Stand in het algemeen klassement

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 2008 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 15 in 2008.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Jongerenklassement

Afstand: 183 km. Type: berg. Datum: 20 Jul 2008

Snelheid: 37.767 km/h (in database), 37.767 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 S. Gerrans4:50:44Crédit Agricole
2 E. Martínez4:50:47+0:03Euskaltel
3 D. Pate4:50:54+0:10Slipstream-Chipotle
4 J. Arrieta4:51:39+0:55AG2R
5 B. Kohl4:54:47+4:03Gerolsteiner
6 C. Sastre4:54:47+4:03Team CSC
7 A. Valverde4:54:56+4:12Caisse d'Epargne
8 D. Menchov4:55:07+4:23Rabobank
9 F. Schleck4:55:25+4:41Team CSC
10 C. Vandevelde4:55:27+4:43Slipstream-Chipotle
11 R. Kreuziger4:55:30+4:46Liquigas
12 S. Sánchez4:55:34+4:50Euskaltel
13 C. Evans4:55:34+4:50Silence-Lotto
14 A. Schleck4:55:42+4:58Team CSC
15 K. Kirchen4:56:18+5:34Team Columbia
16 S. Szmyd4:56:26+5:42Lampre
17 S. Casar4:56:26+5:42Française des Jeux
18 S. Goubert4:56:28+5:44AG2R
19 T. Valjavec4:56:30+5:46AG2R
20 V. Nibali4:56:30+5:46Liquigas
21 V. Efimkin4:56:30+5:46AG2R
22 J. Tschopp4:56:44+6:00Bouygues Télécom
23 M. Monfort4:56:53+6:09Cofidis
24 M. Astarloza4:56:53+6:09Euskaltel
25 D. Fofonov4:57:10+6:26Crédit Agricole
26 D. Cunego4:57:32+6:48Lampre
27 M. Bruseghin4:57:32+6:48Lampre
28 A. Moinard4:57:32+6:48Cofidis
29 C. Knees4:57:58+7:14Team Milram
30 M. Aerts4:58:19+7:35Silence-Lotto
31 K. Sivtsov4:58:30+7:46Team Columbia
32 A. Txurruka4:58:30+7:46Euskaltel
33 D. Arroyo4:58:30+7:46Caisse d'Epargne
34 Y. Popovych4:58:30+7:46Silence-Lotto
35 L. ten Dam4:58:36+7:52Rabobank
36 C. Le Mevel4:58:59+8:15Crédit Agricole
37 P. Fédrigo4:58:59+8:15Bouygues Télécom
38 A. Botcharov4:59:11+8:27Crédit Agricole
39 D. Le Lay4:59:44+9:00Agritubel
40 M. Carrara4:59:55+9:11Quick Step
41 M. Fothen5:00:04+9:20Gerolsteiner
42 L. Lefèvre5:00:19+9:35Bouygues Télécom
43 S. Chavanel5:01:38+10:54Cofidis
44 C. Dessel5:01:38+10:54AG2R
45 E. Gonzalo5:01:38+10:54Agritubel
46 P. Tiralongo5:01:38+10:54Lampre
47 J. Flecha5:01:38+10:54Rabobank
48 G. Hincapie5:01:38+10:54Team Columbia
49 J. Augustyn5:01:38+10:54Barloworld
50 E. Zabel5:01:38+10:54Team Milram
51 H. Zubeldia5:01:38+10:54Euskaltel
52 P. Weening5:01:38+10:54Rabobank
53 M. Marzano5:01:38+10:54Lampre
54 P. Velits5:01:38+10:54Team Milram
55 T. Voeckler5:04:47+14:03Bouygues Télécom
56 V. Gustov5:05:55+15:11Team CSC
57 F. Pozzato5:07:13+16:29Liquigas
58 M. Velo5:07:13+16:29Team Milram
59 J. Voigt5:07:13+16:29Team CSC
60 N. Vogondy5:07:13+16:29Agritubel
61 H. Dupont5:07:13+16:29AG2R
62 R. Di Grégorio5:07:13+16:29Française des Jeux
63 R. Hesjedal5:07:13+16:29Slipstream-Chipotle
64 T. Lövkvist5:07:13+16:29Team Columbia
65 L. Duque5:07:13+16:29Cofidis
66 J. Van De Walle5:07:13+16:29Quick Step
67 K. Moerenhout5:07:13+16:29Rabobank
68 S. Schumacher5:11:30+20:46Gerolsteiner
69 S. Lang5:11:30+20:46Gerolsteiner
70 B. Schröder5:11:30+20:46Team Milram
71 M. Müller5:11:30+20:46Team Milram
72 G. Lequatre5:11:30+20:46Agritubel
73 R. Pérez5:11:30+20:46Euskaltel
74 R. Scholz5:11:30+20:46Gerolsteiner
75 M. Elmiger5:11:30+20:46AG2R
76 G. Cheula5:11:30+20:46Barloworld
77 J. Pineau5:11:30+20:46Bouygues Télécom
78 D. López5:11:30+20:46Caisse d'Epargne
79 K. Arvesen5:11:30+20:46Team CSC
80 G. Verdugo5:11:30+20:46Euskaltel
81 S. Dumoulin5:11:30+20:46Cofidis
82 Y. Le Boulanger5:11:30+20:46Française des Jeux
83 S. Rosseler5:11:30+20:46Quick Step
84 D. Moncoutié5:11:30+20:46Cofidis
85 J. Posthuma5:11:30+20:46Rabobank
86 J. Gutiérrez5:11:30+20:46Caisse d'Epargne
87 S. Clement5:11:30+20:46Bouygues Télécom
88 B. Vaugrenard5:11:30+20:46Française des Jeux
89 L. Sánchez5:11:30+20:46Caisse d'Epargne
90 C. Barredo5:11:30+20:46Quick Step
91 N. Portal5:11:30+20:46Caisse d'Epargne
92 J. Vansummeren5:11:30+20:46Silence-Lotto
93 Ó. Freire5:11:30+20:46Rabobank
94 A. Coyot5:11:30+20:46Caisse d'Epargne
95 R. Hunter5:11:30+20:46Barloworld
96 T. Lowe5:11:30+20:46Slipstream-Chipotle
97 F. Willems5:11:30+20:46Liquigas
98 M. Tosatto5:11:30+20:46Quick Step
99 A. Ballan5:11:30+20:46Lampre
100 M. Fischer5:11:30+20:46Liquigas
101 G. Ciolek5:11:38+20:54Team Columbia
102 S. Augé5:11:52+21:08Cofidis
103 F. Brard5:11:52+21:08Cofidis
104 F. Cancellara5:12:09+21:25Team CSC
105 D. Millar5:12:41+21:57Slipstream-Chipotle
106 S. Langeveld5:14:15+23:31Rabobank
107 B. Tankink5:14:15+23:31Rabobank
108 M. Quinziato5:16:17+25:33Liquigas
109 X. Florencio5:16:17+25:33Bouygues Télécom
110 J. García5:16:17+25:33Caisse d'Epargne
111 P. Gilbert5:16:17+25:33Française des Jeux
112 S. de Jongh5:16:17+25:33Quick Step
113 A. Kuschynski5:16:17+25:33Liquigas
114 B. Lancaster5:16:17+25:33Team Milram
115 M. Maaskant5:16:17+25:33Slipstream-Chipotle
116 N. Terpstra5:16:17+25:33Team Milram
117 R. Grabsch5:16:17+25:33Team Milram
118 M. Mori5:16:17+25:33Lampre
119 I. Isasi5:16:17+25:33Euskaltel
120 A. Hansen5:16:17+25:33Team Columbia
121 R. Pauriol5:16:17+25:33Crédit Agricole
122 H. Haussler5:16:17+25:33Gerolsteiner
123 A. Gérard5:16:17+25:33Française des Jeux
124 M. Bono5:16:17+25:33Lampre
125 J. Oroz5:16:17+25:33Euskaltel
126 T. Hushovd5:16:17+25:33Crédit Agricole
127 C. Froome5:16:17+25:33Barloworld
128 C. Riblon5:16:17+25:33AG2R
129 W. Bonnet5:16:17+25:33Crédit Agricole
130 B. Eisel5:16:17+25:33Team Columbia
131 F. Wegmann5:16:17+25:33Gerolsteiner
132 G. Steegmans5:16:17+25:33Quick Step
133 J. Engoulvent5:16:17+25:33Crédit Agricole
134 D. Righi5:16:17+25:33Lampre
135 N. Sørensen5:16:17+25:33Team CSC
136 J. Dean5:16:17+25:33Slipstream-Chipotle
137 W. Frischkorn5:16:17+25:33Slipstream-Chipotle
138 R. Förster5:16:17+25:33Gerolsteiner
139 S. O'Grady5:16:17+25:33Team CSC
140 R. Feillu5:16:17+25:33Agritubel
141 M. Burghardt5:16:17+25:33Team Columbia
142 R. McEwen5:16:17+25:33Silence-Lotto
143 M. Sprick5:16:17+25:33Bouygues Télécom
144 L. Hoste5:16:17+25:33Silence-Lotto
145 J. Roy5:16:17+25:33Française des Jeux
146 D. Cioni5:16:17+25:33Silence-Lotto
147 F. Bichot5:16:17+25:33Agritubel
148 W. Vansevenant5:17:23+26:39Silence-Lotto
149 J. Casper5:17:40+26:56Agritubel
150 S. Krauss5:20:30+29:46Gerolsteiner
151 F. Chicchi5:21:36+30:52Liquigas
152 C. Brandt5:21:36+30:52Silence-Lotto
153 S. Chavanel5:33:43+42:59Française des Jeux
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1F. Schleck63:57:21Team CSC
2B. Kohl63:57:28+0:07Gerolsteiner
3C. Evans63:57:29+0:08Silence-Lotto
4D. Menchov63:57:59+0:38Rabobank
5C. Vandevelde63:58:00+0:39Slipstream-Chipotle
6C. Sastre63:58:10+0:49Team CSC
7K. Kirchen64:00:09+2:48Team Columbia
8V. Efimkin64:00:57+3:36AG2R
9A. Valverde64:01:32+4:11Caisse d'Epargne
10S. Sánchez64:01:55+4:34Euskaltel
11M. Astarloza64:02:39+5:18Euskaltel
12V. Nibali64:02:43+5:22Liquigas
13T. Valjavec64:03:48+6:27AG2R
14R. Kreuziger64:04:36+7:15Liquigas
15D. Cunego64:05:04+7:43Lampre
16M. Monfort64:05:55+8:34Cofidis
17A. Schleck64:06:22+9:01Team CSC
18A. Botcharov64:07:13+9:52Crédit Agricole
19L. ten Dam64:09:54+12:33Rabobank
20A. Moinard64:11:16+13:55Cofidis
21S. Casar64:11:21+14:00Française des Jeux
22M. Bruseghin64:12:51+15:30Lampre
23D. Fofonov64:13:20+15:59Crédit Agricole
24M. Carrara64:13:49+16:28Quick Step
25K. Sivtsov64:16:27+19:06Team Columbia
26C. Knees64:16:32+19:11Team Milram
27Y. Popovych64:18:34+21:13Silence-Lotto
28S. Goubert64:18:44+21:23AG2R
29S. Schumacher64:19:51+22:30Gerolsteiner
30M. Fothen64:20:07+22:46Gerolsteiner
31E. Gonzalo64:21:48+24:27Agritubel
32P. Fédrigo64:25:49+28:28Bouygues Télécom
33S. Szmyd64:29:25+32:04Lampre
34K. Moerenhout64:30:46+33:25Rabobank
35M. Aerts64:30:52+33:31Silence-Lotto
36C. Dessel64:31:38+34:17AG2R
37D. Arroyo64:32:49+35:28Caisse d'Epargne
38M. Velo64:34:50+37:29Team Milram
39H. Zubeldia64:37:25+40:04Euskaltel
40T. Lövkvist64:38:59+41:38Team Columbia
41J. Voigt64:39:46+42:25Team CSC
42E. Zabel64:41:43+44:22Team Milram
43P. Tiralongo64:43:05+45:44Lampre
44C. Le Mevel64:43:17+45:56Crédit Agricole
45J. Pineau64:43:19+45:58Bouygues Télécom
46G. Hincapie64:43:24+46:03Team Columbia
47J. Flecha64:43:42+46:21Rabobank
48V. Gustov64:43:46+46:25Team CSC
49E. Martínez64:45:58+48:37Euskaltel
50D. Cioni64:48:49+51:28Silence-Lotto
51D. Millar64:49:58+52:37Slipstream-Chipotle
52R. Di Grégorio64:51:28+54:07Française des Jeux
53F. Pozzato64:52:07+54:46Liquigas
54L. Sánchez64:53:18+55:57Caisse d'Epargne
55J. Gutiérrez64:55:57+58:36Caisse d'Epargne
56L. Duque64:56:48+59:27Cofidis
57H. Dupont64:58:32+1:01:11AG2R
58J. Tschopp64:58:47+1:01:26Bouygues Télécom
59D. López64:58:49+1:01:28Caisse d'Epargne
60A. Txurruka64:59:09+1:01:48Euskaltel
61S. Gerrans64:59:32+1:02:11Crédit Agricole
62J. Augustyn65:00:06+1:02:45Barloworld
63Ó. Freire65:00:34+1:03:13Rabobank
64B. Tankink65:01:03+1:03:42Rabobank
65D. Moncoutié65:05:49+1:08:28Cofidis
66S. Lang65:06:57+1:09:36Gerolsteiner
67J. Posthuma65:07:28+1:10:07Rabobank
68F. Cancellara65:09:26+1:12:05Team CSC
69R. Hesjedal65:10:02+1:12:41Slipstream-Chipotle
70K. Arvesen65:10:34+1:13:13Team CSC
71T. Lowe65:10:38+1:13:17Slipstream-Chipotle
72M. Marzano65:11:02+1:13:41Lampre
73S. Chavanel65:12:17+1:14:56Cofidis
74B. Vaugrenard65:12:55+1:15:34Française des Jeux
75P. Velits65:14:20+1:16:59Team Milram
76N. Portal65:15:32+1:18:11Caisse d'Epargne
77J. Arrieta65:15:42+1:18:21AG2R
78P. Weening65:16:15+1:18:54Rabobank
79D. Le Lay65:17:15+1:19:54Agritubel
80F. Wegmann65:19:44+1:22:23Gerolsteiner
81M. Tosatto65:21:28+1:24:07Quick Step
82M. Fischer65:23:25+1:26:04Liquigas
83J. Van De Walle65:24:36+1:27:15Quick Step
84A. Ballan65:25:24+1:28:03Lampre
85N. Vogondy65:25:44+1:28:23Agritubel
86M. Elmiger65:26:14+1:28:53AG2R
87R. Scholz65:26:17+1:28:56Gerolsteiner
88Y. Le Boulanger65:26:25+1:29:04Française des Jeux
89D. Pate65:27:18+1:29:57Slipstream-Chipotle
90T. Hushovd65:28:44+1:31:23Crédit Agricole
91G. Lequatre65:29:44+1:32:23Agritubel
92R. Pérez65:29:47+1:32:26Euskaltel
93R. Pauriol65:29:58+1:32:37Crédit Agricole
94J. Vansummeren65:34:02+1:36:41Silence-Lotto
95C. Froome65:34:33+1:37:12Barloworld
96C. Barredo65:35:32+1:38:11Quick Step
97G. Verdugo65:36:02+1:38:41Euskaltel
98S. Clement65:36:34+1:39:13Bouygues Télécom
99L. Lefèvre65:38:21+1:41:00Bouygues Télécom
100S. Rosseler65:38:43+1:41:22Quick Step
101X. Florencio65:39:20+1:41:59Bouygues Télécom
102J. Oroz65:41:38+1:44:17Euskaltel
103T. Voeckler65:41:45+1:44:24Bouygues Télécom
104W. Bonnet65:41:54+1:44:33Crédit Agricole
105I. Isasi65:42:05+1:44:44Euskaltel
106M. Müller65:42:06+1:44:45Team Milram
107G. Ciolek65:43:18+1:45:57Team Columbia
108B. Schröder65:44:54+1:47:33Team Milram
109R. Hunter65:48:58+1:51:37Barloworld
110J. Dean65:50:43+1:53:22Slipstream-Chipotle
111A. Hansen65:51:23+1:54:02Team Columbia
112G. Cheula65:53:49+1:56:28Barloworld
113F. Willems65:54:24+1:57:03Liquigas
114S. O'Grady65:55:50+1:58:29Team CSC
115A. Kuschynski65:58:14+2:00:53Liquigas
116M. Bono65:58:37+2:01:16Lampre
117R. Förster65:59:33+2:02:12Gerolsteiner
118D. Righi65:59:41+2:02:20Lampre
119A. Coyot65:59:45+2:02:24Caisse d'Epargne
120N. Sørensen66:01:13+2:03:52Team CSC
121N. Terpstra66:02:05+2:04:44Team Milram
122P. Gilbert66:02:36+2:05:15Française des Jeux
123R. McEwen66:05:04+2:07:43Silence-Lotto
124R. Feillu66:05:44+2:08:23Agritubel
125M. Mori66:05:46+2:08:25Lampre
126J. Roy66:06:34+2:09:13Française des Jeux
127S. de Jongh66:07:24+2:10:03Quick Step
128R. Grabsch66:07:30+2:10:09Team Milram
129H. Haussler66:07:43+2:10:22Gerolsteiner
130G. Steegmans66:07:45+2:10:24Quick Step
131F. Bichot66:07:49+2:10:28Agritubel
132S. Dumoulin66:07:49+2:10:28Cofidis
133M. Burghardt66:10:45+2:13:24Team Columbia
134M. Quinziato66:10:49+2:13:28Liquigas
135S. Langeveld66:11:49+2:14:28Rabobank
136C. Brandt66:11:53+2:14:32Silence-Lotto
137L. Hoste66:12:20+2:14:59Silence-Lotto
138M. Maaskant66:12:23+2:15:02Slipstream-Chipotle
139W. Frischkorn66:14:26+2:17:05Slipstream-Chipotle
140A. Gérard66:14:45+2:17:24Française des Jeux
141B. Lancaster66:15:32+2:18:11Team Milram
142F. Brard66:16:25+2:19:04Cofidis
143J. Engoulvent66:16:42+2:19:21Crédit Agricole
144J. Casper66:18:37+2:21:16Agritubel
145J. García66:20:46+2:23:25Caisse d'Epargne
146S. Augé66:21:05+2:23:44Cofidis
147S. Krauss66:21:27+2:24:06Gerolsteiner
148B. Eisel66:23:04+2:25:43Team Columbia
149C. Riblon66:23:20+2:25:59AG2R
150F. Chicchi66:26:39+2:29:18Liquigas
151M. Sprick66:29:05+2:31:44Bouygues Télécom
152W. Vansevenant66:35:03+2:37:42Silence-Lotto
153S. Chavanel66:39:36+2:42:15Française des Jeux
Ploegenklassement etappe
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Euskaltel14:43:14(38)
2AG2R14:44:37+1:23(41)
3Team CSC14:45:54+2:40(29)
4Crédit Agricole14:46:53+3:39(62)
5Lampre14:51:30+8:16(69)
6Silence-Lotto14:52:23+9:09(77)
7Slipstream-Chipotle14:53:34+10:20(76)
8Rabobank14:55:21+12:07(90)
9Bouygues Télécom14:56:02+12:48(101)
10Cofidis14:56:03+12:49(94)
11Team Columbia14:56:26+13:12(94)
12Liquigas14:59:13+15:59(88)
13Team Milram15:01:14+18:00(133)
14Caisse d'Epargne15:04:56+21:42(118)
15Gerolsteiner15:06:21+23:07(114)
16Agritubel15:08:35+25:21(144)
17Française des Jeux15:15:09+31:55(161)
18Quick Step15:18:38+35:24(189)
19Barloworld15:24:38+41:24(220)
Saunier Duval
Ploegenklassement totaal
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Team CSC191:43:49(1397)
2AG2R191:47:21+3:32(1467)
3Rabobank192:12:02+28:13(1377)
4Euskaltel192:16:54+33:05(1375)
5Lampre192:19:28+35:39(1715)
6Gerolsteiner192:19:39+35:50(1208)
7Crédit Agricole192:26:37+42:48(1459)
8Silence-Lotto192:33:24+49:35(1387)
9Caisse d'Epargne192:35:36+51:47(1537)
10Liquigas192:41:23+57:34(1372)
11Team Columbia192:41:51+58:02(1018)
12Cofidis192:52:32+1:08:43(1733)
13Slipstream-Chipotle192:58:53+1:15:04(1235)
14Française des Jeux193:02:36+1:18:47(2459)
15Bouygues Télécom193:09:21+1:25:32(2063)
16Team Milram193:18:42+1:34:53(1662)
17Barloworld193:29:52+1:46:03(1962)
18Quick Step193:30:14+1:46:25(1780)
19Agritubel194:04:26+2:20:37(2116)
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
J. Arrieta21
D. Pate21
E. Martínez15
S. Gerrans15
J. Tschopp14
L. Lefèvre14
D. Le Lay11
S. Szmyd10
C. Le Mevel10
A. Txurruka10
N. Vogondy9
S. Augé9
T. Voeckler8
F. Brard8
M. Aerts7
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
S. Schumacher12
R. Pauriol10
D. Cioni10
T. Hushovd9
C. Brandt8
B. Tankink7
F. Wegmann6
J. Pineau6
X. Florencio5
D. Millar5
Ó. Freire4
C. Froome3
M. Tosatto3
B. Vaugrenard3
S. Lang3