Informatie over de 17e etappe van de Tour de France van 1996

Hier staat alle info over etappe 17 in de Tour de France in het jaar 1996 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 16). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 18).

Informatie

Deze etappe ging van Argelès-Gazost naar Pamplona, werd gehouden op woensdag 17 juli 1996, was een bergetappe, had een lengte van 262 km, en is gewonnen door Laurent Dufaux. Zijn gemiddelde snelheid was 36.803 km/h.

De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Bjarne Riis) voerde na afloop van deze etappe het algemeen klassement aan, zie ook de stand in het algemeen klassement. Jan Ullrich stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.

De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Bjarne Riis, de aanvoerder van het algemeen klassement.

De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Erik Zabel, de aanvoerder van het puntenklassement.

De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Richard Virenque, de aanvoerder van het bergklassement.

Bergdoorkomsten

Doorkomst over de Soulor (categorie 1) (18.5 km)
RangNaamBerg
1.P. Hervé30
2.R. Virenque26
3.L. Brochard22
4.B. Riis18
5.L. Dufaux14
6.U. Bölts12
7.J. Ullrich10
8.T. Rominger8
9.J. Sierra6
10.A. González4
11.L. Leblanc2
12.P. Ugrumov1
Doorkomst over de Aubisque (categorie 1) (28.5 km)
RangNaamBerg
1.N. Stephens30
2.P. Hervé26
3.M. Bartoli22
4.R. Virenque18
5.B. Riis14
6.L. Brochard12
7.L. Dufaux10
8.J. Sierra8
9.J. Arrieta6
10.T. Rominger4
11.J. Ullrich2
12.P. Ugrumov1
Doorkomst over de Col de Marie-Blanque (categorie 2) (63.5 km)
RangNaamBerg
1.N. Stephens20
2.M. Bartoli15
3.P. Hervé12
4.M. Fondriest10
5.R. Virenque8
6.B. Riis6
7.L. Brochard4
8.J. Arrieta3
9.L. Dufaux2
10.J. Sierra1
Doorkomst over de Col de Soudet (categorie 1) (112.5 km)
RangNaamBerg
1.N. Stephens30
2.R. Virenque26
3.B. Riis22
4.P. Ugrumov18
5.L. Dufaux14
6.P. Hervé12
7.U. Bölts10
8.J. Ullrich8
9.F. Escartin6
10.L. Leblanc4
11.P. Luttenberger2
12.M. Bartoli1
Doorkomst over de Port de Larrau (categorie H) (155 km)
RangNaamBerg
1.R. Virenque40
2.B. Riis35
3.P. Ugrumov30
4.L. Dufaux26
5.J. Ullrich22
6.L. Leblanc18
7.F. Escartin16
8.P. Luttenberger14
9.M. Bartoli12
10.U. Bölts10
11.T. Rominger8
12.M. Fernández6
13.A. Olano4
14.L. Brochard2
15.L. Piepoli1
Doorkomst over de Alto de Jaurrieta (categorie 4) (181 km)
RangNaamBerg
1.R. Virenque5
2.P. Luttenberger3
3.B. Riis1
Doorkomst over de Alto de Garralda (categorie 4) (205.5 km)
RangNaamBerg
1.B. Riis5
2.P. Ugrumov3
3.R. Virenque1

Sprintdoorkomsten

Sprint te Laruns (46 km)
RangNaamPunten
1.P. Hervé6
2.M. Bartoli4
3.N. Stephens2
Sprint te Villava (256.5 km)
RangNaamPunten
1.R. Virenque6
2.P. Luttenberger4
3.J. Ullrich2

Solo Pascal Hervé startte tussen 10 km en 18 km, eindigde tussen 18 km en 25 km.

Solo Neil Stephens startte tussen 25 km en 28 km, eindigde tussen 28 km en 30 km.

Solo Neil Stephens startte tussen 63 km en 112 km, eindigde tussen 112 km en 150 km.

Straffen

NaamTijdPuntenReden
F. Etxabe0:20Aan ploegauto gehangen