Deze pagina wordt per oktober 2023 niet meer bijgehouden. Databases zijn hier te downloaden.

Kies ander jaar:

Hieronder staan (tussen)standen van het combinatieklassement. Zie ook de regels van het combinatieklassement.

Onderstaande standen zijn zelf uitgerekend op basis van de mij bekende regels en uitslagen, maar ze komen niet altijd overeen met de standen die in kranten stonden. Gebruik onderstaande standen dus niet als 'bewijs' voor een uitslag, maar als startpunt om op zoek te gaan naar de echte uitslag. Het combinatieklassement is gevoelig voor onnauwkeurigheden in alle gebruikte klassementen, dus een foutje is snel gemaakt (zowel door mij als door de Tour-organisatie).

P
1
2
3A
3B
4
5A
5B
6
7
8
9
10
11
12
13
14A
14B
15
16
17
18
19
20A
20B

Combinatieklassement

Na etappe 19 in 1972.

Algemeen klassement
Bergklassement
Puntenklassement
Tussensprintklassement

Regels:

Tussen 1968 en 1972 werden de posities in het algemeen klassement, puntenklassement, bergklassement opgeteld. Ik weet niet hoe er met eventuele gelijke standen werd omgegaan. Volgens mij moest een renner in alle klassementen opgenomen staan om in het combinatieklassement mee te doen. Hieronder staat een zelf uitgerekende stand.

RangRennerAKPKBKSom
1E. Merckx1124
2L. Van Impe46111
3J. Zoetemelk52512
4R. Poulidor25613
5F. Gimondi371121
6J. Agostinho810321
7M. Martinez69924
8B. Thevenet917834
9Y. Hézard7131636
10L. Mortensen13151745
11R. Swerts14221046
12R. Delisle1131749
13E. Janssens10212152
14J. Bruyere27201562
15G. Santy30231871
16T. Houbrechts12283777
17M. Pustjens2552481
18J. Danguillaume21392383
19M. Van Den Bossche15482285
20K. Kunde20412586
21M. Wagtmans53162897
22R. Van Linden78319100
23T. Tabak195526100
24G. Santambrogio523614102
25J. De Schoenmaecker225034106
26M. Périn185638112
27W. Teirlinck661136113
28W. Van Neste324539116
29G. Moneyron374344124
30G. Vianen702629125
31E. Verstraeten673733137
32W. Prinsen615727145
33E. Dolman834943175