Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Hier staat informatie over de Giro d'Italia van 2023. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2022.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandBron
06 May 20231FossacesiaOrtona19.6TijdritR. Evenepoel23101BELR. Molard33230FRA
07 May 20232TeramoSan Salvo202Vlakke etappeJ. Milan22217ITAP. Lapeira22346FRA
08 May 20233VastoMelfi213Half-bergetappeM. Matthews32224AUSV. Stojnić33232FRA
09 May 20234VenosaLago Laceno175Half-bergetappeA. Paret-Peintre2771FRAA. Ghebreigzabhier28265ERI
10 May 20235AtripaldaSalerno171Vlakke etappeK. Groves24138AUSS. Gandin2742ITA
11 May 20236NapelsNapels162Half-bergetappeM. Pedersen27144DENS. Clarke36297AUS
12 May 20237CapuaGran Sasso218BergetappeD. Bais2539ITAH. Mulubrhan23182ERI
13 May 20238TerniFossombrone207Half-bergetappeB. Healy22243IREB. Healy22243IRE
14 May 20239Savignano sul RubiconeCesena35TijdritR. Evenepoel23109BELG. Thomas36354GBR
16 May 202310ScandianoViareggio196Vlakke etappeM. Cort Nielsen30119DEND. Gee25285CAN
17 May 202311CamaioreTortona219Vlakke etappeP. Ackermann29119GERL. Rex23153BEL
18 May 202312BraRivoli185Half-bergetappeN. Denz2991GERT. Skujinš31337LAT
19 May 202313Le ChableCrans-Montana74.6BergetappeE. Rubio2585COLT. Pinot32355FRA
20 May 202314SierreCasano Magnano194Vlakke etappeN. Denz2993GERD. Gee25289CAN
21 May 202315SeregnoBergamo195BergetappeB. McNulty2548USAB. Healy22251IRE
23 May 202316Sabbio ChieseMonte Bondone203BergetappeJ. Almeida24291PORJ. Almeida24291POR
24 May 202317Pergine ValsuganaCaorle197Vlakke etappeA. Dainese2559ITAT. Champion23258FRA
25 May 202318OderzoZoldo Alto161BergetappeF. Zana2468ITAT. Pinot32361FRA
26 May 202319LongaroneTre Cime di Lavaredo183BergetappeS. Buitrago23242COLD. Gee25295CAN
27 May 202320TarvisioMonte Lussari18.6TijdritP. Roglič33209SLOT. Pinot32363FRA
28 May 202321RomeRome126Vlakke etappeM. Cavendish386GBRN/A
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandSprints Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
06 May 20231R. Evenepoel23101BELR. Evenepoel23101BELT. Geoghegan2837GBRR. Evenepoel23101BELN/AIneos Grenadiers
07 May 20232R. Evenepoel23102BELJ. Milan22217ITAP. Lapeira22346FRAR. Evenepoel23102BELS. Gandin2739ITAUAE Team Emirates
08 May 20233R. Evenepoel23103BELJ. Milan22218ITAT. Pinot32344FRAR. Evenepoel23103BELS. Gandin2740ITAIneos Grenadiers
09 May 20234A. Leknessund23353NORJ. Milan22219ITAT. Pinot32345FRAA. Leknessund23353NORS. Gandin2741ITAIneos Grenadiers
10 May 20235A. Leknessund23354NORJ. Milan22220ITAT. Pinot32346FRAA. Leknessund23354NORS. Gandin2742ITAIneos Grenadiers
11 May 20236A. Leknessund23355NORJ. Milan22221ITAT. Pinot32347FRAA. Leknessund23355NORS. Gandin2743ITAIneos Grenadiers
12 May 20237A. Leknessund23356NORJ. Milan22222ITAD. Bais2539ITAA. Leknessund23356NORS. Gandin2744ITAIneos Grenadiers
13 May 20238A. Leknessund23357NORJ. Milan22223ITAD. Bais2540ITAA. Leknessund23357NORS. Gandin2745ITAIneos Grenadiers
14 May 20239R. Evenepoel23109BELJ. Milan22224ITAD. Bais2541ITAR. Evenepoel23109BELS. Gandin2746ITAIneos Grenadiers
16 May 202310G. Thomas36356GBRJ. Milan22226ITAD. Bais2543ITAJ. Almeida24284PORS. Gandin2748ITAIneos Grenadiers
17 May 202311G. Thomas36357GBRJ. Milan22227ITAD. Bais2544ITAJ. Almeida24285PORD. Bais2544ITAIneos Grenadiers
18 May 202312G. Thomas36358GBRJ. Milan22228ITAD. Bais2545ITAJ. Almeida24286PORD. Bais2545ITAJumbo-Visma
19 May 202313G. Thomas36359GBRJ. Milan22229ITAT. Pinot32355FRAJ. Almeida24287PORD. Bais2546ITAJumbo-Visma
20 May 202314B. Armirail2938FRAJ. Milan22230ITAD. Bais2547ITAJ. Almeida24288PORD. Bais2547ITABahrain Victorious
21 May 202315B. Armirail2939FRAJ. Milan22231ITAD. Bais2548ITAJ. Almeida24289PORD. Bais2548ITABahrain Victorious
23 May 202316G. Thomas36363GBRJ. Milan22233ITAB. Healy22253IREJ. Almeida24291PORT. Skujinš31342LATBahrain Victorious
24 May 202317G. Thomas36364GBRJ. Milan22234ITAB. Healy22254IREJ. Almeida24292PORT. Skujinš31343LATBahrain Victorious
25 May 202318G. Thomas36365GBRJ. Milan22235ITAT. Pinot32361FRAJ. Almeida24293PORT. Champion23259FRABahrain Victorious
26 May 202319G. Thomas370GBRJ. Milan22236ITAT. Pinot32362FRAJ. Almeida24294PORD. Gee25295CANBahrain Victorious
27 May 202320P. Roglič33209SLOJ. Milan22237ITAT. Pinot32363FRAJ. Almeida24295PORD. Gee25296CANBahrain Victorious
28 May 202321P. Roglič33210SLOJ. Milan22238ITAT. Pinot32364FRAJ. Almeida24296PORT. Skujinš31347LATBahrain Victorious

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementP. Roglič33210
PuntenklassementJ. Milan22238
BergklassementT. Pinot32364
JongerenklassementJ. Almeida24296
StrijdlustigsteD. Gee25297
TussensprintklassementT. Skujinš31347
BreakawayklassementT. Champion23262
PloegenklassementBahrain Victorious
FairplayGroupama-FDJ

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Deelnemers Giro d'Italia 2023
RugnummerNaamNatPloegEindstandEtappes
1Remco Evenepoel (23157)BELSoudal-Quick StepNP100
2Davide Ballerini (28283)ITASoudal-Quick StepNP160
3Mattia Cattaneo (32249)ITASoudal-Quick StepNP110
4Josef Černý (3050)ITASoudal-Quick StepNP111
5Jan Hirt (32161)CZESoudal-Quick StepNP111
6Pieter Serry (34221)BELSoudal-Quick Step600
7Ilan Van Wilder (2347)BELSoudal-Quick Step120
8Louis Vervaeke (29267)BELSoudal-Quick StepNP110
11Aurélien Paret-Peintre (27124)FRAAG2R-Citroën150
12Alex Baudin (2236)DFRAAG2R-Citroën730
13Mickaël Cherel (37105)FRAAG2R-CitroënAB120
14Paul Lapeira (2336)FRAAG2R-CitroënAB40
15Valentin Paret-Peintre (22167)FRAAG2R-Citroën370
16Nicolas Prodhomme (26149)FRAAG2R-Citroën230
17Andrea Vendrame (28346)ITAAG2R-CitroënNP111
18Larry Warbasse (332)USAAG2R-Citroën440
21Stefano Oldani (25171)ITAAlpecin-Deceuninck451
22Nicola Conci (26176)ITAAlpecin-DeceuninckNP70
23Kaden Groves (24190)AUSAlpecin-DeceuninckAB120
24Alexander Krieger (31215)GERAlpecin-Deceuninck1210
25Senne Leysen (27104)BELAlpecin-Deceuninck910
26Oscar Riesebeek (30189)NEDAlpecin-DeceuninckNP100
27Kristian Sbaragli (3353)ITAAlpecin-Deceuninck850
28Ramon Sinkeldam (34141)NEDAlpecin-DeceuninckNP50
31Mark Cavendish (3840)GBRAstana Qazaqstan12016
32Samuele Battistella (24229)ITAAstana QazaqstanNP140
33Joe Dombrowski (3250)USAAstana Qazaqstan591
34Gianni Moscon (2971)ITAAstana Qazaqstan1070
35Vadim Pronskiy (2526)KAZAstana Qazaqstan430
36Luis Leon Sánchez (39219)ESPAstana Qazaqstan240
37Christian Scaroni (25257)ITAAstana Qazaqstan580
38Simone Velasco (27211)ITAAstana Qazaqstan260
41Jack Haig (29297)AUSBahrain Victorious190
42Yukiya Arashiro (38281)JAPBahrain Victorious1230
43Santiago Buitrago (23278)COLBahrain Victorious131
44Damiano Caruso (35262)ITABahrain Victorious41
45Jonathan Milan (22272)ITABahrain Victorious1030
46Andrea Pasqualon (35180)ITABahrain Victorious650
47Jasha Sütterlin (30238)GERBahrain Victorious750
48Edoardo Zambanini (2270)ITABahrain Victorious400
51Aleksandr Vlasov (2768)RUSBora-HansgroheAB100
52Giovanni Aleotti (2437)ITABora-HansgroheNP70
53Cesare Benedetti (35332)ITABora-Hansgrohe1021
54Nico Denz (29135)GERBora-Hansgrohe570
55Bob Jungels (30281)LUXBora-Hansgrohe391
56Lennard Kämna (26294)GERBora-Hansgrohe91
57Patrick Konrad (31261)AUTBora-Hansgrohe200
58Anton Palzer (30111)GERBora-Hansgrohe510
61Simone Consonni (28302)ITACofidis1110
62François Bidard (31103)FRACofidis540
63Thomas Champion (23296)FRACofidis660
64Davide Cimolai (33321)ITACofidisNP90
65Alexandre Delettre (25248)FRACofidis890
66Jonathan Lastra (3027)ESPCofidis350
67Rémy Rochas (2743)FRACofidisNP50
68Hugo Toumire (21268)FRACofidis830
71Rigoberto Urán (36156)COLEF Education-EasyPostNP102
72Jonathan Kléver Caicedo (3063)EQUEF Education-EasyPostNP111
73Hugh Carthy (28357)GBREF Education-EasyPostNP190
74Jefferson Alexander Cepeda (2514)EQUEF Education-EasyPost530
75Stefan De Bod (26225)SAFEF Education-EasyPostNP140
76Ben Healy (22292)IREEF Education-EasyPost550
77Alberto Bettiol (29244)ITAEF Education-EasyPost481
78Magnus Cort Nielsen (30165)DENEF Education-EasyPost620
81Vincenzo Albanese (26230)ITAEolo-Kometa700
82Davide Bais (2589)ITAEolo-Kometa810
83Mattia Bais (26254)ITAEolo-Kometa470
84Erik Fetter (2386)HONEolo-KometaAB100
85Lorenzo Fortunato (2752)ITAEolo-Kometa211
86Francesco Gavazzi (38333)ITAEolo-Kometa670
87Mirco Maestri (31248)ITAEolo-Kometa780
88Diego Pablo Sevilla (27118)ESPEolo-Kometa970
91Filippo Fiorelli (28224)ITABardiani-CSF1140
92Luca Covili (26140)ITABardiani-CSFNP180
93Davide Gabburo (3090)ITABardiani-CSF640
94Filippo Magli (2463)ITABardiani-CSF1060
95Martin Marcellusi (2386)ITABardiani-CSF990
96Henok Mulubrhan (23232)ERIBardiani-CSF870
97Alessandro Tonelli (3132)ITABardiani-CSF420
98Samuele Zoccarato (25172)ITABardiani-CSFAB80
101Thibaut Pinot (3332)FRAGroupama-FDJ51
102Bruno Armirail (2980)FRAGroupama-FDJ160
103Ignatas Konovalovas (37204)LITGroupama-FDJ1051
104Stefan Küng (29226)SUIGroupama-FDJNP100
105Fabian Lienhard (29300)SUIGroupama-FDJ1130
106Rudy Molard (33286)FRAGroupama-FDJ690
107Jake Stewart (23272)GBRGroupama-FDJ920
109Lars van den Berg (24359)NEDGroupama-FDJNP80
111Tao Geoghegan (2893)GBRIneos GrenadiersAB112
112Thymen Arensman (23209)NEDIneos Grenadiers60
113Laurens De Plus (27300)BELIneos Grenadiers100
114Filippo Ganna (26340)ITAIneos GrenadiersNP86
115Salvatore Puccio (33303)ITAIneos Grenadiers720
116Pavel Sivakov (25354)RUSIneos GrenadiersAB160
117Ben Swift (35238)GBRIneos Grenadiers610
118Geraint Thomas (3736)GBRIneos Grenadiers20
121Lorenzo Rota (2839)ITAIntermarché-Circus-Wanty460
122Niccolo Bonifazio (29244)ITAIntermarché-Circus-WantyNP180
123Sven Erik Bystrøm (31161)NORIntermarché-Circus-WantyNP100
124Laurens Huys (24280)BELIntermarché-Circus-Wanty270
125Arne Marit (24161)BELIntermarché-Circus-Wanty1120
126Simone Petilli (3057)ITAIntermarché-Circus-WantyAB100
127Laurenz Rex (23198)BELIntermarché-Circus-Wanty880
128Rein Taaramäe (3668)ESTIntermarché-Circus-WantyNP101
131Domenico Pozzovivo (40213)ITAIsrael-Premier TechNP101
132Sébastian Berwick (23198)AUSIsrael-Premier Tech710
133Simon Clarke (36348)AUSIsrael-Premier TechNP160
134Marco Frigo (23120)ITAIsrael-Premier Tech320
135Derek Gee (25331)CANIsrael-Premier Tech220
136Matthew Riccitello (23117)USAIsrael-Premier Tech560
137Mads Würtz Schmidt (2991)DENIsrael-Premier TechNP100
138Stephen Williams (2721)GBRIsrael-Premier Tech930
141Primož Roglič (33244)SLOJumbo-Visma13
142Adoardo Affini (276)ITAJumbo-Visma940
143Koen Bouwman (29210)NEDJumbo-Visma252
144Rohan Dennis (3333)AUSJumbo-Visma411
145Michel Heßmann (2285)GERJumbo-Visma330
146Sepp Kuss (28291)USAJumbo-Visma140
147Thomas Gloag (21290)GBRJumbo-Visma760
148Sam Oomen (27320)NEDJumbo-Visma360
151Fernando Gaviria (28316)COLMovistar1185
152William Barta (27178)USAMovistar520
153Max Kanter (25251)GERMovistar1100
154Óscar Rodríguez (2856)ESPMovistarAB110
155José Joaquin Rojas (37328)ESPMovistar790
156Einer Augusto Rubio (25128)COLMovistar110
157Albert Torres (3365)ESPMovistar1220
158Carlos Verona (31239)ESPMovistar490
161Warren Barguil (31246)FRAArkéa-Samsic170
162Maxime Bouet (36240)FRAArkéa-Samsic800
163David Dekker (25148)NEDArkéa-SamsicAB80
164Thibault Guernalec (25334)FRAArkéa-Samsic900
165Michel Ries (25111)LUXArkéa-Samsic860
166Alan Riou (2689)FRAArkéa-Samsic1160
167Clément Russo (28162)FRAArkéa-SamsicNP60
168Alessandro Verre (21225)ITAArkéa-SamsicAB140
171Valerio Conti (3092)ITACorratec-Selle ItaliaNP50
172Nicolas Dalla Valle (25290)ITACorratec-Selle Italia1250
173Stefano Gandin (2794)ITACorratec-Selle ItaliaNP110
174Alessandro Iacchi (2436)ITACorratec-Selle Italia1190
175Alexander Konychev (24341)ITACorratec-Selle Italia1000
176Charlie Quarterman (24298)GBRCorratec-Selle Italia1150
177Veljko Stojnić (33286)FRACorratec-Selle Italia1010
178Karel Vacek (22294)CZECorratec-Selle Italia840
181Andreas Leknessund (2441)NORTeam DSM-Firmenich80
182Alberto Dainese (2597)ITATeam DSM-Firmenich1241
183Jonas Iversby Hvideberg (24142)NORTeam DSM-Firmenich1170
184Niklas Märkl (24120)GERTeam DSM-Firmenich1040
185Marius Mayrhofer (22285)GERTeam DSM-Firmenich740
186Florian Stork (2664)GERTeam DSM-FirmenichAB80
187Martijn Tusveld (29300)NEDTeam DSM-FirmenichAB100
188Harm Vanhoucke (2613)BELTeam DSM-FirmenichAB120
191Michael Matthews (32278)AUSJayco-AlUla632
192Alessandro De Marchi (3742)ITAJayco-AlUla380
193Eddie Dunbar (26294)IREJayco-AlUla70
194Michael Hepburn (31318)AUSJayco-AlUla770
195Lukas Pöstlberger (31172)AUTJayco-AlUla951
196Callum Scotson (26324)AUSJayco-AlUlaNP100
197Campbell Stewart (2549)NZLJayco-AlUla1080
198Filippo Zana (24105)ITAJayco-AlUla180
201Mads Pedersen (27195)DENTrek-SegafredoNP130
202Amanuel Ghebreigzabhier (28318)ERITrek-SegafredoNP160
203Daan Hoole (24129)NEDTrek-Segafredo1090
204Alex Kirsch (3118)LUXTrek-Segafredo960
205Bauke Mollema (36217)NEDTrek-Segafredo500
206Toms Skujinš (3216)LATTrek-Segafredo310
207Natnael Tesfatsion (2439)ERITrek-SegafredoNP110
208Otto Vergaerde (28351)BELTrek-Segafredo980
211Joâo Pedro Almeida (24330)PORUAE Team Emirates30
212Pascal Ackermann (29164)GERUAE Team Emirates822
213Alessandro Covi (24276)ITAUAE Team EmiratesNP121
214Davide Formolo (30248)ITAUAE Team Emirates301
215Ryan Gibbons (28322)SAFUAE Team Emirates680
216Brandon McNulty (2589)USAUAE Team Emirates290
217Diego Ulissi (33350)DITAUAE Team Emirates288
218Jay Vine (27227)AUSUAE Team Emirates340

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
UAE Team Emirates8 3 0.96 2.01 0.91
Jayco-AlUla8 2 0.84 1.07 0.80
Bahrain Victorious8 2 0.84 1.89 0.89
EF Education-EasyPost8 2 0.84 -0.81 0.11
Soudal-Quick Step8 2 0.84 -1.92 0.36
Bora-Hansgrohe8 2 0.84 0.91 0.66
Astana Qazaqstan8 1 0.56 0.85 0.42
Alpecin-Deceuninck8 1 0.56 -1.69 0.12
AG2R-Citroën8 1 0.56 0.45 0.47
Eolo-Kometa8 1 0.56 0.68 0.46
Movistar8 1 0.56 0.11 0.67
Team DSM-Firmenich8 1 0.56 -1.22 0.59
Trek-Segafredo8 1 0.56 -0.92 0.24
Jumbo-Visma8 1 0.56 2.76 0.99
Corratec-Selle Italia8 0 0.19 -1.69 0.02
Arkéa-Samsic8 0 0.19 -0.95 0.42
Israel-Premier Tech8 0 0.19 -0.13 0.35
Intermarché-Circus-Wanty8 0 0.19 -1.20 0.25
Ineos Grenadiers8 0 0.19 0.74 0.76
Groupama-FDJ8 0 0.19 0.04 0.76
Bardiani-CSF8 0 0.19 -0.75 0.17
Cofidis8 0 0.19 -0.23 0.23