Stand in het algemeen klassement

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 2008 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 16 in 2008.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Jongerenklassement

Afstand: 157 km. Type: berg. Datum: 22 Jul 2008

Snelheid: 34.703 km/h (in database), 34.703 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 C. Dessel4:31:27AG2R
2 S. Casar4:31:27Française des Jeux
3 D. Arroyo4:31:27Caisse d'Epargne
4 Y. Popovych4:31:30+0:03Silence-Lotto
5 G. Hincapie4:31:51+0:24Team Columbia
6 N. Portal4:31:51+0:24Caisse d'Epargne
7 T. Valjavec4:31:51+0:24AG2R
8 S. Schumacher4:32:30+1:03Gerolsteiner
9 A. Schleck4:32:55+1:28Team CSC
10 B. Kohl4:32:55+1:28Gerolsteiner
11 C. Evans4:32:55+1:28Silence-Lotto
12 F. Schleck4:32:55+1:28Team CSC
13 A. Valverde4:32:55+1:28Caisse d'Epargne
14 D. Cunego4:32:55+1:28Lampre
15 C. Sastre4:32:55+1:28Team CSC
16 J. Tschopp4:32:55+1:28Bouygues Télécom
17 S. Sánchez4:32:59+1:32Euskaltel
18 K. Sivtsov4:32:59+1:32Team Columbia
19 K. Kirchen4:33:30+2:03Team Columbia
20 S. Szmyd4:33:30+2:03Lampre
21 D. Menchov4:33:30+2:03Rabobank
22 C. Knees4:34:03+2:36Team Milram
23 R. Pauriol4:34:03+2:36Crédit Agricole
24 J. Voigt4:34:48+3:21Team CSC
25 R. Kreuziger4:35:31+4:04Liquigas
26 C. Vandevelde4:35:31+4:04Slipstream-Chipotle
27 S. Chavanel4:35:40+4:13Cofidis
28 M. Astarloza4:35:40+4:13Euskaltel
29 M. Monfort4:35:40+4:13Cofidis
30 R. Hesjedal4:35:54+4:27Slipstream-Chipotle
31 V. Efimkin4:35:57+4:30AG2R
32 S. Goubert4:36:16+4:49AG2R
33 V. Nibali4:36:40+5:13Liquigas
34 G. Cheula4:36:54+5:27Barloworld
35 J. Augustyn4:36:54+5:27Barloworld
36 A. Moinard4:37:10+5:43Cofidis
37 D. Fofonov4:38:06+6:39Crédit Agricole
38 L. ten Dam4:38:06+6:39Rabobank
39 M. Aerts4:38:06+6:39Silence-Lotto
40 N. Vogondy4:38:17+6:50Agritubel
41 P. Fédrigo4:38:17+6:50Bouygues Télécom
42 M. Fischer4:38:17+6:50Liquigas
43 T. Voeckler4:39:17+7:50Bouygues Télécom
44 A. Botcharov4:39:52+8:25Crédit Agricole
45 G. Lequatre4:41:45+10:18Agritubel
46 M. Carrara4:41:45+10:18Quick Step
47 J. Gutiérrez4:41:58+10:31Caisse d'Epargne
48 C. Le Mevel4:42:24+10:57Crédit Agricole
49 M. Bruseghin4:42:24+10:57Lampre
50 J. Flecha4:42:24+10:57Rabobank
51 D. Moncoutié4:43:16+11:49Cofidis
52 P. Tiralongo4:43:25+11:58Lampre
53 A. Txurruka4:44:45+13:18Euskaltel
54 K. Arvesen4:44:45+13:18Team CSC
55 J. Pineau4:45:16+13:49Bouygues Télécom
56 M. Elmiger4:45:16+13:49AG2R
57 M. Fothen4:45:24+13:57Gerolsteiner
58 L. Duque4:45:38+14:11Cofidis
59 S. Clement4:46:08+14:41Bouygues Télécom
60 E. Gonzalo4:46:08+14:41Agritubel
61 R. Di Grégorio4:46:08+14:41Française des Jeux
62 Y. Le Boulanger4:46:08+14:41Française des Jeux
63 P. Velits4:46:56+15:29Team Milram
64 D. Le Lay4:48:51+17:24Agritubel
65 G. Verdugo4:50:32+19:05Euskaltel
66 D. López4:51:03+19:36Caisse d'Epargne
67 V. Gustov4:52:24+20:57Team CSC
68 E. Zabel4:53:20+21:53Team Milram
69 T. Lövkvist4:53:20+21:53Team Columbia
70 H. Dupont4:53:20+21:53AG2R
71 S. Rosseler4:53:20+21:53Quick Step
72 J. Van De Walle4:53:20+21:53Quick Step
73 R. Pérez4:53:20+21:53Euskaltel
74 E. Martínez4:53:20+21:53Euskaltel
75 H. Zubeldia4:53:20+21:53Euskaltel
76 J. Arrieta4:53:20+21:53AG2R
77 P. Gilbert4:53:20+21:53Française des Jeux
78 K. Moerenhout4:53:20+21:53Rabobank
79 B. Tankink4:53:20+21:53Rabobank
80 M. Marzano4:53:20+21:53Lampre
81 S. Dumoulin4:53:20+21:53Cofidis
82 L. Sánchez4:53:20+21:53Caisse d'Epargne
83 F. Pozzato4:55:46+24:19Liquigas
84 F. Cancellara4:55:46+24:19Team CSC
85 M. Velo4:55:46+24:19Team Milram
86 S. Lang4:55:46+24:19Gerolsteiner
87 T. Lowe4:55:46+24:19Slipstream-Chipotle
88 F. Bichot4:55:46+24:19Agritubel
89 B. Vaugrenard4:55:46+24:19Française des Jeux
90 R. Scholz4:55:46+24:19Gerolsteiner
91 P. Weening4:55:46+24:19Rabobank
92 F. Wegmann4:55:46+24:19Gerolsteiner
93 D. Pate4:59:59+28:32Slipstream-Chipotle
94 S. O'Grady5:03:23+31:56Team CSC
95 J. Roy5:03:23+31:56Française des Jeux
96 M. Müller5:03:23+31:56Team Milram
97 B. Schröder5:03:23+31:56Team Milram
98 A. Ballan5:03:23+31:56Lampre
99 J. Oroz5:03:23+31:56Euskaltel
100 J. Vansummeren5:03:23+31:56Silence-Lotto
101 M. Tosatto5:03:23+31:56Quick Step
102 A. Gérard5:03:23+31:56Française des Jeux
103 M. Quinziato5:03:23+31:56Liquigas
104 B. Eisel5:03:23+31:56Team Columbia
105 S. de Jongh5:03:23+31:56Quick Step
106 M. Mori5:03:23+31:56Lampre
107 R. Grabsch5:03:23+31:56Team Milram
108 M. Maaskant5:03:23+31:56Slipstream-Chipotle
109 N. Terpstra5:03:23+31:56Team Milram
110 R. Förster5:03:23+31:56Gerolsteiner
111 Ó. Freire5:03:23+31:56Rabobank
112 R. McEwen5:03:23+31:56Silence-Lotto
113 S. Langeveld5:03:23+31:56Rabobank
114 J. Dean5:03:23+31:56Slipstream-Chipotle
115 J. Posthuma5:03:23+31:56Rabobank
116 G. Steegmans5:03:23+31:56Quick Step
117 A. Kuschynski5:03:23+31:56Liquigas
118 F. Willems5:03:23+31:56Liquigas
119 A. Coyot5:03:23+31:56Caisse d'Epargne
120 W. Frischkorn5:03:23+31:56Slipstream-Chipotle
121 J. Engoulvent5:03:23+31:56Crédit Agricole
122 M. Bono5:03:23+31:56Lampre
123 N. Sørensen5:03:23+31:56Team CSC
124 S. Augé5:03:23+31:56Cofidis
125 C. Barredo5:03:23+31:56Quick Step
126 X. Florencio5:03:23+31:56Bouygues Télécom
127 S. Krauss5:03:23+31:56Gerolsteiner
128 R. Hunter5:03:23+31:56Barloworld
129 W. Bonnet5:03:23+31:56Crédit Agricole
130 I. Isasi5:03:23+31:56Euskaltel
131 D. Righi5:03:23+31:56Lampre
132 D. Cioni5:03:23+31:56Silence-Lotto
133 C. Brandt5:03:23+31:56Silence-Lotto
134 S. Gerrans5:03:23+31:56Crédit Agricole
135 B. Lancaster5:03:23+31:56Team Milram
136 W. Vansevenant5:03:23+31:56Silence-Lotto
137 F. Brard5:03:23+31:56Cofidis
138 C. Froome5:03:23+31:56Barloworld
139 R. Feillu5:03:23+31:56Agritubel
140 M. Sprick5:03:23+31:56Bouygues Télécom
141 L. Hoste5:03:23+31:56Silence-Lotto
142 J. García5:03:23+31:56Caisse d'Epargne
143 C. Riblon5:03:23+31:56AG2R
144 D. Millar5:03:23+31:56Slipstream-Chipotle
145 T. Hushovd5:03:23+31:56Crédit Agricole
146 J. Casper5:03:23+31:56Agritubel
147 A. Hansen5:03:23+31:56Team Columbia
148 L. Lefèvre5:03:23+31:56Bouygues Télécom
149 G. Ciolek5:03:23+31:56Team Columbia
150 M. Burghardt5:03:23+31:56Team Columbia
151 H. Haussler5:03:23+31:56Gerolsteiner
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1F. Schleck68:30:16Team CSC
2B. Kohl68:30:23+0:07Gerolsteiner
3C. Evans68:30:24+0:08Silence-Lotto
4C. Sastre68:31:05+0:49Team CSC
5D. Menchov68:31:29+1:13Rabobank
6C. Vandevelde68:33:31+3:15Slipstream-Chipotle
7K. Kirchen68:33:39+3:23Team Columbia
8A. Valverde68:34:27+4:11Caisse d'Epargne
9S. Sánchez68:34:54+4:38Euskaltel
10T. Valjavec68:35:39+5:23AG2R
11V. Efimkin68:37:14+6:58AG2R
12D. Cunego68:37:59+7:43Lampre
13M. Astarloza68:38:19+8:03Euskaltel
14A. Schleck68:39:17+9:01Team CSC
15V. Nibali68:39:23+9:07Liquigas
16R. Kreuziger68:40:07+9:51Liquigas
17M. Monfort68:41:35+11:19Cofidis
18S. Casar68:42:48+12:32Française des Jeux
19A. Botcharov68:47:05+16:49Crédit Agricole
20L. ten Dam68:48:00+17:44Rabobank
21A. Moinard68:48:26+18:10Cofidis
22K. Sivtsov68:49:26+19:10Team Columbia
23Y. Popovych68:50:04+19:48Silence-Lotto
24C. Knees68:50:35+20:19Team Milram
25D. Fofonov68:51:26+21:10Crédit Agricole
26S. Schumacher68:52:21+22:05Gerolsteiner
27M. Bruseghin68:55:15+24:59Lampre
28S. Goubert68:55:20+25:04AG2R
29M. Carrara68:55:34+25:18Quick Step
30S. Szmyd69:02:55+32:39Lampre
31C. Dessel69:03:05+32:49AG2R
32P. Fédrigo69:04:06+33:50Bouygues Télécom
33D. Arroyo69:04:16+34:00Caisse d'Epargne
34M. Fothen69:05:31+35:15Gerolsteiner
35E. Gonzalo69:07:56+37:40Agritubel
36M. Aerts69:08:58+38:42Silence-Lotto
37J. Voigt69:14:34+44:18Team CSC
38G. Hincapie69:15:15+44:59Team Columbia
39K. Moerenhout69:24:06+53:50Rabobank
40C. Le Mevel69:25:41+55:25Crédit Agricole
41J. Flecha69:26:06+55:50Rabobank
42P. Tiralongo69:26:30+56:14Lampre
43J. Pineau69:28:35+58:19Bouygues Télécom
44M. Velo69:30:36+1:00:20Team Milram
45H. Zubeldia69:30:45+1:00:29Euskaltel
46J. Tschopp69:31:42+1:01:26Bouygues Télécom
47T. Lövkvist69:32:19+1:02:03Team Columbia
48E. Zabel69:35:03+1:04:47Team Milram
49V. Gustov69:36:10+1:05:54Team CSC
50J. Augustyn69:37:00+1:06:44Barloworld
51R. Di Grégorio69:37:36+1:07:20Française des Jeux
52J. Gutiérrez69:37:55+1:07:39Caisse d'Epargne
53E. Martínez69:39:18+1:09:02Euskaltel
54L. Duque69:42:26+1:12:10Cofidis
55A. Txurruka69:43:54+1:13:38Euskaltel
56R. Hesjedal69:45:56+1:15:40Slipstream-Chipotle
57L. Sánchez69:46:38+1:16:22Caisse d'Epargne
58N. Portal69:47:23+1:17:07Caisse d'Epargne
59F. Pozzato69:47:53+1:17:37Liquigas
60S. Chavanel69:47:57+1:17:41Cofidis
61D. Moncoutié69:49:05+1:18:49Cofidis
62D. López69:49:52+1:19:36Caisse d'Epargne
63H. Dupont69:51:52+1:21:36AG2R
64D. Cioni69:52:12+1:21:56Silence-Lotto
65D. Millar69:53:21+1:23:05Slipstream-Chipotle
66B. Tankink69:54:23+1:24:07Rabobank
67K. Arvesen69:55:19+1:25:03Team CSC
68P. Velits70:01:16+1:31:00Team Milram
69M. Fischer70:01:42+1:31:26Liquigas
70S. Lang70:02:43+1:32:27Gerolsteiner
71S. Gerrans70:02:55+1:32:39Crédit Agricole
72Ó. Freire70:03:57+1:33:41Rabobank
73N. Vogondy70:04:01+1:33:45Agritubel
74R. Pauriol70:04:01+1:33:45Crédit Agricole
75M. Marzano70:04:22+1:34:06Lampre
76F. Cancellara70:05:12+1:34:56Team CSC
77D. Le Lay70:06:06+1:35:50Agritubel
78T. Lowe70:06:24+1:36:08Slipstream-Chipotle
79B. Vaugrenard70:08:41+1:38:25Française des Jeux
80J. Arrieta70:09:02+1:38:46AG2R
81J. Posthuma70:11:01+1:40:45Rabobank
82G. Lequatre70:11:29+1:41:13Agritubel
83M. Elmiger70:11:30+1:41:14AG2R
84P. Weening70:12:01+1:41:45Rabobank
85Y. Le Boulanger70:12:33+1:42:17Française des Jeux
86F. Wegmann70:15:30+1:45:14Gerolsteiner
87J. Van De Walle70:17:56+1:47:40Quick Step
88T. Voeckler70:21:02+1:50:46Bouygues Télécom
89R. Scholz70:22:03+1:51:47Gerolsteiner
90S. Clement70:22:42+1:52:26Bouygues Télécom
91R. Pérez70:23:07+1:52:51Euskaltel
92M. Tosatto70:24:51+1:54:35Quick Step
93G. Verdugo70:26:34+1:56:18Euskaltel
94D. Pate70:27:17+1:57:01Slipstream-Chipotle
95A. Ballan70:28:47+1:58:31Lampre
96G. Cheula70:30:43+2:00:27Barloworld
97S. Rosseler70:32:03+2:01:47Quick Step
98T. Hushovd70:32:07+2:01:51Crédit Agricole
99J. Vansummeren70:37:25+2:07:09Silence-Lotto
100C. Froome70:37:56+2:07:40Barloworld
101C. Barredo70:38:55+2:08:39Quick Step
102L. Lefèvre70:41:44+2:11:28Bouygues Télécom
103X. Florencio70:42:43+2:12:27Bouygues Télécom
104J. Oroz70:45:01+2:14:45Euskaltel
105W. Bonnet70:45:17+2:15:01Crédit Agricole
106I. Isasi70:45:28+2:15:12Euskaltel
107M. Müller70:45:29+2:15:13Team Milram
108G. Ciolek70:46:41+2:16:25Team Columbia
109B. Schröder70:48:17+2:18:01Team Milram
110R. Hunter70:52:21+2:22:05Barloworld
111J. Dean70:54:16+2:24:00Slipstream-Chipotle
112A. Hansen70:54:46+2:24:30Team Columbia
113P. Gilbert70:55:56+2:25:40Française des Jeux
114F. Willems70:57:47+2:27:31Liquigas
115S. O'Grady70:59:13+2:28:57Team CSC
116S. Dumoulin71:01:09+2:30:53Cofidis
117A. Kuschynski71:01:37+2:31:21Liquigas
118M. Bono71:02:00+2:31:44Lampre
119R. Förster71:02:56+2:32:40Gerolsteiner
120D. Righi71:03:04+2:32:48Lampre
121A. Coyot71:03:08+2:32:52Caisse d'Epargne
122F. Bichot71:03:35+2:33:19Agritubel
123N. Sørensen71:04:36+2:34:20Team CSC
124N. Terpstra71:05:38+2:35:22Team Milram
125R. McEwen71:08:27+2:38:11Silence-Lotto
126R. Feillu71:09:07+2:38:51Agritubel
127M. Mori71:09:09+2:38:53Lampre
128J. Roy71:09:57+2:39:41Française des Jeux
129S. de Jongh71:10:47+2:40:31Quick Step
130R. Grabsch71:10:53+2:40:37Team Milram
131H. Haussler71:11:06+2:40:50Gerolsteiner
132G. Steegmans71:11:08+2:40:52Quick Step
133M. Burghardt71:14:08+2:43:52Team Columbia
134M. Quinziato71:14:22+2:44:06Liquigas
135S. Langeveld71:15:12+2:44:56Rabobank
136C. Brandt71:15:16+2:45:00Silence-Lotto
137L. Hoste71:15:43+2:45:27Silence-Lotto
138M. Maaskant71:15:46+2:45:30Slipstream-Chipotle
139W. Frischkorn71:17:49+2:47:33Slipstream-Chipotle
140A. Gérard71:18:08+2:47:52Française des Jeux
141B. Lancaster71:18:55+2:48:39Team Milram
142F. Brard71:19:48+2:49:32Cofidis
143J. Engoulvent71:20:05+2:49:49Crédit Agricole
144J. Casper71:22:00+2:51:44Agritubel
145J. García71:24:09+2:53:53Caisse d'Epargne
146S. Augé71:24:38+2:54:22Cofidis
147S. Krauss71:24:50+2:54:34Gerolsteiner
148B. Eisel71:26:27+2:56:11Team Columbia
149C. Riblon71:26:43+2:56:27AG2R
150M. Sprick71:32:28+3:02:12Bouygues Télécom
151W. Vansevenant71:38:26+3:08:10Silence-Lotto
Ploegenklassement etappe
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Caisse d'Epargne13:36:13(22)
2Team Columbia13:38:20+2:07(42)
3Team CSC13:38:45+2:32(36)
4AG2R13:39:15+3:02(39)
5Silence-Lotto13:42:31+6:18(54)
6Cofidis13:48:30+12:17(92)
7Lampre13:48:49+12:36(83)
8Liquigas13:50:28+14:15(100)
9Bouygues Télécom13:50:29+14:16(100)
10Gerolsteiner13:50:49+14:36(75)
11Crédit Agricole13:52:01+15:48(104)
12Euskaltel13:53:24+17:11(98)
13Rabobank13:54:00+17:47(109)
14Française des Jeux14:03:43+27:30(125)
15Agritubel14:06:10+29:57(145)
16Slipstream-Chipotle14:07:11+30:58(143)
17Team Milram14:14:19+38:06(153)
18Barloworld14:17:11+40:58(197)
19Quick Step14:28:25+52:12(189)
Saunier Duval
Ploegenklassement totaal
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Team CSC205:22:34(1433)
2AG2R205:26:36+4:02(1506)
3Rabobank206:06:02+43:28(1486)
4Lampre206:08:17+45:43(1798)
5Euskaltel206:10:18+47:44(1473)
6Gerolsteiner206:10:28+47:54(1283)
7Caisse d'Epargne206:11:49+49:15(1559)
8Silence-Lotto206:15:55+53:21(1441)
9Crédit Agricole206:18:38+56:04(1563)
10Team Columbia206:20:11+57:37(1060)
11Liquigas206:31:51+1:09:17(1472)
12Cofidis206:41:02+1:18:28(1825)
13Bouygues Télécom206:59:50+1:37:16(2163)
14Slipstream-Chipotle207:06:04+1:43:30(1378)
15Française des Jeux207:06:19+1:43:45(2584)
16Team Milram207:33:01+2:10:27(1815)
17Barloworld207:47:03+2:24:29(2159)
18Quick Step207:58:39+2:36:05(1969)
19Agritubel208:10:36+2:48:02(2261)
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
R. Pauriol19
N. Portal18
G. Cheula16
S. Dumoulin16
T. Voeckler15
R. Hesjedal13
S. Chavanel13
M. Fischer13
J. Tschopp12
J. Augustyn12
N. Vogondy12
G. Lequatre9
P. Gilbert9
F. Bichot9
G. Hincapie8
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
J. Posthuma14
D. Millar14
D. Cioni14
A. Ballan11
M. Tosatto11
S. Gerrans10
Ó. Freire9
T. Hushovd8
F. Cancellara8
T. Lowe7
T. Lövkvist7
F. Wegmann6
P. Weening6
H. Dupont6
F. Pozzato6