Stand in het algemeen klassement

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 2008 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 12 in 2008.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Jongerenklassement

Afstand: 168 km. Type: vlak. Datum: 17 Jul 2008

Snelheid: 45.774 km/h (in database), 45.638 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 M. Cavendish3:40:52Team Columbia
2 S. Chavanel3:40:52Française des Jeux
3 G. Steegmans3:40:52Quick Step
4 E. Zabel3:40:52Team Milram
5 Ó. Freire3:40:52Rabobank
6 F. Chicchi3:40:52Liquigas
7 T. Hushovd3:40:52Crédit Agricole
8 L. Duque3:40:52Cofidis
9 J. Dean3:40:52Slipstream-Chipotle
10 H. Haussler3:40:52Gerolsteiner
11 R. McEwen3:40:52Silence-Lotto
12 J. Casper3:40:52Agritubel
13 R. Hunter3:40:52Barloworld
14 M. Elmiger3:40:52AG2R
15 A. Ballan3:40:52Lampre
16 K. Kirchen3:40:52Team Columbia
17 K. Sivtsov3:40:52Team Columbia
18 X. Florencio3:40:52Bouygues Télécom
19 R. Förster3:40:52Gerolsteiner
20 C. Evans3:40:52Silence-Lotto
21 E. Gonzalo3:40:52Agritubel
22 M. Maaskant3:40:52Slipstream-Chipotle
23 R. Pérez3:40:52Euskaltel
24 S. de Jongh3:40:52Quick Step
25 Y. Popovych3:40:52Silence-Lotto
26 F. Cancellara3:40:52Team CSC
27 R. Kreuziger3:40:52Liquigas
28 F. Schleck3:40:52Team CSC
29 C. Vandevelde3:40:52Slipstream-Chipotle
30 D. Righi3:40:52Lampre
31 A. Coyot3:40:52Caisse d'Epargne
32 S. Sánchez3:40:52Euskaltel
33 Ó. Pereiro3:40:52Caisse d'Epargne
34 M. Mori3:40:52Lampre
35 D. Cunego3:40:52Lampre
36 M. Renshaw3:40:52Crédit Agricole
37 D. Menchov3:40:52Rabobank
38 J. Voigt3:40:52Team CSC
39 F. Pozzato3:40:52Liquigas
40 C. Sastre3:40:52Team CSC
41 M. Fischer3:40:52Liquigas
42 M. Carrara3:40:52Quick Step
43 J. Flecha3:40:52Rabobank
44 B. Tankink3:40:52Rabobank
45 S. Krauss3:40:52Gerolsteiner
46 T. Valjavec3:40:52AG2R
47 B. Kohl3:40:52Gerolsteiner
48 J. Gutiérrez3:40:52Caisse d'Epargne
49 D. Millar3:40:52Slipstream-Chipotle
50 S. Chavanel3:40:52Cofidis
51 I. Isasi3:40:52Euskaltel
52 K. Moerenhout3:40:52Rabobank
53 C. Knees3:40:52Team Milram
54 C. Barredo3:40:52Quick Step
55 J. Augustyn3:40:52Barloworld
56 M. Astarloza3:40:52Euskaltel
57 G. Hincapie3:40:52Team Columbia
58 A. Schleck3:40:52Team CSC
59 G. Ciolek3:40:52Team Columbia
60 S. O'Grady3:40:52Team CSC
61 P. Tiralongo3:40:52Lampre
62 M. Monfort3:40:52Cofidis
63 S. Langeveld3:40:52Rabobank
64 M. Fothen3:40:52Gerolsteiner
65 J. Posthuma3:40:52Rabobank
66 V. Efimkin3:40:52AG2R
67 S. Casar3:40:52Française des Jeux
68 S. Gerrans3:40:52Crédit Agricole
69 A. Botcharov3:40:52Crédit Agricole
70 V. Nibali3:40:52Liquigas
71 S. Schumacher3:40:52Gerolsteiner
72 J. Arrieta3:40:52AG2R
73 M. Bruseghin3:40:52Lampre
74 V. Gustov3:40:52Team CSC
75 L. ten Dam3:40:52Rabobank
76 S. Lang3:40:52Gerolsteiner
77 P. Velits3:40:52Team Milram
78 H. Zubeldia3:40:52Euskaltel
79 C. Brandt3:40:52Silence-Lotto
80 E. Martínez3:40:52Euskaltel
81 C. Froome3:40:52Barloworld
82 W. Frischkorn3:40:52Slipstream-Chipotle
83 M. Quinziato3:40:52Liquigas
84 B. Schröder3:40:52Team Milram
85 N. Sørensen3:40:52Team CSC
86 P. Fédrigo3:40:52Bouygues Télécom
87 F. Brard3:40:52Cofidis
88 J. Pineau3:40:52Bouygues Télécom
89 C. Dessel3:40:52AG2R
90 M. Velo3:40:52Team Milram
91 R. Grabsch3:40:52Team Milram
92 H. Dupont3:40:52AG2R
93 N. Jalabert3:40:52Agritubel
94 F. Willems3:40:52Liquigas
95 A. Valverde3:40:52Caisse d'Epargne
96 S. Clement3:40:52Bouygues Télécom
97 L. Sánchez3:40:52Caisse d'Epargne
98 D. Fofonov3:40:52Crédit Agricole
99 B. Vaugrenard3:40:52Française des Jeux
100 S. Devolder3:40:52Quick Step
101 P. Weening3:40:52Rabobank
102 F. Wegmann3:40:52Gerolsteiner
103 S. Goubert3:40:52AG2R
104 F. Bichot3:40:52Agritubel
105 M. Marzano3:40:52Lampre
106 M. Bono3:40:52Lampre
107 M. Aerts3:40:52Silence-Lotto
108 J. Van De Walle3:40:52Quick Step
109 M. Sprick3:40:52Bouygues Télécom
110 D. Arroyo3:40:52Caisse d'Epargne
111 N. Vogondy3:40:52Agritubel
112 J. Oroz3:40:52Euskaltel
113 D. Cioni3:40:52Silence-Lotto
114 S. Szmyd3:40:52Lampre
115 J. Engoulvent3:40:52Crédit Agricole
116 C. Le Mevel3:40:52Crédit Agricole
117 G. Lequatre3:40:52Agritubel
118 R. Feillu3:40:52Agritubel
119 N. Terpstra3:40:52Team Milram
120 T. Lowe3:40:52Slipstream-Chipotle
121 A. Moinard3:40:52Cofidis
122 R. Di Grégorio3:40:52Française des Jeux
123 L. Lefèvre3:40:52Bouygues Télécom
124 C. Riblon3:40:52AG2R
125 R. Hesjedal3:40:52Slipstream-Chipotle
126 J. Roy3:40:52Française des Jeux
127 G. Cheula3:40:52Barloworld
128 T. Voeckler3:40:52Bouygues Télécom
129 A. Hansen3:40:52Team Columbia
130 M. Tosatto3:41:12+0:20Quick Step
131 S. Rosseler3:41:12+0:20Quick Step
132 W. Bonnet3:41:13+0:21Crédit Agricole
133 B. Lancaster3:41:13+0:21Team Milram
134 M. Müller3:41:21+0:29Team Milram
135 A. Txurruka3:41:48+0:56Euskaltel
136 B. Eisel3:42:05+1:13Team Columbia
137 M. Burghardt3:42:05+1:13Team Columbia
138 D. Moncoutié3:42:07+1:15Cofidis
139 S. Augé3:42:07+1:15Cofidis
140 D. Le Lay3:42:07+1:15Agritubel
141 A. Kuschynski3:42:07+1:15Liquigas
142 D. López3:42:07+1:15Caisse d'Epargne
143 R. Scholz3:42:07+1:15Gerolsteiner
144 D. Pate3:42:07+1:15Slipstream-Chipotle
145 T. Lövkvist3:42:07+1:15Team Columbia
146 J. Vansummeren3:42:07+1:15Silence-Lotto
147 J. García3:42:07+1:15Caisse d'Epargne
148 J. Tschopp3:42:07+1:15Bouygues Télécom
149 N. Portal3:42:07+1:15Caisse d'Epargne
150 K. Arvesen3:42:07+1:15Team CSC
151 L. Hoste3:42:07+1:15Silence-Lotto
152 Y. Le Boulanger3:42:41+1:49Française des Jeux
153 P. Gilbert3:42:41+1:49Française des Jeux
154 R. Pauriol3:42:41+1:49Crédit Agricole
155 W. Vansevenant3:43:04+2:12Silence-Lotto
156 A. Gérard3:43:32+2:40Française des Jeux
157 S. Dumoulin3:43:32+2:40Cofidis
158 G. Verdugo3:44:58+4:06Euskaltel
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1C. Evans50:23:05Silence-Lotto
2F. Schleck50:23:06+0:01Team CSC
3C. Vandevelde50:23:43+0:38Slipstream-Chipotle
4B. Kohl50:23:51+0:46Gerolsteiner
5D. Menchov50:24:02+0:57Rabobank
6C. Sastre50:24:33+1:28Team CSC
7K. Kirchen50:25:01+1:56Team Columbia
8V. Efimkin50:25:37+2:32AG2R
9M. Astarloza50:26:56+3:51Euskaltel
10V. Nibali50:27:23+4:18Liquigas
11S. Sánchez50:27:31+4:26Euskaltel
12A. Valverde50:27:46+4:41Caisse d'Epargne
13T. Valjavec50:28:28+5:23AG2R
14D. Cunego50:28:42+5:37Lampre
15Ó. Pereiro50:29:06+6:01Caisse d'Epargne
16A. Botcharov50:29:12+6:07Crédit Agricole
17S. Schumacher50:29:16+6:11Gerolsteiner
18R. Kreuziger50:30:05+7:00Liquigas
19M. Monfort50:30:12+7:07Cofidis
20A. Schleck50:31:39+8:34Team CSC
21L. ten Dam50:31:53+8:48Rabobank
22A. Moinard50:34:54+11:49Cofidis
23M. Carrara50:35:04+11:59Quick Step
24S. Casar50:36:05+13:00Française des Jeux
25M. Bruseghin50:36:29+13:24Lampre
26S. Devolder50:36:41+13:36Quick Step
27D. Fofonov50:37:09+14:04Crédit Agricole
28K. Sivtsov50:39:07+16:02Team Columbia
29C. Knees50:39:44+16:39Team Milram
30M. Fothen50:41:13+18:08Gerolsteiner
31Y. Popovych50:41:14+18:09Silence-Lotto
32E. Gonzalo50:41:20+18:15Agritubel
33S. Goubert50:43:15+20:10AG2R
34K. Moerenhout50:44:43+21:38Rabobank
35P. Fédrigo50:44:55+21:50Bouygues Télécom
36D. Cioni50:45:48+22:43Silence-Lotto
37M. Velo50:48:47+25:42Team Milram
38J. Voigt50:50:05+27:00Team CSC
39C. Dessel50:51:10+28:05AG2R
40T. Lövkvist50:52:56+29:51Team Columbia
41J. Pineau50:52:59+29:54Bouygues Télécom
42M. Aerts50:53:43+30:38Silence-Lotto
43S. Szmyd50:53:54+30:49Lampre
44D. Arroyo50:55:14+32:09Caisse d'Epargne
45H. Zubeldia50:56:57+33:52Euskaltel
46J. Gutiérrez50:57:54+34:49Caisse d'Epargne
47D. Millar50:58:27+35:22Slipstream-Chipotle
48V. Gustov50:58:46+35:41Team CSC
49P. Tiralongo50:59:32+36:27Lampre
50L. Sánchez50:59:53+36:48Caisse d'Epargne
51B. Tankink51:00:15+37:10Rabobank
52E. Zabel51:01:15+38:10Team Milram
53R. Di Grégorio51:02:20+39:15Française des Jeux
54G. Hincapie51:02:56+39:51Team Columbia
55J. Flecha51:03:14+40:09Rabobank
56C. Le Mevel51:05:17+42:12Crédit Agricole
57F. Pozzato51:05:49+42:44Liquigas
58D. López51:08:14+45:09Caisse d'Epargne
59Ó. Freire51:10:14+47:09Rabobank
60L. Duque51:10:45+47:40Cofidis
61H. Dupont51:12:18+49:13AG2R
62E. Martínez51:12:47+49:42Euskaltel
63T. Lowe51:14:11+51:06Slipstream-Chipotle
64D. Moncoutié51:15:14+52:09Cofidis
65S. Lang51:16:17+53:12Gerolsteiner
66J. Posthuma51:16:33+53:28Rabobank
67F. Cancellara51:18:12+55:07Team CSC
68F. Wegmann51:19:04+55:59Gerolsteiner
69J. Augustyn51:19:23+56:18Barloworld
70J. Tschopp51:19:31+56:26Bouygues Télécom
71K. Arvesen51:19:59+56:54Team CSC
72A. Txurruka51:21:34+58:29Euskaltel
73B. Vaugrenard51:21:56+58:51Française des Jeux
74R. Hesjedal51:22:40+59:35Slipstream-Chipotle
75Y. Le Boulanger51:23:50+1:00:45Française des Jeux
76N. Portal51:24:57+1:01:52Caisse d'Epargne
77S. Gerrans51:29:43+1:06:38Crédit Agricole
78M. Marzano51:30:02+1:06:57Lampre
79M. Tosatto51:30:53+1:07:48Quick Step
80S. Chavanel51:31:17+1:08:12Cofidis
81P. Weening51:32:47+1:09:42Rabobank
82M. Fischer51:32:50+1:09:45Liquigas
83T. Hushovd51:33:37+1:10:32Crédit Agricole
84P. Velits51:33:37+1:10:32Team Milram
85R. Pauriol51:34:36+1:11:31Crédit Agricole
86A. Ballan51:35:04+1:11:59Lampre
87R. Scholz51:35:42+1:12:37Gerolsteiner
88J. Vansummeren51:35:44+1:12:39Silence-Lotto
89M. Elmiger51:35:54+1:12:49AG2R
90J. Van De Walle51:36:45+1:13:40Quick Step
91S. Clement51:38:16+1:15:11Bouygues Télécom
92D. Le Lay51:38:26+1:15:21Agritubel
93W. Bonnet51:39:04+1:15:59Crédit Agricole
94G. Lequatre51:39:24+1:16:19Agritubel
95N. Vogondy51:39:26+1:16:21Agritubel
96C. Froome51:39:26+1:16:21Barloworld
97R. Pérez51:39:27+1:16:22Euskaltel
98J. Arrieta51:40:00+1:16:55AG2R
99G. Verdugo51:40:29+1:17:24Euskaltel
100M. Müller51:41:36+1:18:31Team Milram
101C. Barredo51:42:07+1:19:02Quick Step
102J. Oroz51:42:49+1:19:44Euskaltel
103X. Florencio51:44:13+1:21:08Bouygues Télécom
104S. Rosseler51:44:41+1:21:36Quick Step
105I. Isasi51:46:58+1:23:53Euskaltel
106T. Voeckler51:50:10+1:27:05Bouygues Télécom
107B. Schröder51:51:18+1:28:13Team Milram
108G. Ciolek51:52:50+1:29:45Team Columbia
109A. Hansen51:54:08+1:31:03Team Columbia
110A. Kuschynski51:55:09+1:32:04Liquigas
111J. Dean51:55:36+1:32:31Slipstream-Chipotle
112M. Bono51:55:47+1:32:42Lampre
113R. Hunter51:55:48+1:32:43Barloworld
114R. Förster51:56:43+1:33:38Gerolsteiner
115S. O'Grady51:57:16+1:34:11Team CSC
116D. Pate51:57:19+1:34:14Slipstream-Chipotle
117D. Righi51:58:27+1:35:22Lampre
118F. Willems51:58:37+1:35:32Liquigas
119L. Lefèvre51:58:57+1:35:52Bouygues Télécom
120S. Krauss51:59:12+1:36:07Gerolsteiner
121J. Roy51:59:12+1:36:07Française des Jeux
122G. Cheula51:59:47+1:36:42Barloworld
123R. McEwen52:02:14+1:39:09Silence-Lotto
124N. Sørensen52:02:24+1:39:19Team CSC
125N. Terpstra52:03:24+1:40:19Team Milram
126N. Jalabert52:03:37+1:40:32Agritubel
127R. Grabsch52:04:25+1:41:20Team Milram
128A. Coyot52:04:27+1:41:22Caisse d'Epargne
129G. Steegmans52:04:55+1:41:50Quick Step
130M. Mori52:05:26+1:42:21Lampre
131C. Brandt52:06:14+1:43:09Silence-Lotto
132M. Quinziato52:07:13+1:44:08Liquigas
133P. Gilbert52:07:14+1:44:09Française des Jeux
134F. Bichot52:08:31+1:45:26Agritubel
135L. Hoste52:09:30+1:46:25Silence-Lotto
136H. Haussler52:09:46+1:46:41Gerolsteiner
137R. Feillu52:10:37+1:47:32Agritubel
138W. Frischkorn52:11:21+1:48:16Slipstream-Chipotle
139S. de Jongh52:12:06+1:49:01Quick Step
140M. Maaskant52:12:18+1:49:13Slipstream-Chipotle
141M. Renshaw52:13:30+1:50:25Crédit Agricole
142A. Gérard52:13:31+1:50:26Française des Jeux
143M. Burghardt52:13:33+1:50:28Team Columbia
144S. Langeveld52:13:46+1:50:41Rabobank
145S. Chavanel52:13:59+1:50:54Française des Jeux
146F. Brard52:14:26+1:51:21Cofidis
147M. Cavendish52:15:09+1:52:04Team Columbia
148B. Lancaster52:16:24+1:53:19Team Milram
149J. Engoulvent52:16:51+1:53:46Crédit Agricole
150S. Dumoulin52:17:14+1:54:09Cofidis
151J. García52:17:41+1:54:36Caisse d'Epargne
152F. Chicchi52:18:30+1:55:25Liquigas
153J. Casper52:18:40+1:55:35Agritubel
154B. Eisel52:20:14+1:57:09Team Columbia
155C. Riblon52:20:15+1:57:10AG2R
156S. Augé52:24:53+2:01:48Cofidis
157M. Sprick52:25:25+2:02:20Bouygues Télécom
158W. Vansevenant52:29:19+2:06:14Silence-Lotto
Ploegenklassement etappe
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Team Columbia11:02:36(34)
2Silence-Lotto11:02:36+0:00(56)
3Slipstream-Chipotle11:02:36+0:00(60)
4Quick Step11:02:36+0:00(69)
5Liquigas11:02:36+0:00(72)
6Gerolsteiner11:02:36+0:00(74)
7Lampre11:02:36+0:00(79)
8Rabobank11:02:36+0:00(85)
9Team CSC11:02:36+0:00(92)
10Euskaltel11:02:36+0:00(106)
11Crédit Agricole11:02:36+0:00(111)
12Caisse d'Epargne11:02:36+0:00(112)
13Cofidis11:02:36+0:00(120)
14Agritubel11:02:36+0:00(126)
15AG2R11:02:36+0:00(126)
16Team Milram11:02:36+0:00(134)
17Barloworld11:02:36+0:00(149)
18Française des Jeux11:02:36+0:00(168)
19Bouygues Télécom11:02:36+0:00(192)
Saunier Duval
Ploegenklassement totaal
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Team CSC151:01:25(1128)
2AG2R151:06:14+4:49(1173)
3Gerolsteiner151:16:48+15:23(966)
4Rabobank151:20:11+18:46(1093)
5Lampre151:31:28+30:03(1440)
6Caisse d'Epargne151:34:10+32:45(1269)
7Euskaltel151:37:10+35:45(1179)
8Crédit Agricole151:43:14+41:49(1237)
9Silence-Lotto151:44:31+43:06(1142)
10Liquigas151:45:29+44:04(1015)
11Team Columbia151:48:55+47:30(797)
12Française des Jeux151:50:42+49:17(1971)
13Cofidis151:59:59+58:34(1443)
14Barloworld152:05:39+1:04:14(1450)
15Slipstream-Chipotle152:08:49+1:07:24(1025)
16Quick Step152:14:55+1:13:30(1414)
17Bouygues Télécom152:16:49+1:15:24(1743)
18Team Milram152:20:58+1:19:33(1337)
19Agritubel152:59:21+1:57:56(1848)
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
M. Renshaw10
J. Engoulvent10
M. Mori9
C. Brandt9
M. Quinziato9
F. Bichot9
W. Frischkorn9
S. de Jongh9
M. Maaskant9
M. Cavendish9
B. Lancaster9
A. Ballan8
S. Clement8
A. Hansen8
R. Förster8
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
G. Verdugo3