Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 1997. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1996. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1998.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
17 May 19971VenetieVenetie127Vlakke etappeM. Cipollini3056ITA123
18 May 19972MestreCervia211Vlakke etappeM. Cipollini3057ITA123
19 May 19973SantarcangeloSan Marino18TijdritP. Tonkov2899RUS1234
20 May 19974San MarinoArezzo155BergetappeM. Cipollini3059ITA12
21 May 19975ArezzoTerminillo215BergetappeP. Tonkov28101RUS123
22 May 19976RietiLanciano205Half-bergetappeR. Sgambelluri2346ITA12
23 May 19977LancianoMondragone206BergetappeM. Wüst29290GER12
24 May 19978MondragoneCava de' Tirreni210BergetappeM. Manzoni27314ITA12
25 May 19979Cava de' TirreniCastrovillari233Half-bergetappeD. Konychev31106RUS123
26 May 199710CastrovillariTaranto186Vlakke etappeM. Cipollini3065ITA12
28 May 199711Lido Di CamaioreLido Di Camaiore163Half-bergetappeG. Missaglia26308ITA12
29 May 199712La SpeziaVarazze214BergetappeG. Di Grande23264ITA12
30 May 199713VarazzeCuneo146Vlakke etappeG. Magnusson27329SWE12
31 May 199714RacconigiCervinia238BergetappeI. Gotti2864ITA123
01 Jun 199715VerresBorgomanero170BergetappeA. Baronti29362ITA123
02 Jun 199716BorgomaneroDalmine156Vlakke etappeF. Fontanelli3239ITA12
03 Jun 199717DalmineVerona190Vlakke etappeM. Gualdi28331ITA12
04 Jun 199718Baselga di PineCavalese39TijdritS. Honchar26336UKR12
05 Jun 199719PredazzoPfalzen220BergetappeJ. Rubiera24129ESP1
06 Jun 199720BrunicoTonalepas179BergetappeJ. González28313COL12
07 Jun 199721MaleEdolo239BergetappeP. Tonkov28118RUS1
08 Jun 199722Boario TermeMilaan165Vlakke etappeM. Cipollini3078ITA1234
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
17 May 19971M. Cipollini3056ITAM. Cipollini3056ITAN/AD. Konychev3198RUS?Mapei-GBAmore & Vita123
18 May 19972M. Cipollini3057ITAM. Cipollini3057ITAN/AD. Konychev3199RUS?Mapei-GBMapei-GB123
19 May 19973P. Tonkov2899RUSM. Cipollini3058ITAP. Tonkov2899RUSD. Konychev31100RUS?Mapei-GBMapei-GB1234
20 May 19974P. Tonkov28100RUSM. Cipollini3059ITAP. Tonkov28100RUSD. Konychev31101RUS?Mapei-GBSaeco12
21 May 19975P. Tonkov28101RUSM. Cipollini3060ITAP. Tonkov28101RUSD. Konychev31102RUS?SaecoSaeco123
22 May 19976P. Tonkov28102RUSM. Cipollini3061ITAP. Tonkov28102RUSD. Konychev31103RUS?SaecoSaeco12
23 May 19977P. Tonkov28103RUSM. Cipollini3062ITAP. Tonkov28103RUSD. Konychev31104RUS?SaecoSaeco12
24 May 19978P. Tonkov28104RUSM. Cipollini3063ITAM. Piccoli26255ITAD. Konychev31105RUS?Asics-CGASaeco12
25 May 19979P. Tonkov28105RUSM. Cipollini3064ITAM. Piccoli26256ITAD. Konychev31106RUS?Asics-CGASaeco123
26 May 199710P. Tonkov28106RUSM. Cipollini3065ITAM. Piccoli26257ITAD. Konychev31107RUS?Asics-CGASaeco12
28 May 199711P. Tonkov28108RUSM. Cipollini3067ITAM. Piccoli26259ITAD. Konychev31109RUS?Asics-CGARoslotto-ZG Mobili12
29 May 199712P. Tonkov28109RUSM. Cipollini3068ITAM. Piccoli26260ITAD. Konychev31110RUS?Asics-CGARoslotto-ZG Mobili12
30 May 199713P. Tonkov28110RUSM. Cipollini3069ITAM. Piccoli26261ITAD. Konychev31111RUS?Asics-CGASaeco12
31 May 199714I. Gotti2864ITAM. Cipollini3070ITAJ. González28307COLD. Konychev31112RUS?PoltiPolti123
01 Jun 199715I. Gotti2865ITAM. Cipollini3071ITAJ. González28308COLD. Konychev31113RUS?Asics-CGAPolti123
02 Jun 199716I. Gotti2866ITAM. Cipollini3072ITAJ. González28309COLD. Konychev31114RUS?Asics-CGAPolti12
03 Jun 199717I. Gotti2867ITAM. Cipollini3073ITAJ. González28310COLD. Konychev31115RUS?PoltiPolti12
04 Jun 199718I. Gotti2868ITAM. Cipollini3074ITAJ. González28311COLD. Konychev31116RUS?PoltiPolti12
05 Jun 199719I. Gotti2869ITAM. Cipollini3075ITAJ. González28312COLD. Konychev31117RUS?Kelme-Costa BlancaPolti1
06 Jun 199720I. Gotti2870ITAM. Cipollini3076ITAJ. González28313COLD. Konychev31118RUS?Kelme-Costa BlancaSaeco12
07 Jun 199721I. Gotti2871ITAM. Cipollini3077ITAJ. González28314COLD. Konychev31119RUS?Kelme-Costa BlancaSaeco1
08 Jun 199722I. Gotti2872ITAM. Cipollini3078ITAJ. González28315COLD. Konychev31120RUSD. Konychev31120RUSKelme-Costa BlancaSaeco1234

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementI. Gotti2872
PuntenklassementM. Cipollini3078
BergklassementJ. González28315
IntergiroD. Konychev31120
StrijdlustklassementD. Konychev31120
PloegenklassementKelme-Costa Blanca
PloegenpuntenklassementSaeco

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 1997
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Pavel Tonkov (28142)RUSMapei-GB21
2Gianni Bugno (33137)DITAMapei-GB759
3Giuseppe Di Grande (23297)DITAMapei-GB70
4Davide Bramati (292)ITAMapei-GB960
5Gianni Faresin (31350)ITAMapei-GB280
6Paolo Lanfranchi (28341)ITAMapei-GBNP210
7Gabriele Missaglia (26342)ITAMapei-GB530
8Gianluca Pianegonda (28281)ITAMapei-GB1010
9Ján Svorada (28307)CZEMapei-GBAB74
10Zbigniew Spruch (31200)POLMapei-GB1000
11Stefano Faustini (28310)ITAAki-SafiNP70
12Michelangelo Cauz (26311)ITAAki-Safi1090
13Leonardo Calzavara (22205)ITAAki-Safi350
14Oscar Dalla Costa (24244)ITAAki-Safi900
15Endrio Leoni (28313)ITAAki-SafiAB194
16Mauro Radaelli (29232)ITAAki-SafiAB70
17Emiliano Murtas (2469)ITAAki-SafiAB150
18Serhiy Honchar (26363)DUKRAki-Safi50
19Nicola Miceli (2634)ITAAki-Safi40
20Denis Zanette (27100)ITAAki-Safi771
21Riccardo Forconi (2718)DITAAmore & Vita210
22Glenn Magnusson (27361)SWEAmore & Vita851
23Nicolai Bo Larsen (25233)DENAmore & VitaAB191
24Filippo Meloni (2879)ITAAmore & VitaHD50
25Giampaolo Mondini (24351)DITAAmore & Vita670
26Marco Vergnani (27353)ITAAmore & Vita550
27Sandro Giacomelli (21212)ITAAmore & Vita1080
28Dario Andriotto (24249)ITAAmore & VitaAB170
29Michele Laddomada (2518)ITAAmore & Vita650
30Andrea Patuelli (26238)ITAAmore & Vita490
31Alessandro Baronti (3027)ITAAsics-CGA700
32Enrico Zaina (29277)ITAAsics-CGANP133
33Mario Chiesa (30226)ITAAsics-CGA820
34Enrico Bonetti (27175)ITAAsics-CGAAB190
35Filippo Simeoni (25318)DITAAsics-CGAAB130
36Maurizio Molinari (30158)ITAAsics-CGA570
37Oscar Pozzi (25186)ITAAsics-CGAAB140
38Aleksandr Chefer (25307)KAZAsics-CGAAB190
39Fabio Roscioli (31348)ITAAsics-CGA630
40Andrea Noè (28167)ITAAsics-CGA110
41Evgueni Berzin (2728)RUSBatik-Del Monte205
42Ermanno Brignoli (27304)ITABatik-Del MonteAB110
43Andrea Brognara (2636)ITABatik-Del MonteAB190
44Bruno Cenghialta (34208)ITABatik-Del Monte400
45Gabriele Colombo (2550)ITABatik-Del MonteAB90
46Francesco Frattini (30164)ITABatik-Del Monte710
47Armin Meier (27240)DSUIBatik-Del MonteAB80
48Nicola Minali (27233)DITABatik-Del MonteNP51
49Alessandro Spezialetti (22168)ITABatik-Del MonteAB190
50Alberto Volpi (34204)DITABatik-Del Monte160
51Wladimir Belli (26341)DITABrescialat-Oyster60
52Fabrizio Bontempi (30242)ITABrescialat-Oyster1020
53Daniele Contrini (22320)ITABrescialat-OysterAB140
54Marco Della Vedova (253)ITABrescialat-Oyster600
55Cristiano Frattini (2475)ITABrescialat-Oyster860
56Marco Milesi (27152)ITABrescialat-OysterAB60
57Mariano Piccoli (26293)ITABrescialat-Oyster481
58Omar Enrique Pumar (26286)VENBrescialat-Oyster730
59Roberto Sgambelluri (2386)DITABrescialat-Oyster320
60Marco Velo (23104)DITABrescialat-Oyster300
61Paolo Valoti (2673)ITACantina Tollo-CarrierNP70
62Alessandro Pozzi (27310)ITACantina Tollo-Carrier740
63Germano Pierdomenico (3019)ITACantina Tollo-Carrier360
64Uwe Peschel (28239)GERCantina Tollo-Carrier1040
65Martin Hvastija (27213)DSLOCantina Tollo-Carrier590
66Massimiliano Gentili (25288)ITACantina Tollo-Carrier230
67Andrea Dolci (27224)ITACantina Tollo-CarrierAB120
68Lorenzo Di Silvestro (27166)ITACantina Tollo-CarrierAB130
69Marco Antonio Di Renzo (27334)ITACantina Tollo-Carrier1100
70Andrea Paluan (31134)ITACantina Tollo-Carrier420
71Gianluca Bortolami (28307)DITAFestina-Lotus340
72Bruno Boscardin (27149)SUIFestina-Lotus660
73Félix Manuel García (28184)ESPFestina-Lotus110
74Patrice Halgand (23121)FRAFestina-LotusAB70
75Jaime Javier Hernández (25164)ESPFestina-Lotus640
76Fabian Jeker (28215)SUIFestina-Lotus310
77Thierry Laurent (30291)DFRAFestina-LotusDSQ110
78Lylian Lebreton (25176)FRAFestina-Lotus680
79Marcel Wüst (29329)GERFestina-Lotus1050
80Valerio Tebaldi (31364)ITAFestina-Lotus690
81Juan Carlos Domínguez (2679)ESPKelme-Costa BlancaAB90
82Arsenio González (37113)ESPKelme-Costa Blanca520
83Ángel Edo (26331)ESPKelme-Costa BlancaAB191
84Marcos Antonio Serrano (24296)DESPKelme-Costa Blanca80
85Hernán Buenahora (30105)DCOLKelme-Costa BlancaAB80
86José Jaime González (28338)DCOLKelme-Costa Blanca150
87José-Luis Rubiera (24155)ESPKelme-Costa Blanca100
88Francisco Cabello (2842)DESPKelme-Costa Blanca810
89José Javier Gómez (23105)ESPKelme-Costa Blanca220
90José Ángel Vidal (27246)ESPKelme-Costa Blanca780
91Vladimir Poulnikov (31360)UKRKross-Selle ItaliaDSQ113
92Celio Roberto Roncancio (31111)COLKross-Selle ItaliaAB150
93Marco Gili (23236)ITAKross-Selle ItaliaDSQ110
94Álvaro Lozano (3347)COLKross-Selle Italia500
95Vassili Davidenko (27106)USAKross-Selle ItaliaDSQ190
96Simone Biasci (2786)ITAKross-Selle ItaliaAB60
97Alessandro Calzolari (25362)ITAKross-Selle ItaliaAB60
98Angelo Citracca (28145)ITAKross-Selle ItaliaAB130
99Roberto Moretti (27156)ITAKross-Selle ItaliaDSQ110
100Stefano Giraldi (2960)ITAKross-Selle Italia950
101Marco Pantani (27169)DITAMercatone UnoNP92
102Massimo Podenzana (35337)ITAMercatone Uno171
103Oscar Pelliccioli (320)ITAMercatone Uno390
104Stefano Garzelli (23350)DITAMercatone Uno90
105Mario Traversoni (2579)ITAMercatone UnoAB190
106Dario Bottaro (30238)ITAMercatone Uno990
107Simone Borgheresi (28334)ITAMercatone UnoAB10
108Roberto Conti (32197)DITAMercatone Uno180
109Sergio Barbero (28165)DITAMercatone Uno430
110Marcello Siboni (3215)ITAMercatone Uno260
111Fabio Baldato (2917)ITAMG-TechnogymAB193
112Stefano Casagranda (24100)ITAMG-TechnogymAB110
113Paolo Bettini (2391)ITAMG-Technogym250
114Michele Coppolillo (29349)ITAMG-Technogym330
115Fabiano Fontanelli (3268)DITAMG-Technogym922
116Angelo Lecchi (30200)ITAMG-Technogym560
117Roberto Pistore (2642)ITAMG-TechnogymAB190
118Mauro-Antonio Santaromita (32286)ITAMG-Technogym1070
119Nicola Loda (25339)ITAMG-Technogym440
120Gilberto Simoni (25310)ITAMG-TechnogymNP130
121Leonardo Piepoli (25302)DSUIRefin-MobilvettaAB210
122Felice Puttini (29286)SUIRefin-Mobilvetta270
123Luca Mazzanti (23147)ITARefin-Mobilvetta410
124Elio Aggiano (25107)ITARefin-MobilvettaAB190
125Gabriele Balducci (21240)ITARefin-MobilvettaAB80
126Sergei Uslamin (34128)RUSRefin-Mobilvetta510
127Tobias Steinhauser (26161)GERRefin-MobilvettaNP180
128Jörgen Werner (26346)GERRefin-MobilvettaAB190
129Marco Lietti (3272)ITARefin-MobilvettaAB190
130Mauro Bettin (28192)ITARefin-Mobilvetta880
131Andrea Ferrigato (27303)ITARoslotto-ZG MobiliAB71
132Marco Fincato (26268)ITARoslotto-ZG Mobili460
133Piotr Ugrumov (36161)LATRoslotto-ZG MobiliNP141
134Dmitri Konychev (31143)RUSRoslotto-ZG Mobili372
135Vjatjeslav Djavanian (2887)RUSRoslotto-ZG Mobili800
136Torsten Schmidt (25133)GERRoslotto-ZG Mobili870
137Paolo Savoldelli (2455)DITARoslotto-ZG Mobili130
138Pavel Padrnos (26196)CZERoslotto-ZG Mobili450
139Mario Manzoni (27352)ITARoslotto-ZG MobiliNP200
140Alexei Sivakov (25175)RUSRoslotto-ZG Mobili470
141Vladislav Bobrik (26176)RUSRos Mary-MinottiAB120
142Roberto Caruso (3039)ITARos Mary-Minotti760
143Daniele De Paoli (23207)ITARos Mary-Minotti290
144Fausto Dotti (2923)ITARos Mary-Minotti540
145Alessio Galletti (2996)ITARos Mary-MinottiAB190
146Stefano Finesso (25196)ITARos Mary-Minotti580
147Michele Poser (2872)ITARos Mary-Minotti610
148David Tani (27266)ITARos Mary-Minotti840
149Maurizio Tomi (28179)ITARos Mary-MinottiHD30
150Manuel Scopsi (23242)ITARos Mary-MinottiAB190
151Ivan Gotti (2895)DITASaeco11
152Mario Cipollini (30101)DITASaeco8916
153Giuseppe Calcaterra (32204)ITASaeco1031
154Massimo Donati (30164)ITASaeco380
155Gian-Matteo Fagnini (26263)ITASaecoDSQ50
156Paolo Fornaciari (26149)ITASaeco980
157Dario Frigo (23286)DITASaeco140
158Alexandre Moos (24191)SUISaeco720
159Roberto Petito (26150)ITASaeco240
160Mario Scirea (32328)ITASaecoAB60
161Filippo Casagrande (23338)ITAScrigno-GaerneAB191
162Stefano Casagrande (34242)ITAScrigno-GaerneAB80
163Francesco Secchiari (24311)ITAScrigno-GaerneAB210
164Alessio Barbagli (27212)ITAScrigno-GaerneAB210
165Massimo Apollonio (2792)ITAScrigno-Gaerne830
166Andrea Vatteroni (27363)ITAScrigno-GaerneAB190
167Cristian Gasperoni (26259)ITAScrigno-GaerneAB190
168Mirko Rossato (28206)ITAScrigno-GaerneAB190
169Sauro Gallorini (25210)ITAScrigno-Gaerne970
170Paolo Alberati (2479)ITAScrigno-Gaerne930
171Luc Leblanc (30331)DFRAPoltiAB190
172Axel Merckx (24327)DBELPolti190
173Rossano Brasi (2527)ITAPolti910
174Enrico Cassani (25136)ITAPolti1060
175Mirko Celestino (23104)ITAPoltiAB170
176Mirko Crepaldi (2519)ITAPolti790
177Mirko Gualdi (28359)ITAPolti620
178Giuseppe Guerini (27137)ITAPolti30
179Serhiy Utchakov (2950)UKRPolti942
180Fabio Sacchi (2339)DITAPoltiAB190

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Saeco10 6 1.00 1.09 0.85
Mapei-GB10 5 1.00 0.95 0.82
Kelme-Costa Blanca10 2 0.77 1.26 0.55
Roslotto-ZG Mobili10 2 0.77 0.71 0.44
Festina-Lotus10 1 0.47 1.04 0.55
Brescialat-Oyster10 1 0.47 1.11 0.68
Asics-CGA10 1 0.47 -0.66 0.35
Amore & Vita10 1 0.47 0.12 0.31
Polti10 1 0.47 0.09 0.67
MG-Technogym10 1 0.47 -0.21 0.22
Aki-Safi10 1 0.47 0.02 0.56
Ros Mary-Minotti10 0 0.14 -0.24 0.18
Cantina Tollo-Carrier10 0 0.14 0.13 0.28
Refin-Mobilvetta10 0 0.14 -1.09 0.15
Mercatone Uno10 0 0.14 1.36 0.53
Scrigno-Gaerne10 0 0.14 -2.41 0.01
Kross-Selle Italia10 0 0.14 -2.52 0.04
Batik-Del Monte10 0 0.14 -0.72 0.25