Stand in het algemeen klassement

P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1997 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 18 in 1997.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Jongerenklassement
Strijdlustklassement

Afstand: 175.5 km. Type: medium. Datum: 24 Jul 1997

Snelheid: 39.765 km/h (in database), 39.766 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 D. Rous4:24:48Festina
2 P. Hervé4:29:57+5:09Festina
3 B. Julich4:29:58+5:10Cofidis
4 L. Roux4:29:58+5:10TVM
5 Á. Casero4:29:58+5:10Banesto
6 J. Robin4:29:58+5:10US Postal Service
7 L. Dufaux4:30:00+5:12Festina
8 D. Nardello4:30:02+5:14Mapei
9 M. Beltrán4:30:02+5:14Banesto
10 L. Madouas4:30:04+5:16Lotto
11 E. Zabel4:30:17+5:29Telekom
12 G. Fagnini4:30:17+5:29Saeco
13 T. Gouvenou4:30:17+5:29Big Mat-Auber
14 P. Chanteur4:30:17+5:29Casino
15 J. Arrieta4:30:17+5:29Banesto
16 M. Artunghi4:30:17+5:29Mercatone Uno
17 D. Sgnaolin4:30:17+5:29Roslotto-ZG Mobili
18 F. Simon4:30:17+5:29Gan
19 G. Hincapie4:30:17+5:29US Postal Service
20 O. Camenzind4:30:17+5:29Mapei
21 C. Vasseur4:30:17+5:29Gan
22 B. Zberg4:30:17+5:29Mercatone Uno
23 C. Mengin4:30:17+5:29Française des Jeux
24 B. Voskamp4:30:17+5:29TVM
25 P. Van Hyfte4:30:17+5:29Lotto
26 A. Tafi4:30:17+5:29Mapei
27 V. Ekimov4:30:17+5:29US Postal Service
28 L. Brochard4:30:17+5:29Festina
29 R. Virenque4:30:17+5:29Festina
30 M. Siboni4:30:17+5:29Mercatone Uno
31 Z. Jaskula4:30:17+5:29Mapei
32 C. Agnolutto4:30:17+5:29Casino
33 C. Moreau4:30:17+5:29Festina
34 T. Hamilton4:30:17+5:29US Postal Service
35 J. Ullrich4:30:17+5:29Telekom
36 M. Pantani4:30:17+5:29Mercatone Uno
37 A. Olano4:30:17+5:29Banesto
38 O. Rodriguis4:30:17+5:29Banesto
39 J. Pascual4:30:17+5:29Kelme
40 F. Gougot4:30:17+5:29Casino
41 F. Casagrande4:30:17+5:29Saeco
42 T. Bourguignon4:30:17+5:29Big Mat-Auber
43 F. Escartin4:30:17+5:29Kelme
44 G. Totschnig4:30:17+5:29Telekom
45 M. Lelli4:30:17+5:29Saeco
46 F. Benitez4:30:17+5:29Kelme
47 M. Zen4:30:17+5:29Roslotto-ZG Mobili
48 U. Bölts4:30:17+5:29Telekom
49 C. Henn4:30:17+5:29Telekom
50 D. Rebellin4:30:17+5:29Française des Jeux
51 B. Riis4:30:17+5:29Telekom
52 G. Bortolami4:30:17+5:29Festina
53 R. Sørensen4:30:17+5:29Rabobank
54 M. Boogerd4:30:17+5:29Rabobank
55 D. Baranowski4:30:17+5:29US Postal Service
56 J. Sierra4:30:17+5:29ONCE
57 P. Farazijn4:30:17+5:29Lotto
58 J. Jiménez4:30:17+5:29Banesto
59 S. Blanco4:30:17+5:29Banesto
60 J. De Los Angeles4:30:17+5:29Kelme
61 M. Alonso4:30:17+5:29Banesto
62 F. Andreu4:30:17+5:29Cofidis
63 S. Heulot4:30:17+5:29Française des Jeux
64 R. Conti4:30:17+5:29Mercatone Uno
65 F. Mauleón4:30:17+5:29ONCE
66 F. Vandenbroucke4:30:17+5:29Mapei
67 G. Furlan4:30:17+5:29Saeco
68 G. Guerini4:30:17+5:29Polti
69 J. Heppner4:30:17+5:29Telekom
70 R. Aldag4:30:17+5:29Telekom
71 G. Valoti4:30:17+5:29Polti
72 W. Peeters4:30:17+5:29Mapei
73 M. Saligari4:30:17+5:29Casino
74 N. Stephens4:30:17+5:29Festina
75 J. Laukka4:30:17+5:29Festina
76 M. Sciandri4:30:17+5:29Française des Jeux
77 E. Breukink4:30:17+5:29Rabobank
78 A. Peron4:30:17+5:29Française des Jeux
79 D. Rault4:30:17+5:29La Mutuelle
80 A. Elli4:30:17+5:29Casino
81 P. Meinert4:30:17+5:29US Postal Service
82 M. Podenzana4:30:17+5:29Mercatone Uno
83 A. Garmendia4:30:17+5:29ONCE
84 P. Jonker4:30:17+5:29Rabobank
85 M. den Bakker4:30:17+5:29TVM
86 L. Jalabert4:30:17+5:29ONCE
87 H. Buenahora4:30:17+5:29Kelme
88 J. Skibby4:30:17+5:29TVM
89 I. Cuesta4:30:17+5:29ONCE
90 K. Livingston4:30:17+5:29Cofidis
91 L. Genty4:30:17+5:29Big Mat-Auber
92 J. Vidal4:30:17+5:29Kelme
93 P. Luttenberger4:30:17+5:29Rabobank
94 B. Salmon4:30:33+5:45Lotto
95 M. García4:45:44+20:56ONCE
96 M. Arroyo4:45:44+20:56Big Mat-Auber
97 M. Crepaldi4:45:44+20:56Polti
98 L. Aus4:45:44+20:56Casino
99 G. Lombardi4:45:44+20:56Telekom
100 F. Vanzella4:45:44+20:56Française des Jeux
101 L. Scinto4:45:44+20:56MG-Technogym
102 F. Cabello4:45:44+20:56Kelme
103 A. Kasputis4:45:44+20:56Casino
104 I. Chaurreau4:45:44+20:56Polti
105 A. Baffi4:45:44+20:56US Postal Service
106 T. Hoffman4:45:44+20:56TVM
107 A. Prétot4:49:30+24:42Gan
108 J. Odriozola4:49:30+24:42Batik-Del Monte
109 S. O'Grady4:49:30+24:42Gan
110 N. Loda4:49:30+24:42MG-Technogym
111 T. Schmidt4:49:30+24:42Roslotto-ZG Mobili
112 P. Van Petegem4:49:30+24:42TVM
113 P. Buschor4:49:30+24:42Saeco
114 M. Tosatto4:49:30+24:42MG-Technogym
115 G. Tartaggia4:49:30+24:42Batik-Del Monte
116 R. McEwen4:49:30+24:42Rabobank
117 P. Deramé4:49:30+24:42US Postal Service
118 E. Dekker4:49:30+24:42Rabobank
119 C. Rinero4:49:30+24:42Cofidis
120 R. Brasi4:49:30+24:42Polti
121 G. de Vries4:49:30+24:42Polti
122 H. Vogels4:49:30+24:42Gan
123 B. Cenghialta4:49:30+24:42Batik-Del Monte
124 C. Finco4:49:30+24:42MG-Technogym
125 M. Jemison4:49:30+24:42US Postal Service
126 S. Knaven4:49:30+24:42TVM
127 F. Guesdon4:49:30+24:42Française des Jeux
128 E. Poli4:49:30+24:42Gan
129 O. Pelliccioli4:49:30+24:42Mercatone Uno
130 J. Blijlevens4:49:30+24:42TVM
131 G. Simoni4:49:30+24:42MG-Technogym
132 N. Jalabert4:49:30+24:42Cofidis
133 F. Moncassin4:49:30+24:42Gan
134 S. Cueff4:49:37+24:49La Mutuelle
135 P. Gaumont4:49:37+24:49Cofidis
136 L. Desbiens4:49:37+24:49Cofidis
137 M. Traversoni4:49:44+24:56Mercatone Uno
138 S. Utchakov4:49:52+25:04Polti
139 N. Minali4:49:54+25:06Batik-Del Monte
140 G. Pierobon4:50:43+25:55Batik-Del Monte
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1J. Ullrich90:58:03Telekom
2R. Virenque91:04:25+6:22Festina
3M. Pantani91:08:16+10:13Mercatone Uno
4F. Escartin91:14:08+16:05Kelme
5A. Olano91:14:43+16:40Banesto
6F. Casagrande91:15:17+17:14Saeco
7B. Riis91:16:10+18:07Telekom
8J. Jiménez91:21:45+23:42Banesto
9R. Conti91:26:23+28:20Mercatone Uno
10L. Dufaux91:27:32+29:29Festina
11B. Zberg91:29:42+31:39Mercatone Uno
12O. Camenzind91:30:41+32:38Mapei
13P. Luttenberger91:36:19+38:16Rabobank
14M. Beltrán91:41:03+43:00Banesto
15J. Robin91:51:10+53:07US Postal Service
16M. Boogerd91:53:14+55:11Rabobank
17D. Nardello91:54:27+56:24Mapei
18B. Julich91:57:34+59:31Cofidis
19C. Moreau91:58:40+1:00:37Festina
20S. Heulot91:58:57+1:00:54Française des Jeux
21U. Bölts92:02:37+1:04:34Telekom
22H. Buenahora92:04:22+1:06:19Kelme
23L. Roux92:07:51+1:09:48TVM
24L. Madouas92:13:51+1:15:48Lotto
25M. Podenzana92:14:09+1:16:06Mercatone Uno
26S. Blanco92:17:10+1:19:07Banesto
27P. Chanteur92:19:36+1:21:33Casino
28Á. Casero92:22:30+1:24:27Banesto
29A. Elli92:27:06+1:29:03Casino
30J. Laukka92:32:16+1:34:13Festina
31P. Hervé92:32:43+1:34:40Festina
32G. Totschnig92:33:28+1:35:25Telekom
33L. Brochard92:34:53+1:36:50Festina
34K. Livingston92:35:49+1:37:46Cofidis
35O. Rodriguis92:36:10+1:38:07Banesto
36P. Farazijn92:38:50+1:40:47Lotto
37T. Bourguignon92:39:59+1:41:56Big Mat-Auber
38J. Pascual92:40:01+1:41:58Kelme
39C. Vasseur92:44:43+1:46:40Gan
40M. Siboni92:45:15+1:47:12Mercatone Uno
41F. Simon92:47:53+1:49:50Gan
42F. Gougot92:48:52+1:50:49Casino
43D. Rous92:53:02+1:54:59Festina
44L. Jalabert92:53:15+1:55:12ONCE
45M. Lelli92:54:35+1:56:32Saeco
46G. Bortolami92:55:24+1:57:21Festina
47C. Mengin92:59:07+2:01:04Française des Jeux
48F. Vandenbroucke92:59:41+2:01:38Mapei
49P. Meinert93:02:14+2:04:11US Postal Service
50R. Aldag93:02:49+2:04:46Telekom
51G. Guerini93:03:01+2:04:58Polti
52E. Breukink93:07:30+2:09:27Rabobank
53J. De Los Angeles93:11:46+2:13:43Kelme
54N. Stephens93:12:34+2:14:31Festina
55B. Salmon93:13:32+2:15:29Lotto
56V. Ekimov93:13:53+2:15:50US Postal Service
57A. Peron93:14:50+2:16:47Française des Jeux
58A. Tafi93:18:09+2:20:06Mapei
59D. Rebellin93:21:19+2:23:16Française des Jeux
60Z. Jaskula93:22:48+2:24:45Mapei
61M. Alonso93:22:58+2:24:55Banesto
62A. Garmendia93:25:59+2:27:56ONCE
63P. Jonker93:26:15+2:28:12Rabobank
64J. Odriozola93:28:38+2:30:35Batik-Del Monte
65E. Zabel93:29:40+2:31:37Telekom
66M. den Bakker93:29:57+2:31:54TVM
67M. Sciandri93:31:20+2:33:17Française des Jeux
68J. Heppner93:40:19+2:42:16Telekom
69T. Hamilton93:41:36+2:43:33US Postal Service
70I. Cuesta93:42:05+2:44:02ONCE
71D. Sgnaolin93:43:43+2:45:40Roslotto-ZG Mobili
72G. Furlan93:44:47+2:46:44Saeco
73M. Zen93:44:51+2:46:48Roslotto-ZG Mobili
74J. Arrieta93:44:52+2:46:49Banesto
75F. Benitez93:45:13+2:47:10Kelme
76R. Sørensen93:51:56+2:53:53Rabobank
77M. Arroyo93:52:28+2:54:25Big Mat-Auber
78J. Vidal93:52:39+2:54:36Kelme
79O. Pelliccioli93:55:19+2:57:16Mercatone Uno
80J. Sierra93:56:24+2:58:21ONCE
81F. Andreu93:56:50+2:58:47Cofidis
82G. Valoti93:57:19+2:59:16Polti
83D. Rault93:59:32+3:01:29La Mutuelle
84F. Mauleón94:00:17+3:02:14ONCE
85J. Skibby94:01:33+3:03:30TVM
86W. Peeters94:03:12+3:05:09Mapei
87T. Gouvenou94:04:14+3:06:11Big Mat-Auber
88D. Baranowski94:05:12+3:07:09US Postal Service
89M. Artunghi94:09:20+3:11:17Mercatone Uno
90P. Van Hyfte94:09:39+3:11:36Lotto
91C. Agnolutto94:09:57+3:11:54Casino
92I. Chaurreau94:10:47+3:12:44Polti
93G. Tartaggia94:14:20+3:16:17Batik-Del Monte
94M. Jemison94:16:23+3:18:20US Postal Service
95A. Kasputis94:17:01+3:18:58Casino
96G. Fagnini94:17:52+3:19:49Saeco
97L. Genty94:18:22+3:20:19Big Mat-Auber
98H. Vogels94:18:35+3:20:32Gan
99C. Henn94:19:08+3:21:05Telekom
100E. Dekker94:20:57+3:22:54Rabobank
101G. Hincapie94:21:35+3:23:32US Postal Service
102F. Vanzella94:22:11+3:24:08Française des Jeux
103F. Cabello94:24:14+3:26:11Kelme
104N. Loda94:27:00+3:28:57MG-Technogym
105B. Cenghialta94:28:03+3:30:00Batik-Del Monte
106M. Saligari94:30:09+3:32:06Casino
107S. O'Grady94:30:19+3:32:16Gan
108G. Simoni94:31:24+3:33:21MG-Technogym
109F. Guesdon94:32:16+3:34:13Française des Jeux
110G. Lombardi94:32:46+3:34:43Telekom
111M. Traversoni94:33:04+3:35:01Mercatone Uno
112B. Voskamp94:33:18+3:35:15TVM
113F. Moncassin94:34:28+3:36:25Gan
114C. Rinero94:35:35+3:37:32Cofidis
115P. Van Petegem94:36:06+3:38:03TVM
116R. McEwen94:36:24+3:38:21Rabobank
117A. Prétot94:37:44+3:39:41Gan
118M. García94:37:58+3:39:55ONCE
119L. Scinto94:38:38+3:40:35MG-Technogym
120A. Baffi94:40:11+3:42:08US Postal Service
121M. Crepaldi94:40:11+3:42:08Polti
122G. de Vries94:41:00+3:42:57Polti
123N. Minali94:41:18+3:43:15Batik-Del Monte
124J. Blijlevens94:41:31+3:43:28TVM
125S. Knaven94:43:27+3:45:24TVM
126T. Hoffman94:45:18+3:47:15TVM
127L. Aus94:45:46+3:47:43Casino
128L. Desbiens94:46:14+3:48:11Cofidis
129S. Utchakov94:47:28+3:49:25Polti
130C. Finco94:47:38+3:49:35MG-Technogym
131R. Brasi94:52:58+3:54:55Polti
132M. Tosatto94:53:24+3:55:21MG-Technogym
133P. Deramé94:53:33+3:55:30US Postal Service
134G. Pierobon94:55:17+3:57:14Batik-Del Monte
135E. Poli95:01:00+4:02:57Gan
136N. Jalabert95:04:18+4:06:15Cofidis
137P. Buschor95:04:20+4:06:17Saeco
138T. Schmidt95:04:34+4:06:31Roslotto-ZG Mobili
139S. Cueff95:08:49+4:10:46La Mutuelle
140P. Gaumont95:23:45+4:25:42Cofidis
Ploegenklassement etappe
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Festina13:24:45(10)
2Banesto13:30:17+5:32(29)
3US Postal Service13:30:32+5:47(52)
4TVM13:30:32+5:47(113)
5Cofidis13:30:32+5:47(155)
6Mapei13:30:36+5:51(54)
7Lotto13:30:38+5:53(92)
8Mercatone Uno13:30:51+6:06(68)
9Casino13:30:51+6:06(86)
10Telekom13:30:51+6:06(90)
11Saeco13:30:51+6:06(98)
12Kelme13:30:51+6:06(128)
13Française des Jeux13:30:51+6:06(136)
14Big Mat-Auber13:30:51+6:06(146)
15Rabobank13:30:51+6:06(184)
16ONCE13:30:51+6:06(204)
17Polti13:46:18+21:33(236)
18Gan13:50:04+25:19(146)
19Roslotto-ZG Mobili13:50:04+25:19(175)
20MG-Technogym14:24:44+59:59(325)
21Batik-Del Monte14:28:30+1:03:45(346)
La Mutuelle
Ploegenklassement totaal
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Telekom273:39:04(1095)
2Mercatone Uno273:51:31+12:27(1940)
3Festina273:54:44+15:40(1373)
4Banesto274:08:54+29:50(1731)
5Kelme275:19:28+1:40:24(2572)
6Mapei275:28:38+1:49:34(1532)
7Rabobank276:18:09+2:39:05(1684)
8Française des Jeux277:12:03+3:32:59(2276)
9Lotto277:23:34+3:44:30(2384)
10Casino277:25:32+3:46:28(2197)
11Saeco277:37:22+3:58:18(2989)
12US Postal Service277:46:55+4:07:51(1771)
13Cofidis278:02:40+4:23:36(2527)
14Big Mat-Auber278:03:49+4:24:45(3022)
15ONCE278:20:45+4:41:41(3216)
16TVM278:54:27+5:15:23(2722)
17Gan279:33:57+5:54:53(2097)
18Roslotto-ZG Mobili279:35:57+5:56:53(2738)
19Polti280:41:24+7:02:20(3879)
20Batik-Del Monte281:30:13+7:51:09(3434)
21MG-Technogym282:36:48+8:57:44(4427)
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
M. Saligari24
B. Voskamp20
G. Fagnini17
L. Genty17
C. Henn17
G. Hincapie16
M. Artunghi11
P. Van Hyfte11
C. Agnolutto11
W. Peeters7
T. Gouvenou7
D. Baranowski7
D. Rault5
F. Mauleón5
J. Skibby5
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
G. Tartaggia12
H. Vogels11
J. Odriozola11
I. Chaurreau10
O. Pelliccioli10
M. Jemison9
E. Dekker8
N. Loda7
M. Arroyo7
B. Cenghialta6
F. Vanzella6
N. Minali5
R. McEwen5
P. Van Petegem5
C. Rinero5