Informatie over de Giro d'Italia van 1953

Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 1953. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1952. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1954.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandAlgemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandOnafhankelijkenLeeftijd
(jaardag)
LandBeste buitenlander Leeftijd
(jaardag)
Land
12 May 19531MilaanAbano Terme263W. van Est3048NEDW. van Est3048NEDP. Fornara2844ITAA. Ferrari28234ITAW. van Est3048NED
13 May 19532Abano TermeRimini278P. Fornara2845ITAG. De Santi29362ITAP. Fornara2845ITAE. Brasola25357ITAH. Koblet2853SUI
14 May 19533RiminiSan Benedetto del Tronto182A. Crespi23131ITAG. De Santi29363ITAP. Fornara2846ITAE. Brasola25358ITAH. Koblet2854SUI
15 May 19534San Benedetto del TrontoRoccaraso171F. Coppi33242ITAP. Fornara2847ITAP. Fornara2847ITAE. Brasola25359ITAL. Bobet2864FRA
16 May 19535RoccarasoNapels149E. Milano27294ITAP. Fornara2848ITAP. Fornara2848ITAE. Brasola25360ITAL. Bobet2865FRA
17 May 19536NapelsRome285G. Minardi2559ITAG. De Santi301ITAP. Fornara2849ITAE. Brasola25361ITAH. Koblet2857SUI
18 May 19537ARomeGrosseto178TijdritG. Corrieri33100ITAG. Corrieri33100ITAP. Fornara2850ITAA. Padovan25336ITAH. Koblet2858SUI
18 May 19537BGrossetoFollonica48TijdritH. Koblet2858SUIH. Koblet2858SUIP. Fornara2850ITAE. Brasola25362ITAH. Koblet2858SUI
19 May 19538FollonicaPisa114R. Van Steenbergen28252BELH. Koblet2859SUIP. Fornara2851ITAE. Brasola25363ITAH. Koblet2859SUI
21 May 19539PisaModena189F. Magni32165ITAH. Koblet2861SUIP. Fornara2853ITAE. Brasola260ITAH. Koblet2861SUI
22 May 195310ModenaModena30TTTBianchiH. Koblet2862SUIP. Fornara2854ITAE. Brasola261ITAH. Koblet2862SUI
23 May 195311ModenaGenua278G. Albani23342ITAH. Koblet2863SUIP. Fornara2855ITAE. Brasola262ITAH. Koblet2863SUI
24 May 195312GenuaBordighera256O. Conte33309ITAH. Koblet2864SUIP. Fornara2856ITAE. Brasola263ITAH. Koblet2864SUI
25 May 195313BordigheraTurijn242P. Giudici31308ITAH. Koblet2865SUIP. Fornara2857ITAA. Conterno2873ITAH. Koblet2865SUI
26 May 195314TurijnSan Pellegrino232N. Assirelli27307ITAH. Koblet2866SUIP. Fornara2858ITAA. Conterno2874ITAH. Koblet2866SUI
28 May 195315San PellegrinoRiva del Garda279F. Magni32172ITAH. Koblet2868SUIP. Fornara2860ITAA. Conterno2876ITAH. Koblet2868SUI
29 May 195316Riva del GardaVicenza166B. Monti22351ITAH. Koblet2869SUIP. Fornara2861ITAA. Conterno2877ITAH. Koblet2869SUI
30 May 195317VicenzaAuronzo di Cadore186B. Monti22352ITAH. Koblet2870SUIP. Fornara2862ITAA. Conterno2878ITAH. Koblet2870SUI
31 May 195318Auronzo di CadoreBolzano164F. Coppi33258ITAH. Koblet2871SUIP. Fornara2863ITAA. Conterno2879ITAH. Koblet2871SUI
01 Jun 195319BolzanoBormio125F. Coppi33259ITAF. Coppi33259ITAP. Fornara2864ITAA. Conterno2880ITAH. Koblet2872SUI
02 Jun 195320BormioMilaan220F. Magni32177ITAF. Coppi33260ITAP. Fornara2865ITAA. Conterno2881ITAH. Koblet2873SUI

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementF. Coppi33260
BergklassementP. Fornara2865
OnafhankelijkenA. Conterno2881
Beste buitenlanderH. Koblet2873
Deelnemers Giro d'Italia 1953
RugnummerNaamPloegEindstand
1Rik Van Steenbergen (28295)Girardengo44
2Stan Ockers (33148)Girardengo6
3Leopold Degraeveleyn (25176)GirardengoDNF
4Maurice Mollin (2955)GirardengoDNF
5Alois Vansteenkiste (2554)Girardengo60
6Basiel Wambeke (26124)GirardengoDNF
7Roger Gyselinck (32287)GirardengoDNF
8Louison Bobet (28111)FrankrijkDNF
9Raphaël Géminiani (2819)Frankrijk30
10Jean Bobet (23129)FrankrijkDNF
11Roger Buchonnet (2732)FrankrijkDNF
12Charles Coste (29143)FrankrijkDNF
13Roger Pontet (3315)Frankrijk24
14Jacques Vivier (22265)FrankrijkDNF
15Wout Wagtmans (23233)LocomotiefDNF
16Hein van Breenen (2419)Locomotief72
17Hans Dekkers (2514)LocomotiefDNF
18Adri Suykerbuyk (2472)Locomotief71
19Gerrit Peters (32335)LocomotiefDNF
20Wim van Est (3098)Locomotief13
21Thijs Roks (22213)Locomotief51
22Bernardo Ruíz (28174)Fiorelli29
23Senen Blanco (30167)FiorelliDNF
24José Escolano (26228)FiorelliDNF
25Jesús Loroño (27172)Fiorelli43
26Miguel Gual (33198)Fiorelli57
27Andrès Trobat (27209)Fiorelli41
28José Vidal (33149)Fiorelli67
29Hugo Koblet (28102)Guerra2
30Ferdi Kübler (33342)GuerraDNF
31Emilio Croci (3186)GuerraDNF
32Walter Diggelmann (37324)Guerra69
33Rolf Graf (20316)GuerraDNF
34Remo Pianezzi (26124)Guerra55
35Fritz Schär (27110)Guerra14
36Fausto Coppi (33289)Bianchi1
37Andrea Carrea (28321)Bianchi22
38Fiorenzo Crippa (27158)Bianchi52
39Stefano Gaggero (2669)Bianchi35
40Michele Gismondi (2220)Bianchi38
41Ettore Milano (27340)Bianchi27
42Donato Piazza (23180)Bianchi66
43Bruno Monti (2319)Arbos23
44Luciano Ciancola (23252)ArbosDNF
45Rinaldo Moresco (32167)Arbos36
46Nino Assirelli (27343)Arbos61
47Luciano Frosini (25186)Arbos49
48Mario Gestri (29140)Arbos62
49Primo Volpi (3765)Arbos25
50Giancarlo Astrua (25324)AtalaDNF
51Danilo Barozzi (25314)Atala19
52Wladimiro Bartolozzi (25248)AtalaDNF
53Gianni Ghidini (2341)AtalaDNF
54Luciano Maggini (2847)Atala58
55Arrigo Padovan (2615)Atala17
56Luciano Pezzi (32144)Atala64
57Gino Bartali (38348)Bartali4
58Ivo Baronti (31323)Bartali65
59Serafino Biagioni (33110)Bartali26
60Aldo Bini (37336)Bartali70
61Giulio Bresci (31214)Bartali34
62Giovanni Corrieri (33144)BartaliDNF
63Dante Rivola (26209)Bartali59
64Pasquale Fornara (2894)Bottecchia3
65Oreste Conte (33347)Bottecchia31
66Franco Franchi (29303)Bottecchia37
67Antonio Medri (28157)Bottecchia54
68Cesare Olmi (2848)Bottecchia63
69Giovanni Roma (25120)Bottecchia7
70Aldo Zuliani (23230)Bottecchia45
71Angelo Conterno (28110)Frejus5
72Remo Bartalini (23106)FrejusDNF
73Giuseppe Buratti (23240)FrejusDNF
74Mario Ciabatti (24184)Frejus50
75Marcello Ciolli (24309)Frejus48
76Agostino Coletto (25321)Frejus20
77Vittorio Rossello (27154)Frejus39
78Fiorenzo Magni (32206)Ganna9
79Mario Baroni (26112)Ganna53
80Pietro Giudici (31345)Ganna11
81Livio Isotti (262)Ganna40
82Silvio Pedroni (35157)Ganna21
83Vincenzo Rossello (30135)Ganna10
84Virgilio Salimbeni (3135)Ganna56
85Giuseppe Minardi (25104)LegnanoDNF
86Giorgio Albani (2416)Legnano15
87Nino Defilippis (21101)Legnano12
88Armando Barducci (2762)Legnano42
89Rino Benedetti (24225)LegnanoDNF
90Umberto Drei (2861)LegnanoDNF
91Tranquillo Scudellaro (22200)Legnano33
92Donato Zampini (26203)Levriere-Benotto16
93Guido De Santi (3046)Levriere-Benotto8
94Adolfo Grosso (25196)Levriere-BenottoDNF
95Giovanni Pettinati (2797)Levriere-Benotto46
96Albino Crespi (23179)Levriere-BenottoDNF
97Mario Lorenzotti (22304)Levriere-BenottoDNF
98Luigi Casola (31355)Levriere-BenottoDNF
99Antonio Bevilacqua (34252)TorpadoDNF
100Annibale Brasola (2815)Torpado68
101Elio Brasola (2641)Torpado18
102Renato Barbiero (25350)TorpadoDNF
103Bortolo Bof (31262)TorpadoDNF
104Giuseppe Doni (25109)Torpado47
105Giacomo Zampieri (28275)TorpadoDNF
106Valerio Bonini (28295)Welter-UrsusDNF
107Carlo Clerici (23301)Welter-UrsusDNF
108Alfo Ferrari (28284)Welter-UrsusDNF
109Alfredo Martini (32133)Welter-UrsusDNF
110Alfredo Pasotti (28176)Welter-UrsusDNF
111Marcello Pellegrini (24137)Welter-Ursus32
112Walter Serena (2588)Welter-Ursus28