Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2002. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2001. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2003.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
11 May 2002PGroningenGroningen6TijdritJ. Domínguez3128ESP
12 May 20021GroningenMunster215M. Cipollini3551ITA
13 May 20022KeulenAns209S. Garzelli28301ITA
14 May 20023VerviersEsch-sur-Alzette206M. Cipollini3553ITA
15 May 20024Esch-sur-AlzetteStraatsburg232R. McEwen29324AUS
17 May 20025FossanoLimone Piemonte150S. Garzelli28305ITA
18 May 20026CuneoVarazze190G. Lombardi32332ITA
19 May 20027ViareggioLido Di Camaiore159R. Verbrugghe27300BEL
20 May 20028CapannoriOrvieto237A. González2782ESP
21 May 20029TivoliCaserta201M. Cipollini3560ITA
22 May 200210MaddaloniBenevento118R. McEwen29331AUS
23 May 200211BeneventoCampitello Matese140G. Simoni30271ITA
24 May 200212CampobassoChieti200D. Lunghi26123ITA
25 May 200213ChietiSan Giacomo di Valle Castellana190J. Pérez24299MEX
26 May 200214NumanaNumana30TijdritT. Hamilton3186USA
28 May 200215Abano TermeConegliano156M. Cipollini3567ITA
29 May 200216ConeglianoCorvara Alta Badia163J. Pérez24303MEX
30 May 200217Corvara Alta BadiaFolgaria222P. Tonkov33109RUS
31 May 200218RoveretoBrescia143M. Cipollini3570ITA
01 Jun 200219CambiagoMonticello Brianza44TijdritA. González2794ESP
02 Jun 200220CantuMilaan141M. Cipollini3572ITA
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
11 May 2002PJ. Domínguez3128ESPN/AN/AN/A
12 May 20021M. Cipollini3551ITAM. Cipollini3551ITAN/AM. Cipollini3551ITA
13 May 20022S. Garzelli28301ITAM. Cipollini3552ITAF. Casagrande31241ITAF. Guidi3029ITA
14 May 20023S. Garzelli28302ITAM. Cipollini3553ITAF. Casagrande31242ITAM. Strazzer32270ITA
15 May 20024S. Garzelli28303ITAM. Cipollini3554ITAF. Casagrande31243ITAM. Strazzer32271ITA
17 May 20025S. Garzelli28305ITAM. Cipollini3556ITAS. Garzelli28305ITAM. Strazzer32273ITA
18 May 20026J. Heppner37145GERM. Cipollini3557ITAS. Garzelli28306ITAM. Strazzer32274ITA
19 May 20027J. Heppner37146GERM. Cipollini3558ITAS. Garzelli28307ITAM. Strazzer32275ITA
20 May 20028J. Heppner37147GERM. Strazzer32276ITAS. Garzelli28308ITAM. Strazzer32276ITA
21 May 20029J. Heppner37148GERM. Cipollini3560ITAS. Garzelli28309ITAM. Strazzer32277ITA
22 May 200210J. Heppner37149GERM. Strazzer32278ITAR. Marzoli2649ITAM. Strazzer32278ITA
23 May 200211J. Heppner37150GERM. Strazzer32279ITAG. Simoni30271ITAM. Strazzer32279ITA
24 May 200212J. Heppner37151GERM. Strazzer32280ITAJ. Castelblanco32160COLM. Strazzer32280ITA
25 May 200213J. Heppner37152GERM. Strazzer32281ITAF. Casagrande31253ITAM. Strazzer32281ITA
26 May 200214J. Heppner37153GERM. Strazzer32282ITAF. Casagrande31254ITAM. Strazzer32282ITA
28 May 200215J. Heppner37155GERM. Strazzer32284ITAJ. Castelblanco32164COLM. Strazzer32284ITA
29 May 200216C. Evans25103AUSM. Strazzer32285ITAJ. Pérez24303MEXM. Strazzer32285ITA
30 May 200217P. Savoldelli2922ITAM. Strazzer32286ITAJ. Pérez24304MEXM. Strazzer32286ITA
31 May 200218P. Savoldelli2923ITAM. Cipollini3570ITAJ. Pérez24305MEXM. Strazzer32287ITA
01 Jun 200219P. Savoldelli2924ITAM. Cipollini3571ITAJ. Pérez24306MEXM. Strazzer32288ITA
02 Jun 200220P. Savoldelli2925ITAM. Cipollini3572ITAJ. Pérez24307MEXM. Strazzer32289ITA

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementP. Savoldelli2925
PuntenklassementM. Cipollini3572
BergklassementJ. Pérez24307
IntergiroM. Strazzer32289
Deelnemers Giro d'Italia 2002
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Gilberto Simoni (30310)ITASaecoDNF
2Igor Astarloa (2693)ESPSaeco53
3Oscar Mason (2737)ITASaeco56
4Biagio Conte (3484)ITASaeco101
5Alessio Galletti (3496)ITASaeco117
6Igor Pugaci (27177)MOLSaeco40
7Marius Sabaliauskas (23228)LITSaecoDNF
8Fabio Sacchi (2839)ITASaeco58
9Alessandro Spezialetti (27168)ITASaeco48
11Mario Cipollini (35101)ITAAcqua et Sapone-Cantina Tollo100
12Roberto Conti (37196)ITAAcqua et Sapone-Cantina Tollo79
13Martin Derganc (25102)SLVAcqua et Sapone-Cantina Tollo95
14Cristian Gasperoni (31259)ITAAcqua et Sapone-Cantina Tollo131
15Gabriele Colombo (3050)ITAAcqua et Sapone-Cantina Tollo130
16Giovanni Lombardi (3310)ITAAcqua et Sapone-Cantina Tollo87
17Michele Scarponi (22279)ITAAcqua et Sapone-Cantina Tollo18
18Mario Scirea (37327)ITAAcqua et Sapone-Cantina Tollo109
19Guido Trenti (29185)USAAcqua et Sapone-Cantina Tollo125
21Alessandro Bertolini (30339)ITAAlessio83
22Pietro Caucchioli (26307)ITAAlessio3
23Daniele De Paoli (28207)ITAAlessio32
24Angelo Furlan (258)ITAAlessio128
25Ivan Gotti (3394)ITAAlessio13
26Christian Moreni (29221)ITAAlessio28
27Vladimir Miholjević (28164)CROAlessio35
28Franco Pellizotti (24167)ITAAlessio16
29Mauro Zanetti (2986)ITAAlessioDNF
31Graeme Brown (2383)AUSCeramiche Panaria-FiordoDNF
32Julio Alberto Pérez (24336)MEXCeramiche Panaria-Fiordo19
33Faat Zakirov (28179)RUSCeramiche Panaria-FiordoDNF
34Sergiy Matveyev (27153)UKRCeramiche Panaria-FiordoDNF
35Vladimir Duma (30120)UKRCeramiche Panaria-Fiordo36
36Nicola Chesini (28164)ITACeramiche Panaria-FiordoDNF
37Filippo Perfetto (26156)ITACeramiche Panaria-FiordoDNF
38Eugeni Seniushkin (2573)BLRCeramiche Panaria-Fiordo126
39Enrico Degano (26111)ITACeramiche Panaria-Fiordo138
41Freddy Excelino González (2713)COLColombia-Selle ItaliaDNF
42Carlos Contreras (28202)COLColombia-Selle ItaliaDNF
43José Joaquim Castelblanco (32198)COLColombia-Selle Italia34
44Hernán Dario Muñoz (29176)COLColombia-Selle Italia27
45Rubén Alveiro Marín (3423)COLColombia-Selle Italia74
46Juan Diego Ramírez (30345)COLColombia-Selle ItaliaDNF
47John Freddy García (2837)COLColombia-Selle ItaliaDNF
48Fortunato Baliani (27360)ITAColombia-Selle ItaliaDNF
49Mikhailo Khalilov (26363)UKRColombia-Selle Italia84
51Michele Bartoli (3235)ITAFassa BortoloDNF
52Wladimir Belli (31341)ITAFassa BortoloDNF
53Francesco Casagrande (31290)ITAFassa BortoloDNF
54Serhiy Honchar (31363)UKRFassa Bortolo23
55Alessandro Petacchi (28179)ITAFassa Bortolo94
56Gorazd Štangelj (29154)SLOFassa BortoloDNF
57Matteo Tosatto (2848)ITAFassa Bortolo63
58Dmitri Konychev (36143)RUSFassa Bortolo103
59Denis Zanette (32100)ITAFassa Bortolo119
61Daniele Contrini (27320)ITAGerolsteinerDNF
62Gianni Faresin (36350)ITAGerolsteiner21
63René Haselbacher (24289)AUTGerolsteiner106
64Ellis Rastelli (27164)ITAGerolsteiner123
65Davide Rebellin (30326)ITAGerolsteinerDNF
66Saulius Ruškys (2874)LITGerolsteinerDNF
67Torsten Schmidt (30133)GERGerolsteinerDNF
68Georg Totschnig (3137)AUTGerolsteiner7
69Peter Wrolich (2832)AUTGerolsteiner82
71Dario Andriotto (29248)ITAIndex-Alexia AlluminioDNF
72Mario Manzoni (32352)ITAIndex-Alexia Alluminio136
73Bo Hamburger (3238)DENIndex-Alexia Alluminio77
74Paolo Lanfranchi (33340)ITAIndex-Alexia Alluminio41
75Paolo Savoldelli (2954)ITAIndex-Alexia Alluminio1
76Eddy Serri (27219)ITAIndex-Alexia Alluminio140
77Ivan Quaranta (27199)ITAIndex-Alexia AlluminioDNF
78Daniele Righi (2694)ITAIndex-Alexia Alluminio85
79Mauro Zanetti (2986)ITAIndex-Alexia AlluminioDNF
81Ángel Vicioso (2578)ESPKelme50
82Aitor González (27124)ESPKelme6
83Isaac Gálvez (26283)ESPKelme121
84Francisco León (2939)ESPKelme69
85Juan José De Los Angeles (29129)ESPKelme33
86Jesús Maria Manzano (2450)ESPKelmeDNF
87José Cayetano Julia (230)ESPKelme88
88Santiago Pérez (24330)ESPKelmeDNF
89Gustavo Miguel Otero (28264)ESPKelme62
91Pavel Tonkov (33141)RUSLampre-Daikin5
92Simone Bertoletti (27310)ITALampre-DaikinDNF
93Massimo Codol (29123)ITALampre-DaikinDNF
94Juan Manuel Gárate (2667)ESPLampre-Daikin4
95Gabriele Missaglia (31342)ITALampre-Daikin72
96Mariano Piccoli (31293)ITALampre-Daikin43
97Milan Kadlec (27261)CZELampre-Daikin64
98Maximilian Sciandri (35136)GBRLampre-Daikin68
99Sergio Barbero (33164)ITALampre-Daikin66
101Rolf Sørensen (3771)DENLandbouwkrediet-Colnago124
102Yaroslav Popovych (22178)UKRLandbouwkrediet-Colnago12
103Lorenzo Bernucci (22289)ITALandbouwkrediet-Colnago76
104Domenico Romano (26275)ITALandbouwkrediet-ColnagoDNF
105Oscar Cavagnis (27201)ITALandbouwkrediet-Colnago120
106Marc Streel (30323)BELLandbouwkrediet-ColnagoDNF
107Sergey Adveyev (25279)UKRLandbouwkrediet-Colnago54
108Volodymyr Bileka (23145)UKRLandbouwkrediet-ColnagoDNF
109Yuriy Metlushenko (26178)UKRLandbouwkrediet-ColnagoDNF
111Christophe Detilloux (2859)BELLotto118
112Robbie McEwen (306)AUSLottoDNF
113Thierry Marichal (2917)BELLotto97
114Stefan van Dijk (26160)NEDLottoDNF
115Kurt Van De Wouwer (30280)BELLotto26
116Kurt Van Lancker (30283)BELLottoDNF
117Ief Verbrugghe (26341)BELLottoDNF
118Rik Verbrugghe (27343)BELLotto9
119Aart Vierhouten (32104)NEDLotto104
121Paolo Bettini (2891)ITAMapei-Quick StepDNF
122Davide Bramati (342)ITAMapei-Quick Step71
123Dario David Cioni (27211)ITAMapei-Quick Step29
124Cadel Evans (25136)AUSMapei-Quick Step14
125Paolo Fornaciari (31149)ITAMapei-Quick Step92
126Stefano Garzelli (28350)ITAMapei-Quick StepDNF
127Robert Hunter (2569)SAFMapei-Quick StepDNF
128Daniele Nardello (29332)ITAMapei-Quick Step42
129Andrea Noè (33166)ITAMapei-Quick Step20
131Marco Pantani (32169)ITAMercatone UnoDNF
132Andrey Mizourov (29106)KAZMercatone Uno37
133Daniel Clavero (33325)ESPMercatone UnoDNF
134Riccardo Forconi (3218)ITAMercatone UnoDNF
135Luca Mazzanti (28147)ITAMercatone Uno67
136Francesco Secchiari (29310)ITAMercatone UnoDNF
137Roberto Sgambelluri (2886)ITAMercatone UnoDNF
138Gianmario Ortenzi (266)ITAMercatone Uno99
139Fabiano Fontanelli (3767)ITAMercatone Uno135
141Domenico Gualdi (2862)ITAMobilvetta Design-Formaggi TrentiniDNF
142Ruggero Marzoli (2689)ITAMobilvetta Design-Formaggi TrentiniDNF
143Saša Gajičić (24184)YUGMobilvetta Design-Formaggi TrentiniDNF
144Antonio Rizzi (2480)ITAMobilvetta Design-Formaggi TrentiniDNF
145Moreno Di Biase (26238)ITAMobilvetta Design-Formaggi Trentini137
146Denis Bondarenko (2426)RUSMobilvetta Design-Formaggi Trentini105
147Uroš Murn (27142)SLVMobilvetta Design-Formaggi Trentini86
148Héctor Orlando Mesa (26180)COLMobilvetta Design-Formaggi Trentini80
149Luis Felipe Laverde (22360)COLMobilvetta Design-Formaggi Trentini31
151Matthias Buxhofer (28274)AUTPhonak55
152Juan Carlos Domínguez (3179)ESPPhonak75
153Cédric Fragnière (26135)SUIPhonakDNF
154Fabrice Gougot (30304)FRAPhonak127
155Bert Grabsch (2712)GERPhonak61
156Alexandre Moos (29190)SUIPhonak51
157Óscar Pereiro (24332)ESPPhonak11
158Massimo Strazzer (32318)ITAPhonak116
159Sven Teutenberg (29316)GERPhonakDNF
161Michael Boogerd (3033)NEDRabobank17
162Jan Boven (30131)NEDRabobank57
163Marc Lotz (28255)NEDRabobank70
164Geert Verheyen (29112)BELRabobank47
165Steven de Jongh (28218)NEDRabobank98
166Addy Engels (2514)NEDRabobank24
167Grischa Niermann (26240)GERRabobank22
168Mathew Hayman (2472)AUSRabobank91
169Thorwald Veneberg (24258)NEDRabobank65
171Dario Frigo (28286)ITATacconi Sport10
172Ruggero Borghi (3218)ITATacconi SportDNF
173Massimo Apollonio (3292)ITATacconi Sport114
174Eddy Mazzoleni (28337)ITATacconi Sport15
175Zoran Klemenčič (2663)SLOTacconi SportDNF
176Mauro Gerosa (27265)ITATacconi Sport102
177Sylwester Szmyd (24111)POLTacconi Sport44
178Mauro Radaelli (34232)ITATacconi Sport113
179Steve Zampieri (2526)SUITacconi Sport89
181Manuel Beltrán (3134)ESPTeam Coast52
182André Korff (2926)GERTeam Coast115
183Fernando Escartin (34158)ESPTeam Coast8
184Fabrizio Guidi (3078)ITATeam CoastDNF
185Frank Høj (29177)DENTeam Coast107
186Francisco José Lara (25125)ESPTeam Coast46
187Lars Michaelsen (33109)DENTeam Coast112
188Raphael Schweda (2674)GERTeam Coast78
189Malte Urban (27199)GERTeam Coast134
191Denis Lunghi (26161)ITATeam Colpack-Astro30
192Matteo Carrara (2398)ITATeam Colpack-Astro81
193Michele Colleoni (27278)ITATeam Colpack-AstroDNF
194Matteo Gigli (24135)ITATeam Colpack-Astro133
195Leonardo Giordani (2534)ITATeam Colpack-AstroDNF
196Renzo Mazzoleni (2591)ITATeam Colpack-Astro96
197Miguel Ángel Meza (2542)MEXTeam Colpack-Astro129
198Hidenori Nodera (2724)JAPTeam Colpack-Astro139
199Vladimir Smirnov (2479)LITTeam Colpack-AstroDNF
201Carlos Sastre (2769)ESPTeam CSC38
202Francisco Javier Cerezo (31176)ESPTeam CSC59
203Marcelino García (314)ESPTeam CSC39
204Tyler Hamilton (31122)USATeam CSC2
205Danny Jonasson (27273)DENTeam CSC132
206Jimmi Madsen (33177)DENTeam CSC108
207Andrea Peron (30321)ITATeam CSC73
208Michael Rasmussen (2830)DENTeam CSC45
209Manuel Calvente (25320)ESPTeam CSC60
211Ralf Grabsch (2984)GERTelekom111
212Sergei Yakovlev (2670)KAZTelekom90
213Torsten Hiekmann (22105)GERTelekom49
214Jens Heppner (37189)GERTelekomDNF
215Danilo Hondo (28178)GERTelekomDNF
216Kai Hundertmarck (3366)GERTelekom93
217Matthias Kessler (2346)GERTelekom25
218Jan Schaffrath (30287)GERTelekom122
219Stephan Schreck (23351)GERTelekom110