Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 2004. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2003. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2005.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
08 May 2004PGenuaGenua7TijdritB. McGee2874AUS
09 May 20041GenuaAlba143Vlakke etappeA. Petacchi30126ITA
10 May 20042Novi LigurePontremoli184Half-bergetappeD. Cunego22233ITA
11 May 20043PontremoliCorno Alle Scale191BergetappeG. Simoni32260ITA
12 May 20044Porretta TermeCivitella184Vlakke etappeA. Petacchi30129ITA
13 May 20045CivitellaSpoleto177Vlakke etappeR. McEwen31323AUS
14 May 20046SpoletoValmontone164Half-bergetappeA. Petacchi30131ITA
15 May 20047FrosinoneMontevergine di Mercogliano214BergetappeD. Cunego22238ITA
16 May 20048Giffoni Valle PianaPolicoro214Vlakke etappeA. Petacchi30133ITA
17 May 20049PolicoroCarovigno142Vlakke etappeF. Rodriguez30256USA
19 May 200410Porto Sant'ElpidioAscoli Piceno146Vlakke etappeA. Petacchi30136ITA
20 May 200411Porto Sant'ElpidioCesena228Half-bergetappeE. Sella23131ITA
21 May 200412CesenaTreviso210Vlakke etappeA. Petacchi30138ITA
22 May 200413TriesteTrieste52TijdritS. Honchar33323UKR
23 May 200414TriestePula175Half-bergetappeA. Petacchi30140ITA
24 May 200415PorecSan Vendemiano234Vlakke etappeA. Petacchi30141ITA
25 May 200416San VendemianoPfalzen217BergetappeD. Cunego22248ITA
27 May 200417BrunicoFondo153Half-bergetappeP. Tonkov35107RUS
28 May 200418ClesBormio118BergetappeD. Cunego22251ITA
29 May 200419BormioPresolana122BergetappeS. Garzelli30317ITA
30 May 200420ClusoneMilaan149Vlakke etappeA. Petacchi30147ITA
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandAzzurri Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
08 May 2004PB. McGee2874AUSN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
09 May 20041O. Pollack30231GERA. Petacchi30126ITAF. Wegmann23323GERM. Pérez28120COLC. D'Amore2537ITAA. Petacchi30126ITALampreFDJeux.com
10 May 20042B. McGee2876AUSD. Cunego22233ITAA. Moos31139SUIR. Marzoli2838ITAC. D'Amore2538ITAD. Cunego22233ITALampreFDJeux.com
11 May 20043G. Simoni32260ITAD. Cunego22234ITAG. Simoni32260ITAR. Marzoli2839ITAD. Cunego22234ITAD. Cunego22234ITASaecoSaeco
12 May 20044G. Simoni32261ITAA. Petacchi30129ITAG. Simoni32261ITAA. Vanotti23238ITAD. Cunego22235ITAA. Petacchi30129ITASaecoSaeco
13 May 20045G. Simoni32262ITAR. McEwen31323AUSG. Simoni32262ITAC. D'Amore2541ITAC. D'Amore2541ITAA. Petacchi30130ITASaecoSaeco
14 May 20046G. Simoni32263ITAA. Petacchi30131ITAF. Wegmann23328GERC. D'Amore2542ITAA. Petacchi30131ITAA. Petacchi30131ITASaecoAcqua et Sapone
15 May 20047D. Cunego22238ITAA. Petacchi30132ITAD. Cunego22238ITAM. Strazzer34271ITAD. Cunego22238ITAA. Petacchi30132ITASaecoSaeco
16 May 20048D. Cunego22239ITAA. Petacchi30133ITAD. Cunego22239ITAM. Strazzer34272ITAA. Petacchi30133ITAA. Petacchi30133ITASaecoSaeco
17 May 20049D. Cunego22240ITAA. Petacchi30134ITAD. Cunego22240ITAM. Strazzer34273ITAA. Petacchi30134ITAA. Petacchi30134ITASaecoSaeco
19 May 200410D. Cunego22242ITAA. Petacchi30136ITAD. Cunego22242ITAC. D'Amore2547ITAA. Petacchi30136ITAA. Petacchi30136ITASaecoSaeco
20 May 200411D. Cunego22243ITAA. Petacchi30137ITAF. Wegmann23334GERM. Pérez28131COLA. Petacchi30137ITAA. Petacchi30137ITASaecoAlessio-Bianchi
21 May 200412D. Cunego22244ITAA. Petacchi30138ITAF. Wegmann23335GERM. Pérez28132COLA. Petacchi30138ITAA. Petacchi30138ITASaecoAlessio-Bianchi
22 May 200413Y. Popovych24139UKRA. Petacchi30139ITAF. Wegmann23336GERM. Pérez28133COLA. Petacchi30139ITAA. Petacchi30139ITAAlessio-BianchiAlessio-Bianchi
23 May 200414Y. Popovych24140UKRA. Petacchi30140ITAF. Wegmann23337GERC. D'Amore2551ITAA. Petacchi30140ITAA. Petacchi30140ITAAlessio-BianchiAlessio-Bianchi
24 May 200415Y. Popovych24141UKRA. Petacchi30141ITAF. Wegmann23338GERC. D'Amore2552ITAA. Petacchi30141ITAA. Petacchi30141ITAAlessio-BianchiAlessio-Bianchi
25 May 200416D. Cunego22248ITAA. Petacchi30142ITAF. Wegmann23339GERC. D'Amore2553ITAA. Petacchi30142ITAA. Petacchi30142ITASaecoAcqua et Sapone
27 May 200417D. Cunego22250ITAA. Petacchi30144ITAF. Wegmann23341GERC. D'Amore2555ITAA. Petacchi30144ITAA. Petacchi30144ITASaecoAlessio-Bianchi
28 May 200418D. Cunego22251ITAA. Petacchi30145ITAD. Cunego22251ITAC. D'Amore2556ITAA. Petacchi30145ITAA. Petacchi30145ITASaecoAlessio-Bianchi
29 May 200419D. Cunego22252ITAA. Petacchi30146ITAF. Wegmann23343GERR. Illiano27107ITAA. Petacchi30146ITAA. Petacchi30146ITASaecoAlessio-Bianchi
30 May 200420D. Cunego22253ITAA. Petacchi30147ITAF. Wegmann23344GERR. Illiano27108ITAA. Petacchi30147ITAA. Petacchi30147ITASaecoAlessio-Bianchi

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementD. Cunego22253
PuntenklassementA. Petacchi30147
BergklassementF. Wegmann23344
IntergiroR. Illiano27108
StrijdlustklassementA. Petacchi30147
Azzuri d'ItaliaA. Petacchi30147
BreakawayD. Righi2863
PloegenklassementSaeco
PloegenpuntenklassementAlessio-Bianchi
FairplayPhonak

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 2004
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Gilberto Simoni (32311)ITASaeco36
2Leonardo Bertagnolli (26174)DITASaeco370
3Damiano Cunego (22285)ITASaeco10
4Paolo Fornaciari (33149)ITASaeco1000
5Eddy Mazzoleni (30337)DITASaeco210
6Alessandro Spezialetti (29168)ITASaeco660
7Gorazd Štangelj (31155)SLOSaeco950
8Sylwester Szmyd (26111)POLSaeco430
9Andrea Tonti (28136)ITASaeco290
11Ruggero Marzoli (2890)ITAAcqua et Sapone230
12Andrea Ferrigato (34303)ITAAcqua et Sapone841
13Rinaldo Nocentini (26279)DITAAcqua et Sapone340
14Bo Hamburger (3438)DDENAcqua et Sapone380
15Crescenzo D'Amore (2590)ITAAcqua et Sapone1230
16Fred Rodriguez (30301)USAAcqua et Sapone990
17Kyrylo Pospyeyev (28184)UKRAcqua et Sapone420
18Ondřej Sosenka (28205)CZEAcqua et SaponeNP70
19Gerhard Trampusch (25324)AUTAcqua et Sapone260
21Magnus Bäckstedt (29152)SWEAlessio-BianchiNP150
22Angelo Furlan (279)ITAAlessio-Bianchi1280
23Alessandro Bertolini (32340)ITAAlessio-Bianchi530
24Marcus Ljungqvist (29248)SWEAlessio-Bianchi630
25Vladimir Miholjević (30164)CROAlessio-Bianchi240
26Christian Moreni (31222)DITAAlessio-Bianchi251
27Andrea Noè (35167)ITAAlessio-Bianchi171
28Franco Pellizotti (26167)DITAAlessio-Bianchi110
29Ellis Rastelli (29164)ITAAlessio-Bianchi731
31Giuliano Figueras (28159)ITACeramica Panaria-MargresNP180
32Julio Alberto Pérez (26336)MEXCeramica Panaria-Margres333
33Scott Davis (2570)AUSCeramica Panaria-Margres900
34Brett Lancaster (24229)AUSCeramica Panaria-Margres1240
35Paolo Lanfranchi (35341)ITACeramica Panaria-Margres611
36Luca Mazzanti (30147)ITACeramica Panaria-Margres460
37Emanuele Sella (23173)DITACeramica Panaria-Margres120
38Fortunato Baliani (29360)ITACeramica Panaria-Margres390
39Alejandro Alberto Borrajo (2468)ARGCeramica Panaria-Margres790
41Andoni Aranaga (25181)ESPChocolade Jacques-Wincor NixdorfAB60
42Mauricio Alberto Ardila (2541)COLChocolade Jacques-Wincor Nixdorf310
43Florent Brard (28145)DFRAChocolade Jacques-Wincor Nixdorf1080
44Denys Kostyuk (22110)UKRChocolade Jacques-Wincor Nixdorf600
45John Gadret (2570)FRAChocolade Jacques-Wincor NixdorfAB40
46Maxim Rudenko (24263)UKRChocolade Jacques-Wincor Nixdorf1330
47Jürgen Van De Walle (27142)BELChocolade Jacques-Wincor NixdorfAB30
48Geert Verheyen (31113)BELChocolade Jacques-Wincor Nixdorf490
49Jan van Velzen (28207)NEDChocolade Jacques-Wincor Nixdorf1220
51Freddy Excelino González (2913)COLColombia-Selle ItaliaAB90
52Marlon Alirio Pérez (28173)COLColombia-Selle Italia400
53Rubén Alveiro Marín (3624)COLColombia-Selle Italia830
54Uberlino Mesa (3319)COLColombia-Selle ItaliaNP0
55Raffaele Illiano (27140)ITAColombia-Selle Italia350
56Leonardo Scarselli (2963)ITAColombia-Selle ItaliaAB160
57Philippe Schnyder (26106)SUIColombia-Selle Italia1290
58Russell Van Hout (2816)AUSColombia-Selle Italia1340
59Trent Wilson (25225)AUSColombia-Selle Italia1260
61Serhiy Honchar (33363)DUKRDe Nardi24
62Ruggero Borghi (3418)ITADe Nardi280
63Simone Cadamuro (283)ITADe Nardi1200
64Graziano Gasparre (264)DITADe Nardi780
65Leonardo Giordani (2735)ITADe Nardi750
66Michele Gobbi (26325)ITADe Nardi930
67Igor Pugaci (29177)MOLDe Nardi700
68Alessandro Vanotti (23288)ITADe Nardi440
69Charles Wegelius (2666)GBRDe Nardi480
71Mario Cipollini (37101)DITADomina VacanzeNP742
72Andrus Aug (3240)ESTDomina VacanzeNP70
73Gabriele Colombo (3251)ITADomina Vacanze1170
74Martin Derganc (27103)SLVDomina Vacanze1270
75Alessio Galletti (3697)ITADomina Vacanze890
76Massimo Iannetti (21191)ITADomina VacanzeNP120
77Giovanni Lombardi (3511)ITADomina Vacanze1194
78Andris Naudužs (29238)LATDomina Vacanze1060
79Mario Scirea (39328)ITADomina Vacanze1210
81Marzio Bruseghin (3016)ITAFassa Bortolo580
82Dario David Cioni (29211)ITAFassa Bortolo40
83Massimo Codol (31124)ITAFassa Bortolo690
84Alberto Ongarato (28343)DITAFassa Bortolo1090
85Alessandro Petacchi (30179)DITAFassa Bortolo976
86Fabio Sacchi (3039)DITAFassa Bortolo1020
87Matteo Tosatto (3048)ITAFassa Bortolo1071
88Volodymir Gustov (27136)UKRFassa Bortolo1030
89Marco Velo (30104)DITAFassa Bortolo1010
91Freddy Bichot (24296)FRAFDJeux.comAB100
92David Derepas (26114)FRAFDJeux.com850
93Nicolas Fritsch (25194)FRAFDJeux.com510
94Philippe Gilbert (21361)BELFDJeux.com320
95Bradley McGee (28128)AUSFDJeux.com80
96Francis Mourey (23205)FRAFDJeux.com1040
97Benoît Vaugrenard (22177)FRAFDJeux.com1360
98Nicolas Vogondy (26327)FRAFDJeux.com810
99Matthew Wilson (26273)AUSFDJeux.com1320
101Ivan Quaranta (29199)ITAFormaggi Pinzolo FiaveAB106
102Mario Manzoni (34352)ITAFormaggi Pinzolo Fiave1351
103Boštjan Mervar (30282)SLVFormaggi Pinzolo Fiave1300
104Jure Golčer (26354)SLOFormaggi Pinzolo FiaveNP0
105Domenico Gualdi (3062)ITAFormaggi Pinzolo Fiave1390
106Giuseppe Di Grande (30297)DITAFormaggi Pinzolo Fiave201
107Giuseppe Muraglia (24333)ITAFormaggi Pinzolo Fiave570
108Luis Felipe Laverde (24361)COLFormaggi Pinzolo Fiave150
109Corrado Serina (2968)ITAFormaggi Pinzolo Fiave1400
111Gianni Faresin (38350)ITAGerolsteinerNP100
112Robert Förster (26155)GERGerolsteiner1160
113Sven Montgomery (2852)SUIGerolsteinerNP140
114Olaf Pollack (30284)DGERGerolsteiner1120
115Davide Rebellin (32327)DITAGerolsteinerNP81
116Marco Serpellini (31321)ITAGerolsteiner710
117Marcel Strauss (27320)SUIGerolsteiner1050
118Fabian Wegmann (2411)GERGerolsteiner360
119Thomas Ziegler (23219)GERGerolsteiner640
121Juan Manuel Gárate (2868)ESPLampre100
122Wladimir Belli (33341)DITALampre70
123Igor Astarloa (2894)ESPLampre560
124Ján Svorada (35307)CZELampreAB175
125Andrei Hauptman (2947)SLOLampre820
126Luciano André Pagliarini (2674)BRALampreAB170
127Mariano Piccoli (33293)ITALampre593
128Daniele Righi (2895)ITALampre960
129Francisco Javier Vila (28264)ESPLampre220
131Volodymyr Bileka (25145)DUKRTönissteiner500
132Vladimir Duma (32121)UKRTönissteiner650
133Jacky Durand (37141)DFRATönissteinerAB180
134Cristian Gasperoni (33259)ITATönissteinerAB20
135Yaroslav Popovych (24179)UKRTönissteiner50
136Nico Sijmens (2691)BELTönissteiner680
137Tomas Vaitkus (22147)LITTönissteinerNP100
138Johan Verstrepen (36254)BELTönissteiner940
139Sergey Adveyev (27280)UKRTönissteiner860
141Robbie McEwen (327)AUSLottoNP164
142Christophe Brandt (2756)BELLotto140
143Gorik Gardeyn (24106)BELLotto1250
144Piotr Wadecki (31140)POLLottoNP150
145Aart Vierhouten (34104)NEDLotto1100
146Christophe Detilloux (3059)BELLottoAB160
147Nick Gates (32122)AUSLotto1130
148Gert Steegmans (23274)BELLotto1310
149Ief Verbrugghe (28342)BELLotto1150
151Michael Albasini (23193)SUIPhonak880
152Niki Aebersold (31361)SUIPhonak410
153Daniele Bennati (23280)ITAPhonakAB20
154Marco Fertonani (27358)ITAPhonak550
155Alexandre Moos (31191)SUIPhonak270
156Uroš Murn (29142)SLVPhonak920
157Daniel Schnider (30223)SUIPhonak450
158Alexandre Usov (26308)BLRPhonak980
159Tadej Valjavec (27109)DSLOPhonak90
161Rubens Bertogliati (2553)SUISaunier Duval520
162David Cañada (29112)ESPSaunier Duval180
163Juan Carlos Domínguez (3379)ESPSaunier DuvalNP81
164Juan Gomis (2695)ESPSaunier Duval670
165Rubén Lobato (25303)DESPSaunier Duval160
166Alberto Loddo (25177)ITASaunier DuvalAB170
167Manuele Mori (23326)ITASaunier Duval760
168Oliver Zaugg (2353)SUISaunier Duval470
169Massimo Strazzer (34318)ITASaunier DuvalNP100
171Gabriele Bosisio (23329)ITATenax1370
172Giancarlo Ginestri (25340)ITATenax1180
173Zoran Klemenčič (2864)SLOTenaxNP140
174Nicola Loda (32340)ITATenax740
175Renzo Mazzoleni (2792)ITATenax1110
176Daniele Pietropolli (23355)ITATenax800
177Dean Podgornik (24364)SLVTenax1380
178Oscar Pozzi (32187)ITATenax720
179Radoslav Rogina (25120)CROTenax870
181Stefano Garzelli (30350)DITAVini Caldirola-Nobili Rubinetterie65
182Pavel Tonkov (35142)RUSVini Caldirola-Nobili Rubinetterie136
183Dario Andriotto (31249)ITAVini Caldirola-Nobili Rubinetterie540
184Mauro Gerosa (29265)ITAVini Caldirola-Nobili Rubinetterie620
185Simone Masciarelli (24181)ITAVini Caldirola-Nobili Rubinetterie910
186Oscar Mason (2937)ITAVini Caldirola-Nobili Rubinetterie300
187Gianluca Sironi (303)ITAVini Caldirola-Nobili Rubinetterie770
188Steve Zampieri (2727)SUIVini Caldirola-Nobili Rubinetterie190
189Marco Zanotti (30161)ITAVini Caldirola-Nobili Rubinetterie1140

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Fassa Bortolo9 9 1.00 0.11 0.83
Saeco9 5 1.00 2.59 1.00
Vini Caldirola-Nobili Rubinetterie9 2 0.80 2.09 0.78
De Nardi9 1 0.50 1.45 0.92
FDJeux.com9 1 0.50 -0.13 0.70
Ceramica Panaria-Margres9 1 0.50 0.88 0.57
Lotto9 1 0.50 -2.16 0.44
Acqua et Sapone9 1 0.50 0.99 0.34
Formaggi Pinzolo Fiave8 0 0.18 -0.82 0.55
Colombia-Selle Italia8 0 0.18 -1.31 0.20
Tenax9 0 0.16 -1.45 0.02
Chocolade Jacques-Wincor Nixdorf9 0 0.16 -1.42 0.18
Domina Vacanze9 0 0.16 -2.65 0.00
Saunier Duval9 0 0.16 0.17 0.41
Phonak9 0 0.16 1.09 0.67
Tönissteiner9 0 0.16 -0.48 0.68
Lampre9 0 0.16 0.86 0.70
Alessio-Bianchi9 0 0.16 1.51 0.61
Gerolsteiner9 0 0.16 -1.43 0.14