Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Steden

Hieronder de plaatsen die in de Tour de France zijn gebruikt als start of finish, op de volgorde van hoe vaak er gefinisht is. Het aantal maal dat er gestart is, is ook aangegeven, net als de longitude en latitude (in graden). Een negatieve longitude wil zeggen dat het op het westelijk halfrond is, een positieve op het oostelijk halfrond. In de tweede tabel staat het aantal keer dat een etappe in een land startte en finishte, gesorteerd op hoe vaak er werd gefinisht.

PlaatsLandStartsFinishesLongLat
ParijsFrankrijk461142.3548.85
BordeauxFrankrijk5579-0.5744.83
PauFrankrijk6662-0.3743.3
Bagnères-de-LuchonFrankrijk56500.594742.7916
MetzFrankrijk39386.1749.13
NiceFrankrijk40377.26477343.706173
MarseilleFrankrijk33355.3843.3
GrenobleFrankrijk40355.7245.17
PerpignanFrankrijk34342.8842.68
CaenFrankrijk3334-0.3749.18
L'Alpe d'HuezFrankrijk2326.06765745.092204
BriançonFrankrijk34326.6344.9
BayonneFrankrijk3131-1.47473843.493291
MontpellierFrankrijk29303.8743.6
NantesFrankrijk2628-1.55117647.213809
BrestFrankrijk3027-4.4848.38
Saint-ÉtienneFrankrijk22274.38774245.437944
ToulouseFrankrijk26261.44543.608
GapFrankrijk24246.08398644.562058
RoubaixFrankrijk26243.20495450.680034
StrasbourgFrankrijk23237.7348.58
BelfortFrankrijk32226.85988147.636636
Aix-les-BainsFrankrijk22215.9072745.694998
RouenFrankrijk17191.0833349.4333
AngersFrankrijk1919-0.5547.47
Le HavreFrankrijk16190.1349.5
NîmesFrankrijk16194.35194143.831983
La RochelleFrankrijk2019-1.1546.15
LyonFrankrijk17184.8845.75
BesançonFrankrijk15186.023747.237
DuinkerkeFrankrijk19172.37677851.034229
CherbourgFrankrijk1717-1.6249.63
DijonFrankrijk13175.042847.2906
MorzineFrankrijk15166.708946.1789
LilleFrankrijk17163.0750.63
NancyFrankrijk13166.248.68
Les Sables d'OlonneFrankrijk1616-1.7846.5
MulhouseFrankrijk12157.33561347.75
VersaillesFrankrijk14152.13333348.8
Puy de DômeFrankrijk1142.9745.77
RennesFrankrijk1214-1.6775848.117204
LimogesFrankrijk12141.2545.85
ÉvianFrankrijk15136.59065846.402004
Digne-les-BainsFrankrijk11126.2363844.093
BrusselBelgië13124.3550.83
CharlevilleFrankrijk12124.71649.7719
Saint-Lary-SoulanFrankrijk2120.3236142.81694
CannesFrankrijk12127.0243.55
AlbiFrankrijk10112.1543.93
ToulonFrankrijk11115.93333343.116666
AmiensFrankrijk10112.349.9
LuikBelgië12115.5750.63
Saint-BrieucFrankrijk811-2.7548.5
Mont VentouxFrankrijk1105.2844.17
FuturoscopeFrankrijk6100.368946.669
Saint-GaudensFrankrijk14100.7343.12
GenèveZwitserland10106.1695546.202598
ReimsFrankrijk10104.0349.25
Côte de RevelFrankrijk592.00543.459
Luz ArdidenFrankrijk09-0.061442.885
DieppeFrankrijk991.0749.92
VannesFrankrijk129-2.7547.67
ToursFrankrijk980.6947.39
LorientFrankrijk108-3.3747.75
CarcassonneFrankrijk1082.3543.22
NarbonneFrankrijk983.00343.186
ColmarFrankrijk787.3748.08
Saint-MaloFrankrijk78-2.0248.65
Thonon-les-BainsFrankrijk886.4846.36
LuxemburgLuxemburg1076.112703349.608379
Le MansFrankrijk670.248
AvoriazFrankrijk476.77546.1908
Divonne les BainsFrankrijk776.142746.357
Ax-les-ThermesFrankrijk671.83378642.718846
MonacoMonaco877.42568343.740124
Villard-de-LansFrankrijk675.551445.0708
Bagnères-de-BigorreFrankrijk970.1543.07
LongwyFrankrijk475.7749.52
TroyesFrankrijk874.0848.3
RoyanFrankrijk77-1.0345.63
MontluçonFrankrijk562.646.33
CharleroiBelgië664.4550.41
Aix-en-ProvenceFrankrijk765.4343.53
AurillacFrankrijk762.4444.93
FleuranceFrankrijk960.664443.85
La Roche-sur-YonFrankrijk56-1.4346.67
SuperbagnèresFrankrijk060.57742.768
VorstBelgië564.31750.817
Malo-les-BainsFrankrijk662.40095751.049081
ChamonixFrankrijk666.8745.92
LausanneZwitserland566.6346.52
La Planche des Belles FillesFrankrijk066.777547.7722
LourdesFrankrijk56-0.0543.1
Le Grand-BornandFrankrijk366.428345.9425
MendeFrankrijk263.5013944.5194
Plateau de BeilleFrankrijk061.6908742.7253
AvignonFrankrijk654.8243.95
VireFrankrijk55-0.8848.83
MillauFrankrijk753.0844.1
Chalon-sur-SaôneFrankrijk154.8546.78
BéziersFrankrijk553.21743.35
DinanFrankrijk75-2.04777848.454288
CauteretsFrankrijk25-0.1242.88
PontarlierFrankrijk756.3746.9
WasquehalFrankrijk253.130850.66694
PlumelecFrankrijk35-2.639447.838
Saint-PriestFrankrijk354.944745.697
Orcières-MerletteFrankrijk356.325844.6853
VittelFrankrijk545.9548.203
La PlagneFrankrijk346.67745.506
ChâteaulinFrankrijk24-4.09248.196085
Mûr de BretagneFrankrijk04-2.984748.20083
Saint NazaireFrankrijk24-2.2147.28
Ax 3 DomainesFrankrijk041.8138942.70083
BlagnacFrankrijk641.390543.6364
Super BesseFrankrijk042.8567545.5107
FoixFrankrijk241.607742.9664
SpaBelgië245.86750.5
MâconFrankrijk244.831346.306
VitreFrankrijk24-1.2148.12
LoudenvielleFrankrijk040.411942.797
JambesBelgië444.87249250.456778
Serre ChevalierFrankrijk246.566644.9444
ChateaurouxFrankrijk041.691146.81027
Freiburg im BreisgauDuitsland447.852247.9955
AndorraAndorra441.542.5
AlençonFrankrijk340.093148.4306
CourchevelFrankrijk346.6338945.415
ValenceFrankrijk144.8944.93
AuxerreFrankrijk643.56747.799
Ballon d'AlsaceFrankrijk046.83347.8167
OrleansFrankrijk741.90947.903
CholetFrankrijk54-0.8847.07
DaxFrankrijk64-1.0543.72
PoitiersFrankrijk640.3446.58
San SebastiànSpanje44-1.97861843.30615
DinardFrankrijk64-2.0748.63
Le Puy en VelayFrankrijk443.8858345.04417
Boulogne sur MerFrankrijk141.6250.72
EpinalFrankrijk446.4548.18
NamenBelgië344.8550.45
TarbesFrankrijk1440.0843.23
SestrieresItalië346.87975244.956794
TournaiBelgië233.41562850.631196
TignesFrankrijk036.945.44
AngoulemeFrankrijk130.160845.6489
LarunsFrankrijk13-0.416642.9833
La ToussuireFrankrijk036.25707845.25336
BriveFrankrijk631.5345.15
Lac de VassiviereFrankrijk331.84320545.805377
TurijnItalië337.745.08
Pra LoupFrankrijk036.60544.37
St QuentinFrankrijk133.2849.83
AuchFrankrijk330.585543.6465
La Grande MotteFrankrijk134.083343.5667
La MongieFrankrijk030.1791742.91
GentBelgië233.751.05
FougéresFrankrijk33-1.19861148.3525
Le Puy du FouFrankrijk23-0.9320746.893
MontargisFrankrijk332.7548
ValenciennesFrankrijk333.52350.358
Lons-le-SaunierFrankrijk135.5546.67
TourmaletFrankrijk030.146142.908
Brive la GaillardeFrankrijk231.53245.1583
PeyragudesFrankrijk030.459742.7847
Guzet NeigeFrankrijk031.301442.7789
NeversFrankrijk233.15746.993
SeraingBelgië135.49707950.591519
RodezFrankrijk432.57544.3506
BloisFrankrijk231.32847.5939
HendayeFrankrijk33-1.773343.35944
Merlin PlageFrankrijk33-2.024846.76
BerlijnDuitsland3313.3988952.5006
EvreuxFrankrijk331.1533349.0241
LavaurFrankrijk031.843.68
CarpentrasFrankrijk735.0544.05
AnnecyFrankrijk536.1245.9
Bourg-en-BresseFrankrijk435.228946.2056
BergeracFrankrijk330.48344.85
QuimperFrankrijk43-4.08347.983
MartiguesFrankrijk235.047543.4053
ChartresFrankrijk031.484148.45585
LibourneFrankrijk53-0.2444.92
St FlourFrankrijk333.145.04
BarcelonaSpanje332.18629241.402943
Saint-Amand MontrondFrankrijk032.5146.7
LisieuxFrankrijk330.22749.146
Fontenay-sous-BoisFrankrijk432.477248.8517
SarranFrankrijk021.939245.4094
's HertogenboschNederland325.31751.7
HarelbekeBelgië123.350.85
LavalFrankrijk12-0.768848.0733
MontaubanFrankrijk121.355844.018056
Chalons sur MarneFrankrijk224.36548.9575
Pyrénées 2000Frankrijk022.054242.517
ChamrousseFrankrijk025.874445.10917
Bourg-Saint-MauriceFrankrijk426.7745.62
FrankfurtDuitsland328.68250.1103
MéribelFrankrijk126.565545.401
GaillardFrankrijk226.208346.1858
Sint-NiklaasBelgië224.14815551.153759
Le TréportFrankrijk221.3750.07
ChampagnoleFrankrijk225.9246.75
Le CreusotFrankrijk124.441146.8104
SenlisFrankrijk022.587549.208
TulleFrankrijk121.76553745.2673
Les EssartsFrankrijk12-1.2346.76
Le Cap d'AgdeFrankrijk123.527243.295
Saint-Jean-de-MaurienneFrankrijk426.348445.2729
GalibierFrankrijk126.40845.064
Les Deux AlpesFrankrijk126.1216745.00722
LondenGroot-Britannië22-0.127551.507
Fontaine au PireFrankrijk023.3755650.13056
AutunFrankrijk024.299446.9516
Aulnay sous BoisFrankrijk022.490648.9386
Villeneuve sur LotFrankrijk020.70544.40805
ChâtelFrankrijk026.84166746.2675
St DizierFrankrijk024.9548.63
DublinIerland22-6.259753.34778
ArcalisAndorra021.49947142.631358
IssoireFrankrijk323.249745.545
Station des RoussesFrankrijk126.13700446.532521
St EmilionFrankrijk12-0.1547244.893
GérardmerFrankrijk226.883348.06666
Valence d'AgenFrankrijk220.8944.111
RotterdamNederland324.47951.9308
SaintesFrankrijk32-0.6345.73
CastresFrankrijk422.2543.6
Clermont FerrandFrankrijk1223.0845.78
ValkenburgNederland125.83350.85
MelunFrankrijk522.66748.533
Juan-les-PinsFrankrijk227.1143.57
Seo de UrgelSpanje221.458942.3578
PerigueuxFrankrijk320.7245.18
MegèveFrankrijk126.618145.8578
Esch-sur-AlzetteLuxemburg125.98665249.5009
Col du GranonFrankrijk026.61111144.962778
HerentalsBelgië124.83351.183
AubisqueFrankrijk02-0.3397242.97667
Woluwé Saint-PierreBelgië224.46514550.839407
Grand ColombierFrankrijk025.76142945.906716
LievinFrankrijk222.778650.4228
Vals les BainsFrankrijk124.36744.666
SèteFrankrijk123.69843.405
GexFrankrijk226.0746.33
Le RevardFrankrijk025.97779645.666088
Lac de MadineFrankrijk225.73348.917
VerdunFrankrijk125.387649.162
ÉpernayFrankrijk523.9549.05
Saint-Gervais-les-BainsFrankrijk326.713945.8933
Val d'IsereFrankrijk226.97845.45
AubagneFrankrijk125.57143.291
ClusesFrankrijk326.57946.0548
ColomiersFrankrijk121.336643.6138
AlesFrankrijk224.0844.13
CompiègneFrankrijk222.82349.4149
Saint-Jean-de-MontsFrankrijk22-2.0588946.7936
La BauleFrankrijk12-2.390847.2867
Wallers-ArenbergFrankrijk023.41666750.395278
BiarritzFrankrijk22-1.5543.48
Le TouquetFrankrijk321.59550.51861
HautacamFrankrijk02-0.00805642.972222
BaselZwitserland427.58347.567
Villefranche en BeaujolaisFrankrijk024.720345.9902
Val ThorensFrankrijk026.5845.298
Mont Saint-MichelFrankrijk12-1.511348.636
MourenxFrankrijk52-0.643.3833
AvranchesFrankrijk32-1.355648.685
CahorsFrankrijk221.44138944.44833
CreteilFrankrijk322.46348.791
Nogent-sur-OiseFrankrijk112.468349.2755
SantenayFrankrijk114.6746.93
ChassieuFrankrijk014.96645.745
AlbertvilleFrankrijk716.38743945.662921
NeuchâtelZwitserland016.92447946.990077
ChallansFrankrijk21-1.8780546.8466
MaubeugeFrankrijk013.973450.2775
ArgentanFrankrijk11-0.0191748.7453
ThionvilleFrankrijk016.1691649.35889
St HerblainFrankrijk01-1.649747.2122
Val LouronFrankrijk010.442.8
Montceau les MinesFrankrijk114.369746.6677
Mont BlancFrankrijk016.86545.8336
JacaSpanje11-0.5542.55
L'Isle d'AbeauFrankrijk015.12181645.613675
ArrasFrankrijk412.780850.2897
Isola 2000Frankrijk117.158344.18667
KoblenzDuitsland017.59750.3597
Salies-de-BéarnFrankrijk21-0.9243.48
HuyBelgië315.23350.5166
Disneyland ParijsFrankrijk312.79120148.861677
Lac St PointFrankrijk016.346.8
Bonneval-sur-ArcFrankrijk117.0545.37
ChambéryFrankrijk215.91905345.568933
Les ArcsFrankrijk016.8077845.5717
Saint-RaphaélFrankrijk116.7743.42
TrelissacFrankrijk010.7833345.19667
PamplonaSpanje11-1.644242.8183
Forges les EauxFrankrijk111.545549.6133
La ChâtreFrankrijk111.987746.5831
MarennesFrankrijk11-1.145.84
PortsmouthGroot-Britannië11-1.08350.817
Rochefort-sur-MerFrankrijk31-0.964945.9378
BrightonGroot-Britannië01-0.13131250.8429
EurotunnelFrankrijk011.7850.9227
CalaisFrankrijk211.8550.93
FribourgZwitserland117.16277546.806103
MontbéliardFrankrijk116.798947.5103
MonthleryFrankrijk012.272148.63923
LannionFrankrijk01-3.4541648.7333
CorkIerland01-8.4751.8972
PlouayFrankrijk11-3.333847.9155
LaonFrankrijk113.6249.57
CorrezeFrankrijk011.83345.333
La BourbouleFrankrijk112.7445.58
Piau EngalyFrankrijk010.159642.78425
GranvilleFrankrijk21-1.648.84
LoudunFrankrijk110.084447.0105
CulozFrankrijk015.7845.85
Salon-de-ProvenceFrankrijk015.097243.6406
IzoardFrankrijk016.73544.819722
Romans-sur-IsereFrankrijk015.051745.0464
Nuits-Saint-GeorgesFrankrijk014.951147.1383
DusseldorfDuitsland216.78333351.233333
Saint-Gervais Mont-BlancFrankrijk016.70669445.890104
FinhautZwitserland016.9666646.08333
BernZwitserland117.4546.95
Villars-les-DombesFrankrijk015.029945.9989
SarzeauFrankrijk01-2.768647.5281
Caverne du Pont-d'ArcFrankrijk014.42805644.406944
Lac de PayolleFrankrijk010.29722242.934444
Le LioranFrankrijk012.75038445.082669
Utah BeachFrankrijk01-1.17638949.418056
Col de la Pierre-Saint-MartinFrankrijk01-0.76583342.970278
Neeltje JansNederland013.70027851.626944
UtrechtNederland215.11666752.083333
RisoulFrankrijk016.640844.6497
OyonnaxFrankrijk115.655646.2561
Fontenay-le-ComteFrankrijk01-0.806146.466
La RosiereFrankrijk016.84808645.628814
HarrogateGroot-Britannië01-1.53953.991
NyborgDenemarken0110.78972255.312222
PolignyFrankrijk015.708646.8367
ComblouxFrankrijk016.641745.8964
Belleville-en-BeaujolaisFrankrijk014.7546.1094
MoulinsFrankrijk013.333346.5653
NogaroFrankrijk01-0.0333343.76666
BilbaoSpanje11-2.92361143.256944
RocamadourFrankrijk011.618644.8003
SønderborgDenemarken019.7922554.91382
KopenhagenDenemarken1112.56833355.676111
EspeletteFrankrijk01-1.446443.3414
QuillanFrankrijk012.18359842.877523
MalaucèneFrankrijk015.1334544.173233
PontivyFrankrijk01-2.961448.0692
LanderneauFrankrijk01-4.2548.45
La Roche-sur-ForonFrankrijk016.311346.0673
Puy MarieFrankrijk012.6761145.109444
Île de RéFrankrijk01-1.41666646.2
Mont AigoualFrankrijk013.57544.122778
Prat d'AlbisFrankrijk011.585542.921
SheffieldGroot-Britannië01-1.46694453.3836
Mont SemnozFrankrijk016.10472245.797222
DraguignanFrankrijk116.466743.5403
Bourg MadameFrankrijk211.9447242.43527
JoignyFrankrijk013.3977847.983
CanterburyGroot-Britannië011.08751.275
MontélimarFrankrijk314.750844.55805
Pla de BeretSpanje010.95642242.720532
Noirmoutier en l'IleFrankrijk11-2.253347.0044
GuéretFrankrijk011.869146.1714
CambraiFrankrijk213.2450.16
Saint-Maixent-l'ÉcoleFrankrijk01-0.2069446.4136
Cap DecouverteFrankrijk012.143944.0198
Prato NevosoItalië017.78944.25669
SedanFrankrijk014.94149.7025
MeauxFrankrijk012.888348.96027
Chateau ThierryFrankrijk013.449.04
SaarbrückenDuitsland01749.233
ÉvryFrankrijk112.4417648.6283
CastelsarrasinFrankrijk211.1077844.0408
ArcachonFrankrijk11-1.1744.67
Bar le DucFrankrijk015.1602848.7719
AntwerpenBelgië214.451.21667
BrioudeFrankrijk113.3845.27
JauziersFrankrijk016.7244.42
ChorgesFrankrijk016.277244.5464
RedonFrankrijk11-2.083647.6552
CalviFrankrijk018.756942.5686
AjaccioFrankrijk118.736941.9267
BastiaFrankrijk119.450342.7008
AnnonayFrankrijk014.671445.2408
Bellegarde-sur-ValserineFrankrijk015.826746.1083
PorrentruyZwitserland017.083347.4166
PineroloItalië117.33344.883
CarmauxFrankrijk012.1588944.05
Cap FréhelFrankrijk01-2.31748.683
Mont des AlouettesFrankrijk01-1.0102846.8947
AncenisFrankrijk01-1.293647.3733
PauillacFrankrijk01-0.7487845.1999
Bourg les ValenceFrankrijk014.944.95
SisteronFrankrijk215.9344.18
GueugnonFrankrijk014.0616646.60194
ArenbergDuitsland016.809250.4164
AubenasFrankrijk014.391144.6205
VerbierZwitserland017.21746.1
St FargeauFrankrijk013.0747.64
IssoudunFrankrijk011.994346.9608
BrignolesFrankrijk016.0615443.4058
ArmentièresFrankrijk012.881150.688
MarksteinFrankrijk017.02824747.926034
FontainebleauFrankrijk112.748.4
FelsbergDuitsland016.749.25
St Hilaire du HarcouetFrankrijk21-1.0908348.5783
DeauvilleFrankrijk110.075349.36
Les MenuiresFrankrijk116.537545.32361
Charleville-MézièresFrankrijk214.7166749.7667
Nogent-sur-MarneFrankrijk112.483348.8375
WiesbadenDuitsland118.19439350.045598
BeauvaisFrankrijk212.095249.43027
MaastrichtNederland115.69350.8497
SallanchesFrankrijk316.63345.9333
Canet-PlageFrankrijk013.02878942.69804
LaplumeFrankrijk010.532244.11278
Bagnoles de l'OrneFrankrijk31-0.42348.549
Prapoutel les Sept AuxFrankrijk015.993145.25566
Marche-en-FamenneBelgië015.33350.21666
ZolderBelgië015.2555650.98889
RambouilletFrankrijk311.83348.65
HasseltBelgië015.337550.93
Le PleynetFrankrijk016.05568645.27231
MöhlinZwitserland017.8547.55
PrivasFrankrijk114.644.7333
MoeskroenBelgië013.2166750.7333
PornichetFrankrijk31-2.3547.25
ConcarneauFrankrijk11-3.917847.876
HyèresFrankrijk116.13243.1198
Ile d'OleronFrankrijk11-1.345.9166
Roquefort sur SoulzonFrankrijk112.989743.9775
Noisy le SecFrankrijk012.450348.8894
FigeacFrankrijk212.0316644.6086
Maze MontgeoffroyFrankrijk11-0.273147.4564
VichyFrankrijk113.4246.12
Lacanau oceanFrankrijk11-1.0783344.9802
MolenbeekBelgië114.33350.85
Super LioranFrankrijk012.754545.08306
ValloireFrankrijk116.4286945.165228
MentonFrankrijk117.543.78
NiortFrankrijk11-0.4746.32
OrangeFrankrijk014.809744.1383
BornemBelgië014.23351.1
LeuvenBelgië214.750.8833
VerviersBelgië115.8550.5833
ChaumontFrankrijk115.13888948.1116
MachecoulFrankrijk01-1.8216746.99388
MontgenèvreFrankrijk116.7291444.9316
ManosqueFrankrijk115.78388943.83417
PlymouthGroot-Britannië11-4.08693650.391221
Saint-Germain-en-LayeFrankrijk112.093848.8989
Vitoria-GasteizSpanje21-2.66943142.850436
Saint-Pol-de-LéonFrankrijk01-3.98548.686
Sainte-Foy-la-GrandeFrankrijk210.21844.8411
ThuirFrankrijk112.757242.633
Argelès-sur-MerFrankrijk013.0235242.5449
Seignosse le PenonFrankrijk01-1.4242143.707879
Les OrresFrankrijk016.5513844.51472
ScheveningenNederland214.2682552.104
AostaItalië117.31442545.741533
Circuit du LacFrankrijk01-0.719444.8437
GouretteFrankrijk11-0.332242.958
LeidenNederland214.4952.16
Sint-WillebrordNederland114.59151.55028
Saint-Amand les EauxFrankrijk113.433350.4333
Saint DenisFrankrijk112.3547248.9364
AgenFrankrijk410.6344.2
LangonFrankrijk31-0.248344.55389
Lans-en-VercorsFrankrijk015.58916745.129167
PforzheimDuitsland218.716748.9
San RemoItalië117.7843.82
DôleFrankrijk415.547.1
Domaine du RouretFrankrijk114.2759444.400372
Villers-sur-merFrankrijk11-0.00549.3214
LuçonFrankrijk21-1.16700646.454716
TrouvilleFrankrijk110.0849.37
BrasschaatBelgië014.4851.28
RenazeFrankrijk01-1.0569447.79416
SceauxFrankrijk112.290648.7786
La RuchereFrankrijk015.7845.38
KarlsruheDuitsland118.449.01667
Crans MontanaZwitserland117.482846.3119
StuttgartDuitsland119.179448.7786
Épinay-sous-SénartFrankrijk012.51468948.69478
Saint Vincent d'AosteItalië117.6545.75
LanesterFrankrijk11-3.342247.7647
Aix le BainsFrankrijk015.9245.7
Saint-GironsFrankrijk611.146742.9858
Pont AudemerFrankrijk010.5147249.355
Saint-Quentin-en-YvelinesFrankrijk112.044648.7881
Boulogne-BillancourtFrankrijk112.240948.835
BéthuneFrankrijk112.6408350.53027
LouvroilFrankrijk113.9650.265
NanterreFrankrijk112.196948.8988
Cergy PontoiseFrankrijk112.0630649.0361
MontjuichSpanje112.1641.36
ZürichZwitserland118.5547.37
Pougues les EauxFrankrijk113.10247.075
ChaumeilFrankrijk011.882545.4569
CambridgeGroot-Britannië100.11952.205
BourgesFrankrijk102.39638947.0844
VejleDenemarken109.53333355.716667
YorkGroot-Britannië10-1.08027853.958333
Carnon PlageFrankrijk103.97993643.548851
SamatanFrankrijk100.931743.4936
Saint-Gildas-des-BoisFrankrijk10-2.037247.5172
LeedsGroot-Britannië10-1.54916753.799722
BeverenBelgië104.2551.2
Cagnes-sur-MerFrankrijk107.148943.6644
Porto-VecchioFrankrijk109.280341.5917
Castelnau-MagnoacFrankrijk100.508143.2956
MoûtiersFrankrijk306.534445.4858
GivorsFrankrijk104.769445.5914
EmbrunFrankrijk606.49644.5658
AigleZwitserland106.9666646.316666
Saint-Pourçain-sur-SiouleFrankrijk103.2946.3083
Lacapelle-MarivalFrankrijk101.926744.7297
BlainFrankrijk10-1.76247.477
TomblaineFrankrijk306.216748.6833
Savines-le-LacFrankrijk106.405544.5269
VouvrayFrankrijk100.847.4127
ChâtelleraultFrankrijk100.5546.82
Saint-Gilles-Croix-de-VieFrankrijk20-1.9394446.69833
Bourg de PeageFrankrijk205.0545.04
PamiersFrankrijk101.643.12
PassyFrankrijk106.687245.9244
Les GetsFrankrijk106.670846.1606
Châtillon-sur-ChalaronneFrankrijk104.966746.1167
LongjumeauFrankrijk102.2948.68
Passage du GoisFrankrijk10-2.1246.93
LodeveFrankrijk203.32027843.7325
Olonne sur MerFrankrijk10-1.7646.54
FranoisFrankrijk105.926447.2333
Le LautaretFrankrijk106.445.03
Carhaix-PlouguerFrankrijk10-3.5748.27
VulcaniaFrankrijk102.94050145.813449
MonsBelgië103.94764350.45939
Blaye les MinesFrankrijk102.1344.04
CugnauxFrankrijk101.3343.54
LimouxFrankrijk302.2343.05
Saint-Paul-Trois-ChâteauxFrankrijk404.76261944.345966
MorlaixFrankrijk10-3.826648.578
ModaneFrankrijk206.6745.2
ViseBelgië105.750.7333
AbbevilleFrankrijk201.82777850.11
Amorebieta-EtxanoSpanje10-2.73416743.219167
IeperBelgië102.88333350.85
Châtelaillon-PlageFrankrijk10-1.086746.0742
SeurreFrankrijk105.1547
Mouilleron-Saint-GermainFrankrijk10-0.84846.676
Mondorf-les-BainsLuxemburg106.280649.5069
VesoulFrankrijk106.155847.6231
Mantes-la-JolieFrankrijk101.717248.9908
LureFrankrijk106.547.68333
NantuaFrankrijk105.607846.1519
EymetFrankrijk100.398944.6686
Laissac-Sévérac-l'EgliseFrankrijk102.84694944.362146
IvreaItalië107.883345.4667
La MureFrankrijk105.788144.9039
BourgoinFrankrijk205.283345.6
MontgeronFrankrijk102.460548.7039
KeulenDuitsland106.966750.95
PeyrehoradeFrankrijk10-1.143.55
Pont l'ÉvêqueFrankrijk100.184749.286
DreuxFrankrijk101.366448.7372
Trie-sur-BaiseFrankrijk100.371143.3222
Châtel-GuyonFrankrijk103.06545.9233
Saint-Pee-sur-NivelleFrankrijk10-1.549443.3575
Le Bourg-d'OisansFrankrijk2306.02989145.051713
HouillesFrankrijk102.18900848.926729
BincheBelgië204.166650.4
Saint-Dié-des-VosgesFrankrijk106.9548.28
LunevilleFrankrijk206.5016648.5894
Pont du GardFrankrijk104.53643.947
Le TeilFrankrijk104.683144.5458
ArboisFrankrijk105.766746.9
CazèresFrankrijk101.086743.2072
TournusFrankrijk104.946.55
ChantillyFrankrijk102.466749.2
La GuercheFrankrijk10-1.2247.94
Saint-LôFrankrijk10-1.0949.12
RungisFrankrijk102.3497248.7483
RoskildeDenemarken1012.08333355.65
DinantBelgië104.950.25
MaubourguetFrankrijk100.036443.4692
Mont-de-MarsanFrankrijk30-0.49943.891
ChauvignyFrankrijk100.647546.5694
RuffecFrankrijk100.246.0294
LivarotFrankrijk100.153349.0075
SaarlouisDuitsland106.7549.31666
MuretFrankrijk201.326743.4611
El Pas de la CasaAndorra101.73378142.543639
SèvresFrankrijk102.211748.8239
CineyBelgië105.150.2833
ArlonBelgië105.815849.6836
Arpajon sur CèreFrankrijk102.457544.9047
CéretFrankrijk102.752242.4892
PontoiseFrankrijk102.149.05
L'Isle-JourdainFrankrijk101.081743.6144
Val d'AranSpanje100.7342.8
Escaldes-EngordanyAndorra101.54083342.508889
SorguesFrankrijk104.87344.0092
VierzonFrankrijk102.069447.2225
Bourg-Saint-AndéolFrankrijk104.64726344.368653
Font RomeuFrankrijk202.034742.4983
Moirans-en-MontagneFrankrijk205.726146.4325
ChangéFrankrijk10-0.789748.1008
AmsterdamNederland104.8852.37
ChatouFrankrijk102.157348.8897
La Haye FouassiereFrankrijk10-1.3947.15
Sablé-sur-SartheFrankrijk10-0.3341747.84
ChantonnayFrankrijk10-1.0546.68
ChateaubriantFrankrijk20-1.37547.7177
La Tour du PinFrankrijk205.44445.565
SauternesFrankrijk10-0.6744.53
AlfortvilleFrankrijk102.42416748.7975
Le BlancFrankrijk101.0646.64
MontreuilFrankrijk102.44361148.86111
Saint-Valéry-en-CauxFrankrijk100.71360949.86299
SensFrankrijk103.28765948.2475
PalaiseauFrankrijk102.2248.7
BondyFrankrijk102.4827848.9022
Argelès-GazostFrankrijk10-0.143
BesseFrankrijk102.933645.513889
BobignyFrankrijk102.439748.9106
Le Monêtier-les-BainsFrankrijk106.544.95
SoissonsFrankrijk303.323649.3817
EnniscorthyIerland10-6.565852.502
Sainte-Geneviève-des-BoisFrankrijk102.3348.63
VizilleFrankrijk105.7645.08
TretsFrankrijk105.863643.4475
MontaiguFrankrijk10-1.346.97
VoreppeFrankrijk105.637545.29861
NayFrankrijk10-0.26143.181
La Chaux de FondsZwitserland106.8547.1
BeringenBelgië105.2166751.0333
Frontignan la PeyradeFrankrijk103.7543.4
RoscoffFrankrijk10-3.984448.72722
VeureyFrankrijk105.645.26
Tarascon-sur-AriègeFrankrijk101.60134542.845386
BeauraingBelgië104.956650.10916
MeyrignacFrankrijk101.8945.4
OrchiesFrankrijk203.24550.4755
CancaleFrankrijk10-1.82638948.5794
Arc et SenansFrankrijk205.7647
Saint-Orens-de-GamevilleFrankrijk101.53408443.551892
Lezignan-CorbièresFrankrijk102.758443.2014
FontaineFrankrijk105.6945.17
DouaiFrankrijk103.0750.37
Cosne-Cours-sur-LoireFrankrijk102.947.4
VilleurbanneFrankrijk104.8845.76
BronFrankrijk104.9445.75
Bretigny-sur-OrgeFrankrijk202.348.6
Castillon la BatailleFrankrijk10-0.0544.85
SaumurFrankrijk20-0.0747.25
Levallois PerretFrankrijk102.348.9
ValreasFrankrijk404.991144.385
Saint-Julien-en-GenevoisFrankrijk106.083346.1333
La Bastide d'ArmagnacFrankrijk10-0.1743.95
NemoursFrankrijk102.6748.26
PontchateauFrankrijk10-2.0747.35
Ruelle sur TouvreFrankrijk100.2445.66
LugnyFrankrijk104.846.47
MeudonFrankrijk102.2381548.812309
FécampFrankrijk100.3549.75
SarrebourgFrankrijk207.054448.73528
MayenneFrankrijk10-0.648.3
Perros GuirrecFrankrijk20-3.4248.8
Les EchellesFrankrijk105.745.42
Villié-MorgonFrankrijk104.6813846.163056
PantinFrankrijk102.4016848.8965
Neufchâtel-en-BrayFrankrijk201.4413949.7347
DoverGroot-Britannië101.3251.12
La DefenseFrankrijk102.2448.9
AutransFrankrijk105.54277845.1758
Viry-ChâtillonFrankrijk102.3448.67
OrthezFrankrijk20-0.7643.49
Luz-Saint-SauveurFrankrijk10-0.0005642.8725
Montpon MénestérolFrankrijk200.1545
PéronneFrankrijk102.9349.93
BonnevalFrankrijk301.3848.16
Avesnes-sur-HelpeFrankrijk103.92608450.125009
WanzeBelgië105.250.54
Cambo les BainsFrankrijk10-1.40027743.3588
Semur en AuxoisFrankrijk104.3347.5
ChablisFrankrijk103.7847.77
ValentigneyFrankrijk106.83305647.46333
Villers CotteretsFrankrijk103.149.25
Port BarcarèsFrankrijk103.036442.7892
Oloron-Sainte-MarieFrankrijk10-0.6055643.1947
Saint-Méen-le-GrandFrankrijk10-2.19317748.189806
TallardFrankrijk206.0444.46
St GregoireFrankrijk10-1.6748.14
ObernaiFrankrijk107.482748.463
Lézat-sur-LèzeFrankrijk101.347543.2769
AgdeFrankrijk103.475843.3108
MiramasFrankrijk105.0019443.5822
ChambordFrankrijk101.5247.6
BastogneBelgië105.7250.0041
MazametFrankrijk102.3543.5
MorcenxFrankrijk10-0.91305644.0339
Pouilly-en-AuxoisFrankrijk104.55638947.2633
MontereauFrankrijk102.573347.8569
MartignyZwitserland107.0846.1
BarcelonnetteFrankrijk106.6484344.384705
TonnerreFrankrijk103.9547.85
VatanFrankrijk101.647.08
GeroneSpanje102.8341.99
ÉtampesFrankrijk102.16833648.434649
CognacFrankrijk10-0.3245.67
CerillyFrankrijk102.8446.63
RoanneFrankrijk204.068946.0367
CuneoItalië107.54701244.388821
AigurandeFrankrijk201.8346.42
AurayFrankrijk10-2.9547.66
MarcoussisFrankrijk102.2448.66
La ChâtaigneraieFrankrijk10-0.7391646.65
Jaunay ClanFrankrijk100.370846.68639
St GalmierFrankrijk104.3245.6
CommercyFrankrijk105.648.75
Besse en ChandesseFrankrijk102.933645.513889
Corbeil-EssonnesFrankrijk202.4820248.6138
St Dier d'AuvergneFrankrijk103.843345.67694
CaptieuxFrankrijk10-0.2588844.29378
Neuville de PoitouFrankrijk100.2458346.68611
RochefortBelgië105.216650.15
Le Perreux-sur-MarneFrankrijk102.5036148.84222
BazasFrankrijk10-0.244.42
St OmerFrankrijk102.2550.74
ArpajonFrankrijk102.2248.6
JonzacFrankrijk10-0.4345.41
LannemezanFrankrijk500.385543.125
FlersFrankrijk10-0.5604748.7518
DamazanFrankrijk100.2763844.2911
St Martin de LandellesFrankrijk10-1.1708348.54666
LavelanetFrankrijk201.8342.93
FromentineFrankrijk10-2.1246.9
Ville-d'AvrayFrankrijk102.1887148.827003
AnnemasseFrankrijk206.23638946.19583
AltkirchFrankrijk107.2402847.6238
Saint-Léonard-de-NoblatFrankrijk201.545.85
LamballeFrankrijk10-2.5248.46
Rossignol VoironFrankrijk105.5905545.364
WaterlooBelgië104.450.7
PornicFrankrijk10-2.147.12
Vaison-la-RomaineFrankrijk205.0644.24
Saint-TrivierFrankrijk104.89746.073
Montereau-Fault-YonneFrankrijk202.95406948.382284
GaillacFrankrijk101.899243.9014
JoinvilleFrankrijk105.1348.435
La Ferté-sous-JouarreFrankrijk103.1348.95
Régnié-DuretteFrankrijk104.6346.13
AimeFrankrijk106.6545.55
WaregemBelgië103.450.9
LandStartsFinishes
Frankrijk22602277
België8175
Zwitserland2627
Duitsland1918
Spanje1815
Italië1212
Nederland1612
Luxemburg129
Groot-Britannië88
Monaco87
Andorra66
Ierland33
Denemarken33