Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 1996. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1995. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1997.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
18 May 19961AtheneAthene170Vlakke etappeS. Martinello33119ITA123
19 May 19962EleusisNaupactus231Half-bergetappeG. Magnusson26318SWE12
20 May 19963MissolonghiIoannina188BergetappeG. Lombardi26334ITA123
22 May 19964OstuniOstuni147Vlakke etappeM. Cipollini2961ITA123
23 May 19965MetapontoCrotone188Vlakke etappeÁ. Edo25292ESP123
24 May 19966CrotoneCatanzaro182Half-bergetappeP. Hervé31315FRA12
25 May 19967AmanteaMonte Sirino164BergetappeD. Rebellin24290ITA1
26 May 19968Vallo di DianoNapels135Vlakke etappeM. Cipollini2965ITA12
27 May 19969NapelsFiuggi184Vlakke etappeE. Zaina28243ITA12
28 May 199610ArezzoPrato164Half-bergetappeR. Massi30253ITA1
29 May 199611PratoMarina di Massa130Vlakke etappeM. Cipollini2968ITA12
30 May 199612AullaLoano195Vlakke etappeF. Fontanelli3136ITA12
31 May 199613LoanoPrato Nevoso109BergetappeP. Tonkov27111RUS1
01 Jun 199614Santuario di VicoforteBriancon204BergetappeP. Richard3277SUI1
02 Jun 199615BrianconAosta226Half-bergetappeG. Bugno32109ITA1
03 Jun 199616AostaLausanne163Half-bergetappeA. Gontchenkov2660UKR1
04 Jun 199617LausanneBiella226Half-bergetappeN. Larsen24207DEN12
05 Jun 199618MedaVicenza210Vlakke etappeM. Cipollini2975ITA1
06 Jun 199619VicenzaMarostica60TijdritE. Berzin263RUS1
07 Jun 199620MarosticaPordoipas221BergetappeE. Zaina28254ITA1
08 Jun 199621CavaleseAprica250BergetappeI. Gotti2772ITA12
09 Jun 199622SondrioMilaan173Vlakke etappeS. Utchakov2829UKR12
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandGran Premio Lotteria Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
18 May 19961S. Martinello33119ITAS. Martinello33119ITAF. Fontanelli3124ITAD. Contrini21276ITA??Scrigno-Blue StormScrigno-Blue Storm123
19 May 19962S. Martinello33120ITAS. Zanini27116ITAF. Fontanelli3125ITAF. Bontempi29199ITA??Scrigno-Blue StormScrigno-Blue Storm12
20 May 19963S. Zanini27117ITAS. Zanini27117ITAF. Fontanelli3126ITAF. Bontempi29200ITA??Scrigno-Blue StormScrigno-Blue Storm123
22 May 19964S. Martinello33123ITAS. Martinello33123ITAF. Fontanelli3128ITAF. Bontempi29202ITA??Scrigno-Blue StormScrigno-Blue Storm123
23 May 19965S. Martinello33124ITAS. Martinello33124ITAF. Fontanelli3129ITAF. Bontempi29203ITA??Scrigno-Blue StormScrigno-Blue Storm123
24 May 19966P. Hervé31315FRAS. Martinello33125ITAF. Fontanelli3130ITAF. Bontempi29204ITA??SaecoSaeco12
25 May 19967D. Rebellin24290ITAS. Martinello33126ITAF. Fontanelli3131ITAF. Bontempi29205ITA??PoltiSaeco1
26 May 19968D. Rebellin24291ITAS. Martinello33127ITAF. Fontanelli3132ITAF. Bontempi29206ITA??PoltiSaeco12
27 May 19969D. Rebellin24292ITAS. Martinello33128ITAF. Fontanelli3133ITAF. Bontempi29207ITA??PoltiSaeco12
28 May 199610D. Rebellin24293ITAS. Martinello33129ITAF. Fontanelli3134ITAF. Bontempi29208ITA??Gewiss-PlaybusSaeco1
29 May 199611D. Rebellin24294ITAS. Martinello33130ITAF. Fontanelli3135ITAF. Bontempi29209ITA??Gewiss-PlaybusSaeco12
30 May 199612D. Rebellin24295ITAF. Guidi2447ITAF. Fontanelli3136ITAF. Bontempi29210ITA??Gewiss-PlaybusSaeco12
31 May 199613P. Tonkov27111RUSS. Martinello33132ITAM. Piccoli25262ITAF. Bontempi29211ITA??Gewiss-PlaybusSaeco1
01 Jun 199614P. Tonkov27112RUSF. Guidi2449ITAM. Piccoli25263ITAF. Bontempi29212ITA??CarreraPanaria-Vinavil1
02 Jun 199615P. Tonkov27113RUSF. Guidi2450ITAM. Piccoli25264ITAF. Bontempi29213ITA??CarreraSaeco1
03 Jun 199616P. Tonkov27114RUSF. Guidi2451ITAM. Piccoli25265ITAF. Bontempi29214ITA??CarreraSaeco1
04 Jun 199617P. Tonkov27115RUSF. Guidi2452ITAM. Piccoli25266ITAF. Guidi2452ITA??CarreraSaeco12
05 Jun 199618P. Tonkov27116RUSF. Guidi2453ITAM. Piccoli25267ITAF. Guidi2453ITA??CarreraSaeco1
06 Jun 199619P. Tonkov27117RUSF. Guidi2454ITAM. Piccoli25268ITAF. Guidi2454ITA??Gewiss-PlaybusPanaria-Vinavil1
07 Jun 199620A. Olano26136ESPF. Guidi2455ITAM. Piccoli25269ITAF. Guidi2455ITA??CarreraPanaria-Vinavil1
08 Jun 199621P. Tonkov27119RUSF. Guidi2456ITAM. Piccoli25270ITAF. Guidi2456ITA??CarreraPanaria-Vinavil12
09 Jun 199622P. Tonkov27120RUSF. Guidi2457ITAM. Piccoli25271ITAF. Guidi2457ITA?F. Guidi2457ITACarreraPanaria-Vinavil12

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementP. Tonkov27120
PuntenklassementF. Guidi2457
BergklassementM. Piccoli25271
IntergiroF. Guidi2457
StrijdlustklassementF. Guidi2457
PloegenklassementCarrera
PloegenpuntenklassementPanaria-Vinavil

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 1996
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Abraham Olano (26160)DESPMapei-GB30
2Adriano Baffi (33328)ITAMapei-GB795
3Manuel Beltrán (2534)DESPMapei-GB280
4Gianluca Bortolami (27307)DITAMapei-GBNP60
5Giuseppe Di Grande (22297)DITAMapei-GB260
6Manuel Fernández (25126)ESPMapei-GB210
7Daniele Nardello (23333)ITAMapei-GBNP130
8Andrea Noè (27167)ITAMapei-GB370
9Paolo Lanfranchi (27341)ITAMapei-GB150
11Dmitri Konychev (30143)RUSAki-GipiemmeNP172
12Giuseppe Citterio (2996)ITAAki-GipiemmeAB21
13Michelangelo Cauz (25311)ITAAki-GipiemmeAB210
14Stefano Faustini (27310)ITAAki-Gipiemme70
15Gianluca Gorini (25256)ITAAki-GipiemmeAB210
16Erwan Menthéour (232)FRAAki-GipiemmeNP20
17Andrei Teteriouk (28285)KAZAki-Gipiemme130
18Franco Vona (31315)ITAAki-Gipiemme433
19Denis Zanette (26100)ITAAki-Gipiemme541
21Zenon Jaskula (3427)DPOLBrescialat200
22Mariano Piccoli (25293)ITABrescialat461
23Fabrizio Bontempi (29242)ITABrescialat520
24Marco Milesi (26152)ITABrescialat880
25Massimo Strazzer (26318)ITABrescialatAB60
26Marco Velo (22104)DITABrescialat810
27Marco Della Vedova (244)ITABrescialat340
28Daniele Contrini (21320)ITABrescialatAB170
29Fausto Dotti (2824)ITABrescialat320
31Claudio Chiappucci (33123)ITACarreraAB201
32Enrico Zaina (28278)ITACarrera21
33Beat Zberg (2552)SUICarrera120
34Oscar Pelliccioli (310)ITACarrera230
35Sergio Barbero (27165)DITACarrera580
36Marco Artunghi (26354)ITACarrera890
37Stefano Checchin (29109)ITACarrera410
38Filippo Simeoni (24319)DITACarrera490
39Mario Traversoni (2480)ITACarreraAB130
41Pavel Tonkov (27142)RUSPanaria-Vinavil10
42Wladimir Belli (25341)DITAPanaria-Vinavil360
43Davide Bramati (283)ITAPanaria-Vinavil710
44Roberto Conti (31197)DITAPanaria-VinavilAB210
45Gianni Faresin (30350)ITAPanaria-Vinavil190
46Alessio Galletti (2897)ITAPanaria-Vinavil730
47Marco Serpellini (23321)ITAPanaria-Vinavil680
48Gabriele Missaglia (25342)ITAPanaria-Vinavil570
49Zbigniew Spruch (30200)POLPanaria-Vinavil470
51Bruno Boscardin (26149)SUIFestina800
52Félix Manuel García (27184)ESPFestina170
53Pascal Hervé (31353)DFRAFestinaAB200
54Stephen Hodge (34348)DAUSFestina760
55Jean-Cyril Robin (26308)FRAFestina90
56Juan Rodrigo Arenas (28247)ESPFestinaAB130
57Lylian Lebreton (24177)FRAFestinaAB30
58Joona Laukka (241)FINFestina140
59David Plaza (25363)ESPFestinaAB150
61Evgueni Berzin (2628)RUSGewiss-Playbus104
62Gabriele Colombo (2451)ITAGewiss-PlaybusAB200
63Stefano Zanini (27159)DITAGewiss-PlaybusAB101
64Ermanno Brignoli (26304)ITAGewiss-Playbus750
65Bruno Cenghialta (33208)ITAGewiss-Playbus180
66Ivan Gotti (2795)DITAGewiss-Playbus50
67Alberto Volpi (33204)DITAGewiss-PlaybusAB130
68Andrea Brognara (2536)ITAGewiss-Playbus930
69Davide Perona (2827)ITAGewiss-Playbus670
71Nelson Rodríguez (30227)COLSelle Italia-Glacial240
72Henry Cardenas (30244)COLSelle Italia-GlacialAB90
73Angel Yesid Camargo (2940)COLSelle Italia-GlacialAB120
74Celio Roberto Roncancio (30111)COLSelle Italia-Glacial510
75Álvaro Sierra (2988)COLSelle Italia-Glacial820
76Roberto Caruso (2939)ITASelle Italia-Glacial660
77Nicola Miceli (2534)ITASelle Italia-GlacialAB80
78Stefano Giraldi (2861)ITASelle Italia-GlacialHD100
79Jacques Jolidon (26352)SUISelle Italia-GlacialAB50
81Laudelino Cubino (3331)DESPKelme-ArtiachAB82
82Hernán Buenahora (29105)DCOLKelme-Artiach110
83Juan Carlos Domínguez (2579)ESPKelme-ArtiachHD130
84Ángel Edo (25331)ESPKelme-ArtiachHD130
85José Ángel Vidal (26246)ESPKelme-Artiach850
86Quintino Rodrigues (25181)PORKelme-Artiach780
87José Luis Sánchez (23310)ESPKelme-Artiach610
88Ignacio García (27331)ESPKelme-Artiach720
89León Giner (23334)ESPKelme-ArtiachAB130
91Gianni Bugno (32138)DITAMG-Technogym298
92Stefano Casagranda (23100)ITAMG-TechnogymAB200
93Michele Coppolillo (28350)ITAMG-TechnogymNP200
94Carlo Finco (2835)ITAMG-Technogym250
95Fabiano Fontanelli (3168)DITAMG-TechnogymAB131
96Angelo Lecchi (29200)ITAMG-TechnogymNP20
97Nicola Loda (24340)ITAMG-Technogym560
98Pascal Richard (32107)SUIMG-TechnogymNP193
99Marco Saligari (3144)ITAMG-Technogym443
101Marcel Wüst (28330)GERMX OndaAB10
102Tom Cordes (3032)NEDMX OndaHD100
103Claus Michael Møller (27271)DDENMX Onda970
104Antonio Miguel Díaz (27311)ESPMX OndaHD100
105Germán Nieto (23197)ESPMX OndaHD60
106José Luis Santamaría (27185)ESPMX OndaAB80
107Alfredo Irusta (28175)ESPMX OndaNP60
108Francisco Javier Cerezo (25176)ESPMX Onda980
109José Manuel Uría (26212)ESPMX Onda740
111Djamolidine Abduzhaparov (32124)DUZBRefinAB201
112Felice Puttini (28287)SUIRefinAB210
113Rodolfo Massi (30287)DITARefin350
114Cristian Salvato (24318)ITARefin830
115Leonardo Piepoli (24303)DSUIRefin380
116Heinz Imboden (34178)SUIRefin500
117Mauro Bettin (27192)ITARefin640
118Sergei Uslamin (33128)RUSRefin450
119Asiat Saitov (31181)RUSRefinAB130
121Piotr Ugrumov (35161)LATRoslotto-ZG Mobili41
122Alexander Gontchenkov (2688)UKRRoslotto-ZG Mobili300
123Daniele Sgnaolin (25221)ITARoslotto-ZG MobiliAB90
124Marco Zen (33180)ITARoslotto-ZG Mobili330
125Mario Manzoni (26352)ITARoslotto-ZG Mobili860
126Stefano Cattai (28215)ITARoslotto-ZG MobiliAB210
127Vassili Davidenko (26106)USARoslotto-ZG MobiliAB180
128Vjatjeslav Djavanian (2787)RUSRoslotto-ZG Mobili690
129Alexei Sivakov (24176)RUSRoslotto-ZG Mobili700
131Mario Cipollini (29101)DITASaecoNP1912
132Francesco Casagrande (25290)DITASaeco310
133Giorgio Furlan (30114)ITASaecoNP212
134Silvio Martinello (33163)ITASaecoAB141
135Mario Scirea (31328)ITASaeco950
136Massimo Donati (29164)ITASaeco480
137Dario Frigo (22286)DITASaeco840
138Roberto Petito (25150)ITASaeco630
139Giuseppe Calcaterra (31204)ITASaeco911
141Riccardo Forconi (2618)DITAAmore et Vita-ForzArcore940
142Andrea Patuelli (25238)ITAAmore et Vita-ForzArcore530
143Glenn Magnusson (26361)SWEAmore et Vita-ForzArcoreNP190
144Dario Andriotto (23249)ITAAmore et Vita-ForzArcoreAB180
145Maurizio De Pasquale (27131)ITAAmore et Vita-ForzArcoreAB140
146Roberto Pelliconi (33229)ITAAmore et Vita-ForzArcore900
147Marco Vergnani (26353)ITAAmore et Vita-ForzArcore400
148Nicolai Bo Larsen (24234)DENAmore et Vita-ForzArcore270
149Michele Laddomada (2419)ITAAmore et Vita-ForzArcoreAB210
151Mirko Rossato (27206)ITAScrigno-Blue StormAB120
152Fabrizio Guidi (2479)ITAScrigno-Blue Storm620
153Filippo Casagrande (22338)ITAScrigno-Blue Storm871
154Francesco Secchiari (23311)ITAScrigno-Blue StormAB10
155Andrea Vatteroni (26363)ITAScrigno-Blue StormAB210
156Davide Casarotto (24348)ITAScrigno-Blue Storm650
157Aleksandr Chefer (24308)KAZScrigno-Blue Storm80
158Cristian Gasperoni (25259)ITAScrigno-Blue Storm600
159Amilcare Tronca (2467)ITAScrigno-Blue Storm390
161Dirk Baldinger (24309)GERPolti590
162Mirko Crepaldi (2420)ITAPoltiAB170
163Mauro Gianetti (32107)SUIPoltiNP190
164Giuseppe Guerini (26137)ITAPolti220
165Giovanni Lombardi (2711)ITAPolti921
166Serhiy Utchakov (2851)UKRPolti771
167Gianluca Pianegonda (27281)ITAPoltiAB130
168Davide Rebellin (24327)DITAPolti60
169Georg Totschnig (2537)AUTPoltiNP190
171Lars Kristian Johnsen (25312)NORTVM960
172Steffen Kjærgaard (2338)DNORTVMAB210
173Stéphane Petilleau (25134)FRATVM550
174Vladimir Poulnikov (30360)UKRTVM163
175Laurent Roux (23210)DFRATVM420
176Hendrik Redant (33242)BELTVMAB130
177Jesper Skibby (32102)DDENTVMAB111
178Niels van der Steen (24152)NEDTVMHD100
179Martin van Steen (26235)NEDTVMAB130

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Saeco9 5 1.00 -0.51 0.19
Polti9 3 0.92 -0.33 0.51
MG-Technogym9 3 0.92 -0.53 0.19
Carrera9 2 0.77 1.45 0.81
Gewiss-Playbus9 2 0.77 0.54 0.62
Amore et Vita-ForzArcore9 2 0.77 -0.68 0.20
Kelme-Artiach9 1 0.47 -0.70 0.40
Roslotto-ZG Mobili9 1 0.47 0.37 0.64
Refin9 1 0.47 0.20 0.16
Festina9 1 0.47 0.11 0.45
Panaria-Vinavil9 1 0.47 1.69 0.98
Scrigno-Blue Storm9 0 0.14 0.15 0.54
Brescialat9 0 0.14 0.87 0.38
Mapei-GB9 0 0.14 1.93 0.78
Selle Italia-Glacial9 0 0.14 -1.04 0.20
MX Onda9 0 0.14 -2.33 0.01
Aki-Gipiemme9 0 0.14 -0.26 0.42
TVM9 0 0.14 -0.94 0.28