NEDONCE124
124Daniel Navarro (22358)ESPONCE91
125Unai Osa (3119)ESPONCE18
126Javier Ramírez (28109)ESPONCE82
127Michele Scarponi (26279)ITAONCENP17
128Marcos Antonio Serrano (33295)ESPONCENP13
129Sergei Yakovlev (3070)KAZONCEAB18
131Danilo Di Luca (30180)ITALiquigas23
132Patrick Calcagni (28361)SUILiquigas107
133Dario David Cioni (31211)ITALiquigas86
134Dario Andriotto (33248)ITALiquigas146
135Vladimir Miholjević (32164)CROLiquigasNP14
136Andrea Noè (37166)ITALiquigas38
137Franco Pellizotti (28167)ITALiquigas8
138Alessandro Spezialetti (31168)ITALiquigas93
139Charles Wegelius (2866)GBRLiquigas58
141Martin Elmiger (27281)SUIPhonak80
142Fabrizio Guidi (3478)ITAPhonakAB18
143José Enrique Gutierrez (3213)ESPPhonak2
144Jonathan Patrick McCarty (24158)USAPhonak113
145Axel Merckx (33326)BELPhonakNP15
146Victor Hugo Peña (31356)COLPhonak9
147Grégory Rast (26165)SUIPhonak94
148Johann Tschopp (240)SUIPhonak45
149Steve Zampieri (2926)SUIPhonak48
151Serge Baguet (36317)BELQuick StepAB17
152Paolo Bettini (3291)ITAQuick Step56
153Davide Bramati (382)ITAQuick Step141
154Addy Engels (2914)NEDQuick Step84
155Juan Manuel Gárate (3067)ESPQuick Step7
156José Antonio Garrido (30215)ESPQuick Step134
157Leonardo Scarselli (3163)ITAQuick Step120
158Jürgen Van De Walle (29141)BELQuick Step75
159Remmert Wielinga (3064)NEDQuick StepNP15
161Mauricio Alberto Ardila (2741)COLRabobank98
162Theo Eltink (24216)NEDRabobank53
163Graeme Brown (2783)AUSRabobankAB7
164Mathew Hayman (2872)AUSRabobank136
165Alexandr Kolobnev (2557)RUSRabobank71
166Grischa Niermann (30240)GERRabobank55
167Marc de Maar (22136)NEDRabobank125
168Michael Rasmussen (3230)DENRabobankNP12
169Marc Wauters (37127)BELRabobankAB17
171Gilberto Simoni (34310)ITASaunier Duval3
172José Ángel Gómez (2548)ESPSaunier Duval108
173Rubén Lobato (27303)ESPSaunier Duval87
174Piotr Mazur (23211)POLSaunier DuvalAB18
175Manuele Mori (25325)ITASaunier Duval88
176Aaron Olson (28171)USASaunier Duval148
177Leonardo Piepoli (34302)SUISaunier Duval11
178Marco Pinotti (30126)ITASaunier Duval60
179Guido Trentin (30219)ITASaunier Duval30
181José Humberto Rujano (24133)VENSelle Italia-DiquigiovanniAB13
182José Rodolfo Serpa (2775)COLSelle Italia-Diquigiovanni31
183Wladimir Belli (35341)ITASelle Italia-DiquigiovanniAB20
184Sergio Barbero (37164)ITASelle Italia-DiquigiovanniAB18
185Alessandro Bertolini (34339)ITASelle Italia-DiquigiovanniAB7
186Gabriele Missaglia (35342)ITASelle Italia-Diquigiovanni106
187Raffaele Illiano (29139)ITASelle Italia-Diquigiovanni61
188Alberto Loddo (27177)ITASelle Italia-DiquigiovanniAB16
189Santo Anza (25225)ITASelle Italia-Diquigiovanni109
191Ivan Basso (28217)ITATeam CSC1
192Carlos Sastre (3169)ESPTeam CSC43
193Nicki Sørensen (3148)DENTeam CSC77
194Michael Blaudzun (3361)DENTeam CSC96
195Bobby Julich (34225)USATeam CSC92
196Jens Voigt (34287)GERTeam CSC37
197Giovanni Lombardi (3710)ITATeam CSC117
198Volodymir Gustov (29135)UKRTeam CSC62
199Iñigo Cuesta (36363)ESPTeam CSC52
201Alessandro Petacchi (32179)ITATeam MilramNP4
202Alessandro Cortinovis (28263)ITATeam Milram105
203Sergio Ghisalberti (26203)ITATeam Milram21
204Christian Knees (25117)GERTeam Milram73
205Mirco Lorenzetto (24347)ITATeam MilramAB21
206Alberto Ongarato (30342)ITATeam Milram130
207Elia Rigotto (24119)ITATeam Milram137
208Fabio Sacchi (3239)ITATeam Milram63
209Alessandro Vanotti (25287)ITATeam Milram69
211Scott Davis (2770)AUST-Mobile65
212Serhiy Honchar (35363)UKRT-MobileNP17
213Matthias Kessler (2746)GERT-Mobile72
214André Korff (3326)GERT-MobileAB7
215Jörg Ludewig (30295)GERT-Mobile51
216Olaf Pollack (32284)GERT-Mobile132
217Michael Rogers (26193)AUST-MobileNP13
218František Raboň (22278)CZET-Mobile147
219Jan Ullrich (32211)GERT-MobileAB19