Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 1912. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 1911. Ik heb ook informatie over de volgende Giro in 1913.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandBron
19 May 19121MilaanPadova399G. Micheletto23116ITA12
21 May 19122PadovaBologna329V. Borgarello2811ITA12
23 May 19123BolognaPescara362E. Azzini26217ITA1
25 May 19124PescaraRome337Geannulleerd
27 May 19125RomeFlorence337C. Galetti29273ITA123
29 May 19126FlorenceGenua267L. Bordin21325ITA123
31 May 19127GenuaTurijn230V. Borgarello2821ITA123
02 Jun 19128TurijnMilaan280G. Micheletto23130ITA12
04 Jun 19129MilaanBergamo235V. Borgarello2825ITA12
Datum Nr.PloegAanmoedigingBron
19 May 19121AtalaStucchi12
21 May 19122AtalaStucchi12
23 May 19123AtalaGoericke1
25 May 19124AtalaGoericke
27 May 19125PeugeotGoericke123
29 May 19126AtalaGoericke123
31 May 19127AtalaGoericke123
02 Jun 19128AtalaGoericke12
04 Jun 19129AtalaGoericke12

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
PloegenklassementAtala
Incorraggiamento abbiamoGoericke
Deelnemers Giro d'Italia 1912
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Dario Beni (23180)ITABianchiNP7
2Mario Bruschera (2575)ITABianchiAB6
3Pietro Aimo (19279)ITABianchiAB6
4Giuseppe Santhia (26162)ITABianchiAB6
5Carlo Durando (25122)ITAPeugeot2
6Angelo Gremo (24210)ITAPeugeot2
7Ugo Agostoni (1995)ITAPeugeot2
8Domenico Allasia (18287)ITAPeugeot2
9Gino Brizzi (?)ITASenior-PolackAB5
10Giuseppe Contesini (2459)ITASenior-PolackNP7
11Eligio Bianco (25101)ITASenior-PolackAB6
12Cesare Osnaghi (22180)ITASenior-PolackAB6
13Giovanni Gerbi (2726)ITAGerbi3
14Giovanni Rossignoli (29209)ITAGerbi3
15Pierino Albini (26196)ITAGerbi3
16Lauro Bordin (21358)ITAGerbi3
17Luigi Ganna (28212)ITAAtalaAB5
18Carlo Galetti (29308)ITAAtala1
19Giovanni Micheletto (23159)ITAAtala1
20Eberardo Pavesi (28241)ITAAtala1
21Ernesto Azzini (26256)ITALegnanoDNF
22Vincenzo Borgarello (2852)ITALegnanoDNF
23Luigi Azzini (28150)ITALegnanoNP
24Natale Bosco (20188)ITALegnanoNP5
25Giuseppe Dilda (?)ITAGoericke4
26Enrico Sala (2118)ITAGoericke4
27Giovanni Cocchi (2470)ITAGoericke4
28Carlo Vertua (26188)ITAGoericke4
29Andrea Massironi (30264)ITASorianiAB2
30Camillo Bertarelli (26112)ITASorianiAB2
31Augusto Rho (23333)ITASorianiAB3
32Rinaldo Spinelli (1945)ITASorianiAB3
33Senofonte Castellini (?)ITARanellaAB3
34Giovanni Roncon (19179)ITARanellaAB1
35Antonio Dalle Fusine (?)ITARanellaAB3
36Emilio Pagani (?)ITARanellaAB3
37Guglielmo Zanella (21287)ITAFavero-DunlopNP6
38Gino Zanchetta (1888)ITAFavero-DunlopNP5
39Luigi Molon (2162)ITAFavero-DunlopNP7
40Evaristo Lello (22342)ITAFavero-DunlopAB1
41Ildebrando Gamberini (27293)ITAL'ItalianaNP6
42Alfonso Calzolari (2561)ITAL'ItalianaNP5
43Cesare Zini (21313)ITAL'ItalianaAB3
44Aldo Benassi (?)ITAL'ItalianaNP6
45Azeglio Tomarelli (?)ITABergamiAB1
46Giuseppe Perna (26296)ITABergamiDNF
47Antonio Rotondi (2350)ITABergamiDNF
48Umberto Zoffoli (?)ITABergamiNP
49Sante Goi (26195)ITAGlobo5
50Cesare Goi (?)ITAGlobo5
51Mario Santagostino (18231)ITAGlobo5
52Alberto Maverna (?)ITAGlobo5
53Michele Robotti (21271)ITAStucchiDSQ9
54Emanuele Garda (21327)ITAStucchiDSQ9
55Carlo Oriani (23237)ITAStucchiDSQ9
56Pietro Fasoli (20249)ITAStucchiDSQ9