Hier staat alle info over etappe 3 in de Tour de France in het jaar 1962 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 2B). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 4).
Informatie
Deze etappe ging van Brussel naar Amiens, werd gehouden op dinsdag 26 juni 1962, was een vlakke etappe, had een lengte van 210 km, en is gewonnen door Rudi Altig. Zijn gemiddelde snelheid was 37.913 km/h.
De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Jacques Anquetil) stond na deze etappe op een achterstand van 2:00 op Rudi Altig, na afloop van deze etappe de aanvoerder van het algemeen klassement, zie ook de stand in het algemeen klassement. André Darrigade stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.
De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Rudi Altig, de aanvoerder van het algemeen klassement.
De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door André Darrigade, de aanvoerder van het puntenklassement.
Bergdoorkomsten
Rang | Naam | Berg |
---|---|---|
1. | G. Cerami | 3 |
2. | J. Groussard | 2 |
3. | A. Soler | 1 |