Informatie over de Giro d'Italia van 1956

Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 1956. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1955. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1957.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
19 May 19561MilaanAlessandria210P. Baffi25246ITA
20 May 19562AAlessandriaGenua96A. Fantini24140ITA
20 May 19562BLido d'AlbaroLido d'Albaro12TTTLeo-Chlorodont
21 May 19563GenuaSalice Terme152A. Fantini24141ITA
22 May 19564VogheraMantova198M. Poblet2865ESP
23 May 19565AMantovaRimini228G. Minardi2866ITA
23 May 19565BSan MarinoSan Marino13TijdritJ. Nolten26123NED
24 May 19566RiminiPescara245A. Padovan28343ITA
25 May 19567PescaraCampobasso205C. Gaul23168LUX
26 May 19568ACampobassoSalerno156M. Poblet2869ESP
27 May 19568BSalernoFrascati0Geannulleerd
28 May 19569RomeGrosseto198B. Tognaccini23166ITA
29 May 195610GrossetoLivorno230P. Nascimbene2696ITA
31 May 195611LivornoLucca54TijdritP. Fornara3163ITA
01 Jun 195612LuccaBologna168M. Stolker22245NED
02 Jun 195613San LucaSan Luca2TijdritC. Gaul23176LUX
03 Jun 195614BolognaRapallo271M. Poblet2877ESP
04 Jun 195615RapalloLecco278G. Albani26354ITA
05 Jun 195616LeccoSondrio98M. Poblet2879ESP
07 Jun 195617SondrioMerano163C. Maule2585ITA
08 Jun 195618MeranoTrento242C. Gaul23182LUX
09 Jun 195619TrentoSan Pellegrino191G. Albani26359ITA
10 Jun 195620San PellegrinoMilaan113D. Piazza26159ITA
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandTraguardi volanti Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
19 May 19561P. Baffi25246ITAM. Baroni2969ITA
20 May 19562AP. Baffi25247ITAM. Poblet2863ESP
20 May 19562BV. Zucconelli24352ITAM. Poblet2863ESP
21 May 19563A. Fantini24141ITAM. Poblet2864ESP
22 May 19564A. Fantini24142ITAM. Poblet2865ESP
23 May 19565AA. Fantini24143ITAM. Poblet2866ESP
23 May 19565BA. Fantini24143ITAM. Poblet2866ESP
24 May 19566A. Fantini24144ITAM. Poblet2867ESP
25 May 19567A. Fantini24145ITAM. Poblet2868ESP
26 May 19568AA. Fantini24146ITAM. Poblet2869ESP
27 May 19568BGeannulleerdM. Poblet2870ESP
28 May 19569A. Fantini24148ITAM. Poblet2871ESP
29 May 195610A. Fantini24149ITAM. Poblet2872ESP
31 May 195611P. Fornara3163ITAM. Poblet2874ESP
01 Jun 195612P. Fornara3164ITAM. Poblet2875ESP
02 Jun 195613P. Fornara3165ITAM. Poblet2876ESP
03 Jun 195614P. Fornara3166ITAM. Poblet2877ESP
04 Jun 195615P. Fornara3167ITAM. Poblet2878ESP
05 Jun 195616P. Fornara3168ITAM. Poblet2879ESP
07 Jun 195617P. Fornara3170ITAM. Poblet2881ESP
08 Jun 195618C. Gaul23182LUXG. Albani26358ITA
09 Jun 195619C. Gaul23183LUXG. Albani26359ITA
10 Jun 195620C. Gaul23184LUXG. Albani26360ITA

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementC. Gaul23184
Traguardi VolantiG. Albani26360
Deelnemers Giro d'Italia 1956
RugnummerNaamPloegEindstand
1Fiorenzo Magni (35206)Nivea-Fuchs2
2Mario Baroni (29112)Nivea-Fuchs22
3Alfredo Martini (35133)Nivea-FuchsDNF
4Donato Piazza (26180)Nivea-Fuchs42
5Pierino Baffi (25289)Nivea-Fuchs16
6Guido Boni (22229)Nivea-FuchsDNF
7Donato Zampini (29203)Nivea-FuchsDNF
8Guiseppe Cerami (3464)Eldorado-ElvéDNF
9Jean Brankart (25354)Eldorado-Elvé7
10Marcel Janssens (24184)Eldorado-ElvéDNF
11Hilaire Couvreur (31282)Eldorado-Elvé10
12Edgard Sorgeloos (25199)Eldorado-Elvé14
13Frans Schoubben (22232)Eldorado-ElvéDNF
14Charles Vandormael (31270)Eldorado-ElvéDNF
15Jean Dotto (2896)FrankrijkDNF
16Nello Lauredi (31269)FrankrijkDNF
17Attilio Redolfi (32297)FrankrijkDNF
18Raoul Remy (36250)FrankrijkDNF
19Charles Coste (32144)Frankrijk40
20Stanislas Bober (26111)FrankrijkDNF
21Vincent Vitetta (30273)FrankrijkDNF
22Wout Wagtmans (26233)Italcover13
23Jan Nolten (26162)ItalcoverDNF
24Daan de Groot (2337)Italcover28
25Piet van den Brekel (23345)ItalcoverDNF
26Harry Schoenmakers (2296)ItalcoverDNF
27Michel Stolker (22275)Italcover36
28Antoon Bergmans (23315)ItalcoverDNF
29Miguel Poblet (28105)Girardengo-IcepDNF
30Salvador Botella (2796)Girardengo-IcepDNF
31Federico Bahamontes (27357)Girardengo-IcepDNF
32Bernardo Ruíz (31174)Girardengo-Icep38
33Jesús Galdeano (24177)Girardengo-IcepDNF
34José Serra (32191)Girardengo-Icep26
35Miguel Bover (28138)Girardengo-IcepDNF
36Charly Gaul (23205)Faema-Guerra1
37Carlo Clerici (26301)Faema-GuerraDNF
38Fritz Schär (30110)Faema-GuerraDNF
39Rolf Graf (23316)Faema-GuerraDNF
40Marcel Ernzer (30100)Faema-GuerraDNF
41Willy Kemp (30185)Faema-GuerraDNF
42Hans Hollenstein (2791)Faema-GuerraDNF
43Pasquale Fornara (3194)Arbos-Bif-ClementDNF
44Renato Ponzini (23291)Arbos-Bif-ClementDNF
45Luciano Pezzi (35144)Arbos-Bif-ClementDNF
46Pietro Giudici (34345)Arbos-Bif-Clement15
47Nino Assirelli (30343)Arbos-Bif-Clement31
48Eugenio Bertoglio (2768)Arbos-Bif-ClementDNF
49Gianni Ferlenghi (25140)Arbos-Bif-ClementDNF
50Bruno Monti (2619)Atala8
51Giancarlo Astrua (28325)AtalaDNF
52Alessandro Fantini (24182)Atala6
53Adolfo Grosso (28197)AtalaDNF
54Danilo Barozzi (28315)Atala24
55Arrigo Padovan (2915)Atala12
56Angelo Coletto (21169)Atala43
57Nino Defilippis (24102)BianchiDNF
58Giuseppe Favero (24194)Bianchi27
59Giovanni Pettinati (3097)BianchiDNF
60Giuliano Michelon (26105)BianchiDNF
61Andrea Carrea (31321)Bianchi23
62Ettore Milano (30340)BianchiDNF
63Giuseppe Buratti (26240)BianchiDNF
64Fausto Coppi (36290)CarpanoAB5
65Giuseppe Cainero (23335)Carpano37
66Stefano Gaggero (2969)Carpano11
67Pietro Nascimbene (26129)Carpano33
68Tranquillo Scudellaro (25200)Carpano20
69Alberto Negro (27159)CarpanoDNF
70Gino Guerrini (27353)Carpano39
71Agostino Coletto (28322)Frejus3
72Guido Messina (25178)FrejusDNF
73Vincenzo Rossello (33135)FrejusDNF
74Mario Gervasoni (2478)FrejusDNF
75Mino De Rossi (2541)FrejusDNF
76Giorgio Godio (26258)Frejus29
77Giuseppe Fallarini (2258)FrejusDNF
78Riccardo Filippi (25157)Ignis25
79Guido De Santi (3346)Ignis19
80Valerio Chiarlone (24347)Ignis32
81Franco Giacchero (3191)IgnisDNF
82Aurelio Del Rio (293)IgnisDNF
83Fiorenzo Crippa (30158)IgnisDNF
84Giuliano Martino (25135)IgnisDNF
85Giorgio Albani (2716)Legnano17
86Nello Fabbri (22108)LegnanoDNF
87Vincenzo Zucconelli (2528)LegnanoDNF
88Sante Ranucci (22243)LegnanoDNF
89Lino Grassi (24282)LegnanoDNF
90Wladimiro Bartolozzi (28249)Legnano9
91Ugo Massocco (2882)LegnanoDNF
92Gastone Nencini (26122)Leo-ChlorodontDNF
93Rino Benedetti (27225)Leo-Chlorodont18
94Giuseppe Minardi (28105)Leo-ChlorodontDNF
95Giuseppe Pintarelli (25161)Leo-Chlorodont41
96Walter Serena (2889)Leo-ChlorodontDNF
97Antonio Uliana (24351)Leo-Chlorodont30
98Bruno Tognaccini (23200)Leo-Chlorodont35
99Aldo Moser (22144)Torpado5
100Cleto Maule (25109)Torpado4
101Adriano Zamboni (239)Torpado34
102Aldo Zuliani (26230)TorpadoDNF
103Gilberto Dall'Agata (264)Torpado21
104Michele Gismondi (2520)TorpadoDNF
105Silvano Petrei (23335)TorpadoDNF