Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2000. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1999. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 2001.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
13 May 2000PVatican CityVatican City4TijdritJ. Hruška2598CZE
14 May 20001RomeTerracina125I. Quaranta25151ITA
15 May 20002TerracinaMaddaloni225C. Moreni27175ITA
16 May 20003PaestumScalea177J. Svorada31261CZE
17 May 20004ScaleaMatera233M. Cipollini3356ITA
18 May 20005MateraPeschici232D. Di Luca24137ITA
19 May 20006PeschiciVasto170D. Konychev34100RUS
20 May 20007VastoTeramo171D. McKenzie25287AUS
21 May 20008CorinaldoPrato255A. Merckx27286BEL
22 May 20009PratoAbetone140F. Casagrande29250ITA
23 May 200010San MarcelloPadova257I. Quaranta25160ITA
24 May 200011LignanoBibione45TijdritV. Peña25318COL
26 May 200012BibioneFeltre191E. Cassani28101ITA
27 May 200013FeltreSelva di Val Gardena195J. Rubiera27120ESP
28 May 200014Selva di Val GardenaBormio205G. Simoni28277ITA
29 May 200015BormioBrescia171B. Conte3252ITA
30 May 200016BresciaMeda102F. Guidi2847ITA
31 May 200017MedaGenua224Á. González de Galdeano30148ESP
01 Jun 200018GenuaPrato Nevoso176S. Garzelli26320ITA
02 Jun 200019SaluzzoBriancon177P. Lanfranchi31312ITA
03 Jun 200020BrianconSestriere32TijdritJ. Hruška25119CZE
04 Jun 200021TurijnMilaan198M. Piccoli29266ITA
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
13 May 2000PJ. Hruška2598CZEN/AN/AN/A
14 May 20001M. Cipollini3353ITAI. Quaranta25151ITAM. Cipollini3353ITAM. Cipollini3353ITA
15 May 20002C. Moreni27175ITAC. Moreni27175ITAK. Kroon24116NEDM. Tosatto261ITA
16 May 20003C. Moreni27176ITAM. Tosatto262ITAK. Kroon24117NEDM. Tosatto262ITA
17 May 20004C. Moreni27177ITAM. Cipollini3356ITAK. Kroon24118NEDM. Tosatto263ITA
18 May 20005M. Tosatto264ITAM. Tosatto264ITAK. Kroon24119NEDM. Tosatto264ITA
19 May 20006M. Tosatto265ITAM. Tosatto265ITAK. Kroon24120NEDM. Tosatto265ITA
20 May 20007M. Tosatto266ITAD. Konychev34101RUSK. Kroon24121NEDM. Tosatto266ITA
21 May 20008J. Gutierrez25337ESPD. Konychev34102RUSK. Kroon24122NEDF. Guidi2838ITA
22 May 20009F. Casagrande29250ITAD. Konychev34103RUSK. Kroon24123NEDF. Guidi2839ITA
23 May 200010F. Casagrande29251ITAD. Konychev34104RUSK. Kroon24124NEDF. Guidi2840ITA
24 May 200011F. Casagrande29252ITAD. Konychev34105RUSK. Kroon24125NEDF. Guidi2841ITA
26 May 200012F. Casagrande29254ITAD. Konychev34107RUSK. Kroon24127NEDF. Guidi2843ITA
27 May 200013F. Casagrande29255ITAD. Konychev34108RUSF. Casagrande29255ITAF. Guidi2844ITA
28 May 200014F. Casagrande29256ITAD. Konychev34109RUSJ. González31304COLF. Guidi2845ITA
29 May 200015F. Casagrande29257ITAD. Konychev34110RUSJ. González31305COLF. Guidi2846ITA
30 May 200016F. Casagrande29258ITAD. Konychev34111RUSJ. González31306COLF. Guidi2847ITA
31 May 200017F. Casagrande29259ITAD. Konychev34112RUSJ. González31307COLF. Guidi2848ITA
01 Jun 200018F. Casagrande29260ITAD. Konychev34113RUSF. Casagrande29260ITAF. Guidi2849ITA
02 Jun 200019F. Casagrande29261ITAD. Konychev34114RUSJ. González31309COLF. Guidi2850ITA
03 Jun 200020S. Garzelli26322ITAD. Konychev34115RUSF. Casagrande29262ITAF. Guidi2851ITA
04 Jun 200021S. Garzelli26323ITAD. Konychev34116RUSF. Casagrande29263ITAF. Guidi2852ITA

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementS. Garzelli26323
PuntenklassementD. Konychev34116
BergklassementF. Casagrande29263
IntergiroF. Guidi2852
Deelnemers Giro d'Italia 2000
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Ivan Gotti (3195)ITAPolti19
2Jeroen Blijlevens (28185)NEDPolti98
3Enrico Cassani (28137)ITAPolti76
4Daniel Clavero (31326)ESPPoltiDNF
5Silvio Martinello (37163)ITAPolti105
6Eddy Mazzoleni (26337)ITAPolti55
7Oscar Pelliccioli (350)ITAPolti35
8José Manuel Uría (30212)ESPPolti43
9Bart Voskamp (3225)NEDPolti123
11Mauro Gerosa (25265)ITAAmica Chips-Tassoni Sport97
12Ivan Basso (22217)ITAAmica Chips-Tassoni Sport52
13Pietro Caucchioli (24308)ITAAmica Chips-Tassoni Sport85
14Diego Ferrari (29226)ITAAmica Chips-Tassoni Sport115
15Vitali Kokorine (25179)RUSAmica Chips-Tassoni Sport51
16Giuseppe Palumbo (24295)ITAAmica Chips-Tassoni Sport124
17Filippo Simeoni (28319)ITAAmica Chips-Tassoni Sport104
18Ruslan Ivanov (26195)MOLAmica Chips-Tassoni SportDNF
19Oscar Pozzi (28187)ITAAmica Chips-Tassoni Sport61
21Dariusz Baranowski (289)POLBanesto22
22Cândido Joaquim Venda Moreira (25182)PORBanesto89
23Tomasz Brożyna (29285)POLBanesto39
24Marzio Bruseghin (2616)ITABanesto69
25Eladio Jiménez (24113)ESPBanesto46
26Francisco Mancebo (24114)ESPBanesto20
27Unai Osa (2519)ESPBanestoDNF
28Orlando Sergio Rodriguis (30253)PORBanesto66
29Leonardo Piepoli (28303)SUIBanesto10
31Danilo Di Luca (24181)ITACantina TolloDNF
32Cristian Gasperoni (29259)ITACantina Tollo83
33Moreno Di Biase (24239)ITACantina Tollo119
34Massimo Giunti (25337)ITACantina Tollo63
35Giampaolo Mondini (27351)ITACantina Tollo109
36Roberto Sgambelluri (2686)ITACantina Tollo33
37Andrea Tonti (24136)ITACantina Tollo23
38Guido Trenti (27186)USACantina Tollo99
39Marco Vergnani (30353)ITACantina Tollo54
41Nicklas Axelsson (2847)SWECeramica Panaria-GaerneDNF
42Vladimir Duma (28121)UKRCeramica Panaria-Gaerne38
43Tom Leaper (24237)AUSCeramica Panaria-GaerneDNF
44Enrico Degano (24112)ITACeramica Panaria-GaerneDNF
45Domenico Romano (24276)ITACeramica Panaria-GaerneDNF
46Julio Alberto Pérez (22336)MEXCeramica Panaria-GaerneDNF
47Luca Cei (2555)ITACeramica Panaria-GaerneDNF
48Antonio Varriale (26122)ITACeramica Panaria-GaerneDNF
49Eugeni Seniushkin (2374)BLRCeramica Panaria-GaerneDNF
51Miguel van Kessel (24275)NEDFarm FritesDNF
52Servais Knaven (29117)NEDFarm FritesDNF
53Michel Lafis (32286)SWEFarm Frites70
54Robbie McEwen (287)AUSFarm FritesDNF
55Koos Moerenhout (26238)NEDFarm FritesDNF
56Wim Vansevenant (28191)BELFarm FritesDNF
57Martin van Steen (30235)NEDFarm FritesDNF
58Justin Spinelli (20305)USAFarm FritesDNF
59Pieter Vries (24342)NEDFarm Frites108
61Fabio Baldato (3218)ITAFassa BortoloDNF
62Wladimir Belli (29341)ITAFassa Bortolo7
63Andrea Ferrigato (30303)ITAFassa Bortolo95
64Marco Fincato (29268)ITAFassa Bortolo21
65Dario Frigo (26286)ITAFassa Bortolo13
66Dmitri Konychev (34143)RUSFassa Bortolo57
67Andrea Peron (28322)ITAFassa Bortolo74
68Alessandro Petacchi (26179)ITAFassa Bortolo92
69Matteo Tosatto (2648)ITAFassa BortoloDNF
71José-Luis Rubiera (27155)ESPKelme8
72Óscar Sevilla (23275)ESPKelme16
73José Joaquim Castelblanco (30198)COLKelme18
74Félix Rafael Cárdenas (27219)COLKelmeDNF
75José Enrique Gutierrez (2613)ESPKelmeDNF
76Juan José De Los Angeles (27130)ESPKelme50
77Ricardo Otxoa (25305)ESPKelme42
78José Javier Gómez (26105)ESPKelme30
79Ángel Vicioso (2379)ESPKelme72
81Fabrizio Guidi (2879)ITAFrançaise des Jeux94
82Grzegorz Gwiazdowski (25240)POLFrançaise des Jeux58
83Yvon Ledanois (30361)FRAFrançaise des JeuxDNF
84Bradley McGee (24128)AUSFrançaise des Jeux127
85Franck Perque (25213)FRAFrançaise des JeuxDNF
86Nicolas Vogondy (22327)FRAFrançaise des Jeux84
87Daniel Schnider (26223)SUIFrançaise des Jeux91
88Jean Michel Tessier (22191)FRAFrançaise des JeuxDNF
89Jimmy Casper (2234)FRAFrançaise des JeuxDNF
91Gilberto Simoni (28311)ITALampre-Daikin3
92Sergio Barbero (31165)ITALampre-Daikin73
93Massimo Codol (27124)ITALampre-Daikin47
94Ludo Dierckxsens (35260)BELLampre-DaikinDNF
95Simone Bertoletti (25310)ITALampre-Daikin87
96Marco Della Vedova (284)ITALampre-Daikin48
97Gabriele Missaglia (29342)ITALampre-Daikin45
98Mariano Piccoli (29293)ITALampre-Daikin34
99Ján Svorada (31307)CZELampre-Daikin102
101Maximilian Sciandri (33136)GBRLinda McCartney Racing Team67
102Pascal Richard (36107)SUILinda McCartney Racing TeamDNF
103Tayeb Braikia (26115)DENLinda McCartney Racing Team114
104Bjørnar Vestøl (2634)NORLinda McCartney Racing Team125
105Ciarán Power (2454)IRELinda McCartney Racing Team122
106Maurizio De Pasquale (31131)ITALinda McCartney Racing Team111
107David McKenzie (25329)AUSLinda McCartney Racing Team113
108Matthew Stephens (3091)GBRLinda McCartney Racing TeamDNF
109Benjamin Brooks (21102)AUSLinda McCartney Racing TeamDNF
111Stefano Cattai (32215)ITABrescialat41
112Daniele Contrini (25320)ITABrescialat106
113Cristiano Frattini (2775)ITABrescialatDNF
114Serhiy Honchar (29363)UKRBrescialat9
115Christian Moreni (27222)ITABrescialatDNF
116Davide Rebellin (28327)ITABrescialat29
117Alessandro Spezialetti (25168)ITABrescialatDNF
118Denis Zanette (30100)ITABrescialatDNF
119Marco Zanotti (26161)ITABrescialat116
121Davide Bramati (323)ITAMapei-Quick Step75
122Rinaldo Nocentini (22279)ITAMapei-Quick Step64
123Giuliano Figueras (24159)ITAMapei-Quick StepDNF
124Paolo Fornaciari (29149)ITAMapei-Quick Step79
125Paolo Lanfranchi (31341)ITAMapei-Quick Step12
126William Chann McRae (28264)USAMapei-Quick Step17
127Andrea Noè (31167)ITAMapei-Quick Step4
128Pavel Tonkov (31142)RUSMapei-Quick Step5
129Axel Merckx (27327)BELMapei-Quick Step25
131Stefano Garzelli (26350)ITAMercatone Uno1
132Daniele De Paoli (26207)ITAMercatone Uno36
133Marco Velo (26104)ITAMercatone UnoDNF
134Enrico Zaina (32278)ITAMercatone UnoDNF
135Ermanno Brignoli (30304)ITAMercatone Uno82
136Simone Borgheresi (31334)ITAMercatone Uno112
137Riccardo Forconi (3018)ITAMercatone Uno27
138Fabiano Fontanelli (3568)ITAMercatone Uno93
139Marco Pantani (30169)ITAMercatone Uno28
141Evgueni Berzin (3028)RUSMobilvetta Design-RossinDNF
142Filippo Baldo (25168)ITAMobilvetta Design-Rossin32
143Ivan Quaranta (25199)ITAMobilvetta Design-RossinDNF
144Mirko Gualdi (31359)ITAMobilvetta Design-Rossin40
145Mario Manzoni (30352)ITAMobilvetta Design-Rossin86
146Milan Kadlec (25261)CZEMobilvetta Design-Rossin100
147Graziano Recinella (24353)ITAMobilvetta Design-RossinDNF
148Paolo Valoti (2973)ITAMobilvetta Design-RossinDNF
149Alberto Ongarato (24343)ITAMobilvetta Design-Rossin90
151José Jaime González (31338)COLAguardiente Nectar-Selle Italia31
152Hernán Buenahora (33105)COLAguardiente Nectar-Selle Italia6
153Raul Alexander Montaña Herrera (28283)COLAguardiente Nectar-Selle Italia65
154Freddy Excelino González (2513)COLAguardiente Nectar-Selle ItaliaDNF
155Rubén Alveiro Marín (3224)COLAguardiente Nectar-Selle Italia77
156Andris Naudužs (25238)LATAguardiente Nectar-Selle ItaliaDNF
157Fortunato Baliani (25360)ITAAguardiente Nectar-Selle Italia71
158Alessio Girelli (28158)ITAAguardiente Nectar-Selle ItaliaDNF
159Leonardo Scarselli (2563)ITAAguardiente Nectar-Selle Italia107
161Niki Aebersold (27361)SUIRabobank68
162Erik Dekker (29314)NEDRabobank121
163Coen Boerman (23232)NEDRabobankDNF
164Steven de Jongh (26218)NEDRabobank126
165Addy Engels (2315)NEDRabobank80
166Karsten Kroon (24163)NEDRabobank103
167Matthé Pronk (260)NEDRabobank110
168Aart Vierhouten (30104)NEDRabobankDNF
169Marcel Duijn (2350)NEDRabobankDNF
171Mario Cipollini (33101)ITASaecoDNF
172Paolo Savoldelli (2755)ITASaeco24
173Giuseppe Calcaterra (35204)ITASaeco118
174Alessio Galletti (3297)ITASaeco120
175Pavel Padrnos (29196)CZESaeco26
176Dario Pieri (24304)ITASaecoDNF
177Biagio Conte (3285)ITASaeco78
178Mario Scirea (35328)ITASaeco56
179Francesco Secchiari (27311)ITASaeco59
181Francesco Casagrande (29290)ITAVini Caldirola-Sidermec2
182Massimo Donati (33164)ITAVini Caldirola-Sidermec53
183Roberto Conti (35197)ITAVini Caldirola-Sidermec44
184Mauro Zanetti (2787)ITAVini Caldirola-Sidermec62
185Marco Milesi (30152)ITAVini Caldirola-Sidermec117
186Gianluca Bortolami (31307)ITAVini Caldirola-Sidermec96
187Matthew White (26129)AUSVini Caldirola-Sidermec101
188Filippo Casagrande (26338)ITAVini Caldirola-Sidermec60
189Ruggero Borghi (3018)ITAVini Caldirola-SidermecDNF
191Elio Aggiano (28108)ITAVitalico Seguros81
192Santiago Blanco (2618)ESPVitalico Seguros11
193Luis Orán Castañeda (20265)COLVitalico Seguros88
194Juan Carlos Domínguez (2979)ESPVitalico SegurosDNF
195Jan Hruška (25147)CZEVitalico Seguros14
196Álvaro González de Galdeano (30179)ESPVitalico Seguros49
197Miguel Ángel Martín (27260)ESPVitalico Seguros37
198Iván Ramiro Parra (24260)COLVitalico SegurosDNF
199Victor Hugo Peña (25356)COLVitalico Seguros15