Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 1951. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1950. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1952.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
19 May 19511MilaanTurijn202Vlakke etappeR. Van Steenbergen26251BEL12
20 May 19512TurijnAlassio202BergetappeA. Bevilacqua32210ITA1
21 May 19513AlassioGenua252BergetappeR. Falzoni25252ITA12
22 May 19514GenuaFlorence265BergetappeG. De Santi286ITA12
23 May 19515FlorencePerugia192Vlakke etappeP. Giudici29305ITA1
25 May 19516PerugiaTerni81TijdritF. Coppi31252ITA1
26 May 19517TerniRome290BergetappeA. Menon31209ITA123
27 May 19518RomeNapels234Vlakke etappeL. Casola29319ITA12
28 May 19519NapelsFoggia181BergetappeG. Corrieri31110ITA1
29 May 195110FoggiaPescara311BergetappeG. Minardi2371ITA12
31 May 195111PescaraRimini246Vlakke etappeS. Biagioni3179ITA1
01 Jun 195112RiminiSan Marino24TijdritG. Astrua23294ITA123
02 Jun 195113RiminiBologna249Vlakke etappeL. Maggini2617ITA12
03 Jun 195114BolognaBrescia220Vlakke etappeA. Leoni34140ITA1
04 Jun 195115BresciaVenetie188Vlakke etappeR. Van Steenbergen26267BEL1
05 Jun 195116VenetieTrieste182Vlakke etappeL. Frosini23160ITA1
07 Jun 195117TriesteCortina d'Ampezzo255BergetappeL. Bobet2686FRA12
08 Jun 195118Cortina d'AmpezzoBolzano242BergetappeF. Coppi31266ITA12
09 Jun 195119BolzanoSt. Moritz166BergetappeH. Koblet2679SUI123
10 Jun 195120St. MoritzMilaan172Vlakke etappeA. Bevilacqua32231ITA12
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandOnafhankelijkenLeeftijd
(jaardag)
LandBeste buitenlander Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
19 May 19511R. Van Steenbergen26251BELN/AL. Frosini23143ITAR. Van Steenbergen26251BELGirardengo12
20 May 19512F. Magni30163ITAA. Bevilacqua32210ITAS. Pedroni33114ITAR. Impanis25212BELGirardengo1
21 May 19513F. Magni30164ITAMeerdere rennersS. Pedroni33115ITAR. Impanis25213BELGirardengo12
22 May 19514F. Magni30165ITAA. Pasotti26135ITAS. Pedroni33116ITAR. Van Steenbergen26254BELLegnano12
23 May 19515F. Schär2570SUIA. Pasotti26136ITAS. Pedroni33117ITAF. Schär2570SUIArbos1
25 May 19516F. Schär2572SUIA. Pasotti26138ITAE. Brasola244ITAF. Schär2572SUIFréjus-Ursus1
26 May 19517R. Van Steenbergen26258BELA. Pasotti26139ITAE. Brasola245ITAR. Van Steenbergen26258BELFréjus-Ursus123
27 May 19518F. Magni30170ITAA. Pasotti26140ITAD. Zampini24168ITAF. Kübler31307SUIFréjus-Ursus12
28 May 19519F. Magni30171ITAA. Pasotti26141ITAD. Zampini24169ITAF. Kübler31308SUIFréjus-Ursus1
29 May 195110F. Magni30172ITAA. Pasotti26142ITAD. Zampini24170ITAF. Kübler31309SUIFréjus-Ursus12
31 May 195111F. Magni30174ITAA. Pasotti26144ITAD. Zampini24172ITAF. Kübler31311SUIFréjus-Ursus1
01 Jun 195112G. Astrua23294ITAA. Pasotti26145ITAD. Zampini24173ITAF. Kübler31312SUIFréjus-Ursus123
02 Jun 195113R. Van Steenbergen26265BELA. Pasotti26146ITAD. Zampini24174ITAR. Van Steenbergen26265BELAtala12
03 Jun 195114R. Van Steenbergen26266BELA. Pasotti26147ITAD. Zampini24175ITAR. Van Steenbergen26266BELAtala1
04 Jun 195115R. Van Steenbergen26267BELA. Pasotti26148ITAD. Zampini24176ITAR. Van Steenbergen26267BELAtala1
05 Jun 195116R. Van Steenbergen26268BELA. Pasotti26149ITAA. Padovan23354ITAR. Van Steenbergen26268BELAtala1
07 Jun 195117R. Van Steenbergen26270BELA. Pasotti26151ITAA. Padovan23356ITAR. Van Steenbergen26270BELFréjus-Ursus12
08 Jun 195118F. Magni30182ITAL. Bobet2687FRAE. Brasola2418ITAR. Van Steenbergen26271BELAtala12
09 Jun 195119F. Magni30183ITAL. Bobet2688FRAA. Padovan23358ITAR. Van Steenbergen26272BELTaurea123
10 Jun 195120F. Magni30184ITAL. Bobet2689FRAA. Padovan23359ITAR. Van Steenbergen26273BELTaurea12

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementF. Magni30184
BergklassementL. Bobet2689
OnafhankelijkenA. Padovan23359
Beste buitenlanderR. Van Steenbergen26273
Blauwe armbandH. Koblet2680
PloegenklassementTaurea
Deelnemers Giro d'Italia 1951
RugnummerNaamNatKlassePloegEindstand
1Fiorenzo Magni (30205)ITASeniorGanna1
2Nedo Logli (27343)ITA?Ganna44
3Donato Zampini (24203)ITAOnafhGanna17
4Aldo Bini (35336)ITA?GannaAB4
5Franco Franchi (27303)ITASeniorGanna36
6Franco Fanti (27101)ITA?GannaAB3
7Serafino Biagioni (31110)ITA?Ganna55
8Antonio Bevilacqua (32252)ITASeniorBenotto-Ursus-Fiorelli26
9Guido De Santi (2846)ITA?Benotto-Ursus-Fiorelli65
10Umberto Drei (2660)ITA?Benotto-Ursus-Fiorelli47
11Valerio Bonini (26294)ITA?Benotto-Ursus-FiorelliNP11
12Dante Rivola (24209)ITA?Benotto-Ursus-Fiorelli58
13Bortolo Bof (29261)ITA?Benotto-Ursus-Fiorelli72
14Giovanni Pettinati (2596)ITA?Benotto-Ursus-Fiorelli39
15Fausto Coppi (31289)ITASeniorBianchi4
16Serse Coppi (28100)ITASeniorBianchi54
17Désiré Keteleer (3117)BELBuitenBianchi60
18Andrea Carrea (26320)ITA?Bianchi31
19Fiorenzo Crippa (25157)ITA?Bianchi34
20Ettore Milano (25339)ITAOnafhBianchi29
21Oreste Conte (31347)ITASeniorBianchi43
22Ferdi Kübler (31342)SUIBuitenFréjus-Ursus3
23Emilio Croci (2985)SUIBuitenFréjus-Ursus68
24Silvio Pedroni (33156)ITAOnafhFréjus-Ursus28
25Armando Barducci (2561)ITAOnafhFréjus-Ursus30
26Marcello Ciolli (22308)ITAOnafhFréjus-Ursus53
27Luigi Spotti (27101)ITA?Fréjus-UrsusAB13
28Bruno Pasquini (36220)ITAOnafhFréjus-Ursus14
29Fritz Schär (25109)SUIBuitenArbosAB15
30Renzo Zanazzi (2786)ITA?ArbosNP15
31Livio Isotti (242)ITA?ArbosAB4
32Bruno Pontisso (25247)ITAOnafhArbos15
33Giacomo Zampieri (26274)ITAOnafhArbos37
34Luciano Frosini (23186)ITAOnafhArbos56
35Ersilio Dordoni (2112)ITAOnafhArbos61
36Louison Bobet (26110)FRABuitenBottecchia-Ursus7
37Edouard Muller (3223)FRABuitenBottecchia-UrsusAB7
38Giulio Bresci (29213)ITASeniorBottecchia-Ursus13
39Mario Fazio (325)ITAOnafhBottecchia-Ursus67
40Giovanni Roma (23120)ITA?Bottecchia-Ursus41
41Giovanni Pinarello (28356)ITA?Bottecchia-Ursus75
42Vittorio Seghezzi (2734)ITA?Bottecchia-UrsusAB3
43Alfredo Martini (30132)ITASeniorTaurea20
44Loretto Petrucci (21316)ITASeniorTaureaAB9
45Giancarlo Astrua (23324)ITASeniorTaurea5
46Vincenzo Rossello (28135)ITASeniorTaurea9
47Vittorio Rossello (25153)ITAOnafhTaurea22
48Mario Baroni (24112)ITA?Taurea45
49Orfeo Ponsin (22302)ITA?TaureaAB17
50Adolfo Leoni (34168)ITA?Legnano62
51Renzo Soldani (2659)ITASeniorLegnanoAB8
52Pasquale Fornara (2693)ITASeniorLegnano11
53Virgilio Salimbeni (2934)ITASeniorLegnano18
54Giorgio Albani (2215)ITAOnafhLegnanoAB18
55Giuseppe Minardi (23104)ITAOnafhLegnano46
56Tranquillo Scudellaro (20200)ITA?Legnano57
57Luciano Maggini (2646)ITASeniorAtala16
58Luigi Casola (29354)ITA?Atala52
59Luciano Pezzi (30143)ITASeniorAtala23
60Danilo Barozzi (23314)ITAOnafhAtala32
61Arrigo Padovan (2415)ITAOnafhAtala8
62Wladimiro Bartolozzi (23248)ITAOnafhAtala40
63Edouard Fachleitner (30126)FRABuitenAtalaNP8
64Gino Bartali (36348)ITASeniorBartali-Ursus10
65Giovanni Corrieri (31144)ITA?Bartali-Ursus59
66Attilio Lambertini (3127)ITA?Bartali-Ursus63
67Bruno Gianelli (25324)ITA?Bartali-UrsusAB3
68Mario Gestri (27140)ITA?Bartali-Ursus64
69Remo Sabattini (2520)ITA?Bartali-Ursus38
70Marcel Dupont (33263)BELBuitenBartali-UrsusNP9
71Jacques Marinelli (25197)FRABuitenStucchi71
72Pietro Giudici (29344)ITAOnafhStucchi24
73Ugo Fondelli (31103)ITAOnafhStucchi27
74Lido Sartini (24246)ITA?Stucchi49
75Sergio Vitali (2618)ITA?Stucchi42
76Angelo Menon (31245)ITA?Stucchi33
77Cesare Olmi (2647)ITA?Stucchi35
78Hugo Koblet (26101)SUIBuitenGuerra6
79Martin Metzger (25224)SUIBuitenGuerra73
80Olimpio Bizzi (34333)ITA?Guerra74
81Dino Rossi (30349)ITAOnafhGuerra19
82Elio Bertocchi (31288)ITA?GuerraAB9
83Renato Barbiero (23350)ITA?GuerraAB18
84Rodolfo Falzoni (25293)ITA?Guerra69
85Alfredo Pasotti (26175)ITASeniorWilier-Triestina25
86Rinaldo Moresco (30166)ITAOnafhWilier-Triestina21
87Adolfo Grosso (23196)ITA?Wilier-Triestina48
88Luciano Cremonese (24334)ITA?Wilier-Triestina70
89Annibale Brasola (2614)ITAOnafhWilier-Triestina66
90Elio Brasola (2441)ITASeniorWilier-Triestina12
91Pietro Zappon (271)ITA?Wilier-Triestina51
92Briek Schotte (31297)BELBuitenGirardengoAB5
93Rik Van Steenbergen (26294)BELBuitenGirardengo2
94Raymond Impanis (25254)BELBuitenGirardengoDNF
95Marcel Kint (36284)BELBuitenGirardengoNP4
96Marcel Hendrickx (2670)BELBuitenGirardengoAB5
97Prosper Depredomme (3335)BELBuitenGirardengoAB3
98Franco Giacchero (2690)ITA?Girardengo50