Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 1940. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1939. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1946.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
17 May 19401MilaanTurijn180Vlakke etappeO. Bizzi23289ITA
18 May 19402TurijnGenua226Vlakke etappeP. Favalli2617ITA1
19 May 19403GenuaPisa188Vlakke etappeD. Marabelli2685ITA1
20 May 19404PisaGrosseto154Vlakke etappeA. Leoni23127ITA
21 May 19405GrossetoRome224Vlakke etappeA. Leoni23128ITA1
23 May 19406RomeNapels238Vlakke etappeG. Servadei26300ITA1
24 May 19407NapelsFiuggi178Vlakke etappeW. Generati26258ITA1
25 May 19408FiuggiTerni183Vlakke etappeO. Bizzi23297ITA1
26 May 19409TerniArezzo183Vlakke etappeP. Volpi2430ITA1
27 May 194010ArezzoFlorence91BergetappeO. Bizzi23299ITA123
29 May 194011FlorenceModena184BergetappeF. Coppi20257ITA1
30 May 194012ModenaFerrara199Vlakke etappeA. Leoni23137ITA12
31 May 194013FerraraTreviso125Vlakke etappeO. Bizzi23303ITA12
01 Jun 194014TrevisoAbbazia215Vlakke etappeG. Servadei26309ITA12
02 Jun 194015AbbaziaTrieste179Vlakke etappeM. Vicini27101ITA12
04 Jun 194016TriestePieve di Cadore202BergetappeM. Vicini27103ITA12
05 Jun 194017Pieve di CadoreOrtisei110BergetappeG. Bartali25322ITA12
07 Jun 194018OrtiseiTrento186BergetappeG. Servadei26315ITA1
08 Jun 194019TrentoVerona149BergetappeG. Bartali25325ITA12
09 Jun 194020VeronaMilaan180Vlakke etappeA. Leoni23147ITA12
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandGegroepeerdenLeeftijd
(jaardag)
LandPloegGroepBron
17 May 19401O. Bizzi23289ITAN/AM. Spadolini24233ITABianchiUC Modenese
18 May 19402O. Bailo27248ITAN/AF. Montini2650ITAMeerdereMVSN-Viscontea1
19 May 19403O. Bailo27249ITAN/AG. De Stefanis24315ITALegnanoMVSN-Viscontea1
20 May 19404P. Favalli2619ITAN/AG. Gotti27263ITAGloriaUC Modenese
21 May 19405P. Favalli2620ITAN/AG. Gotti27264ITAGloriaUC Modenese1
23 May 19406P. Favalli2622ITAN/AG. Gotti27266ITAGloriaMVSN-Viscontea1
24 May 19407P. Favalli2623ITAN/AG. Gotti27267ITAGloriaMVSN-Viscontea1
25 May 19408E. Mollo26305ITAN/AG. Gotti27268ITAGloriaUS Azzini-Universal1
26 May 19409E. Mollo26306ITAN/AG. Gotti27269ITAGloriaUS Azzini-Universal1
27 May 194010E. Mollo26307ITAP. Volpi2431ITAG. Gotti27270ITAGloriaUS Azzini-Universal123
29 May 194011F. Coppi20257ITAF. Coppi20257ITAG. De Stefanis24325ITAGloriaUS Azzini-Universal1
30 May 194012F. Coppi20258ITAF. Coppi20258ITAG. De Stefanis24326ITAGloriaUS Azzini-Universal12
31 May 194013F. Coppi20259ITAF. Coppi20259ITAG. De Stefanis24327ITAGloriaUS Azzini-Universal12
01 Jun 194014F. Coppi20260ITAF. Coppi20260ITAG. De Stefanis24328ITAGloriaUS Azzini-Universal12
02 Jun 194015F. Coppi20261ITAF. Coppi20261ITAG. De Stefanis24329ITAGloriaUS Azzini-Universal12
04 Jun 194016F. Coppi20263ITAF. Coppi20263ITAG. De Stefanis24331ITAGloriaUS Azzini-Universal12
05 Jun 194017F. Coppi20264ITAF. Coppi20264ITAG. De Stefanis24332ITAGloriaUS Azzini-Universal12
07 Jun 194018F. Coppi20266ITAMeerdere rennersG. De Stefanis24334ITAGloriaUS Azzini-Universal1
08 Jun 194019F. Coppi20267ITAG. Bartali25325ITAG. De Stefanis24335ITAGloriaUS Azzini-Universal12
09 Jun 194020F. Coppi20268ITAG. Bartali25326ITAG. De Stefanis24336ITAGloriaUS Azzini-Universal12

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementF. Coppi20268
BergklassementG. Bartali25326
GegroepeerdeG. De Stefanis24336
PloegenklassementGloria
GroepenUS Azzini-Universal

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 1940
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Giovanni Valetti (26282)ITABianchi177
2Mario Vicini (27130)ITABianchi41
3Olimpio Bizzi (23334)ITABianchiNP187
4Cino Cinelli (24143)ITABianchiNP43
5Adolfo Leoni (23169)ITABianchi282
6Aldo Bini (24337)ITABianchiAB104
7Vasco Bergamaschi (30275)ITABianchiNP183
8Gino Bartali (25348)ITALegnano912
9Pierino Favalli (2661)ITALegnanoDSQ100
10Secondo Magni (2899)ITALegnano261
11Fausto Coppi (20290)ITALegnano10
12Mario Ricci (25322)ITALegnanoAB90
13Aldo Ronconi (21284)ITALegnano400
14Luciano Succi (25151)ITALegnanoAB160
15Hubert Deltour (29100)BELGannaNP0
16Jules Lowie (26268)BELGannaNP0
17Edgard De Caluwé (270)BELGannaNP0
18Georges Christiaens (301)BELGannaNP0
19Julius Hamelryckx (2579)BELGannaNP0
20Christophe Didier (25147)LUXOlympiaNP180
21Arsène Mersch (26199)LUXGannaNP0
22Severino Canavesi (29155)ITAGloria50
23Glauco Servadei (26339)ITAGloria223
24Bernardo Rogora (28208)ITAGloria130
25Walter Generati (26296)ITAGloria72
26Luigi Augusto Introzzi (2823)ITAGloria270
27Ezio Cecchi (2751)ITAGloria60
28Carlo Romanatti (29247)ITAGloriaNP120
29Pietro Rimoldi (28239)ITAOlympia430
30Enrico Mollo (26342)ITAOlympia20
31Carmine Saponetti (2719)ITAOlympiaAB182
32Robert Zimmermann (27308)SUIOlympiaNP0
33Karl Litschi (2865)SUIOlympiaNP0
34Walter Diggelmann (24325)SUIOlympia110
35Josef Wagner (2469)SUIOlympiaNP0
36Giordano Cottur (2639)ITALygie32
37Pietro Chiappini (254)ITALygie441
38Aimone Landi (26277)ITALygie240
39Francesco Albani (2837)ITALygie360
40Adalino Mealli (3072)ITALygieNP140
41Antonio Bevilacqua (21252)ITALygieAB30
42Nello Troggi (2866)ITALygieNP171
43Osvaldo Bailo (27292)ITAGerbiNP80
44Salvatore Crippa (25241)ITAGerbi161
45Luigi Cafferata (24317)ITAGerbiAB40
46Michele Benente (27204)ITAGerbi120
47Sebastiano Torchio (21192)ITAGerbi310
48Primo Zuccotti (2573)ITAGerbiAB180
49Lorenzo Mazzarello (25162)ITAGerbi390
50Giuseppe Martano (29264)ITAOlympiaAB140
51Oreste Sartori (25288)ITASC BindaHD30
52Giovanni Piotto (26285)ITASC BindaHD110
53Giovanni Gotti (27305)ITASC BindaAB171
54Ruggero Moro (2424)ITASC BindaAB140
55Guerrino Tomasoni (23266)ITASC BindaAB40
56Diego Marabelli (26128)ITAGS Battisti-Aquilano152
57Giovanni Cazzulani (30330)ITAGS Battisti-AquilanoHD30
58Attilio Masarati (29143)ITAGS Battisti-AquilanoHD30
59Enrico Mara (27328)ITAGS Battisti-Aquilano370
60Guerrino Amadori (24313)ITAGS Battisti-Aquilano290
61Settimio Simonini (26358)ITAUS Azzini-Universal100
62Gino Scappini (26289)ITAUS Azzini-Universal460
63Francesco Doccini (25203)ITAUS Azzini-Universal410
64Primo Volpi (2466)ITAUS Azzini-Universal210
65Alessandro Vegetti (24292)ITAUS Azzini-Universal300
66Cesare Del Cancia (2556)ITAMVSN-Viscontea183
67Adriano Vignoli (32203)ITAMVSN-Viscontea141
68Ruggero Balli (29326)ITAMVSN-VisconteaAB140
69Achille Bucco (22284)ITAMVSN-VisconteaNP110
70Edgardo Scappini (2991)ITAMVSN-Viscontea360
71Giovanni De Stefanis (24358)ITADA Bamberg80
72Mario De Benedetti (24297)ITADA Bamberg190
73Spirito Godio (24196)ITADA BambergHD110
74Arturo Colombo (2656)ITADA BambergNP60
75Giuseppe Colombara (25218)ITADA Bamberg420
76Ennio Pozzato (25232)ITAUC Modenese340
77Gildo Monari (21200)ITAUC Modenese350
78Silvio Gosi (24253)ITAUC ModeneseNP60
79Giuseppe Sabatini (25100)ITAUC ModeneseNP110
80Giovanni Di Santi (237)ITAUC ModeneseAB90
81Edoardo Taddei (23132)ITAIl LittorialeAB40
82Francesco Patti (26223)ITAIl Littoriale200
83Sestro Fellini (24327)ITAIl LittorialeNP170
84Alessandro Luchetti (28257)ITAIl LittorialeAB10
85Egidio Facchin (26216)ITAIl Littoriale450
86Serafino Santambrogio (26173)ITADA VismaraHD110
87Gino Bisio (26208)ITADA VismaraAB150
88Giuseppe Magni (28147)ITADA Vismara330
89Edoardo Stretti (276)ITADA Vismara250
90Elvezio Palla (25175)ITADA VismaraNP50
91Remo Cerasa (28324)ITASS ParioliHD110
92Aldemiro Dragomanni (23112)ITASS ParioliHD110
93Fulvio Montini (2694)ITASS Parioli230
94Renzo Silvestri (25166)ITASS ParioliHD110
95Giuseppe Manfredi (2628)ITASS ParioliNP30
96Nello Taddei (25265)ITADopolavoro MaterAB70
97Marcello Spadolini (24278)ITADopolavoro Mater380
98Quirino Toccaceli (23188)ITADopolavoro MaterAB90
99Tommaso Fanciulli (26285)ITADopolavoro MaterNP130
100Giovanni Brotto (22335)ITADopolavoro Mater320

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Bianchi7 10 1.00 -0.07 0.49
Legnano7 4 0.96 0.56 0.69
Gloria7 4 0.96 2.57 0.81
US Azzini-Universal5 1 0.51 1.43 0.70
GS Battisti-Aquilano5 1 0.51 0.17 0.47
DA Bamberg5 0 0.16 0.38 0.63
DA Vismara5 0 0.16 -0.64 0.26
SC Binda5 0 0.16 -2.05 0.00
Il Littoriale5 0 0.16 -0.76 0.32
SS Parioli5 0 0.16 -1.24 0.23
UC Modenese5 0 0.16 -0.83 0.17
Dopolavoro Mater5 0 0.16 -0.84 0.18
MVSN-Viscontea5 0 0.16 0.40 0.50
Olympia6 0 0.13 0.18 0.66
Lygie7 0 0.10 0.10 0.61
Gerbi7 0 0.10 0.23 0.38