Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 1995. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1994. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1996.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
13 May 19951PerugiaTerni215Half-bergetappeM. Cipollini2852ITA12345
14 May 19952FolignoAssisi19TijdritT. Rominger3447SUI1234
15 May 19953SpoletoMarotta162Vlakke etappeM. Cipollini2854ITA12
16 May 19954MondolfoLoreto192Vlakke etappeT. Rominger3449SUI123
17 May 19955RecanatiTortoreto182Half-bergetappeFi. Casagrande21292ITA1234
18 May 19956TraniTaranto165Vlakke etappeN. Minali25188ITA123
19 May 19957TarantoTerme Luigiane216Half-bergetappeM. Fondriest30123ITA123
20 May 19958Marina di AcquappesaMonte Sirino209BergetappeL. Cubino31354ESP12345
21 May 19959Terme La CaldaSalerno165Vlakke etappeR. Sørensen3030DEN1234
22 May 199510Telese TermeMaddaloni42TijdritT. Rominger3455SUI123
24 May 199511PietrasantaIl Ciocco176BergetappeE. Zaina27239ITA123
25 May 199512Borgo a MazzanoCento201Vlakke etappeJ. Svorada26269CZE123
26 May 199513CentoRovereto218BergetappeP. Richard3170SUI123
27 May 199514TrentoVal Senales240BergetappeO. Rincón2754COL123
28 May 199515Val SenalesLenzerheide185BergetappeM. Piccoli24259ITA12345
29 May 199516LenzerheideTreviglio224BergetappeG. Citterio2863ITA1234
30 May 199517Cenate SottoSelvino43TijdritT. Rominger3463SUI1234
31 May 199518StradellaSantuario di Vicoforte221Vlakke etappeD. Zanette2568ITA1234
01 Jun 199519MondoviBriancon130BergetappeP. Richard3176SUI123
02 Jun 199520BrianconGressoney-Saint-Jean203Half-bergetappeS. Utchakov2721UKR1234
03 Jun 199521Pont-Saint-MartinLuino190BergetappeE. Berzin24365RUS1234
04 Jun 199522LuinoMilaan148Vlakke etappeG. Lombardi25348ITA1234
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandGran Premio Lotteria Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
13 May 19951M. Cipollini2852ITAM. Cipollini2852ITAG. Guerini2587ITAM. Fondriest30117ITA??MG-TechnogymMercatone Uno12345
14 May 19952T. Rominger3447SUIR. Sørensen3023DENG. Guerini2588ITAM. Fondriest30118ITA??LampreMercatone Uno1234
15 May 19953T. Rominger3448SUIM. Cipollini2854ITAM. Piccoli24246ITAM. Fondriest30119ITA??LampreMercatone Uno12
16 May 19954T. Rominger3449SUIM. Cipollini2855ITAM. Piccoli24247ITAF. Bontempi28196ITA??LampreMercatone Uno123
17 May 19955T. Rominger3450SUIM. Cipollini2856ITAM. Piccoli24248ITAF. Bontempi28197ITA??BrescialatMercatone Uno1234
18 May 19956T. Rominger3451SUIM. Cipollini2857ITAM. Piccoli24249ITAM. Cipollini2857ITA??BrescialatMercatone Uno123
19 May 19957T. Rominger3452SUIM. Cipollini2858ITAM. Piccoli24250ITAJ. Svorada26263CZE??BrescialatMercatone Uno123
20 May 19958T. Rominger3453SUIM. Cipollini2859ITAM. Piccoli24251ITAJ. Svorada26264CZE??MG-TechnogymGewiss12345
21 May 19959T. Rominger3454SUIM. Cipollini2860ITAM. Piccoli24252ITAJ. Svorada26265CZE??MG-TechnogymGewiss1234
22 May 199510T. Rominger3455SUIT. Rominger3455SUIM. Piccoli24253ITAT. Rominger3455SUI??GewissGewiss123
24 May 199511T. Rominger3457SUIT. Rominger3457SUIM. Piccoli24255ITAM. Cipollini2863ITA??GewissGewiss123
25 May 199512T. Rominger3458SUIT. Rominger3458SUIM. Piccoli24256ITAJ. Svorada26269CZE??GewissGewiss123
26 May 199513T. Rominger3459SUIT. Rominger3459SUIM. Piccoli24257ITAJ. Svorada26270CZE??GewissGewiss123
27 May 199514T. Rominger3460SUIT. Rominger3460SUIM. Piccoli24258ITAJ. Svorada26271CZE??GewissGewiss123
28 May 199515T. Rominger3461SUIT. Rominger3461SUIM. Piccoli24259ITAJ. Svorada26272CZE??GewissGewiss12345
29 May 199516T. Rominger3462SUIT. Rominger3462SUIM. Piccoli24260ITAR. Sørensen3038DEN??GewissGewiss1234
30 May 199517T. Rominger3463SUIT. Rominger3463SUIM. Piccoli24261ITAT. Rominger3463SUI??GewissGewiss1234
31 May 199518T. Rominger3464SUIT. Rominger3464SUIM. Piccoli24262ITAT. Rominger3464SUI??GewissGewiss1234
01 Jun 199519T. Rominger3465SUIT. Rominger3465SUIM. Piccoli24263ITAT. Rominger3465SUI??GewissGewiss123
02 Jun 199520T. Rominger3466SUIT. Rominger3466SUIM. Piccoli24264ITAT. Rominger3466SUI??GewissGewiss1234
03 Jun 199521T. Rominger3467SUIT. Rominger3467SUIM. Piccoli24265ITAT. Rominger3467SUI??GewissGewiss1234
04 Jun 199522T. Rominger3468SUIT. Rominger3468SUIM. Piccoli24266ITAT. Rominger3468SUI?T. Rominger3468SUIGewissGewiss1234

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementT. Rominger3468
PuntenklassementT. Rominger3468
BergklassementM. Piccoli24266
IntergiroT. Rominger3468
StrijdlustklassementT. Rominger3468
PloegenklassementGewiss
PloegenpuntenklassementGewiss

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 1995
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Evgueni Berzin (2527)RUSGewiss23
2Vladislav Bobrik (24176)RUSGewiss280
3Giorgio Furlan (29113)ITAGewiss342
4Piotr Ugrumov (34160)LATGewiss31
5Bruno Cenghialta (32208)ITAGewiss110
6Mauro-Antonio Santaromita (30285)ITAGewiss860
7Alberto Volpi (32204)DITAGewiss450
8Nicola Minali (25232)DITAGewissAB150
9Francesco Frattini (28164)ITAGewiss290
11Dmitri Konychev (29142)RUSAki-GipiemmeAB142
12Zenon Jaskula (3326)DPOLAki-Gipiemme380
13Gilberto Simoni (23310)ITAAki-GipiemmeNP130
14Andrei Teteriouk (27284)KAZAki-Gipiemme240
15Mauro Bettin (26191)ITAAki-Gipiemme840
16Giuseppe Citterio (2896)ITAAki-Gipiemme1070
17Roberto Dal Sie (25343)ITAAki-Gipiemme880
18Stefano Zanatta (31154)ITAAki-Gipiemme1040
19Denis Zanette (2599)ITAAki-Gipiemme710
21Simone Borgheresi (26333)ITAAmore et Vita-GalatronAB200
22Davide Dall'Olio (25194)ITAAmore et Vita-Galatron1090
23Alessio Di Basco (30224)DITAAmore et Vita-GalatronAB12
24Antonio Fanelli (2932)ITAAmore et Vita-GalatronAB90
25Riccardo Forconi (2517)DITAAmore et Vita-Galatron1100
26Michel Lafis (27285)SWEAmore et Vita-Galatron230
27Maurizio Molinari (28158)ITAAmore et Vita-Galatron680
28Sandro Giacomelli (19212)ITAAmore et Vita-GalatronAB50
29Marco Villa (26142)ITAAmore et Vita-Galatron1180
31José Luis Arrieta (2416)ESPBanesto640
32Thomas Davy (2760)DFRABanesto330
33Andrew Hampsten (3384)USABanesto583
34Stéphane Heulot (23284)FRABanestoAB150
35Prudencio Indurain (2721)ESPBanesto970
36José Maria Jiménez (23135)DESPBanesto260
37Óscar López (25126)ESPBanesto510
38Jesús Montoya (31209)ESPBanesto270
39Erwin Nijboer (3128)NEDBanesto1030
41Massimo Podenzana (33336)ITABrescialatNP141
42Paolo Lanfranchi (26340)ITABrescialat150
43Mario Manzoni (25351)ITABrescialat1080
44Fabrizio Bontempi (28242)ITABrescialat870
45Filippo Casagrande (21337)ITABrescialatAB80
46Luca Gelfi (299)ITABrescialat802
47Giancarlo Perini (35211)ITABrescialat630
48Mariano Piccoli (24293)ITABrescialat200
49Omar Enrique Pumar (24286)VENBrescialat390
51Claudio Chiappucci (32123)ITACarrera41
52Nicola Miceli (2434)ITACarreraAB140
53Enrico Zaina (27277)ITACarrera70
54Marcello Siboni (3014)ITACarrera570
55Stefano Checchin (28109)ITACarreraNP130
56Mario Chiesa (28226)ITACarrera810
57Mario Mantovan (3053)ITACarreraAB90
58Alessandro Bertolini (23339)ITACarreraAB80
59Sergio Barbero (26164)DITACarrera750
61Eleuterio Anguita (2691)ESPCastellblanch-Deportpublic980
62Francisco Javier Cerezo (24176)ESPCastellblanch-Deportpublic1190
63Antonio Miguel Díaz (26310)ESPCastellblanch-DeportpublicNP80
64Carlos Galarreta (27233)ESPCastellblanch-Deportpublic1000
65Alfredo Irusta (27174)ESPCastellblanch-DeportpublicAB130
66Carlos Alberto Maya Lizcano (23106)VENCastellblanch-DeportpublicHD60
67Germán Nieto (22196)ESPCastellblanch-DeportpublicHD110
68José Manuel Uría (25211)ESPCastellblanch-DeportpublicAB160
69Juan Carlos Vicario (23303)ESPCastellblanch-Deportpublic650
71Armand De Las Cuevas (274)FRACastoramaHD41
72Laurent Desbiens (25287)DFRACastoramaAB120
73Philippe Gaumont (22128)DFRACastoramaAB150
74Laurent Madouas (28143)DFRACastorama120
75Emmanuel Magnien (2455)DFRACastoramaAB140
76Stéphane Petilleau (24134)FRACastoramaHD80
77François Simon (26245)FRACastorama321
78Gilles Talmant (2564)FRACastoramaHD80
79Bruno Thibout (2653)FRACastorama470
81Heinz Imboden (33177)SUIRefin-Cantina Tollo80
82Felice Puttini (27286)SUIRefin-Cantina Tollo500
83Frank Van Den Abeele (29178)BELRefin-Cantina Tollo1210
84Rodolfo Massi (29286)DITARefin-Cantina Tollo480
85Stefano Giraldi (2760)ITARefin-Cantina TolloAB160
86Leonardo Piepoli (23302)DSUIRefin-Cantina TolloAB140
87Roberto Pelliconi (32229)ITARefin-Cantina Tollo1220
88Andreas Kappes (29189)DGERRefin-Cantina Tollo1061
89Johan Capiot (3179)BELRefin-Cantina TolloAB140
91Laurent Dufaux (2641)DSUILotus-Festina430
92Pascal Hervé (30352)DFRALotus-Festina250
93Stephen Hodge (33347)DAUSLotus-Festina850
94Roberto Torres (30305)ESPLotus-FestinaAB110
95Francisque Teyssier (26179)FRALotus-FestinaAB90
96Jean-Jacques Henry (28166)FRALotus-Festina1170
97Fabian Jeker (26214)SUILotus-FestinaAB140
98Juan Rodrigo Arenas (27246)ESPLotus-Festina760
99Bruno Boscardin (25148)SUILotus-FestinaAB190
101Laudelino Cubino (3231)DESPKelme401
102Ignacio García (26330)ESPKelme700
103José-Luis Rodríguez (2961)ESPKelmeAB190
104Hernán Buenahora (28105)DCOLKelme180
105Angel Yesid Camargo (2840)COLKelme780
106Federico Muñoz (3255)DCOLKelmeAB190
107José Jaime González (26337)DCOLKelme520
108Julio César Aguirre (25350)COLKelmeHD110
109José Martín Farfán (29313)DCOLKelme490
111Maurizio Fondriest (30166)DITALampreNP161
112Wladimir Belli (24341)DITALampreAB80
113Davide Bramati (272)ITALampre1120
114Roberto Conti (30196)DITALampre890
115Gianni Faresin (29349)ITALampre420
116Ján Svorada (26306)CZELampreAB163
117Zbigniew Spruch (29199)POLLampreAB80
118Pavel Tonkov (26141)RUSLampre60
119Marco Zen (32180)ITALampreNP80
121Fabio Baldato (2717)ITAMG-TechnogymHD43
122Alberto Elli (31113)DITAMG-Technogym300
123Nicola Loda (23339)ITAMG-Technogym900
124Davide Rebellin (23326)DITAMG-Technogym220
125Pascal Richard (31106)SUIMG-Technogym131
126Marco Saligari (3043)ITAMG-Technogym673
127Luca Scinto (27154)ITAMG-TechnogymNP140
128Rolf Sørensen (3071)DDENMG-Technogym610
129Franco Vona (30314)ITAMG-Technogym543
131Andrea Chiurato (30143)ITAMapeiHD10
132Miguel Ángel Peña (24358)ESPMapei720
133Arsenio González (35113)ESPMapei210
134Francisco Javier Mauleón (29287)ESPMapei190
135Daniele Nardello (22332)ITAMapei530
136Andrea Noè (26166)ITAMapei360
137Toni Rominger (3495)SUIMapei11
138Andrea Tafi (2954)DITAMapei350
139Jon Unzaga (32315)ESPMapei370
141Mario Cipollini (28101)DITAMercatone UnoAB1310
142Francesco Casagrande (24290)DITAMercatone Uno100
143Massimiliano Lelli (27211)ITAMercatone UnoAB142
144Massimo Donati (28164)ITAMercatone UnoNP130
145Silvio Martinello (32163)ITAMercatone Uno921
146Giuseppe Petito (35126)ITAMercatone UnoAB50
147Paolo Fornaciari (24149)ITAMercatone UnoAB80
148Angelo Canzonieri (30211)ITAMercatone UnoAB150
149Giuseppe Calcaterra (30203)ITAMercatone Uno1111
151Michele Coppolillo (27349)ITANavigare-Blue StormAB70
152Massimo Strazzer (25317)ITANavigare-Blue StormAB110
153Giuseppe Guerini (25136)ITANavigare-Blue Storm310
154Aleksandr Chefer (23307)KAZNavigare-Blue StormAB50
155Sauro Gallorini (23210)ITANavigare-Blue Storm820
156Angelo Citracca (26144)ITANavigare-Blue StormAB160
157Andrea Vatteroni (25362)ITANavigare-Blue Storm770
158Vassili Davidenko (25105)USANavigare-Blue StormHD170
159Francesco Secchiari (22310)ITANavigare-Blue Storm660
161Erik Breukink (3190)NEDONCE592
162Luis Maria Díaz (28324)ESPONCE960
163Marcelino García (244)ESPONCE550
164Santos Hernández (28178)ESPONCEAB190
165Patrick Jonker (2636)AUSONCE440
166Alberto Leanizbarrutia (3291)ESPONCEAB150
167Juan Llaneras (2644)ESPONCEAB140
168Oliverio Rincón (2789)COLONCE50
169Jose-Roberto Sierra (28102)ESPONCE790
171Manuel-Luis Abreu Campos (32177)PORSicasal-AcralAB140
172Michael Andersson (28119)SWESicasal-AcralAB110
173Dariusz Bigos (25342)POLSicasal-Acral1130
174Joaquim Augusto Gomes Oliveira (29221)PORSicasal-Acral830
175Carlos-Manuel Pinho Oliveira (24336)PORSicasal-AcralNP150
176Karol Rychlik (24211)POLSicasal-AcralHD40
177Quintino Fernando Rodrigues Silva (24181)PORSicasal-Acral410
178Pedro Manuel Silva Rodrigues (28214)PORSicasal-AcralAB200
179Serafim Vieira de Araújo (28236)PORSicasal-Acral910
181Dirk Baldinger (23308)GERPoltiNP130
182Eric Boyer (31211)FRAPolti693
183Giovanni Fidanza (29276)ITAPolti941
184Daisuke Imanaka (31342)JAPPoltiAB140
185Giovanni Lombardi (2610)ITAPolti1140
186Serhiy Utchakov (2750)UKRPolti730
187Oscar Pelliccioli (29364)ITAPoltiNP110
188Mario Scirea (30327)ITAPolti1020
189Georg Totschnig (2437)AUTPolti90
191Udo Bölts (28325)DGERTelekom461
192Christian Henn (31111)DGERTelekom1160
193Jens Heppner (30189)DGERTelekomAB150
194Kai Hundertmarck (2666)GERTelekom740
195Mario Kummer (3355)GERTelekom1050
196Vladimir Poulnikov (29359)UKRTelekom143
197Heinrich Trumheller (22364)GERTelekom930
198Jörgen Werner (24346)GERTelekom1150
199Steffen Wesemann (24112)GERTelekomAB110
201Lars Kristian Johnsen (24312)NORTVM1010
202Jim Van De Laer (2780)BELTVMAB140
203Roland Meier (27221)DSUITVMAB160
204Peter Meinert (2937)DENTVMNP120
205Peter Van Petegem (25163)BELTVMAB150
206Steven Rooks (34327)DNEDTVMAB80
207Jesper Skibby (31101)DDENTVMAB51
208Bart Voskamp (2724)DNEDTVM990
209Bo Hamburger (2537)DDENTVM950
211Stefano Cattai (27214)ITAZG Mobili170
212Andrea Ferrigato (25302)ITAZG MobiliAB31
213Fabiano Fontanelli (3067)DITAZG MobiliAB71
214Carlo Finco (2734)ITAZG Mobili620
215Massimo Ghirotto (345)ITAZG Mobili563
216Roberto Menegotto (27130)ITAZG Mobili600
217Raul Alexander Montaña Herrera (23282)COLZG MobiliAB80
218Roberto Pagnin (32358)ITAZG Mobili1201
219Nelson Rodríguez (29226)COLZG Mobili160

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Mapei9 4 0.99 2.74 0.99
MG-Technogym9 3 0.95 1.41 0.57
Polti9 2 0.83 -0.28 0.55
Gewiss9 2 0.83 2.96 0.97
Brescialat9 2 0.83 0.97 0.53
Aki-Gipiemme9 2 0.83 0.35 0.38
Mercatone Uno9 2 0.83 -1.67 0.34
Lampre9 2 0.83 -0.93 0.45
Carrera9 1 0.55 0.18 0.58
Kelme9 1 0.55 0.64 0.41
ONCE9 1 0.55 0.45 0.63
Telekom9 0 0.18 0.07 0.54
TVM9 0 0.18 -2.16 0.01
ZG Mobili9 0 0.18 0.49 0.44
Sicasal-Acral9 0 0.18 -1.40 0.13
Navigare-Blue Storm9 0 0.18 -0.97 0.19
Lotus-Festina9 0 0.18 -0.55 0.27
Refin-Cantina Tollo9 0 0.18 -0.24 0.57
Castellblanch-Deportpublic9 0 0.18 -1.72 0.05
Amore et Vita-Galatron9 0 0.18 -1.04 0.29
Banesto9 0 0.18 1.64 0.42
Castorama9 0 0.18 -0.94 0.32