Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 1994. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1993. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1995.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
22 May 19941ABolognaBologna85Vlakke etappeE. Leoni25272ITA1
22 May 19941BBolognaBologna6TijdritA. De Las Cuevas25329FRA12
23 May 19942BolognaOsimo235Half-bergetappeM. Argentin33156ITA1
24 May 19943OsimoLoreto Aprutino180Half-bergetappeG. Bugno3099ITA1
25 May 19944MontesilvanoCampitello Matese210BergetappeE. Berzin23356RUS1
26 May 19945CampobassoMelfi160BergetappeE. Leoni25276ITA1
27 May 19946PotenzaCaserta216BergetappeM. Saligari298ITA1
28 May 19947FiuggiFiuggi120Half-bergetappeL. Cubino30362ESP12
29 May 19948GrossetoFollonica45TijdritE. Berzin23360RUS12
30 May 19949Castiglione della PescaiaPontedera155Vlakke etappeJ. Svorada25274CZE1
31 May 199410MarosticaMarostica124Vlakke etappeD. Abduzhaparov3092UZB1
01 Jun 199411MarosticaBibione175Vlakke etappeJ. Svorada25276CZE1
02 Jun 199412BibioneKranj208BergetappeA. Ferrigato24274ITA1
03 Jun 199413KranjLienz218Half-bergetappeM. Bartoli247ITA12
04 Jun 199414LienzMerano235BergetappeM. Pantani24142ITA12
05 Jun 199415MeranoAprica195BergetappeM. Pantani24143ITA12
06 Jun 199416SondrioStradella210Vlakke etappeM. Sciandri27111GBR1
07 Jun 199417Santa Maria della VersaLavagna197BergetappeJ. Svorada25282CZE12
08 Jun 199418Passo del BoccoPasso del Bocco38TijdritE. Berzin245RUS1
09 Jun 199419LavagnaBra200Vlakke etappeM. Ghirotto32349ITA1
10 Jun 199420CuneoLes Deux Alpes210BergetappeV. Poulnikov28339UKR1
11 Jun 199421Les Deux AlpesSestriere125BergetappeP. Richard3086SUI1
12 Jun 199422TurijnMilaan192Vlakke etappeS. Zanini25139ITA1
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandIntergiro Leeftijd
(jaardag)
LandGran Premio Lotteria Leeftijd
(jaardag)
LandPloegPloeg puntenBron
22 May 19941AE. Leoni25272ITAE. Leoni25272ITAN/AM. Bartoli23360ITAA. Baffi31288ITA?TelekomJolly Componibili-Cage1
22 May 19941BA. De Las Cuevas25329FRAA. De Las Cuevas25329FRAN/AE. Berzin23353RUSA. Baffi31288ITA?Mercatone UnoMercatone Uno12
23 May 19942M. Argentin33156ITAE. Berzin23354RUSM. Coppolillo26310ITAE. Berzin23354RUSA. Baffi31289ITA?Gewiss-BallanGewiss-Ballan1
24 May 19943M. Argentin33157ITAE. Berzin23355RUSM. Coppolillo26311ITAE. Berzin23355RUSD. Abduzhaparov3085UZB?Gewiss-BallanGewiss-Ballan1
25 May 19944E. Berzin23356RUSE. Berzin23356RUSM. Coppolillo26312ITAE. Berzin23356RUSM. Sciandri2799GBR?PoltiGewiss-Ballan1
26 May 19945E. Berzin23357RUSE. Berzin23357RUSM. Coppolillo26313ITAE. Berzin23357RUSD. Abduzhaparov3087UZB?PoltiGB-MG1
27 May 19946E. Berzin23358RUSE. Berzin23358RUSM. Coppolillo26314ITAE. Berzin23358RUSD. Abduzhaparov3088UZB?PoltiGB-MG1
28 May 19947E. Berzin23359RUSE. Berzin23359RUSM. Coppolillo26315ITAE. Berzin23359RUSD. Abduzhaparov3089UZB?PoltiGB-MG12
29 May 19948E. Berzin23360RUSE. Berzin23360RUSM. Coppolillo26316ITAE. Berzin23360RUSE. Berzin23360RUS?Gewiss-BallanGewiss-Ballan12
30 May 19949E. Berzin23361RUSE. Berzin23361RUSM. Coppolillo26317ITAE. Berzin23361RUSE. Berzin23361RUS?Gewiss-BallanGB-MG1
31 May 199410E. Berzin23362RUSE. Berzin23362RUSM. Coppolillo26318ITAE. Berzin23362RUSE. Berzin23362RUS?Gewiss-BallanPolti1
01 Jun 199411E. Berzin23363RUSE. Berzin23363RUSM. Coppolillo26319ITAE. Berzin23363RUSE. Berzin23363RUS?Gewiss-BallanPolti1
02 Jun 199412E. Berzin23364RUSE. Berzin23364RUSM. Coppolillo26320ITAE. Berzin23364RUSD. Abduzhaparov3094UZB?Gewiss-BallanPolti1
03 Jun 199413E. Berzin240RUSE. Berzin240RUSM. Coppolillo26321ITAE. Berzin240RUSD. Abduzhaparov3095UZB?CastoramaGB-MG12
04 Jun 199414E. Berzin241RUSE. Berzin241RUSP. Richard3079SUIE. Berzin241RUSD. Abduzhaparov3096UZB?GB-MGPolti12
05 Jun 199415E. Berzin242RUSE. Berzin242RUSP. Richard3080SUIE. Berzin242RUSD. Abduzhaparov3097UZB?CarreraPolti12
06 Jun 199416E. Berzin243RUSD. Abduzhaparov3098UZBP. Richard3081SUIE. Berzin243RUSD. Abduzhaparov3098UZB?CarreraPolti1
07 Jun 199417E. Berzin244RUSD. Abduzhaparov3099UZBP. Richard3082SUIE. Berzin244RUSD. Abduzhaparov3099UZB?CarreraPolti12
08 Jun 199418E. Berzin245RUSE. Berzin245RUSP. Richard3083SUIE. Berzin245RUSD. Abduzhaparov30100UZB?CarreraPolti1
09 Jun 199419E. Berzin246RUSE. Berzin246RUSP. Richard3084SUIE. Berzin246RUSD. Abduzhaparov30101UZB?CarreraPolti1
10 Jun 199420E. Berzin247RUSE. Berzin247RUSP. Richard3085SUIE. Berzin247RUSD. Abduzhaparov30102UZB?CarreraPolti1
11 Jun 199421E. Berzin248RUSE. Berzin248RUSP. Richard3086SUIE. Berzin248RUSD. Abduzhaparov30103UZB?CarreraPolti1
12 Jun 199422E. Berzin249RUSD. Abduzhaparov30104UZBP. Richard3087SUIE. Berzin249RUSD. Abduzhaparov30104UZB?CarreraPolti1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementE. Berzin249
PuntenklassementD. Abduzhaparov30104
BergklassementP. Richard3087
JongerenklassementE. Berzin249
IntergiroD. Abduzhaparov30104
PloegenklassementCarrera
PloegenpuntenklassementPolti

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 1994
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Miguel Maria Indurain (29349)ESPBanesto34
2José Luis Arrieta (2316)ESPBanesto490
3Santiago Crespo (23313)ESPBanesto670
4Stéphane Heulot (22284)FRABanesto650
5Prudencio Indurain (2621)ESPBanesto500
6Jesús Montoya (30209)ESPBanestoAB200
7Gerard Rué (2954)FRABanesto340
8José Ramon Uriarte (27161)ESPBanesto520
9Erwin Nijboer (3028)NEDBanesto870
11Riccardo Forconi (2418)DITAAmore et Vita-Galatron770
12Simone Borgheresi (25333)ITAAmore et Vita-Galatron960
13Giuseppe Calcaterra (29203)ITAAmore et Vita-Galatron791
14Gianluca Pierobon (27121)ITAAmore et Vita-GalatronAB201
15Alessio Di Basco (29224)DITAAmore et Vita-GalatronAB142
16Rodolfo Massi (28287)DITAAmore et Vita-Galatron370
17Valter Bonča (26105)SLOAmore et Vita-GalatronAB200
18Maurizio Molinari (27158)ITAAmore et Vita-Galatron750
19Antonio Fanelli (2833)ITAAmore et Vita-GalatronAB130
21Flavio Giupponi (3052)ITABrescialat171
22Bruno Leali (36117)ITABrescialat471
23Fabio Bordonali (30188)ITABrescialatAB200
24Luca Gelfi (2810)ITABrescialatAB192
25Fabio Roscioli (28348)ITABrescialat560
26Eric Vanderaerden (32140)BELBrescialatAB150
27Roberto Pelliconi (31229)ITABrescialatAB200
28Felice Puttini (26286)SUIBrescialat620
29Heinz Imboden (32178)SUIBrescialatAB210
31Claudio Chiappucci (31123)ITACarrera51
32Vladimir Poulnikov (28360)UKRCarrera112
33Leonardo Sierra (25263)VENCarrera631
34Marco Pantani (24169)DITACarrera20
35Mario Chiesa (27226)ITACarrera590
36Samuele Schiavina (2326)ITACarreraAB70
37Stefano Checchin (27109)ITACarrera760
38Marco Artunghi (24354)ITACarreraHD70
39Remo Rossi (2681)ITACarreraHD70
41Armand De Las Cuevas (264)FRACastorama90
42Thierry Bourguignon (31204)FRACastoramaAB130
43Laurent Brochard (2696)DFRACastorama550
44Thomas Davy (2660)DFRACastorama400
45Fabian Jeker (25214)SUICastoramaAB190
46Laurent Madouas (27143)DFRACastorama270
47Thierry Marie (316)FRACastoramaAB201
48Jean-Cyril Robin (24308)FRACastorama420
49Heinrich Trumheller (21364)GERCastoramaAB130
51Fabio Baldato (2617)ITAGB-MGAB203
52Davide Rebellin (22326)DITAGB-MG200
53Pascal Richard (30106)SUIGB-MG150
54Marco Saligari (2943)ITAGB-MG642
55Maximilian Sciandri (27136)GBRGB-MGAB202
56Luca Scinto (26154)ITAGB-MG860
57Rolf Sørensen (2971)DDENGB-MG300
58Flavio Vanzella (30118)ITAGB-MG600
59Franco Vona (29314)ITAGB-MG233
61Giorgio Furlan (28114)ITAGewiss-BallanNP122
62Moreno Argentin (33195)ITAGewiss-Ballan1412
63Guido Bontempi (34170)DITAGewiss-Ballan6916
64Evgueni Berzin (2428)RUSGewiss-Ballan10
65Alberto Volpi (31204)DITAGewiss-Ballan350
66Piotr Ugrumov (33160)LATGewiss-Ballan241
67Bjarne Riis (30118)DDENGewiss-Ballan702
68Bruno Cenghialta (31208)ITAGewiss-Ballan360
69Enrico Zaina (26277)ITAGewiss-Ballan260
71Zenon Jaskula (3227)DPOLJolly Componibili-CageNP100
72Dmitri Konychev (28143)RUSJolly Componibili-CageAB192
73Endrio Leoni (25312)ITAJolly Componibili-CageNP122
74René Foucachon (28176)FRAJolly Componibili-Cage940
75Laurent Pillon (3091)FRAJolly Componibili-Cage880
76Dante Rezze (3165)FRAJolly Componibili-CageAB190
77Stefano Zanatta (30154)ITAJolly Componibili-CageAB120
78Fausto Dotti (2623)ITAJolly Componibili-Cage900
79Gianluca Gorini (23256)ITAJolly Componibili-Cage820
81Laudelino Cubino (3131)DESPKelme-AviancaAB200
82Augusto Triana González (2714)COLKelme-Avianca380
83Federico Muñoz (3155)DCOLKelme-Avianca330
84Andrzej Sypytkowski (30260)POLKelme-Avianca730
85Nestor Oswaldo Mora (30284)COLKelme-Avianca710
86Libardo Nino Corredor (25277)DCOLKelme-Avianca720
87José Ángel Vidal (24246)ESPKelme-AviancaAB150
88Julio-Cesar Ortegon (25211)COLKelme-Avianca540
89Hernán Buenahora (27105)DCOLKelme-AviancaAB210
91Pavel Tonkov (25141)RUSLampre-Panaria40
92Wladimir Belli (23341)DITALampre-Panaria120
93Davide Bramati (262)ITALampre-Panaria800
94Roberto Conti (29196)DITALampre-Panaria190
95Gianni Faresin (28350)ITALampre-Panaria310
96Mirko Gualdi (25358)ITALampre-PanariaAB140
97Giovanni Lombardi (2510)ITALampre-Panaria910
98Zbigniew Spruch (28200)POLLampre-Panaria660
99Ján Svorada (25306)CZELampre-PanariaAB200
101Franco Ballerini (29201)DITAMapei-ClasAB71
102Gianluca Bortolami (25306)DITAMapei-Clas510
103Andrea Chiurato (29143)ITAMapei-Clas450
104Stefano Della Santa (2740)ITAMapei-ClasAB150
105Marco Giovannetti (3288)ITAMapei-ClasAB161
106Dario Nicoletti (27116)ITAMapei-Clas830
107Andrea Noè (25166)ITAMapei-ClasAB90
108Valerio Tebaldi (28364)ITAMapei-Clas920
109Andrei Teteriouk (26284)KAZMapei-Clas780
111Michele Bartoli (2435)ITAMercatone Uno430
112Francesco Casagrande (23290)DITAMercatone Uno220
113Franco Chioccioli (34310)ITAMercatone Uno467
114Adriano Baffi (31328)ITAMercatone UnoAB145
115Paolo Fornaciari (23149)ITAMercatone Uno610
116Eros Poli (30329)ITAMercatone Uno980
117Massimiliano Lelli (26211)ITAMercatone UnoAB142
118Mariano Piccoli (23293)ITAMercatone Uno890
119Silvio Martinello (31163)ITAMercatone UnoAB151
121Raúl Alcalá (30119)MEXMotorolaAB200
122Michel Dernies (3324)BELMotorola810
123Andrew Hampsten (3285)USAMotorola103
124Steve Larsen (24110)USAMotorola840
125Gabriele Rampollo (25200)ITAMotorolaAB190
126Alvaro Mejia (27163)COLMotorola390
127Jan Schur (31216)GERMotorolaAB100
128Brian Smith (26359)GBRMotorola950
129Bjørn Stenersen (24142)NORMotorolaAB200
131Michele Coppolillo (26349)ITANavigare-Blue Storm290
132Massimo Podenzana (32337)ITANavigare-Blue Storm71
133Stefano Zanini (25158)DITANavigare-Blue Storm480
134Fabrizio Settembrini (277)ITANavigare-Blue StormAB140
135Roberto Pagnin (31358)ITANavigare-Blue Storm971
136Giuseppe Guerini (24137)ITANavigare-Blue Storm320
137Luboš Lom (29147)CZENavigare-Blue StormAB140
138Massimo Strazzer (24318)ITANavigare-Blue StormAB60
139Angelo Citracca (25144)ITANavigare-Blue StormAB130
141Gianni Bugno (30137)DITAPolti87
142Djamolidine Abduzhaparov (30123)DUZBPolti440
143Giovanni Fidanza (28277)ITAPolti741
144Ivan Gotti (2594)DITAPolti160
145Serhiy Utchakov (2650)UKRPolti210
146Oscar Pelliccioli (28365)ITAPolti250
147Mario Scirea (29327)ITAPolti850
148Georg Totschnig (2337)AUTPolti130
149Dimitri Zhdanov (24260)RUSPoltiAB190
151Udo Bölts (27325)DGERTelekom181
152Jens Heppner (29189)DGERTelekom580
153Christian Henn (30111)DGERTelekomAB120
154Dominik Krieger (265)GERTelekom930
155Mario Kummer (3256)GERTelekomAB200
156Uwe Raab (31340)GERTelekomAB200
157Marc van Orsouw (3079)NEDTelekomAB40
158Jörgen Werner (23346)GERTelekom990
159Steffen Wesemann (23112)GERTelekomAB1A0
161Fabio Casartelli (23324)ITAZG Mobili-Selle ItaliaAB150
162Andrea Ferrigato (24303)ITAZG Mobili-Selle Italia280
163Fabiano Fontanelli (2967)DITAZG Mobili-Selle Italia681
164Massimo Ghirotto (335)ITAZG Mobili-Selle Italia412
165Raul Alexander Montaña Herrera (22282)COLZG Mobili-Selle ItaliaAB60
166Giancarlo Perini (34211)ITAZG Mobili-Selle Italia570
167Hendrik Redant (31242)BELZG Mobili-Selle ItaliaAB200
168Nelson Rodríguez (28227)COLZG Mobili-Selle Italia60
169Mauro-Antonio Santaromita (29285)ITAZG Mobili-Selle Italia530

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Gewiss-Ballan9 4 0.97 2.26 0.98
GB-MG9 3 0.90 1.10 0.45
Carrera9 3 0.90 0.76 0.72
Lampre-Panaria9 3 0.90 1.06 0.75
Jolly Componibili-Cage9 2 0.73 -2.28 0.01
ZG Mobili-Selle Italia9 2 0.73 0.47 0.59
Polti9 2 0.73 2.18 0.72
Mercatone Uno9 1 0.43 -0.35 0.27
Navigare-Blue Storm9 1 0.43 -0.20 0.49
Kelme-Avianca9 1 0.43 -0.21 0.16
Castorama9 1 0.43 0.11 0.45
Brescialat9 0 0.12 -0.94 0.26
Mapei-Clas9 0 0.12 -1.26 0.07
Motorola9 0 0.12 -0.95 0.42
Telekom9 0 0.12 -1.61 0.25
Amore et Vita-Galatron9 0 0.12 -1.37 0.11
Banesto9 0 0.12 1.24 0.89