Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 1973. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1972. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1974.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
18 May 1973PVerviersVerviers5TijdritE. Merckx27335BEL
18 May 1973PVerviersVerviers5TijdritR. Swerts30141BEL
19 May 19731VerviersKeulen137E. Merckx27336BEL
20 May 19732KeulenLuxemburg227R. De Vlaeminck25269BEL
21 May 19733LuxemburgStraatsburg239G. Van Roosbroeck254BEL
22 May 19734GeneveAosta163E. Merckx27339BEL
24 May 19735St. VincentMilaan173G. Karstens31130NED
25 May 19736MilaanIseo144G. Motta3073ITA
26 May 19737IseoLido delle Nazioni248R. Van Linden23302BEL
27 May 19738Lido delle NazioniMonte Carpegna156E. Merckx27344BEL
28 May 19739Monte CarpegnaAlba Adriatica243P. Sercu28335BEL
29 May 197310Alba AdriaticaLanciano174E. Merckx27346BEL
30 May 197311LancianoBenevento230R. De Vlaeminck25279BEL
31 May 197312BeneventoFiuggi236T. Rossi24363ITA
01 Jun 197313FiuggiBolsena215R. De Vlaeminck25281BEL
02 Jun 197314BolsenaFlorence202F. Moser21348ITA
03 Jun 197315FlorenceForte dei Marmi150M. Rodríguez3150COL
05 Jun 197316Forte dei MarmiForte dei Marmi37TijdritF. Gimondi30249ITA
06 Jun 197317Forte dei MarmiVerona244R. Van Linden23313BEL
07 Jun 197318VeronaAndalo173E. Merckx27355BEL
08 Jun 197319AndaloAuronzo di Cadore208J. Fuente27261ESP
09 Jun 197320Auronzo di CadoreTrieste197M. Basso288ITA
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatie Leeftijd
(jaardag)
LandTraguardi tricolori Leeftijd
(jaardag)
LandPloeg puntenBron
18 May 1973PE. Merckx27335BELN/AN/A?N/A
18 May 1973PE. Merckx27335BELN/AN/A?N/A
19 May 19731E. Merckx27336BELE. Merckx27336BELN/A??
20 May 19732E. Merckx27337BELE. Merckx27337BELN/A??
21 May 19733E. Merckx27338BEL?N/A??
22 May 19734E. Merckx27339BELE. Merckx27339BELJ. Fuente27244ESP??
24 May 19735E. Merckx27341BELE. Merckx27341BELJ. Fuente27246ESP??
25 May 19736E. Merckx27342BELE. Merckx27342BELE. Merckx27342BEL??
26 May 19737E. Merckx27343BELE. Merckx27343BELE. Merckx27343BEL??
27 May 19738E. Merckx27344BELE. Merckx27344BELE. Merckx27344BEL??
28 May 19739E. Merckx27345BELE. Merckx27345BELE. Merckx27345BEL??
29 May 197310E. Merckx27346BELE. Merckx27346BELE. Merckx27346BEL??
30 May 197311E. Merckx27347BELE. Merckx27347BELE. Merckx27347BEL??
31 May 197312E. Merckx27348BELE. Merckx27348BELE. Merckx27348BEL??
01 Jun 197313E. Merckx27349BELR. De Vlaeminck25281BELE. Merckx27349BEL??
02 Jun 197314E. Merckx27350BELR. De Vlaeminck25282BELE. Merckx27350BEL??
03 Jun 197315E. Merckx27351BELR. De Vlaeminck25283BELE. Merckx27351BEL??
05 Jun 197316E. Merckx27353BELR. De Vlaeminck25285BELE. Merckx27353BEL??
06 Jun 197317E. Merckx27354BELR. De Vlaeminck25286BELE. Merckx27354BEL??
07 Jun 197318E. Merckx27355BELE. Merckx27355BELE. Merckx27355BEL?D. Perurena29174ESP
08 Jun 197319E. Merckx27356BELE. Merckx27356BELJ. Fuente27261ESP?D. Perurena29175ESP
09 Jun 197320E. Merckx27357BELE. Merckx27357BELJ. Fuente27262ESP?D. Perurena29176ESP

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementE. Merckx27357
PuntenklassementE. Merckx27357
BergklassementJ. Fuente27262
Traguardi tricoloriD. Perurena29176
Deelnemers Giro d'Italia 1973
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Eddy Merckx (2814)BELMolteni1
2Joseph Bruyere (24269)BELMolteni21
3Jos De Schoenmaecker (25272)BELMolteni28
4Jos Huysmans (31195)BELMolteni35
5Edouard Janssens (27164)BELMolteni32
6Frans Mintjens (26220)BELMolteni26
7Aldo Parecchini (22192)ITAMolteni91
8Joseph Spruyt (30126)BELMolteni42
9Roger Swerts (30185)BELMolteni20
10Victor Van Schil (33192)BELMolteni31
11Marino Basso (2830)ITABianchi-Campagnolo84
12Giovanni Cavalcanti (29226)ITABianchi-Campagnolo17
13Felice Gimondi (30275)ITABianchi-Campagnolo2
14Ercole Gualazzini (298)ITABianchi-Campagnolo101
15Pietro Guerra (303)ITABianchi-Campagnolo106
16Claudio Michelotto (30243)ITABianchi-Campagnolo56
17Franco Mori (28321)ITABianchi-Campagnolo96
18Ole Ritter (31306)DENBianchi-Campagnolo7
19Martìn Emilio Rodríguez (3178)COLBianchi-Campagnolo41
20Giacinto Santambrogio (2867)ITABianchi-Campagnolo61
21Roger De Vlaeminck (25311)BELBrooklyn11
22Fausto Bertoglio (24169)ITABrooklyn46
23Valerio Lualdi (21304)ITABrooklyn71
24Adriano Passuello (30240)ITABrooklyn76
25Arturo Pecchielan (2980)ITABrooklyn34
26Attilio Rota (2863)ITABrooklynAB5
27Patrick Sercu (293)BELBrooklyn97
28Julien Stevens (30126)BELBrooklyn108
29Julien Van Lint (2780)BELBrooklyn99
30Pierfranco Vianelli (26254)ITABrooklyn88
31Italo Zilioli (31280)ITADreher-Forte14
32Luciano Borgognoni (21262)ITADreher-Forte94
33Giovanni Dalla Bona (21283)ITADreher-Forte110
34Giuliano Dominoni (25343)ITADreher-Forte105
35Gino Fochesato (2513)ITADreher-ForteAB12
36Mauro Landini (2558)ITADreher-Forte98
37Mario Lanzafame (23200)ITADreher-ForteAB11
38Enrico Maggioni (26242)ITADreher-Forte54
39Franco Ongarato (2433)ITADreher-Forte113
40Tullio Rossi (2528)ITADreher-Forte74
41Emmanuele Bergamo (23323)ITAFilotex63
42Marcello Bergamo (26197)ITAFilotexAB11
43Arnaldo Caverzasi (25170)ITAFilotex73
44Ugo Colombo (33129)ITAFilotexAB19
45Josef Fuchs (24342)SUIFilotexAB9
46Donato Giuliani (26270)ITAFilotex36
47Renato Marchetti (2670)ITAFilotex43
48Aldo Moser (39144)ITAFilotex57
49Gabriele Mugnaini (23140)ITAFilotex47
50Francesco Moser (2212)ITAFilotex15
51André Dierickx (25245)BELCarpenter-Shimano-Flandria40
52Johan De Muynck (2531)BELCarpenter-Shimano-Flandria33
53Gerard David (28204)BELCarpenter-Shimano-FlandriaAB4
54Maurice Dury (25235)BELCarpenter-Shimano-FlandriaAB5
55Eric Wijckaert (26124)BELCarpenter-Shimano-FlandriaAB13
56Jean-Luc Molineris (22310)FRACarpenter-Shimano-Flandria60
57Francis Ducreux (28137)FRACarpenter-Shimano-FlandriaDSQ13
58Daniel Ducreux (26140)FRACarpenter-Shimano-Flandria78
59François Coquery (24282)FRACarpenter-Shimano-FlandriaAB6
60Roger Legeay (23327)FRACarpenter-Shimano-FlandriaHD14
61Mario Anni (29221)ITAGBC-Sony-FurziAB13
62Carlo Brunetti (29363)ITAGBC-Sony-Furzi52
63Ezio Cardi (24250)ITAGBC-Sony-FurziAB4
64Wilmo Francioni (24235)ITAGBC-Sony-FurziAB5
65Giorgio Morbiato (24336)ITAGBC-Sony-FurziAB13
66Wladimiro Panizza (2826)ITAGBC-Sony-Furzi6
67Alessio Peccolo (25250)ITAGBC-Sony-Furzi29
68Silvano Ravagli (2790)ITAGBC-Sony-Furzi45
69Roberto Sorlini (25304)ITAGBC-Sony-Furzi95
70Fritz Wehrli (2324)SUIGBC-Sony-Furzi48
71Alessio Antonini (2424)ITAJollyceramica69
72Giovanni Battaglin (21344)ITAJollyceramica3
73Giacomo Bazzan (23169)ITAJollyceramica83
74Enzo Brentegani (25104)ITAJollyceramica81
75Bruno Buffa (25242)ITAJollyceramica59
76Marino Conton (26179)ITAJollyceramica109
77Pierino Gavazzi (22209)ITAJollyceramica85
78Ueli Sutter (26107)SUIJollyceramica70
79Romano Tumellero (25149)ITAJollyceramica103
80Pietro Gambarrotto (234)ITAJollyceramica111
81Gonzalo Aja (26353)ESPKas-Kaskol19
82José Manuel Fuente (27284)ESPKas-Kaskol8
83Francisco Galdos (2656)ESPKas-Kaskol9
84José Grande (28270)ESPKas-Kaskol53
85Nemisio-Amancio Jiménez (27141)ESPKas-Kaskol66
86Santiago Lazcano (26115)ESPKas-Kaskol5
87Domingo Perurena (29198)ESPKas-Kaskol37
88José Pesarrodona (27150)ESPKas-Kaskol4
89José Luis Uribezubia (27314)ESPKas-Kaskol64
90Luis Zubero (25104)ESPKas-Kaskol18
91Davide Boifava (26229)ITAMagniflex58
92Fabrizio Fabbri (24276)ITAMagniflex39
93Pietro Campagnari (3247)ITAMagniflex102
94Sandro Quintarelli (27281)ITAMagniflex104
95Giorgio Favaro (29177)ITAMagniflex87
96Pietro Dallai (2689)ITAMagniflex72
97Silvano Schiavon (30239)ITAMagniflex27
98Mauro Vannucchi (25121)ITAMagniflex65
99Gaetano Juliano (25148)ITAMagniflex79
100Vittorio Urbani (25140)ITAMagniflexAB4
101Gerben Karstens (31168)NEDRokado-De Gribaldy23
102Rik Van Linden (23338)BELRokado-De Gribaldy107
103Gustaaf Van Roosbroeck (2545)BELRokado-De GribaldyAB9
104Albert Van Vlierberghe (31105)BELRokado-De GribaldyAB4
105Jan Van De Wiele (24240)BELRokado-De Gribaldy86
106Gustaaf Hermans (2250)BELRokado-De Gribaldy90
107Hennie Kuiper (24148)NEDRokado-De Gribaldy16
108Karl-Heinz Muddemann (23167)GERRokado-De GribaldyAB9
109Karl-Heinz Küster (23316)GERRokado-De Gribaldy92
110Roger Gilson (25285)LUXRokado-De Gribaldy38
111Franco Bitossi (32303)ITASammontanaAB20
112Pietro Di Caterina (28169)ITASammontanaAB6
113Sigfrido Fontanelli (25273)ITASammontana68
114Renato Laghi (28205)ITASammontana44
115Primo Mori (2984)ITASammontana30
116Marcello Osler (27317)ITASammontana93
117Roberto Poggiali (3276)ITASammontana12
118Walter Riccomi (23164)ITASammontana24
119Mauro Simonetti (24352)ITASammontana89
120Piero Spinelli (2590)ITASammontana77
121Michele Dancelli (3154)ITAScicDSQ17
122Enrico Paolini (2897)ITAScic22
123Giancarlo Polidori (29244)ITAScic62
124Lino Farisato (28108)ITAScic50
125Guerrino Tosello (29260)ITAScicAB13
126Attilio Benfatto (30112)ITAScicAB19
127Gösta Pettersson (32220)SWEScic13
128Celestino Vercelli (26325)ITAScic75
129Angelo Bassini (26338)ITAScic80
130Luciano Conati (23106)ITAScic25
131Gianni Motta (30110)ITAZonca10
132Walter Avogadri (25155)ITAZonca112
133Claudio Bonacina (23127)ITAZonca100
134Constantino Conti (27278)ITAZonca51
135Ottavio Crepaldi (2841)ITAZoncaAB19
136Adriano Pella (27213)ITAZonca67
137Giuseppe Perletto (2559)ITAZonca55
138Giovanni Varini (25294)ITAZonca82
139Louis Pfenninger (28242)SUIZonca49
140Enrico Guadrini (27297)ITAZoncaAB11