Informatie over de 5e etappe van de Tour de France van 2000
Hier staat alle info over etappe 5 in de Tour de France in het jaar 2000 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 4). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 6).
Informatie
Deze etappe ging van Vannes naar Vitre, werd gehouden op woensdag 5 juli 2000, was een vlakke etappe, had een lengte van 202 km, en is gewonnen door Marcel Wüst. Zijn gemiddelde snelheid was 46.780 km/h.
De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Lance Armstrong) stond na deze etappe op een achterstand van 0:14 op Laurent Jalabert, na afloop van deze etappe de aanvoerder van het algemeen klassement, zie ook de stand in het algemeen klassement. David Cañada stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.
De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Laurent Jalabert, de aanvoerder van het algemeen klassement.
De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Tom Steels, de aanvoerder van het puntenklassement.
De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Paolo Bettini, de aanvoerder van het bergklassement.
De witte trui werd in de volgende etappe gedragen door David Cañada, de aanvoerder van het jongerenklassement.
Bergdoorkomsten
Rang | Naam | Berg |
---|---|---|
1. | P. Bettini | 10 |
2. | M. Zberg | 7 |
3. | R. Virenque | 5 |
4. | F. Simon | 3 |
5. | A. Vinokourov | 1 |
Rang | Naam | Berg |
---|---|---|
1. | J. Durand | 5 |
2. | P. Bettini | 3 |
3. | M. Zberg | 1 |
Rang | Naam | Berg |
---|---|---|
1. | S. Demarbaix | 5 |
2. | J. Voigt | 3 |
3. | E. Dekker | 1 |
Rang | Naam | Berg |
---|---|---|
1. | S. Demarbaix | 5 |
2. | E. Dekker | 3 |
3. | J. Voigt | 1 |
Sprintdoorkomsten
Rang | Naam | Punten | Algemeen |
---|---|---|---|
1. | J. Voigt | 6 | 6 |
2. | S. Demarbaix | 4 | 4 |
3. | E. Zabel | 2 | 2 |
Rang | Naam | Punten | Algemeen |
---|---|---|---|
1. | K. Moerenhout | 6 | 6 |
2. | J. Voigt | 4 | 4 |
3. | S. Demarbaix | 2 | 2 |
Rang | Naam | Punten | Algemeen |
---|---|---|---|
1. | J. Voigt | 6 | 6 |
2. | S. Demarbaix | 4 | 4 |
3. | K. Moerenhout | 2 | 2 |