Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 1949. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1948. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1950.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
21 May 19491PalermoCatania261BergetappeM. Fazio29329ITA1
22 May 19492CataniaMessina163Vlakke etappeS. Maggini2997ITA1
23 May 19493Villa San GiovanniCosenza214BergetappeG. De Santi267ITA123
24 May 19494CosenzaSalerno292Vlakke etappeF. Coppi29251ITA1
26 May 19495SalernoNapels161Vlakke etappeS. Biagioni2974ITA1
27 May 19496NapelsRome233Vlakke etappeM. Ricci34287ITA1
28 May 19497RomePesaro298Vlakke etappeA. Leoni32135ITA1
29 May 19498PesaroVenetie273Vlakke etappeL. Casola27322ITA12
31 May 19499VenetieUdine249Vlakke etappeA. Leoni32138ITA1
01 Jun 194910UdineBassano del Grappa154Vlakke etappeG. Corrieri29114ITA1
02 Jun 194911Bassano del GrappaBolzano237BergetappeF. Coppi29260ITA123
04 Jun 194912BolzanoModena253Vlakke etappeO. Conte29320ITA12
05 Jun 194913ModenaMontecatini Terme160BergetappeA. Leoni32143ITA1
06 Jun 194914Montecatini TermeGenua228BergetappeVin. Rossello26110ITA12
07 Jun 194915GenuaSanremo136Vlakke etappeL. Maggini2423ITA12
09 Jun 194916SanremoCuneo190BergetappeO. Conte29325ITA123
10 Jun 194917CuneoPinerolo254BergetappeF. Coppi29268ITA123
11 Jun 194918PineroloTurijn65TijdritA. Bevilacqua30232ITA1
12 Jun 194919TurijnMonza267BergetappeG. Corrieri29125ITA1
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCadettiLeeftijd
(jaardag)
LandTraguardi volanti Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
21 May 19491M. Fazio29329ITAM. Fazio29329ITAM. Fazio29329ITAN/AWilier-Triestina1
22 May 19492G. Cottur34364ITAM. Fazio29330ITAA. Carrea24281ITAL. Casola27315ITAWilier-Triestina1
23 May 19493G. Cottur350ITAMeerdere rennersA. Carrea24282ITAL. Casola27316ITAWilier-Triestina123
24 May 19494G. Cottur351ITAMeerdere rennersM. Fazio29332ITAL. Casola27317ITAWilier-Triestina1
26 May 19495G. Cottur353ITAMeerdere rennersM. Fazio29334ITAL. Casola27319ITAWilier-Triestina1
27 May 19496G. Cottur354ITAMeerdere rennersM. Fazio29335ITAL. Casola27320ITAWilier-Triestina1
28 May 19497M. Fazio29336ITAMeerdere rennersM. Fazio29336ITAL. Casola27321ITAWilier-Triestina1
29 May 19498M. Fazio29337ITAMeerdere rennersM. Fazio29337ITAL. Casola27322ITAWilier-Triestina12
31 May 19499A. Leoni32138ITAMeerdere rennersM. Fazio29339ITAL. Casola27324ITAWilier-Triestina1
01 Jun 194910A. Leoni32139ITAMeerdere rennersM. Fazio29340ITAL. Casola27325ITAWilier-Triestina1
02 Jun 194911A. Leoni32140ITAF. Coppi29260ITAG. Astrua21295ITAA. Leoni32140ITAWilier-Triestina123
04 Jun 194912A. Leoni32142ITAF. Coppi29262ITAG. Astrua21297ITAA. Leoni32142ITAWilier-Triestina12
05 Jun 194913A. Leoni32143ITAF. Coppi29263ITAG. Astrua21298ITAA. Leoni32143ITAWilier-Triestina1
06 Jun 194914A. Leoni32144ITAF. Coppi29264ITAG. Astrua21299ITAO. Conte29322ITAWilier-Triestina12
07 Jun 194915A. Leoni32145ITAF. Coppi29265ITAG. Astrua21300ITAO. Conte29323ITAWilier-Triestina12
09 Jun 194916A. Leoni32147ITAF. Coppi29267ITAG. Astrua21302ITAO. Conte29325ITAWilier-Triestina123
10 Jun 194917F. Coppi29268ITAF. Coppi29268ITAG. Astrua21303ITAO. Conte29326ITAWilier-Triestina123
11 Jun 194918F. Coppi29269ITAF. Coppi29269ITAG. Astrua21304ITAO. Conte29327ITAWilier-Triestina1
12 Jun 194919F. Coppi29270ITAF. Coppi29270ITAG. Astrua21305ITAO. Conte29328ITAWilier-Triestina1

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementF. Coppi29270
BergklassementF. Coppi29270
CadettiG. Astrua21305
Traguardi VolantiO. Conte29328
Blauwe armbandS. Biagioni2991
PloegenklassementWilier-Triestina
Deelnemers Giro d'Italia 1949
RugnummerNaamNatKlassePloegEindstand
1Luciano Maggini (2447)ITASeniorWilier-Triestina12
2Giordano Cottur (3539)ITASeniorWilier-Triestina3
3Giulio Bresci (27214)ITASeniorWilier-Triestina7
4Alfredo Martini (28133)ITASeniorWilier-Triestina6
5Egidio Feruglio (28176)ITA?Wilier-TriestinaDNF
6Giuseppe (Tino) Ausenda (3046)ITA?Wilier-Triestina39
7Sante Carollo (25143)ITA?Wilier-Triestina65
8Sergio Maggini (29137)ITASeniorAtalaAB5
9Antonio Bevilacqua (30252)ITA?Atala40
10Guido De Santi (2646)ITACadetAtala42
11Armando Peverelli (27211)ITA?AtalaDNF
12Luciano Pezzi (28144)ITACadetAtala21
13Bortolo Bof (27262)ITA?AtalaAB3
14Angelo Fumagalli (25167)ITA?AtalaNP8
15Adolfo Leoni (32169)ITASeniorLegnano4
16Placido Ottusi (21297)ITA?Legnano43
17Vincenzo Rossello (26135)ITA?Legnano18
18Vittorio Rossello (23154)ITACadetLegnano19
19Renzo Soldani (2460)ITACadetLegnano22
20Pasquale Fornara (2494)ITA?Legnano28
21Luciano Frosini (21186)ITA?Legnano53
22Guiseppe Cerami (2764)BELSeniorGanna24
23Albert Dubuisson (30246)BEL?GannaDNF
24Jean Lesage (2334)BEL?GannaAB5
25Roger Missine (27194)BEL?Ganna52
26Marcel Buysse (28322)BEL?GannaHD11
27Jozef Van der Helst (25364)BEL?GannaHD11
28Jozeph Van Staeyen (29225)BELCadetGannaAB5
29Gino Bartali (34348)ITASeniorBartali2
30Ferdi Kübler (29342)SUI?BartaliNP
31Mario Benso (22283)ITA?Bartali63
32Léon Jomaux (26332)BELCadetBartali20
33Giovanni Corrieri (29144)ITA?Bartali32
34Angelo Brignole (25112)ITACadetBartali29
35Enzo Bellini (2571)ITA?Bartali44
36Fausto Coppi (29289)ITASeniorBianchi1
37Oreste Conte (29347)ITA?Bianchi61
38Serse Coppi (26100)ITA?Bianchi55
39Bruno Pasquini (34220)ITA?Bianchi26
40Andrea Carrea (24321)ITACadetBianchi23
41Ettore Milano (23340)ITACadetBianchi27
42Fiorenzo Crippa (23158)ITA?Bianchi58
43Silvio Pedroni (31157)ITACadetFréjus10
44Settimio Simonini (35358)ITACadetFréjus13
45Giuseppe Doni (21109)ITA?Fréjus36
46Armando Barducci (2362)ITA?Fréjus45
47Franco Franchi (25303)ITACadetFréjus15
48Franco Fanti (25101)ITA?FréjusAB4
49Rino Burchi (29306)ITA?FréjusAB15
50Ezio Cecchi (3651)ITA?Cimatti34
51Danilo Barozzi (21314)ITA?CimattiAB7
52Dino Rossi (28350)ITA?Cimatti31
53Oliviero Tonini (2818)ITA?Cimatti37
54Luciano Cremonese (22334)ITA?CimattiNP
55Alighiero Ridolfi (24313)ITA?CimattiAB4
56Alfredo Pasquetti (2214)ITA?CimattiHD14
57Aldo Ronconi (30284)ITASeniorVisconteaDNF
58Mario Ricci (34322)ITA?Viscontea49
59Ugo Fondelli (29103)ITACadetVisconteaDNF
60Serafino Biagioni (29110)ITACadetViscontea8
61Attilio Lambertini (2927)ITA?Viscontea38
62Mario Vicini (36130)ITA?VisconteaAB8
63Glauco Servadei (35339)ITA?Viscontea48
64Nedo Logli (25343)ITASeniorArbos9
65Primo Volpi (3365)ITASeniorArbos17
66Leo Castellucci (22278)ITA?ArbosDNF
67Marcello Paolieri (24169)ITA?Arbos47
68Italiano Lazzerini (28305)ITA?ArbosNP8
69Bruno Pontisso (23248)ITA?ArbosNP8
70Valeriano Zanazzi (22353)ITA?Arbos51
71Olimpio Bizzi (32334)ITA?EdelweissAB3
72Aldo Baito (29178)ITA?EdelweissAB4
73Pietro Fulcheri (31131)ITA?Edelweiss60
74Aldo Tosi (25341)ITA?EdelweissAB7
75Vittorio Seghezzi (2534)ITACadetEdelweiss33
76Angelo De Bacco (31275)USA?EdelweissAB3
77Elvio Busancano (2576)ITA?EdelweissAB8
78Fritz Schär (23110)SUISeniorStucchi14
79Pietro Tarchini (27275)SUI?StucchiAB5
80Emilio Croci (2786)SUICadetStucchi41
81Luigi Malabrocca (298)ITA?Stucchi64
82Giovanni Mattavelli (27178)ITA?StucchiAB7
83Giovanni Pinarello (26356)ITA?Stucchi56
84Fernandino Della Giustina (28112)ITA?Stucchi54
85Luigi Casola (27355)ITA?BenottoHD11
86Alfredo Pasotti (24176)ITASeniorBenotto25
87Giorgio Cargioli (27119)ITA?BenottoHD11
88Alberto Ghirardi (2854)ITA?BenottoAB4
89Umberto Drei (2461)ITACadetBenotto30
90Giancarlo Astrua (21324)ITACadetBenotto5
91Valerio Bonini (24295)ITA?Benotto50
92Jean Goldschmit (25131)LUX?Fiorelli16
93Jakob Schenk (2892)AUT?FiorelliHD11
94Rudi Valenta (2899)AUT?FiorelliNP4
95Egidio Marangoni (29258)ITA?FiorelliAB5
96Gildo Monari (30200)ITA?FiorelliHD11
97Primo Zuccotti (3473)ITA?Fiorelli62
98Enzo Nannini (23276)ITA?FiorelliAB7
99Mario Fazio (305)ITACadetBottecchia11
100Adriano Lugatti (2927)ITA?BottecchiaAB6
101Vittorio Magni (30205)ITA?Bottecchia35
102Enzo Coppini (2973)ITA?Bottecchia46
103Annibale Brasola (2415)ITA?Bottecchia59
104Selvino Selvatico (24170)ITA?BottecchiaAB7
105Alfio Fazio (2641)ITA?Bottecchia57