Informatie over de Giro d'Italia van 1954

Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 1954. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1953. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1955.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandAlgemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTraguardi volanti Leeftijd
(jaardag)
Land
21 May 19541 PalermoPalermo36TTTBianchiF. Coppi34248ITAN/AN/A
22 May 19542PalermoTaormina280G. Minardi2664ITAG. Minardi2664ITAG. Minardi2664ITAR. Van Steenbergen29254BEL
23 May 19543Reggio CalabriaCatanzaro172N. Defilippis2262ITAG. Minardi2665ITAG. Minardi2665ITAR. Van Steenbergen29255BEL
24 May 19544CatanzaroBari352A. Conterno2971ITAG. Minardi2666ITAG. Minardi2666ITAR. Van Steenbergen29256BEL
26 May 19545BariNapels279R. Van Steenbergen29258BELG. Voorting31128NEDG. Minardi2668ITAR. Van Steenbergen29258BEL
27 May 19546NapelsL'Aquila252C. Clerici24266SUIC. Clerici24266SUIG. Minardi2669ITAR. Van Steenbergen29259BEL
28 May 19547L'AquilaRome150G. Albani24347ITAC. Clerici24267SUIG. Minardi2670ITAR. Van Steenbergen29260BEL
29 May 19548RomeChianciano Terme195G. Pettinati2864ITAC. Clerici24268SUIG. Minardi2671ITAR. Van Steenbergen29261BEL
30 May 19549Chianciano TermeFlorence180G. Corrieri34112ITAC. Clerici24269SUIG. Minardi2672ITAR. Van Steenbergen29262BEL
31 May 195410FlorenceCesenatico211P. Giudici32314ITAC. Clerici24270SUIG. Minardi2673ITAR. Van Steenbergen29263BEL
01 Jun 195411CesenaticoAbetone230M. Gianneschi22302ITAC. Clerici24271SUIG. Minardi2674ITAR. Van Steenbergen29264BEL
02 Jun 195412AbetoneGenua251H. Couvreur29252BELC. Clerici24272SUIG. Minardi2675ITAR. Van Steenbergen29265BEL
03 Jun 195413GenuaTurijn211W. Wagtmans24205NEDC. Clerici24273SUIG. Minardi2676ITAR. Van Steenbergen29266BEL
04 Jun 195414TurijnBrescia240A. Brasola28353ITAC. Clerici24274SUIG. Minardi2677ITAR. Van Steenbergen29267BEL
06 Jun 195415Gardone RivieraRiva del Garda42TijdritH. Koblet2976SUIC. Clerici24276SUIG. Minardi2679ITAR. Van Steenbergen29269BEL
07 Jun 195416Riva del GardaAbano Terme131R. Van Steenbergen29270BELC. Clerici24277SUIG. Minardi2680ITAR. Van Steenbergen29270BEL
08 Jun 195417Abano TermePadova105R. Van Steenbergen29271BELC. Clerici24278SUIG. Minardi2681ITAR. Van Steenbergen29271BEL
09 Jun 195418PadovaGrado177A. Grosso26174ITAC. Clerici24279SUIG. Minardi2682ITAR. Van Steenbergen29272BEL
10 Jun 195419GradoSan Martino di Castrozza247W. Wagtmans24212NEDC. Clerici24280SUIG. Minardi2683ITAR. Van Steenbergen29273BEL
11 Jun 195420San Martino di CastrozzaBolzano152F. Coppi34269ITAC. Clerici24281SUIF. Coppi34269ITAR. Van Steenbergen29274BEL
12 Jun 195421BolzanoSt. Moritz222H. Koblet2982SUIC. Clerici24282SUIF. Coppi34270ITAR. Van Steenbergen29275BEL
13 Jun 195422St. MoritzMilaan222R. Van Steenbergen29276BELC. Clerici24283SUIF. Coppi34271ITAR. Van Steenbergen29276BEL

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementC. Clerici24283
BergklassementF. Coppi34271
Traguardi VolantiR. Van Steenbergen29276
Deelnemers Giro d'Italia 1954
RugnummerNaamPloegEindstand
1Rik Van Steenbergen (29294)Girardengo31
2Paul Depaepe (22262)GirardengoDNF
3Raymond Impanis (28255)GirardengoAB21
4Edward Peeters (33246)GirardengoDNF
5Hilaire Couvreur (29281)Girardengo30
6André Rosseel (29219)Girardengo32
7Emile Severeyns (22307)GirardengoDNF
8Heinz Müller (29287)DuitslandDNF
9Günther Otte (21130)DuitslandDNF
10Matthias Pfannenmüller (33218)DuitslandDNF
11Hans Preiskeit (33277)DuitslandDNF
12Hubert Schwarzenberg (32220)DuitslandDNF
13Rudi Theissen (27229)DuitslandDNF
14Franz Reitz (25122)DuitslandDNF
15Wim van Est (3198)Locomotief19
16Wout Wagtmans (24233)Locomotief14
17Jan Nolten (24162)LocomotiefDNF
18Gerrit Voorting (31164)Locomotief7
19Adrie Voorting (23108)LocomotiefDNF
20Hein van Breenen (2518)Locomotief59
21Thijs Roks (23213)LocomotiefDNF
22Bernardo Ruíz (29173)Ideor38
23Jesús Loroño (28172)Ideor24
24Salvador Botella (2595)Ideor45
25Francisco Masip (27327)Ideor39
26Hortensio Vidaurreta (26171)Ideor67
27Emilio Rodríguez (30215)IdeorDNF
28José Pérez (27156)Ideor50
29Hugo Koblet (29101)Guerra2
30Fritz Schär (28110)Guerra9
31Marcel Huber (276)Guerra36
32Emilio Croci (3286)Guerra63
33Carlo Clerici (24301)Guerra1
34Remo Pianezzi (27124)Guerra65
35Martin Metzger (28225)Guerra29
36Fausto Coppi (34289)Bianchi4
37Riccardo Filippi (23157)BianchiDNF
38Ettore Milano (28340)Bianchi41
39Andrea Carrea (29320)Bianchi26
40Michele Gismondi (2320)Bianchi20
41Stefano Gaggero (2769)Bianchi49
42Giuseppe Favero (22193)Bianchi60
43Bruno Monti (2419)Arbos17
44Luciano Pezzi (33143)Arbos52
45Primo Volpi (3865)Arbos21
46Nino Assirelli (28343)Arbos3
47Luciano Frosini (26186)ArbosDNF
48Renato Ponzini (21290)Arbos54
49Mauro Gianneschi (22332)Arbos43
50Giancarlo Astrua (26324)Atala5
51Luciano Maggini (2946)AtalaDNF
52Loretto Petrucci (24317)AtalaDNF
53Alfredo Martini (33132)Atala46
54Adolfo Grosso (26196)Atala22
55Danilo Barozzi (26314)Atala18
56Albino Crespi (24179)AtalaDNF
57Gino Bartali (39348)Bartali-Brooklin13
58Giovanni Corrieri (34144)Bartali-Brooklin33
59Giulio Bresci (32214)Bartali-BrooklinDNF
60Donato Zampini (27203)Bartali-Brooklin25
61Lido Sartini (27246)Bartali-BrooklinDNF
62Ivo Baronti (32323)Bartali-Brooklin62
63Dante Rivola (27209)Bartali-BrooklinDNF
64Pasquale Fornara (2993)Bottecchia8
65Guido De Santi (3146)Bottecchia56
66Oreste Conte (34347)BottecchiaDNF
67Pietro Giudici (32345)Bottecchia28
68Walter Serena (2688)Bottecchia55
69Franco Franchi (30303)Bottecchia23
70Antonio Medri (29156)BottecchiaDNF
71Renzo Soldani (2959)Doniselli-Lansetina27
72Antonio Bevilacqua (35252)Doniselli-LansetinaDNF
73Alfredo Pasotti (29175)Doniselli-LansetinaDNF
74Serafino Biagioni (34110)Doniselli-Lansetina44
75Aldo Bini (38336)Doniselli-LansetinaDNF
76Luciano Chiti (25119)Doniselli-LansetinaDNF
77Ugo Massocco (2681)Doniselli-Lansetina48
78Agostino Coletto (26321)Frejus11
79Angelo Conterno (29109)Frejus10
80Guido Messina (23178)FrejusDNF
81Marcello Ciolli (25308)Frejus57
82Remo Bartalini (24106)Frejus51
83Armando Barducci (2862)Frejus35
84Gilberto Dall'Agata (244)Frejus64
85Giuseppe Minardi (26104)LegnanoDNF
86Giorgio Albani (2515)Legnano12
87Rino Benedetti (25224)Legnano34
88Tranquillo Scudellaro (23200)LegnanoDNF
89Luciano Ciancola (24252)Legnano61
90Gastone Nencini (24122)Legnano16
91Franco Aureggi (26113)Legnano53
92Fiorenzo Magni (33205)Nivea-Fuchs6
93Mario Baroni (27112)Nivea-FuchsDNF
94Vincenzo Rossello (31135)Nivea-Fuchs40
95Livio Isotti (272)Nivea-FuchsDNF
96Silvio Pedroni (36157)Nivea-Fuchs37
97Virgilio Salimbeni (3235)Nivea-FuchsDNF
98Pierino Baffi (23289)Nivea-FuchsDNF
99Nino Defilippis (22101)Torpado15
100Aldo Zuliani (24230)Torpado42
101Giovanni Pettinati (2897)Torpado47
102Alberto Ghirardi (3353)TorpadoDNF
103Marcello Pellegrini (25136)TorpadoDNF
104Giuseppe Doni (26109)Torpado66
105Annibale Brasola (2914)Torpado58