Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Drie rondes

Niet alle teams reden elk jaar in elke grote ronde mee. Hieronder staan alle teams die in elke grote ronde van het jaar minstens één renner als uitrijder hadden. Ze zijn gerangschikt op de som van de beste positie per ronde. Dus als een team alle grote rondes zou winnen, zouden ze 3 punten hebben.

In de eerste jaren was het zeldzaam dat een team aan alle drie de rondes meedeed, ook omdat de Tour vaak met landenteams werd verreden. Vanaf 1989 werd het iets normaler, en in 1995 (Vuelta naar najaar) waren er 10 teams die aan elke ronde meededen. In 2005 werd de UCI ProTour ingevoerd, en vanaf toen waren teams verplicht om in elke grote ronde aan de start te staan.

De beste prestatie was in 1992, toen Banesto 5 punten kreeg: Indurain won de Tour en de Giro, en Delgado werd derde in de Vuelta.

1955

TeamTGVTot
1Frankrijk1416
2Spanje208432
3Zwitserland481050108

1956

TeamTGVTot
1België37313
2Spanje426232
3Frankrijk240749

1957

TeamTGVTot
1Frankrijk1258
2België27716

1962

TeamTGVTot
1Faema-Flandria-Clement2101830

1964

TeamTGVTot
1Salvarani1042741

1971

TeamTGVTot
1Kas-Kaskol1041630

1973

TeamTGVTot
1Kas-Kaskol34411
2Rokado6161133

1974

TeamTGVTot
1Kas-Kaskol3519

1975

TeamTGVTot
1Kas-Kaskol5229

1976

TeamTGVTot
1Kas-Campagnolo610117

1977

TeamTGVTot
1Kas-Campagnolo413421
2Teka1316231

1978

TeamTGVTot
1Teka1816438

1985

TeamTGVTot
1Zor1919341
2Cafe de Colombia-Varta-Mavic742554

1986

TeamTGVTot
1Panasonic3914255

1987

TeamTGVTot
1Caja Rural-Orbea1042842
2Fagor17182257

1988

TeamTGVTot
1Reynolds171220
2Carrera2231540

1989

TeamTGVTot
1Paternina-Marco-Equizabal5101934
2Café de Colombia19181249
3ADR-Agrigel-Bottecchia1391454
4Carrera Jeans40658104

1990

TeamTGVTot
1ONCE57315
2Chateau d'Ax711624
3Alfa Lum254837
4Seur633167

1991

TeamTGVTot
1Banesto114217
2ONCE115117
3Gatorade-Chateau d'Ax241824
4Clas3313450
5Carrera324752
6TVM137128112

1992

TeamTGVTot
1Banesto1135
2Gatorade34411
3Carrera221418
4GB-MG1133650
5Ryalcao-Postobon3281353
6Lotus-Festina31152268
7ONCE34491598

1993

TeamTGVTot
1Banesto1168
2Festina15462788
3Lampre-Polti73546124

1994

TeamTGVTot
1Banesto1326
2Mapei-Clas1245158
3Kelme-Avianca18331667
4Mercatone Uno42221377

1995

TeamTGVTot
1ONCE2518
2Mapei71210
3Gewiss322227
4Banesto126734
5Festina925539
6Kelme10181139
7Polti329647
8Telekom-ZG Mobili25143271
9Carrera11487102
10TVM179531143

1996

TeamTGVTot
1Festina39214
2Mapei93315
3Polti66618
4Kelme8111029
5Gewiss2051641
6MG-Technogym1525444
7TVM13164069
8Saeco25314399

1997

TeamTGVTot
1Kelme58215
2Festina211316
3Mapei122923
4Saeco617885

1998

TeamTGVTot
1Mapei821626
2Polti1032134
3Casino15261859
4Saeco1494063

1999

TeamTGVTot
1Kelme35311
2Vitalico Seguros59216
3ONCE641121
4Mapei-Quick Step717428
5Banesto233540
6Polti815160
7Saeco426066
8Lampre-Daikin50112283

2000

TeamTGVTot
1Kelme58114
2Mapei-Quick Step104317
3Polti6191641
4Banesto9102443
5Saeco29244295
6Farm Frites777039186

2001

TeamTGVTot
1iBanesto.com133521
2ONCE322530
3Mapei-Quick Step1461939
4Kelme731240
5Telekom2233964
6Lampre-Daikin5213689

2002

TeamTGVTot
1Kelme46111
2Lampre-Daikin343138
3Fassa Bortolo1123741
4Alessio2332349
5Tacconi Sport25102964
6Mapei-Quick Step441450108
7Telekom372547109

2003

TeamTGVTot
1Fassa Bortolo772135
2Kelme-Costa Blanca2718348
3Alessio2144974
4Saeco381121160

2004

TeamTGVTot
1Phonak109221
2Saeco1711634
3Alessio-Bianchi11117799
4Fassa Bortolo45452101

2005

TeamTGVTot
1Illes Balears-Caisse d'Epargne47314
2Discovery Channel121720
3Davitamon-Lotto811827
4Rabobank721129
5Team CSC228232
6T-Mobile525636
7Lampre-Caffita1322338
8Crédit Agricole1182039
9Euskaltel15171042
10Liberty Seguros16191146
11Phonak9152549
12Saunier Duval2352957
13Gerolsteiner6125371
14Cofidis44141674
15Liquigas-Bianchi3244076
16Quick Step4138988
17Fassa Bortolo62932103
18Domina Vacanze37682125
19Bouygues Télécom283574137
20Française des Jeux297181181

2006

TeamTGVTot
1Team CSC3148
2Caisse d'Epargne124227
3Lampre1141429
4Discovery Channel195630
5Davitamon-Lotto4172041
6Saunier Duval413549
7Euskaltel835750
8Crédit Agricole15143261
9AG2R6322664
10Cofidis43161069
11Rabobank5532482
12Liquigas55838101
13Française des Jeux63633102
14T-Mobile25150103
15Phonak31273106
16Quick Step72759138
17Gerolsteiner127457143
18Bouygues Télécom295083162
19Team Milram812162164

2007

TeamTGVTot
1Team CSC4228
2Caisse d'Epargne610622
3Predictor-Lotto220426
4Liquigas181928
5Lampre1952549
6Saunier Duval1643454
7Rabobank1248161
8AG2R27251365
9Quick Step21341065
10Discovery Channel1393171
11Euskaltel568376
12Crédit Agricole26272780
13T-Mobile7185883
14Gerolsteiner315415100
15Bouygues Télécom463032108
16Française des Jeux644354161
17Team Milram477273192

2008

TeamTGVTot
1Rabobank45716
2Team CSC114318
3Caisse d'Epargne917531
4Lampre2331036
5AG2R10131841
6Silence-Lotto273342
7Française des Jeux14271960
8Gerolsteiner3511165
9Quick Step33191567
10Euskaltel754970
11Liquigas1347592
12Cofidis151118134
13Team Milram298042151

2009

TeamTGVTot
1Liquigas73414
2Astana161320
3Cervélo Test Team174930
4Caisse d'Epargne2611138
5Silence-Lotto1521339
6AG2R1493053
7Team Saxo Bank2203153
8Quick Step20142054
9Rabobank511658
10Lampre-NGC5310871
11Team Milram21294393
12Team Columbia19894121
13Garmin47153128
14BBox Bouygues Telecom227548145

2010

TeamTGVTot
1Liquigas-Doimo91111
2Team Saxo Bank17513
3Caisse d'Epargne1121023
4Team Katusha814426
5Cervélo Test Team208634
6AG2R Prevoyance1513735
7Omega Pharma-Lotto5211945
8Astana1662446
9Team HTC-Columbia379349
10Rabobank2124155
11Lampre-Farnese Vini29111858
12Garmin-Transitions757973
13Quick Step183943100
14Cofidis276314104
15BBox Bouygues Telecom442354121
16Team Milram741637127
17Footon-Servetto532275150

2011

TeamTGVTot
1Saxo Bank-Sungard511218
2Liquigas83718
3Euskaltel6111027
4AG2R-La Mondiale1041630
5Garmin-Cervelo9151337
6Team Katusha235937
7Rabobank339446
8Sky2421247
9Quick Step13132349
10Omega Pharma-Lotto2023851
11Vacansoleil-DCM21171553
12Team Radioshack16202258
13Lampre-ISD725463
14Astana3961863
15Movistar36141464
16BMC11683100
17HTC-Highroad1910123152

2012

TeamTGVTot
1Team Sky17412
2Team Katusha152320
3Liquigas-Cannondale352533
4AG2R-La Mondiale12111235
5Euskaltel1710936
6Movistar1817237
7Lotto-Belisol4191740
8Lampre-ISD2441543
9Garmin-Sharp351743
10RadioShack-Nissan6311653
11BMC5143554
12Vacansoleil-DCM4131357
13Astana9153458
14FDJ-BigMat10252358
15Omega Pharma-Quick Step27122463
16Rabobank2830664
17Saxo Bank-Tinkoff Bank1463178
18Orica-GreenEDGE7212177270

2013

TeamTGVTot
1Astana71210
2Movistar28313
3Saxo Bank-Tinkoff Bank47516
4Team Katusha313420
5AG2R155626
6Team Sky122730
7RadioShack-Leopard1415130
8Euskaltel1212832
9Lampre-Merida2141540
10BMC Racing Team3531452
11FDJ.fr2920756
12Belkin6175275
13Lotto382141100
14Vacansoleil-DCM282943100
15Omega Pharma-Quick Step116231104
16Argos-Shimano415336130
17Cannondale711954144
18Garmin-Sharp104988147
19Orica-GreenEDGE683869175

2014

TeamTGVTot
1Movistar4138
2Astana1359
3BMC Racing Team58619
4Europcar1141328
5Belkin971430
6Tinkoff-Saxo266133
7Team Sky1822242
8Lotto-Belisol13141643
9Team Katusha1436454
10AG2R-La Mondiale255461
11Lampre-Merida17192662
12Omega Pharma-Quick Step2423864
13Giant-Shimano3327868
14Garmin-Sharp539769
15Cannondale5215976
16FDJ.fr3137793
17Trek Factory Racing81087105
18Orica-GreenEDGE6715441262

2015

TeamTGVTot
1Astana4217
2Tinkoff-Saxo5139
3Movistar24410
4Team Sky16815
5Cannondale-Garmin1151834
6AG2R-La Mondiale9201140
7FDJ1691641
8Team Katusha2910241
9LottoNL-Jumbo673750
10Lotto-Soudal31111456
11Trek Factory Racing7322362
12Etixx-Quick Step42141369
13BMC Racing Team1285676
14IAM Cycling8363882
15Lampre-Merida30402191
16Giant-Alpecin14836103
17Orica-GreenEDGE50555110

2016

TeamTGVTot
1Movistar3317
2Orica-BikeExchange4239
3Tinkoff105419
4Team Sky117220
5Etixx-Quick Step96722
6Astana1311125
7AG2R-La Mondiale2111326
8Cannondale-Drapac167528
9BMC Racing Team591428
10LottoNL-Jumbo3241046
11Team Katusha7291551
12Trek-Segafredo11391969
13Lampre-Merida8214069
14Lotto-Soudal40151671
15IAM Cycling18402179
16Dimension Data for Qhubeka42103890
17Giant-Alpecin232652101
18FDJ149120125

2017

TeamTGVTot
1Team Sunweb101415
2Cannondale-Drapac210719
3Team Sky117119
4Trek-Segafredo97521
5AG2R-La Mondiale361726
6Astana514827
7Orica-Scott791127
8UAE Team Emirates8111231
9Movistar1221832
10Katusha-Alpecin315339
11BMC Racing Team11201041
12Bahrein-Merida453250
13Lotto-Soudal20131952
14Quick Step684256
15LottoNL-Jumbo3823970
16Bora-Hansgrohe15163970
17Team Dimension Data19363590
18FDJ3645292

2018

TeamTGVTot
1Team Sunweb221014
2LottoNL-Jumbo48416
3Movistar74516
4Team Sky111517
5Astana123318
6AG2R-La Mondiale6111128
7Bahrein-Merida185932
8Bora-Hansgrohe1971238
9Mitchelton-Scott2317141
10Katusha-Alpecin9142043
11Quick Step1131244
12EF Education First-Drapac Cannondale2719753
13UAE Team Emirates8242355
14Trek-Segafredo26181660
15Groupama-FDJ3422662
16BMC Racing Team20163369
17Team Dimension Data594424127
18Lotto-Soudal655742164

2019

TeamTGVTot
1Jumbo-Visma3317
2Movistar6129
3Bora-Hansgrohe46616
4Team Ineos192030
5UAE Team Emirates1414331
6Astana197531
7EF Education First7111432
8Trek-Segafredo1152844
9Groupama-FDJ13132147
10Mitchelton-Scott2981047
11Deceuninck-Quick Step5331149
12Bahrain-Merida3921253
13AG2R-La Mondiale15292468
14Team Dimension Data16322573
15Katusha-Alpecin51101778
16Team Sunweb4034882
17Lotto-Soudal59518118

2020

TeamTGVTot
1Bahrain-McLaren45615
2Ineos Grenadiers131216
3UAE Team Emirates115723
4Movistar513523
5Astana661123
6EF Pro Cycling832343
7Bora-Hansgrohe338950
8Trek-Segafredo374252
9Deceuninck-Quick Step3641757
10Cofidis11441469
11AG2R-La Mondiale26163173
12Israel Start-up Nation4148493
13Team Sunweb5423793
14NTT Pro Cycling731120104
15Groupama-FDJ24778109
16Lotto-Soudal524124117

2021

TeamTGVTot
1Ineos Grenadiers3148
2Jumbo-Visma29112
3Bahrain Victorious92314
4UAE Team Emirates115723
5Movistar622230
6Astana-Premier Tech742637
7Bora-Hansgrohe5321047
8Team BikeExchange1333147
9Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux14261151
10Trek-Segafredo20181351
11AG2R-Citroën4411459
12EF Education-Nippo1085068
13Team DSM4572577
14Groupama-FDJ11145883
15Alpecin-Fenix29204897
16Deceuninck-Quick Step12690108
17Cofidis81109127
18Team Qhuebeka NextHash215751129
19Israel Start-up Nation401086136
20Lotto-Soudal657920164

2022

TeamTGVTot
1Ineos Grenadiers32712
2Bora-Hansgrohe511016
3Astana Qazaqstan94417
4Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux861125
5EF Education-EasyPost139931
6Team DSM718631
7Bahrain Victorious1431532
8Movistar2111234
9UAE Team Emirates236341
10AG2R-Citroën1223843
11Jumbo-Visma1203051
12Groupama-FDJ4351756
13BikeExchange-Jayco23135591
14Trek-Segafredo25106499
15Cofidis401453107
16Quick Step-Alpha Vinyl96301127
17Israel-Premier Tech249234150
18Alpecin-Deceuninck605739156
19Lotto-Soudal734880201