Informatie over de 20e etappe van de Tour de France van 1975
Hier staat alle info over etappe 20 in de Tour de France in het jaar 1975 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 19). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 21).
Informatie
Deze etappe ging van Pouilly-en-Auxois naar Melun, werd gehouden op vrijdag 18 juli 1975, was een vlakke etappe, had een lengte van 256 km, en is gewonnen door Giacinto Santambrogio. Zijn gemiddelde snelheid was 33.409 km/h.
De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Bernard Thevenet) voerde na afloop van deze etappe het algemeen klassement aan, zie ook de stand in het algemeen klassement. Eddy Merckx stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.
De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Bernard Thevenet, de aanvoerder van het algemeen klassement.
De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Rik Van Linden, de aanvoerder van het puntenklassement.
De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Lucien Van Impe, de aanvoerder van het bergklassement.
De witte trui werd in de volgende etappe gedragen door Francesco Moser, de aanvoerder van het jongerenklassement.
Bergdoorkomsten
Rang | Naam | Berg |
---|---|---|
1. | C. Magni | 3 |
2. | W. Teirlinck | 2 |
3. | J. Misac | 1 |
Rang | Naam | Berg |
---|---|---|
1. | E. Merckx | 3 |
2. | B. Bourreau | 2 |
3. | R. Martin | 1 |
Sprintdoorkomsten
Rang | Naam | Sprint |
---|---|---|
1. | F. Campaner | 6 |
2. | A. Van Vlierberghe | 4 |
3. | R. Mintkiewicz | 3 |
4. | B. Hoban | 2 |
5. | J. Hauvieux | 1 |
Rang | Naam | Sprint |
---|---|---|
1. | R. Legeay | 6 |
2. | G. Santambrogio | 4 |
3. | K. Rottiers | 3 |
4. | B. Hoban | 2 |
5. | J. Hauvieux | 1 |
Solo Roger Legeay startte op 221 km, eindigde tussen 223 km en 225 km.
Solo Giacinto Santambrogio startte tussen 236 km en 239 km, eindigde na 256 km.
Renner | Tijdsverschil |
---|---|
A. Doyen | 0:01 |