Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 2001. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2000. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2002.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
19 May 2001PPescaraPescara7.6TijdritR. Verbrugghe26300BEL1
20 May 20011GiulianovaFrancavilla205Half-bergetappeE. Rastelli26122ITA1
21 May 20012FossacesiaLucera163Vlakke etappeD. Hondo27137GER1
22 May 20013LuceraPotenza149Vlakke etappeD. Hondo27138GER1
23 May 20014PotenzaMontevergine di Mercogliano169BergetappeD. Di Luca25141ITA1
24 May 20015AvellinoNettuno229Vlakke etappeI. Quaranta26161ITA1
25 May 20016NettunoRieti152Vlakke etappeM. Cipollini3464ITA1
26 May 20017RietiMontevarchi239Half-bergetappeS. Zanini32123ITA1
27 May 20018Montecatini TermeReggio Emilia185BergetappeP. Caucchioli25272ITA1
28 May 20019Reggio EmiliaRovigo142Vlakke etappeM. Cipollini3467ITA1
29 May 200110JesoloLjubljana212Vlakke etappeD. Zanette3167ITA1
30 May 200111BledGorizia192BergetappeP. Lastras25130ESP1
31 May 200112GradiscaMontebelluna139Vlakke etappeM. Tosatto2717ITA1
01 Jun 200113MontebellunaPordoipas225BergetappeJ. Pérez23306MEX1
02 Jun 200114CavaleseArco166BergetappeC. Contreras27173COL1
03 Jun 200115SirmioneSalo55.5TijdritD. Frigo27258ITA1
04 Jun 200116ErbuscoParma142Vlakke etappeI. Quaranta26172ITA1
06 Jun 200117SanremoSanremo123Half-bergetappeP. Caucchioli25282ITA1
07 Jun 200118ImperiaSant'Anna di Vinadio234BergetappeGeannulleerd
08 Jun 200119AlbaBusto Arsizio163Vlakke etappeM. Cipollini3478ITA1
09 Jun 200120Busto ArsizioArona181BergetappeG. Simoni29288ITA1
10 Jun 200121AronaMilaan125Vlakke etappeM. Cipollini3480ITA12
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandAzzurri Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
19 May 2001PR. Verbrugghe26300BELN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A1
20 May 20011R. Verbrugghe26301BELE. Rastelli26122ITAD. Gualdi2720ITAU. Osa25342ESPA. Olano31118ESPE. Rastelli26122ITALampre-DaikinONCE1
21 May 20012R. Verbrugghe26302BELG. Colombo299ITAD. Gualdi2721ITAP. Caucchioli25266ITAA. Olano31119ESPE. Rastelli26123ITALampre-DaikinCantina Tollo-Acqua et Sapone1
22 May 20013R. Verbrugghe26303BELD. Hondo27138GERD. Gualdi2722ITAM. Piccoli30253ITAD. Hondo27138GERD. Hondo27138GERLampre-DaikinLampre-Daikin1
23 May 20014D. Frigo27247ITAD. Hondo27139GERD. Di Luca25141ITAI. Quaranta26160ITAD. Hondo27139GERD. Hondo27139GERONCELampre-Daikin1
24 May 20015D. Frigo27248ITAD. Hondo27140GERD. Di Luca25142ITAM. Strazzer31280ITAD. Hondo27140GERD. Hondo27140GERONCELampre-Daikin1
25 May 20016D. Frigo27249ITAD. Hondo27141GERD. Di Luca25143ITAM. Strazzer31281ITAM. Strazzer31281ITAD. Hondo27141GERONCELampre-Daikin1
26 May 20017D. Frigo27250ITAD. Hondo27142GERD. Di Luca25144ITAM. Strazzer31282ITAM. Strazzer31282ITAD. Hondo27142GERONCELampre-Daikin1
27 May 20018D. Frigo27251ITAD. Hondo27143GERF. González25343COLM. Strazzer31283ITAM. Strazzer31283ITAD. Hondo27143GERONCELiquigas-Pata1
28 May 20019D. Frigo27252ITAD. Hondo27144GERF. González25344COLM. Strazzer31284ITAM. Strazzer31284ITAD. Hondo27144GERONCELampre-Daikin1
29 May 200110D. Frigo27253ITAD. Hondo27145GERF. González25345COLM. Strazzer31285ITAM. Strazzer31285ITAD. Hondo27145GERONCETacconi Sport-Vini Caldirola1
30 May 200111D. Frigo27254ITAD. Hondo27146GERF. González25346COLM. Strazzer31286ITAM. Strazzer31286ITAD. Hondo27146GERiBanesto.comTacconi Sport-Vini Caldirola1
31 May 200112D. Frigo27255ITAD. Hondo27147GERF. González25347COLM. Strazzer31287ITAM. Strazzer31287ITAD. Hondo27147GERiBanesto.comTacconi Sport-Vini Caldirola1
01 Jun 200113G. Simoni29280ITAM. Strazzer31288ITAF. González25348COLM. Strazzer31288ITAM. Strazzer31288ITAD. Hondo27148GERiBanesto.comFassa Bortolo1
02 Jun 200114G. Simoni29281ITAM. Strazzer31289ITAF. González25349COLM. Strazzer31289ITAM. Strazzer31289ITAD. Hondo27149GERSelle Italia-PacificFassa Bortolo1
03 Jun 200115G. Simoni29282ITAM. Strazzer31290ITAF. González25350COLM. Strazzer31290ITAM. Strazzer31290ITAD. Hondo27150GERAlessioFassa Bortolo1
04 Jun 200116G. Simoni29283ITAM. Strazzer31291ITAF. González25351COLM. Strazzer31291ITAM. Strazzer31291ITAD. Hondo27151GERAlessioFassa Bortolo1
06 Jun 200117G. Simoni29285ITAM. Strazzer31293ITAF. González25353COLM. Strazzer31293ITAM. Strazzer31293ITAD. Hondo27153GERAlessioFassa Bortolo1
07 Jun 200118G. Simoni29286ITAM. Strazzer31294ITAF. González25354COLM. Strazzer31294ITAM. Strazzer31294ITAD. Hondo27154GERAlessioFassa Bortolo
08 Jun 200119G. Simoni29287ITAM. Strazzer31295ITAF. González25355COLM. Strazzer31295ITAM. Strazzer31295ITAM. Cipollini3478ITAAlessioFassa Bortolo1
09 Jun 200120G. Simoni29288ITAM. Strazzer31296ITAF. González25356COLM. Strazzer31296ITAM. Strazzer31296ITAM. Cipollini3479ITAAlessioFassa Bortolo1
10 Jun 200121G. Simoni29289ITAM. Strazzer31297ITAF. González25357COLM. Strazzer31297ITAM. Strazzer31297ITAM. Cipollini3480ITAAlessioFassa Bortolo12

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementG. Simoni29289
PuntenklassementM. Strazzer31297
BergklassementF. González25357
IntergiroM. Strazzer31297
StrijdlustklassementM. Strazzer31297
Azzuri d'ItaliaM. Cipollini3480
CombinatieklassementG. Simoni29289
PloegenklassementAlessio
PloegenpuntenklassementFassa Bortolo

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 2001
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Stefano Garzelli (27350)DITAMapei-Quick StepNP141
2Rinaldo Nocentini (23279)DITAMapei-Quick Step660
3Manuel Beltrán (3034)DESPMapei-Quick StepNP140
4Davide Bramati (332)ITAMapei-Quick Step920
5Luca Scinto (33154)ITAMapei-Quick Step1090
6Paolo Fornaciari (30149)ITAMapei-Quick Step1120
7Paolo Lanfranchi (32341)ITAMapei-Quick Step411
8Andrea Noè (32167)ITAMapei-Quick Step61
9Stefano Zanini (32159)DITAMapei-Quick Step931
11Stefano Casagranda (28100)ITAAlessio1080
12Davide Casarotto (29347)ITAAlessio960
13Pietro Caucchioli (25307)DITAAlessio90
14Ivan Gotti (3295)DITAAlessio72
15Martin Hvastija (31213)DSLOAlessio1050
16Ruslan Ivanov (27195)MOLAlessio390
17Endrio Leoni (32313)ITAAlessioNP174
18Aleksandr Chefer (29307)KAZAlessio250
19Mauro Zanetti (2887)ITAAlessio170
21Dario Andriotto (28249)ITAAlexia Alluminio1300
22Andrea Brognara (3036)ITAAlexia Alluminio1310
23Pascal Hervé (36353)DFRAAlexia AlluminioNP171
24Marco Magnani (270)ITAAlexia Alluminio180
25Gianluca Valoti (28135)ITAAlexia Alluminio510
26Mario Manzoni (31352)ITAAlexia Alluminio1161
27Ivan Quaranta (26199)ITAAlexia Alluminio1294
28Eddy Serri (26219)ITAAlexia Alluminio1340
29Marco Villa (32143)ITAAlexia Alluminio1330
31Jean-Cyril Robin (31308)FRABonjourAB140
32Franck Bouyer (27106)FRABonjourAB130
33Pascal Deramé (30341)FRABonjourAB200
34Thomas Voeckler (229)FRABonjour1350
35Noan Lelarge (268)DFRABonjourAB100
36Frédéric Mainguenaud (26356)FRABonjourAB200
37Damien Nazon (275)FRABonjourNP80
38Mickael Pichon (27287)FRABonjourAB90
39Fabrice Salanson (21226)FRABonjourAB80
41Danilo Di Luca (25180)DITACantina Tollo-Acqua et Sapone241
42Gabriele Colombo (2950)ITACantina Tollo-Acqua et Sapone650
43Roberto Conti (36197)DITACantina Tollo-Acqua et Sapone550
44Massimiliano Gentili (29288)ITACantina Tollo-Acqua et Sapone220
45Filippo Simeoni (29318)DITACantina Tollo-Acqua et SaponeAB70
46Alessandro Spezialetti (26168)ITACantina Tollo-Acqua et Sapone640
47Guido Trenti (28186)USACantina Tollo-Acqua et Sapone1240
48Sergei Yakovlev (2570)KAZCantina Tollo-Acqua et Sapone530
49Cristian Pepoli (23111)ITACantina Tollo-Acqua et Sapone1030
51Giuliano Figueras (25158)ITACeramiche Panaria-Fiordo100
52Nathan O'Neill (26220)AUSCeramiche Panaria-FiordoNP60
53Vladimir Duma (29120)UKRCeramiche Panaria-Fiordo360
54Michele Coppolillo (33349)ITACeramiche Panaria-Fiordo1360
55Enrico Degano (25111)ITACeramiche Panaria-FiordoAB110
56Julio Alberto Pérez (23336)MEXCeramiche Panaria-Fiordo450
57Domenico Romano (25275)ITACeramiche Panaria-Fiordo1250
58Antonio Varriale (27122)ITACeramiche Panaria-Fiordo860
59Tom Leaper (25236)AUSCeramiche Panaria-FiordoAB80
61Fabio Baldato (3317)ITAFassa Bortolo793
62Wladimir Belli (30341)DITAFassa BortoloDSQ140
63Francesco Casagrande (30290)DITAFassa BortoloNP21
64Dario Frigo (27286)DITAFassa BortoloNP200
65Dmitri Konychev (35143)RUSFassa Bortolo754
66Andrea Peron (29321)ITAFassa Bortolo430
67Roberto Petito (30150)ITAFassa Bortolo1000
68Matteo Tosatto (2748)ITAFassa Bortolo500
69Tadej Valjavec (24109)DSLOFassa Bortolo300
71José Luis Arrieta (3016)ESPiBanesto.com290
72Marzio Bruseghin (2716)ITAiBanesto.com160
73Pablo Lastras (25162)ESPiBanesto.com490
74David Navas (2721)ESPiBanesto.com880
75David Latasa (27137)ESPiBanesto.com350
76Jon Odriozola (30187)ESPiBanesto.com590
77Unai Osa (2619)ESPiBanesto.com30
78Leonardo Piepoli (29302)DSUIiBanesto.comNP60
79César Solaun (30184)ESPiBanesto.com280
81Laurent Desbiens (31288)DFRAKelme1020
82Juan Miguel Cuenca (2459)ESPKelmeAB40
83Alexis Rodríguez (2465)DESPKelme690
84Francisco León (2840)ESPKelme310
85Gustavo Miguel Otero (27264)ESPKelmeNP60
86Joaquín López (2545)ESPKelme570
87Jesús Maria Manzano (2350)DESPKelmeAB60
88Carlos García (2374)ESPKelmeAB60
89Juan José De Los Angeles (28130)ESPKelmeAB30
91Gilberto Simoni (29310)ITALampre-Daikin11
92Oscar Camenzind (29292)DSUILampre-Daikin270
93Massimo Codol (28124)ITALampre-Daikin370
94Sergio Barbero (32165)DITALampre-DaikinNP120
95Mariano Piccoli (30293)ITALampre-Daikin873
96Simone Bertoletti (26310)ITALampre-Daikin820
97Juan Manuel Gárate (2567)ESPLampre-Daikin200
98Maximilian Sciandri (34136)GBRLampre-Daikin583
99Gabriele Missaglia (30342)ITALampre-Daikin601
101Davide Rebellin (29326)DITALiquigas-PataNP141
102Serhiy Honchar (30363)DUKRLiquigas-Pata43
103Marco Zanotti (27161)ITALiquigas-Pata1170
104Denis Zanette (31100)ITALiquigas-Pata1011
105Gorazd Štangelj (28155)SLOLiquigas-Pata720
106Stefano Cattai (33214)ITALiquigas-Pata670
107Ellis Rastelli (26164)ITALiquigas-Pata850
108Gianni Faresin (35350)ITALiquigas-Pata190
109Mirko Marini (26331)ITALiquigas-Pata1130
111Mario Aerts (26182)BELLotto630
112Christophe Brandt (2456)BELLotto420
113Jeroen Blijlevens (29184)DNEDLotto992
114Hans De Clercq (32120)BELLotto1260
115Glenn D'Hollander (26185)BELLottoAB80
116Niko Eeckhout (30197)BELLottoAB80
117Kurt Van Lancker (29283)BELLotto780
118Rik Verbrugghe (26343)BELLottoNP190
119Ief Verbrugghe (25341)BELLotto1220
121Marco Pantani (31169)DITAMercatone UnoNP198
122Daniel Clavero (32326)ESPMercatone Uno260
123Ermanno Brignoli (31304)ITAMercatone Uno970
124Marco Velo (27104)DITAMercatone Uno110
125Marcello Siboni (3615)ITAMercatone Uno840
126Giampaolo Mondini (28351)DITAMercatone Uno740
127Daniele De Paoli (27207)ITAMercatone Uno210
128Riccardo Forconi (3118)DITAMercatone UnoNP170
129Simone Borgheresi (32334)ITAMercatone Uno950
131Alberto Ongarato (25342)DITAMobilvetta Design-Formaggi Trentini1150
132Massimo Strazzer (31318)ITAMobilvetta Design-Formaggi Trentini940
133Moreno Di Biase (25238)ITAMobilvetta Design-Formaggi Trentini1180
134Uroš Murn (26142)SLVMobilvetta Design-Formaggi Trentini810
135Michele Gobbi (23325)ITAMobilvetta Design-Formaggi Trentini1280
136Devis Miorin (2598)ITAMobilvetta Design-Formaggi Trentini1230
137Timothy David Jones (25334)ZIMMobilvetta Design-Formaggi Trentini730
138José Jaime González (32338)DCOLMobilvetta Design-Formaggi TrentiniAB82
139Domenico Gualdi (2762)ITAMobilvetta Design-Formaggi Trentini1320
141Abraham Olano (31160)DESPONCE20
142René Andrle (2791)CZEONCE620
143José Bento Azevedo (27285)PORONCE50
144Francisco Tomás García (25238)ESPONCEAB130
145Álvaro González de Galdeano (31179)DESPONCE701
146Jan Hruška (26147)DCZEONCE472
147Isidro Nozal (23256)DESPONCE680
148Miguel Ángel Peña (30358)ESPONCEAB80
149Joaquim Rodríguez (2250)ESPONCE800
151Mario Cipollini (34101)DITASaeco10730
152Biagio Conte (3384)ITASaeco1271
153Laurent Dufaux (3242)DSUISaeco400
154Massimiliano Mori (27174)ITASaeco1190
155Pavel Padrnos (30196)CZESaeco380
156Fabio Sacchi (2739)DITASaecoAB200
157Paolo Savoldelli (2855)DITASaeco141
158Mario Scirea (36328)ITASaeco1210
159Francesco Secchiari (28311)ITASaeco480
161Hernán Buenahora (34105)DCOLSelle Italia-Pacific130
162José Joaquim Castelblanco (31198)DCOLSelle Italia-Pacific150
163Carlos Contreras (27202)COLSelle Italia-Pacific80
164Freddy Excelino González (2613)COLSelle Italia-Pacific460
165Rubén Alveiro Marín (3323)COLSelle Italia-Pacific1100
166Fortunato Baliani (26360)ITASelle Italia-Pacific320
167Leonardo Scarselli (2663)ITASelle Italia-Pacific1200
168Gianluca Tonetti (3471)ITASelle Italia-PacificAB80
169John Freddy García (2737)COLSelle Italia-PacificAB80
171Giuseppe Di Grande (27297)DITATacconi Sport-Vini CaldirolaNP201
172Peter Luttenberger (28200)AUTTacconi Sport-Vini Caldirola120
173Paolo Bossoni (24354)DITATacconi Sport-Vini Caldirola1040
174Ruggero Borghi (3118)ITATacconi Sport-Vini Caldirola340
175Diego Ferrari (30226)ITATacconi Sport-Vini Caldirola1060
176Mauro Gerosa (26265)ITATacconi Sport-Vini Caldirola770
177Nicola Miceli (3034)ITATacconi Sport-Vini CaldirolaAB41
178Zoran Klemenčič (2563)SLOTacconi Sport-Vini CaldirolaAB130
179Andrei Hauptman (2647)SLOTacconi Sport-Vini Caldirola560
181Fabio Bulgarelli (24161)ITATeam Colpack-Astro710
182Matteo Carrara (2298)ITATeam Colpack-Astro1110
183Michele Colleoni (26278)ITATeam Colpack-Astro760
184Alessandro Cortinovis (23263)ITATeam Colpack-Astro900
185Gianni Gobbini (24209)ITATeam Colpack-AstroNP70
186Denis Lunghi (25161)ITATeam Colpack-Astro610
187Rafael Mateos (25128)ESPTeam Colpack-AstroNP70
188Renzo Mazzoleni (2492)ITATeam Colpack-Astro830
189Hidenori Nodera (2624)JAPTeam Colpack-AstroNP130
191Jan Ullrich (27211)DGERTelekom520
192Alberto Elli (37113)DITATelekom540
193Giuseppe Guerini (31137)ITATelekom441
194Kai Hundertmarck (3267)GERTelekom980
195Danilo Hondo (27178)DGERTelekom910
196Matthias Kessler (2246)DGERTelekom230
197Kevin Livingston (2838)DUSATelekom1140
198Giovanni Lombardi (3211)ITATelekom892
199Roberto Sgambelluri (2786)DITATelekom331

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Saeco9 4 0.99 0.28 0.56
Alessio9 2 0.80 1.64 0.78
Alexia Alluminio9 2 0.80 -1.22 0.47
Fassa Bortolo9 2 0.80 -0.25 0.22
Liquigas-Pata9 2 0.80 0.51 0.87
Telekom9 2 0.80 1.42 0.38
Cantina Tollo-Acqua et Sapone9 1 0.51 0.96 0.40
iBanesto.com9 1 0.51 2.29 0.91
Selle Italia-Pacific9 1 0.51 1.01 0.67
Mapei-Quick Step9 1 0.51 -0.14 0.71
Lotto9 1 0.51 -1.25 0.12
Ceramiche Panaria-Fiordo9 1 0.51 -0.65 0.54
Lampre-Daikin9 1 0.51 1.86 0.98
Bonjour9 0 0.16 -3.86 0.00
Kelme9 0 0.16 -1.56 0.17
Tacconi Sport-Vini Caldirola9 0 0.16 -0.33 0.50
ONCE9 0 0.16 1.07 0.86
Mobilvetta Design-Formaggi Trentini9 0 0.16 -1.37 0.03
Mercatone Uno9 0 0.16 0.59 0.59
Team Colpack-Astro9 0 0.16 -1.00 0.05