Hier staat beperkte informatie over de Giro d'Italia van 2022. Ik heb ook informatie over de vorige Giro in 2021.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Truien bij klassementen:

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust Leeftijd
(jaardag)
LandBron
06 May 20221BoedapestVisegrad195Vlakke etappeM. van der Poel27107NEDL. Kämna25238GER
07 May 20222BoedapestBoedapest9TijdritS. Yates29272GBRR. Zabel28151GER
08 May 20223KaposvarBalatonfured102Vlakke etappeM. Cavendish36352GBRM. Bais25200ITA
10 May 20224AvolaEtna172BergetappeL. Kämna25242GERS. Oldani24120ITA
11 May 20225CataniaMessina174Vlakke etappeA. Démare30258FRAM. Bais25203ITA
12 May 20226PalmiScalea192Vlakke etappeA. Démare30259FRAD. Rosa3345ITA
13 May 20227DiamantePotenza196Half-bergetappeK. Bouwman28162NEDT. Dumoulin31183NED
14 May 20228NapelsNapels153Half-bergetappeT. De Gendt35189BELT. De Gendt35189BEL
15 May 20229IserniaBlockhaus191BergetappeJ. Hindley269AUSJ. Almeida23283POR
17 May 202210PescaraJesi196Half-bergetappeB. Girmay2244ERIA. De Marchi35363ITA
18 May 202211Santarcangelo di RomagnaReggio Emilia203Vlakke etappeA. Dainese2454ITAD. De Bondt30318BEL
19 May 202212ParmaGenua204Half-bergetappeS. Oldani24129ITAL. Rota26361ITA
20 May 202213SanremoCuneo150Vlakke etappeA. Démare30267FRAP. Eenkhoorn25100NED
21 May 202214SantenaTurijn147BergetappeS. Yates29286GBRR. Carapaz28357EQU
22 May 202215Rivarolo CanaveseCogne178BergetappeG. Ciccone27153ITAG. Ciccone27153ITA
24 May 202216SaloAprica202BergetappeJ. Hirt31123CZET. Arensman22171NED
25 May 202217Ponte di LegnoLavarone168BergetappeS. Buitrago22241COLM. van der Poel27126NED
26 May 202218Borgo ValsuganaTreviso156Vlakke etappeD. De Bondt30326BELA. Affini25335ITA
27 May 202219Marano LagunareSantuario di Castelmonte177BergetappeK. Bouwman28176NEDA. Vendrame27311ITA
28 May 202220BellunoMarmolada168BergetappeA. Covi23242ITAA. Covi23242ITA
29 May 202221VeronaVerona17TijdritM. Sobrero2514ITAN/A
Datum Nr.Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandJongeren Leeftijd
(jaardag)
LandPloegBron
06 May 20221M. van der Poel27107NEDM. van der Poel27107NEDM. van der Poel27107NEDB. Girmay2233ERIIneos Grenadiers
07 May 20222M. van der Poel27108NEDM. van der Poel27108NEDM. van der Poel27108NEDM. Sobrero24358ITAJumbo-Visma
08 May 20223M. van der Poel27109NEDM. van der Poel27109NEDR. Zabel28152GERM. Sobrero24359ITAJumbo-Visma
10 May 20224J. López24283ESPM. van der Poel27111NEDL. Kämna25242GERJ. López24283ESPBora-Hansgrohe
11 May 20225J. López24284ESPA. Démare30258FRAL. Kämna25243GERJ. López24284ESPBora-Hansgrohe
12 May 20226J. López24285ESPA. Démare30259FRAL. Kämna25244GERJ. López24285ESPBora-Hansgrohe
13 May 20227J. López24286ESPA. Démare30260FRAK. Bouwman28162NEDJ. López24286ESPTrek-Segafredo
14 May 20228J. López24287ESPA. Démare30261FRAK. Bouwman28163NEDJ. López24287ESPIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
15 May 20229J. López24288ESPA. Démare30262FRAD. Rosa3348ITAJ. López24288ESPBora-Hansgrohe
17 May 202210J. López24290ESPA. Démare30264FRAD. Rosa3350ITAJ. López24290ESPBora-Hansgrohe
18 May 202211J. López24291ESPA. Démare30265FRAD. Rosa3351ITAJ. López24291ESPBora-Hansgrohe
19 May 202212J. López24292ESPA. Démare30266FRAD. Rosa3352ITAJ. López24292ESPIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
20 May 202213J. López24293ESPA. Démare30267FRAD. Rosa3353ITAJ. López24293ESPIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
21 May 202214R. Carapaz28357EQUA. Démare30268FRAD. Rosa3354ITAJ. Almeida23289PORBora-Hansgrohe
22 May 202215R. Carapaz28358EQUA. Démare30269FRAK. Bouwman28171NEDJ. Almeida23290PORBora-Hansgrohe
24 May 202216R. Carapaz28360EQUA. Démare30271FRAK. Bouwman28173NEDJ. Almeida23292PORBora-Hansgrohe
25 May 202217R. Carapaz28361EQUA. Démare30272FRAK. Bouwman28174NEDJ. Almeida23293PORBahrain Victorious
26 May 202218R. Carapaz28362EQUA. Démare30273FRAK. Bouwman28175NEDJ. López24299ESPBahrain Victorious
27 May 202219R. Carapaz28363EQUA. Démare30274FRAK. Bouwman28176NEDJ. López24300ESPBahrain Victorious
28 May 202220J. Hindley2622AUSA. Démare30275FRAK. Bouwman28177NEDJ. López24301ESPBahrain Victorious
29 May 202221J. Hindley2623AUSA. Démare30276FRAK. Bouwman28178NEDJ. López24302ESPBahrain Victorious

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementJ. Hindley2623
PuntenklassementA. Démare30276
BergklassementK. Bouwman28178
JongerenklassementJ. López24302
StrijdlustigsteM. van der Poel27130
PloegenklassementBahrain Victorious
Deelnemers Giro d'Italia 2022
RugnummerNaamNatPloegEindstand
1Richard António Carapaz (2932)EQUIneos Grenadiers2
2Jonathan Castroviejo (3565)ESPIneos Grenadiers64
3Jhonatan Manuel Narváez (25118)EQUIneos Grenadiers42
4Richard Julian Porte (37151)AUSIneos GrenadiersAB19
5Salvatore Puccio (32304)ITAIneos Grenadiers85
6Pavel Sivakov (24355)RUSIneos Grenadiers16
7Ben Swift (34238)GBRIneos Grenadiers66
8Ben Tulett (20309)GBRIneos Grenadiers38
11Andrea Vendrame (27346)ITAAG2R-Citroën55
12Lilian Calmejane (29206)FRAAG2R-Citroën86
13Mickaël Cherel (36106)FRAAG2R-Citroën23
14Felix Gall (24124)AUTAG2R-Citroën50
15Jaakko Hänninen (2575)FINAG2R-Citroën90
16Lawrence Naesen (29306)BELAG2R-Citroën124
17Nans Peters (28111)FRAAG2R-Citroën58
18Nicolas Prodhomme (25149)FRAAG2R-Citroën65
21Mathieu van der Poel (27163)NEDAlpecin-Deceuninck57
22Tobias Bayer (22226)AUTAlpecin-Deceuninck100
23Dries De Bondt (30362)BELAlpecin-Deceuninck109
24Alexander Krieger (30215)GERAlpecin-DeceuninckNP14
25Senne Leysen (26104)BELAlpecin-Deceuninck118
26Jakub Mareczko (2862)ITAAlpecin-DeceuninckAB4
27Stefano Oldani (24172)ITAAlpecin-Deceuninck84
28Oscar Riesebeek (29189)NEDAlpecin-Deceuninck113
31Vincenzo Nibali (37228)ITAAstana Qazaqstan4
32Valerio Conti (2992)ITAAstana QazaqstanAB15
33David de la Cruz (3355)ESPAstana QazaqstanAB20
34Joe Dombrowski (3150)USAAstana Qazaqstan22
35Fabio Felline (3294)ITAAstana Qazaqstan41
36Miguel Ángel López Moreno (28147)COLAstana QazaqstanAB4
37Vadim Pronskiy (2427)KAZAstana Qazaqstan29
38Harold Alfonso Tejada (2564)COLAstana Qazaqstan56
41Mikel Landa (32200)ITABahrain Victorious3
42Phil Bauhaus (27358)GERBahrain Victorious138
43Peio Bilbao (32126)ESPBahrain Victorious5
44Santiago Buitrago (22278)COLBahrain Victorious12
45Domen Novak (27354)SLOBahrain Victorious31
46Wout Poels (34273)NEDBahrain Victorious34
47Jasha Sütterlin (29238)GERBahrain Victorious87
48Jan Tratnik (32128)SLOBahrain VictoriousAB3
51Filippo Zana (23105)ITABardiani-CSF-Faizanè47
52Luca Covili (25140)ITABardiani-CSF-Faizanè24
53Filippo Fiorelli (27224)ITABardiani-CSF-FaizanèAB5
54Davide Gabburo (2990)ITABardiani-CSF-Faizanè53
55Sacha Modolo (3512)ITABardiani-CSF-Faizanè114
56Luca Rastelli (22184)ITABardiani-CSF-Faizanè106
57Alessandro Tonelli (3032)ITABardiani-CSF-Faizanè52
58Samuele Zoccarato (24173)ITABardiani-CSF-FaizanèAB7
61Wilco Kelderman (3198)NEDBora-Hansgrohe17
62Giovanni Aleotti (2337)ITABora-Hansgrohe72
63Cesare Benedetti (34332)ITABora-Hansgrohe120
64Emanuel Buchmann (29224)GERBora-Hansgrohe7
65Patrick Gamper (25132)AUTBora-Hansgrohe108
66Jai Hindley (2656)AUSBora-Hansgrohe1
67Lennard Kämna (25294)GERBora-Hansgrohe19
68Ben Zwiehoff (28129)GERBora-Hansgrohe51
71Guillaume Martin (2921)FRACofidis14
72Davide Cimolai (32322)ITACofidis135
73Simone Consonni (27302)ITACofidis121
74Wesley Kreder (31239)NEDCofidis139
75Anthony Perez (3170)FRACofidis88
76Pierre-Luc Périchon (35178)FRACofidis94
77Rémy Rochas (2643)FRACofidis71
78Davide Villella (314)ITACofidis63
81Natnael Tesfatsion (2339)ERIDrone Hopper-Androni GiocattoliAB16
82Mattia Bais (25254)ITADrone Hopper-Androni Giocattoli82
83Jefferson Alexander Cepeda (2415)EQUDrone Hopper-Androni GiocattoliNP19
84Andri Ponomar (19299)UKRDrone Hopper-Androni Giocattoli117
85Simone Ravanelli (26362)ITADrone Hopper-Androni Giocattoli91
86Eduardo Sepulveda (3118)ARGDrone Hopper-Androni Giocattoli76
87Filippo Tagliani (26321)ITADrone Hopper-Androni Giocattoli143
88Edoardo Zardini (32241)ITADrone Hopper-Androni Giocattoli78
91Hugh Carthy (27357)GBREF Education-EasyPost9
92Jonathan Kléver Caicedo (2963)EQUEF Education-EasyPostNP16
93Diego Andres Camargo (2459)COLEF Education-EasyPost79
94Simon Carr (23306)GBREF Education-EasyPostNP8
95Magnus Cort Nielsen (29165)DENEF Education-EasyPost95
96Owain Doull (2959)GBREF Education-EasyPostAB7
97Merhawi Kudus (28159)ERIEF Education-EasyPost61
98Julius van den Berg (25250)NEDEF Education-EasyPost140
101Lorenzo Fortunato (2652)ITAEolo-Kometa15
102Vincenzo Albanese (25230)ITAEolo-Kometa68
103Davide Bais (2490)ITAEolo-Kometa125
104Erik Fetter (2286)HONEolo-Kometa83
105Francesco Gavazzi (37333)ITAEolo-Kometa67
106Mirco Maestri (30248)ITAEolo-Kometa96
107Samuele Rivi (2451)ITAEolo-Kometa126
109Diego Rosa (3395)ITAEolo-Kometa77
111Arnaud Démare (30309)FRAGroupama-FDJ130
112Clément Davy (23349)FRAGroupama-FDJ144
113Jacopo Guarnieri (34321)ITAGroupama-FDJ136
114Ignatas Konovalovas (36205)LITGroupama-FDJ115
115Tobias Ludvigsson (31129)SUIGroupama-FDJ102
116Miles Scotson (28164)AUSGroupama-FDJ127
117Ramon Sinkeldam (33141)NEDGroupama-FDJ132
118Attila Valter (2419)HONGroupama-FDJ35
121Biniam Girmay (2289)ERIIntermarché-Wanty-Gobert MatériauxNP11
122Aimé De Gendt (2814)BELIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux105
123Jan Hirt (31161)CZEIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux6
124Barnabás Peák (23214)HONIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux110
125Domenico Pozzovivo (39213)ITAIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux8
126Lorenzo Rota (2739)ITAIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux32
127Rein Taaramäe (3568)ESTIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux46
128Loïc Vliegen (28193)BELIntermarché-Wanty-Gobert MatériauxAB16
131Giacomo Nizzolo (33151)ITAIsrael-Premier TechNP14
132Jenthe Biermans (26244)BELIsrael-Premier Tech123
133Matthias Brändle (32206)AUTIsrael-Premier Tech147
134Alex Cataford (28303)CANIsrael-Premier Tech101
135Alessandro De Marchi (3643)ITAIsrael-Premier Tech92
136Alex Dowsett (33270)GBRIsrael-Premier Tech134
137Reto Hollenstein (36313)SUIIsrael-Premier Tech129
138Rick Zabel (28206)GERIsrael-Premier Tech137
141Tom Dumoulin (31232)NEDJumbo-VismaAB14
142Adoardo Affini (266)ITAJumbo-Visma97
143Koen Bouwman (28211)NEDJumbo-Visma21
144Pascal Eenkhoorn (25142)NEDJumbo-Visma62
145Tobias Foss (2536)NORJumbo-Visma54
146Gijs Leemreize (22251)NEDJumbo-Visma28
147Sam Oomen (26320)NEDJumbo-Visma20
148Jos van Emden (37132)NEDJumbo-Visma89
151Caleb Ewan (27355)AUSLotto-SoudalNP12
152Thomas De Gendt (35237)BELLotto-Soudal74
153Matthew Holmes (28205)GBRLotto-Soudal116
154Roger Kluge (36146)GERLotto-Soudal149
155Sylvain Moniquet (24168)BELLotto-Soudal48
156Michael Schwarzmann (31175)GERLotto-Soudal133
157Rüdiger Selig (33131)GERLotto-SoudalAB9
158Harm Vanhoucke (2513)BELLotto-SoudalAB17
161Alejandro Valverde (4266)ESPMovistar11
162Jorge Arcas (29357)ESPMovistar60
163William Barta (26178)USAMovistar59
164Oier Lazkano (22236)ESPMovistar98
165Antonio Pedrero (30251)ESPMovistar27
166José Joaquin Rojas (36329)ESPMovistar69
167Sergio Samitier (26304)ESPMovistarAB7
168Iván Ramiro Sosa (24243)COLMovistar49
171Mark Cavendish (3740)GBRQuick Step-Alpha Vinyl145
172Davide Ballerini (27283)ITAQuick Step-Alpha Vinyl99
173James Knox (26239)GBRQuick Step-Alpha Vinyl81
174Michael Mørkøv (3761)DENQuick Step-Alpha VinylNP7
175Mauro Schmid (22209)SUIQuick Step-Alpha Vinyl75
176Pieter Serry (33221)BELQuick Step-Alpha Vinyl148
177Bert Van Lerberghe (29274)BELQuick Step-Alpha Vinyl146
178Mauri Vansevenant (2330)BELQuick Step-Alpha Vinyl30
181Simon Yates (29327)GBRBikeExchange-JaycoAB17
182Lawson Craddock (30131)USABikeExchange-Jayco107
183Lucas Hamilton (26139)AUSBikeExchange-Jayco13
184Michael Hepburn (30318)AUSBikeExchange-Jayco112
185Damien Howson (29321)AUSBikeExchange-Jayco33
186Christopher Juul Jensen (34360)DENBikeExchange-Jayco93
187Callum Scotson (25324)AUSBikeExchange-Jayco80
188Matteo Sobrero (2547)ITABikeExchange-Jayco70
191Romain Bardet (31234)FRATeam DSMAB13
192Thymen Arensman (22209)NEDTeam DSM18
193Cees Bol (26339)NEDTeam DSMNP14
194Romain Combaud (3191)FRATeam DSM104
195Alberto Dainese (2498)ITATeam DSM122
196Nico Denz (28136)GERTeam DSM111
197Chris Hamilton (2744)AUSTeam DSM39
198Martijn Tusveld (28301)NEDTeam DSM43
201Giulio Ciccone (27193)ITATrek-Segafredo25
202Dario Cataldo (37105)ITATrek-Segafredo73
203Mattias Skjelmose Jensen (21277)DENTrek-Segafredo40
204Juan Pedro López (24335)ESPTrek-Segafredo10
205Bauke Mollema (35217)NEDTrek-Segafredo26
206Jacopo Mosca (28306)ITATrek-Segafredo103
207Edward Theuns (3162)BELTrek-Segafredo131
208Otto Vergaerde (27351)BELTrek-Segafredo119
211Joâo Pedro Almeida (23330)PORUAE Team EmiratesNP18
212Rui Oliveira (25298)PORUAE Team Emirates141
213Rui Alberto Costa (35269)PORUAE Team Emirates44
214Alessandro Covi (23276)ITAUAE Team Emirates45
215Davide Formolo (29248)ITAUAE Team Emirates36
216Fernando Gaviria (27316)COLUAE Team Emirates128
217Maximiliano Ariel Richeze (39116)ARGUAE Team Emirates142
218Diego Ulissi (32351)ITAUAE Team Emirates37